Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sadasnje SN cene, su niže od MTS cena, i to će tako biti do isteka svih SN ugovora.Slično kao i kod kupovine Ikoma od SBB-a.
Kod novih korisnika, će se videti povećanje cena, bilo kroz na primer ,obavezni IP telefon za BOX, bilo kroz primer zlatnog BOX 4, koji je skoro pa duplo skuplji, od najskupljeg SN 1000 mega optičkog paketa.
Neki paketi će biti tu negde sa cenama.
Svi korisnici ,bilo kojeg provajdera, imaju mobilni telefon, i taj telefon kako god okrenes, mora da se plati.Ako ni MTS ni SN, ne mogu da upecaju nikoga ,ko bi pridružio svoj Mob, onda tu na scenu stupa Telenor.Onoliko. koliko su Telenor,MTS i SN nameračili da uzmu para, takve će i uslove postaviti.Sve to mogu, jer će se podvlačiti nesto ispod visokih cena SBB-a.Fiksni telefon je nekada bio moranje, zbog drugih usluga ,koje idu kroz njega.Danas to nije sličaj, ali umesto tog iznosa, biće nesto drugo, a to drugo je ukidanje obaveznog fiksnog, uz povećanje cena ostalih usluga,za taj isti iznos.Zato kazem, uzece onoliko ,koliko su se nameračili,jer su sada oni monopol.
 
Poslednja izmena:
Sadasnje SN cene, su niže od MTS cena, i to će tako biti do isteka svih SN ugovora.Slično kao i kod kupovine Ikoma od SBB-a.
Kod novih korisnika, će se videti povećanje cena, bilo kroz na primer ,obavezni IP telefon za BOX, bilo kroz primer zlatnog BOX 4, koji je skoro pa duplo skuplji, od najskupljeg SN 1000 mega optičkog paketa.
Neki paketi će biti tu negde sa cenama.
Ovo više lud zbunjenog, dosadni sa fiksnim telefonom, vidim ja uskoro će opet da zažive prodavnice i montažeri sa satelitskim antenama kao nekada, davno. Jer da imaš neki normalan paket 4000 din neminovno. Sad zvao mts za iris mora fiksna, koja je politika ne znam, ali isto vidim da će mnogi da uzmu eon van mreže zbog pojednostavljene usluge, a ovamo zadržati samo net. Biće ovde veoma zanimljivo i neće biti dosadno za druženje.
@rameddenas je za dosta stvari u pravu, samo što kasnije dođu njegove reči na delu.
 
Ne mora fiksni, danas fiksni ne treba nikome, ali mobilni treba svakome.
Sve je to krenulo, jos pre nekoliko godina, kada su maltene dogovorno,svi mobilni provajderi ukidali mesečne pakete od 500, pa 800, pa 1000 dinara.Sva tri provajdera, su ukidala jeftinije mobilne pakete.
Danas se to nastavlja ,sa internet provajderima, koji će ti izbaciti ideju, da imas mobilni, koji nije vezan za TV i Internet.
Novi kartel ,zvani MTS(Mts,Telenor,Supernova), pokusava ,da unisti SBB, igrajući na kartu mobilnog broja.Tu će ući i A1, i onda će svim korisnicima Sbb-a, biti skuplji paket,taman za iznos mobilne pretplate, e to je cilj novog kartela.
 
Ne mora fiksni, danas fiksni ne treba nikome, ali mobilni treba svakome.
Sve je to krenulo, jos pre nekoliko godina, kada su maltene dogovorno,svi mobilni provajderi ukidali mesečne pakete od 500, pa 800, pa 1000 dinara.Sva tri provajdera, su ukidala jeftinije mobilne pakete.
Danas se to nastavlja ,sa internet provajderima, koji će ti izbaciti ideju, da imas mobilni, koji nije vezan za TV i Internet.
Sad mi žena reče da mora fiksni, ako mene slagala evo lažem i ja onda ili oni nemaju pojma.
 
Da ne mora fiksni, mislio sam u tehničkom smislu, danas mogu na druge načine, da ti izbiju pare iz dzepa.
 
Naravno da mora kod MTSa. Nema Box paketa bez fiksnog.
 
Kompletan spisak kanala na supernovi (na move boxu i na predhodnom ott supernova boxu) koji mogu da se vraćaju 7 dana unazad na dan 05.05.2021-----kanale nisam namerno ubacio u spojler iz razloga da bi se video ceo spisak kanala na postu.......nisam ubacivao na kanalima prefix HD

001 RTS-1
002 RTS-2
003 SUPERSTAR TV
004 STAR TV
005 PINK
006 PRVA
007 B92
008 HAPPY
009 KURIR
010 RED TV
011 VESTI
012 FOX
013 FOX CRIME
014 FOX LIFE
015 FOX MOVIES
016 AGRO TV
017 KITCHEN TV
018 24 KITCHEN
019 ANIMAL PLANET
020 DISCOVERY CHANNEL
021 ID
022 TRAVEL CHANNEL
023 BT
024 RTS ŽIVOT
025 RTS MUZIKA
026 RTS 3
027 RTS DRAMA
028 RTS KOLO
029 RTS POLETARAC
030 RTS TREZOR
031 TV PANČEVOO
032 DUNAV TV
033 RT VOJVODINA
034 RT VOJVODINA 2
035 TDC-DIZI
036 PRVA CG
037 PRVA WORLD
038 PRVA PLUS
039 PRVA MAX
040 PRVA FILES
041 PRVA LIFE
042 PRVA KICK
043 HYPE
044 FRONT TV
045 ARENA SPORT 1
046 ARENA SPORT 2
047 ARENA SPORT 3
048 ARENA SPORT 4
049 ARENA SPORT 5
050 ARENA SPORT 1X2
051 EUROSPORT 1
052 EUROSPORT 2
053 FIGHT NETWORK
054 FILM KLUB
055 FILM KLUB EXTRA
056 KLASIK TV
057 AXN
058 AXN SPIN
059 AMC
060 EPIC DRAMA
061 TV 1000
062 DIVA
063 SCI-FI
064 PINK ACTION
065 PINK CLASSIC
066 PINK COMEDY
067 PINK FAMILY
068 PINK FILM
069 PINK HORROR
070 PINK MOVIES
071 PINK PREMIUM
072 PINK SERIJE
073 PINK THRILLER
074 PINK WESTERN
075 PINK CRIME & MISTERY
076 PINK ROMANCE
077 PINK SCI-FI & FANTASY
078 FILMBOX EXTRA
079 FILMBOX PREMIUM
080 FILMBOX STARS
081 DOX TV
082 HBO
082 HBO 2
083 HBO 3
084 CINEMAX 1
084 CINEMAX 2
085 CINESTAR TV 1
086 CINESTAR TV ACTION
087 CINESTAR TV FANTASY
088 DEXY TV
089 NICKELODEON
090 NICK TOONS
091 NICK JR
092 MINIMAX
093 E!
094 PINK REALITY
095 TLC
096 NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL
096 NAT GEO WILD
097 DTX
098 BBC EARTH
099 HGTV
100 PINK MUSIC
 
Kompletan spisak kanala na supernovi (na move boxu i na predhodnom ott supernova boxu) koji mogu da se vraćaju 7 dana unazad na dan 05.05.2021-----kanale nisam namerno ubacio u spojler iz razloga da bi se video ceo spisak kanala na postu.......nisam ubacivao na kanalima prefix HD

001 RTS-1
002 RTS-2
003 SUPERSTAR TV
004 STAR TV
005 PINK
006 PRVA
007 B92
008 HAPPY
009 KURIR
010 RED TV
011 VESTI
012 FOX
013 FOX CRIME
014 FOX LIFE
015 FOX MOVIES
016 AGRO TV
017 KITCHEN TV
018 24 KITCHEN
019 ANIMAL PLANET
020 DISCOVERY CHANNEL
021 ID
022 TRAVEL CHANNEL
023 BT
024 RTS ŽIVOT
025 RTS MUZIKA
026 RTS 3
027 RTS DRAMA
028 RTS KOLO
029 RTS POLETARAC
030 RTS TREZOR
031 TV PANČEVOO
032 DUNAV TV
033 RT VOJVODINA
034 RT VOJVODINA 2
035 TDC-DIZI
036 PRVA CG
037 PRVA WORLD
038 PRVA PLUS
039 PRVA MAX
040 PRVA FILES
041 PRVA LIFE
042 PRVA KICK
043 HYPE
044 FRONT TV
045 ARENA SPORT 1
046 ARENA SPORT 2
047 ARENA SPORT 3
048 ARENA SPORT 4
049 ARENA SPORT 5
050 ARENA SPORT 1X2
051 EUROSPORT 1
052 EUROSPORT 2
053 FIGHT NETWORK
054 FILM KLUB
055 FILM KLUB EXTRA
056 KLASIK TV
057 AXN
058 AXN SPIN
059 AMC
060 EPIC DRAMA
061 TV 1000
062 DIVA
063 SCI-FI
064 PINK ACTION
065 PINK CLASSIC
066 PINK COMEDY
067 PINK FAMILY
068 PINK FILM
069 PINK HORROR
070 PINK MOVIES
071 PINK PREMIUM
072 PINK SERIJE
073 PINK THRILLER
074 PINK WESTERN
075 PINK CRIME & MISTERY
076 PINK ROMANCE
077 PINK SCI-FI & FANTASY
078 FILMBOX EXTRA
079 FILMBOX PREMIUM
080 FILMBOX STARS
081 DOX TV
082 HBO
082 HBO 2
083 HBO 3
084 CINEMAX 1
084 CINEMAX 2
085 CINESTAR TV 1
086 CINESTAR TV ACTION
087 CINESTAR TV FANTASY
088 DEXY TV
089 NICKELODEON
090 NICK TOONS
091 NICK JR
092 MINIMAX
093 E!
094 PINK REALITY
095 TLC
096 NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL
096 NAT GEO WILD
097 DTX
098 BBC EARTH
099 HGTV
100 PINK MUSIC
A Pink Pedia jedan od pametnijih kanala nema vraćanje unazad bezveze baš.
Post automatically merged:

Hvala na trudu, sta je sa History kanalima?
Nemaju vraćanje unazad
 
A Pink Pedia jedan od pametnijih kanala nema vraćanje unazad bezveze baš.
Post automatically merged:


Nemaju vraćanje unazad
Lele,lele.Pa kud'ću bez vanzemaljaca, zalagaoničara, i onih sto kupuju pune podrume.
Znači, jos me teraju da ostavljam pare Sbb-u.Pa oni kad uvedu i te kanale,na gledaj odloženo, SBB će da naglo osiromasi, kako mi to znamo, a oni ne znaju, da mi je samo znati:)
 
vidim da će mnogi da uzmu eon van mreže zbog pojednostavljene usluge, a ovamo zadržati samo net. Biće ovde veoma zanimljivo i neće biti dosadno za druženje.

Naravno da mora kod MTSa. Nema Box paketa bez fiksnog.

Biće zanimljivo kad više ne bude mogao (za nove korisnike) ni samo internet da se uzme tamo gde je sadašnja Supernova infrastruktura kao što ne može kod Telekoma nego mora i fixni :D
 
Biće zanimljivo kad više ne bude mogao (za nove korisnike) ni samo internet da se uzme tamo gde je sadašnja Supernova infrastruktura kao što ne može kod Telekoma nego mora i fixni :D
Ahahaha zato sam i napisao da će ponovo da ožive ovi serviseri i montažeri satelitske opreme, nezavisno od provajdera. Nego šta će biti s promocijama 1 din. I to će se ukinuti većina sad od 1 Juna smo mts korisnici?
 
Znam da postoji odavno (ćale od bivše devojke imao dok je držao igraonicu) ali matore sat varijante su imale žestok latency.
 
Nisu oni kupovali provajdere, da bi usluga bila jeftinija, nego da bi bila skuplja.
Zato komisija za zastitu konkurencuje, nije smela da dozvoli kupovinu manjih provajdera.Oni su zastitili konkurenciju od monopola, da bi nastao kartel.
Da je SBB imao nize cene, da nisu bili alavi, MTS ne bi imao prostora da ih unistava.Ovako su sami krivi.Visokim cenama su mislili da grade kvalitet, a zapravo su konkurenciji ,sve vreme, gradili kuću.
Sada su se setili 5g licence, pa kucaju na vrata USA ambasade, da im pogura licitaciju za 5g, a ovi nasi, samo pametno odlažu , i smeskaju se.
Sve je počelo od trenutka, kada su raspisali tender za prodaju Telekoma, i kada su dobili ponudu, koja je bila tri puta manja, od vrednosti SBB-a.
Tu su shvatili ,koliko nista ne vrede, odnosno da bi vredeli, moraju povratiti status monopoliste, koji su nekada imali, a koji im je ispred nosa oteo SBB.
Jedan moonpol ,će zameniti drugi.
 
Poslednja izmena:
Nisu oni kupovali provajdere, da bi usluga bila jeftinija, nego da bi bila skuplja.
Zato komisija za zastitu konkurencuje, nije smela da dozvoli kupovinu manjih provajdera.Oni su zastitili konkurenciju od monopola, da bi nastao kartel.
Da je SBB imao nize cene, da nisu bili alavi, MTS ne bi imao prostora da ih unistava.Ovako su sami krivi.Visokim crnama su mislili da grade kvalitet, a zapravo su konkurenciji ,sve vreme, gradili kuću.
Ali meni je i dalje čudno, kako to da baš mts kupi sve provajdere do jednog, ja sam odavno pisao da nisu tu čista posla. Pre je ona varijanta bila "Nećeš prodaš dobro", posle ih ne bi bilo. Smem da se kladim.
Drugo sad SBB mora da ide na obrt sa niskim cenama.
 
meni nije ništa čudno to što je mts kupio sve provajdere zato što je mts DRŽAVNA firma, a država može sve...država uvodi pravila i zakone......živimo u državi u kojoj je sve moguće i ništa nije isključeno....ne bi me začudilo da i mts kupi i neku covid bolnicu.....tako da..., opusti se, daljinski u ruke pivce pored sebe i gledaj pink pediju i ne razmišljaj šta bi bilo kad bi bilo.....🍺 🍻 🍿 🍕
 
meni nije ništa čudno to što je mts kupio sve provajdere zato što je mts DRŽAVNA firma, a država može sve...država uvodi pravila i zakone......živimo u državi u kojoj je sve moguće i ništa nije isključeno.....tako da..., opusti se, daljinski u ruke pivce pored sebe i gledaj pink pediju i ne razmišljaj šta bi bilo kad bi bilo.....🍺 🍻
I to što kažeš 🍺🍺🍺
 
A jel ima MTS korisnika pod NAT-om ?
 
meni nije ništa čudno to što je mts kupio sve provajdere zato što je mts DRŽAVNA firma, a država može sve...država uvodi pravila i zakone......živimo u državi u kojoj je sve moguće i ništa nije isključeno....ne bi me začudilo da i mts kupi i neku covid bolnicu.....tako da..., opusti se, daljinski u ruke pivce pored sebe i gledaj pink pediju i ne razmišljaj šta bi bilo kad bi bilo.....🍺 🍻 🍿 🍕
Pridružujem se tom pivcetu, ali moram da resim misteriju oko čudjenja.
To čudjenje ,je doslo od osvajanja takozvane demokratije, pa su se ti osvajači, latili rusaličkih ideja, oko svega sto je drzavno i uspesno,ne bi li ga dokosurili i unistili.
U tom rusilačkom pohodu, prvo su doneli zakon, kako Telekom mora da izgubi novac,položaj i ugled,tako sto moraju SBB-u da iznajme tadasnju jako profitabilnu adsl opremu, po niskim cenama.Ni to im nije bilo dovoljno, pa su zakonom naterali Telekom, da mora i drugima ,čitaj SBB-u,da prepusti,tadasnju profitabilnu fiksnu telefoniju, ali na besraman način, da oni zadrže punu cenu od 700 din, a da ih SBB tuče sa 350 din pretplate.Ni to im takodje nije bilo dovoljno, pa su instalirali, svoje demokrate u Telekom, koji su unistavali,bilo koji razvoj telekom infrastrukture.
Naravno, ni to im olet nije bilo dovoljno, nego su te demokrate, napujdale sve divljake,da na divlje, preko krovova ,instaliraju kablovsku, kako kome padne na pamet, i gle čuda, sve su to ti divljaci radili za račun i korist SBB-a, koji ih je posle kupio, i pravio se pametan,kako je to ipak ,neko drugi bio divljak,a ne oni.
E, sada je ovo sto gledamo:
Država uzvraća udarac, i ako, neka, bar je nase, dok ga sutra ne prodamo, nekom istom kao sto je danas SBB, takva nam je sudbina, imamo kratko pamćenje.
Ajd živeli:)
 
Poslednja izmena:
Nažalost, to je činjenična hronologija dogadjaja.Sve o čemu sam pisao, je nažalost apsolutno tačno.
Zasto sam napisao taj tekst, samo iz razloga, sto je sada zatvoren krug.Spajanjem SN i ostalih provajdera, Telekom se vratio,tamo gde je nekada davno i bio.
Politika ga je unistila, politika ga je danas vaspostavila.Ja sa politikom veze nemam, da ubace jos tih par kanala gledaj odloženo, i sve će biti potaman:)
 
Poslednja izmena:
Jel može neko da proveri da li radi ovaj film ili je kao kod mene
Kategorija FilmBox-Filmovi-Akcija
 

Prilozi

  • Screenshot_20210505-204846_Supernova.jpg
    Screenshot_20210505-204846_Supernova.jpg
    98.5 KB · Pregleda: 30
  • Screenshot_20210505-204854_Supernova.jpg
    Screenshot_20210505-204854_Supernova.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 29
Treba ovih dana da mi uvedu box3 optiku... Posto ce mi njihov ruter biti na prvom spratu kuce a desktop mi je na drugom spratu da li je izvodljivo da moj ruter Tenda n301 primi signal preko wifi-a sa mts-ovog rutera a da salje desktopu preko lan kabla?
 
Izvodljivo je ako ta Tenda ima opciju za AP.
Elem ja sam do skoro koristio box 3. Odjavio sam fixni i vdsl,uzeo jod SN internet i sad za slicne novce imam i net i Eon i 01 tarifu i nov mobilni telefon . Drugo za iris mora da se poseduje fixni telefon iz prostog razloga sto tamo gde nema optike mogu jedino kroz bakar da puste adsl,vdsl. Postoje paket sa samo fixnim i iptv uslugom,bez interneta. Kroz tu paricu puste net samo za iptv box i to je to. Moj prijatelj ima taj box 2 na selu u vikendici.
 
Izvodljivo je ako ta Tenda ima opciju za AP.
Elem ja sam do skoro koristio box 3. Odjavio sam fixni i vdsl,uzeo jod SN internet i sad za slicne novce imam i net i Eon i 01 tarifu i nov mobilni telefon . Drugo za iris mora da se poseduje fixni telefon iz prostog razloga sto tamo gde nema optike mogu jedino kroz bakar da puste adsl,vdsl. Postoje paket sa samo fixnim i iptv uslugom,bez interneta. Kroz tu paricu puste net samo za iptv box i to je to. Moj prijatelj ima taj box 2 na selu u vikendici.
Cek a gde ima optike je iris isto ide preko fiksne linije ili kako?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno