Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Netačno i nije po zakonu.

Danas sam podneo zahtev za raskid, vratio im opremu i rekli su da nema nikakavih penala, iako sam imaio 12 meseci po dinar i još su mi ponudili 10% popusta ako ostanem kod njih.

Bitno je da navedete da je razlog raskida ugovora poskupljenje i da se pozovete na zakona o elektronskim komunikacijama, član 107, gde to sve piše. Naravno, ne bi me čudilo da pokušaju da sve to naplate na završnom računu...

Pokušaće i da vam "uvale" 30 dana otkazni rok, koji o zakonu ne postoji ukoliko jedna strana prekrši ugovor, tako da je najbolje da vratite odmah svu opremu, ukoliko vam to ne odgovara.

Koje bedevije, dignu za 100rsd i onda kad se prijavis da ode, oni nude 2,5 puta veci popust od poskupljenja samo da ostanes...
Po nekom clanu zakona, navodjeno je to negde, ne smiju imati istu cenu za razlicitu uslugu, to bi bilo bas ovo sto sad cine, dizu cenu svima a ne menjaju uslugu da izjednace svima u srodnom paketu vec ucenjuju klijente za produzenje uo zarad malko "jace" usluge ...
To bi tako trebalo prijaviti i goniti da ih usi zabole samo nece niko da se zamera i trosi svoj zivot na njih.
 
Nije da se pravim nešto pametan i da branim supernovu. Svako poskupljenje boli po džepu, ali niko ne trči da raskine ugovor sa eps i isključi struju zato što je poskupela, isključi vodu zato što je poskupela, prestane da puši zato što su cigare poskupele, prestane da pije alkohol zato što je poskupeo, neće više da vozi auto jer je gorivo poskupelo, i sta sve još........
Samo da vas podsetim da nas od 01. januara sve to čeka, i niko se ne buni i niko ne raskida ugovore sa svim tim i ne odriče se svega toga pa makar poskupelo i za mnogo mnogo više od 100. din.
Ali izgleda da svima nama samo kablovska i internet bode oči kad poskupi, kao da nam je to nešto najbitnije u životu
Toliko....navalite sad sa kritikama tipa ako tebi nije bitno meni jeste....
 
Nema nikakvog razloga da te neko kritikuje, ali gde da nadjem jeftinijeg ili boljeg distributera struje. Malo ti je poredjenje bez veze, a ljudi koriste svoje pravo koje im je zakon dozvolio i ne znam šta to tebe lično pogadja. Ja prvi kad bih imao izbora iskoristio bi da prodjem povoljnije.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nisam u toku, ko je podigao cenu i gde to podnisite za raskid ore isteka? Sećam se tako u Vipu bilo pre 4-5 god, ostao mi telefon posle mesec dana tj samo jedne rate
 
Pa supernova i raskidaš u poslovnicu do kraja godine..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
^
Hvala za informaciju. Sad sam prebacio na dotične kanale, piše da se gase nakon 31-og decembra. Čak mi Fine Living nije u HD ali ajde.
 
Bravo za supernovu koja ce nas ni kriva ni duzna u novu godinu uvesti sa dva nova kanala u svojoj ponudi!Ostaje nam samo da se nadamo da ce se nastaviti trend gasenja kanala ili zamena postojecih sto ce doprineti poboljsanju ponude supernove!
 
Pozdrav,

Imam pitanje oko CGNat na SN. Sad sam na mts ADSL, ali nameravam preći na SN optiku, pa me interesuje kako taj CGNat smeta za igranje Fortnite ili drugih igrica online na PS4 i da li smeta uopšte?

Da ne ispadne da nisam čitao prethodne postove, čitao sam, ovde sam i saznao za taj proble, ali pošto mi to nije baš jasno, molim nekog samo kratko, ako može, da mi objasni da li to može da utiče na online igranje. Plašim se da uzmem a onda budu neki problem, deca će me isterati iz kuće:)

Mts internet koji imam je sasvim ok, retko kada je bilo nekakvih problema, ali je to vrv što sam od pošte udaljen 100 metara. Hteo bih da menjam jer mi više nije dovoljna brzina od 20mbit, a i optika je (valjda) optika što se tiče stabilnosti veze i odstupanja. Mada vidim da i tu zna da bude nekih problema.

Hvala unapred. Sve najbolje u novoj godini i da smo živi i zdravi.
 
Pozdrav,

Imam pitanje oko CGNat na SN. Sad sam na mts ADSL, ali nameravam preći na SN optiku, pa me interesuje kako taj CGNat smeta za igranje Fortnite ili drugih igrica online na PS4 i da li smeta uopšte?

Da ne ispadne da nisam čitao prethodne postove, čitao sam, ovde sam i saznao za taj proble, ali pošto mi to nije baš jasno, molim nekog samo kratko, ako može, da mi objasni da li to može da utiče na online igranje. Plašim se da uzmem a onda budu neki problem, deca će me isterati iz kuće:)

Mts internet koji imam je sasvim ok, retko kada je bilo nekakvih problema, ali je to vrv što sam od pošte udaljen 100 metara. Hteo bih da menjam jer mi više nije dovoljna brzina od 20mbit, a i optika je (valjda) optika što se tiče stabilnosti veze i odstupanja. Mada vidim da i tu zna da bude nekih problema.

Hvala unapred. Sve najbolje u novoj godini i da smo živi i zdravi.
Moj klinac igra Fortnite, doduše na kompu a ne na PS i sve mu šljaka bez problema.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Jedina mana je sto menjaju na par dana ip (iako je nat) a do pre mesec dva su menjali svaki dan, tako da ako imas negde 2 way authenticator mora svaki dan da se kuca... I ako dobije npr neko ban negde na tom ip-u i ti dobijas ban ip-a do promene...Daaavno dok je bio ikom nat-ovan i ja igrao Warcraft 3 online sa vremena na vreme sam dobijao 7 dana ip ban iako nisam ja nista uradio dok nisam provalio sta je ustvari bio problem :D
Brat ima PS4 ne igra fortnite, ali je probao i radi normalno.. Fifa radi normalno ps4 takodje online...
 
Poslednja izmena:
Negde sam na prethodnim stranama pročitao da eventualni problemi te vrste ne postoje na kompu koji radi nešto čime se problem izbegava.

Baš konkretno me interesuje za PS4.
 
Pozdrav,

Imam pitanje oko CGNat na SN. Sad sam na mts ADSL, ali nameravam preći na SN optiku, pa me interesuje kako taj CGNat smeta za igranje Fortnite ili drugih igrica online na PS4 i da li smeta uopšte?

Da ne ispadne da nisam čitao prethodne postove, čitao sam, ovde sam i saznao za taj proble, ali pošto mi to nije baš jasno, molim nekog samo kratko, ako može, da mi objasni da li to može da utiče na online igranje. Plašim se da uzmem a onda budu neki problem, deca će me isterati iz kuće:)

Mts internet koji imam je sasvim ok, retko kada je bilo nekakvih problema, ali je to vrv što sam od pošte udaljen 100 metara. Hteo bih da menjam jer mi više nije dovoljna brzina od 20mbit, a i optika je (valjda) optika što se tiče stabilnosti veze i odstupanja. Mada vidim da i tu zna da bude nekih problema.

Hvala unapred. Sve najbolje u novoj godini i da smo živi i zdravi.
Praistorijski ADSL nema sta da trazi pored optike, predji obavezno ako je moguce. CGNat ti nece praviti problema oko Fortnajta, mozda cesce dobijas Capthca i to je to.
U slucaju da ti pravi problema sa necim, upotrebis VPN.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Praistorijski ADSL nema sta da trazi pored optike, predji obavezno ako je moguce. CGNat ti nece praviti problema oko Fortnajta, mozda cesce dobijas Capthca i to je to.
U slucaju da ti pravi problema sa necim, upotrebis VPN.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
CGNat ovisno od reputacije IP adrese iza koje te stave i količine ljudi koja je koristi ume biti izuzetno iritantna stvar. Što se VPN-a tiče... Pod jedan većina komercijalnih a pristupa nih (nord, express) za naše predele imaju "prljavije" ip adrese nego supernova sa sve cg natom. A za Gaming da ide na neke dalje servere evropske/us - latencije za online igre postaje problem...

Ja pošto od supernove alternative nemam sam na kraju bio primoran da uzmem staticku ip kao doplatu na postojeći paket...

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Jedina mana je sto menjaju na par dana ip (iako je nat) a do pre mesec dva su menjali svaki dan, tako da ako imas negde 2 way authenticator mora svaki dan da se kuca... I ako dobije npr neko ban negde na tom ip-u i ti dobijas ban ip-a do promene...Daaavno dok je bio ikom nat-ovan i ja igrao Warcraft 3 online sa vremena na vreme sam dobijao 7 dana ip ban iako nisam ja nista uradio dok nisam provalio sta je ustvari bio problem :D
Brat ima PS4 ne igra fortnite, ali je probao i radi normalno.. Fifa radi normalno ps4 takodje online...

Pod NAT-om sam vec dugo, jednom se promenila IP pod WAN ! i to sad 1 novembra kad su prebacivali ceo sistem ...sin igra online dosta igara i nije se zalio na neki problem !
 
Jel moze neko da mi protumaci ove vrednosti, da li su ok ili ne?
Brzina neta je u redu, cak nekad i vise od onoga sto placam, ali relativno cesto imam kratke prekide pa reko da nije mozda do loseg signala.

Capture.PNG
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno