Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poslednja izmena:
Da li Supernova sada stavlja sve korisnike koji ne plaćaju fiksnu IP adresu iza CG NAT-a, ili je i dalje lutrija? Pošto su mi danas, kada sam zvao da bi me vratili na staro, ovi iz tehničke podrške kao papagaji ponavljali da mogu samo da mi ponude uslugu fiksne IP adrese.
Šta je to cg nat i kako da proverim da li mi je IP adresa iza NATa?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Cekaj malo,kakvi su sad ovo EXE paketi? To nema nigde na sajtu?

Jel to za optiku ili sta?

Voleo bih da se nisu tu pojavili, ali nazalost... To je bisi EXE-net, koji je od 1. decembra postao sastavni deo NAJGORE nove.
To kazem zato sto Exe po svim parametrima bio 10 svetlosnih godina ispre NAJGORE nove, i sada lagano sledi srozavanje svega...

Dajte ljudi da se malo vise angazujemo oko peticije za ukidanje ovog glupog ogranicenja na 3 TV-a po prikljucku. U 21 veku gde svi u kuci imamo minimum po 5 tv-a da oni... Makar osnovni digitalni paket da bude nekodiran a te dodatne kanale i nekako.
 
Šta je to cg nat i kako da proverim da li mi je IP adresa iza NATa?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Pogledaj WAN IP na adresi rutera. Opseg CGNAT adresa obično počinje na 100. itd. A možeš da pogledaš i svoju IP na whatismyip ili speedtest, ako si NAT-ovan, neće se poklapati sa WAN IP-om.
 
Šta je to cg nat i kako da proverim da li mi je IP adresa iza NATa?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

nisam siguran ali mislim da su to neki crnogorski kanali-CG ili protok interneta preko nacionalnog telekoma crne gore (CGNAT)
 
Poslednja izmena:
Ja nisam za to da osnovni paket bude nekodiran. Plati pa gledaj.......Imaš "besplatno" (i to se plaća preko struje) nacionalne kanale na 5 TV-a......Dosta je komšija krao signal preko kabla a neko plaća taj signal......a da puste svima besplatno kanale(osnovni paket), to ti je isto kao da ti tvoj poslodavac kaže: e aj radi mesec dana ono naj osnovnije za džabe....ma važi dođi juče što bi mu radio džabe....
Zbog takvih komšija koji su se nelegalno kačili na mrežu (banderu) opterećivali su tv signal i protok interneta i zato je većini pucala veza na internetu i kockala slika na tv-u, jer i tv i net idu preko istog kabla. Sada kad su zavrnuli slavinu i svaki priključak digitalizuje sve polako dolazi na svoje mesto
 
Poslednja izmena:
Dajte ljudi da se malo vise angazujemo oko peticije za ukidanje ovog glupog ogranicenja na 3 TV-a po prikljucku. U 21 veku gde svi u kuci imamo minimum po 5 tv-a da oni... Makar osnovni digitalni paket da bude nekodiran a te dodatne kanale i nekako.

Nisam baš siguran da ti znaš gde živiš, a možda i ja ne znam gde živim. Lično u stanu imam (samo) dva TVa, a ne poznajem nikoga ko ima više od 3.



Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nisam baš siguran da ti znaš gde živiš, a možda i ja ne znam gde živim. Lično u stanu imam (samo) dva TVa, a ne poznajem nikoga ko ima više od 3.



Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Tako je, ja nisam još upoznao nekog da ima više od 2 TV-a (Barem ja lično)

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Jedino sam u kladionicama viđao po 5 televizora [emoji481]

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja imam 3 tv-a u kući. jedan u dnevnoj sobi drugi u spavaćoj (sad će neko da kaže šta će ti tv u spavaćoj-moja stvar meni treba jer volim da gledam tv u spavaćoj) i jedan u dečijoj sobi.....
 
Poslednja izmena:
Ja imam 2: jedan u dnevnoj, drugi isključen iz struje skuplja prašinu...
Pozdrav
 
Mene je sramota onda da kazem da sam do juce imao 3 televizora :).
 
Jel ovo znaci da svi treba da predamo brojno stanje televizora u kuci,mozda je veliki broj tv po domacinstvima uzrok svih problema supernove.Neznam samo da li se hvalite ili se zalite ili ste zavidni!
 
Jel ovo znaci da svi treba da predamo brojno stanje televizora u kuci,mozda je veliki broj tv po domacinstvima uzrok svih problema supernove.Neznam samo da li se hvalite ili se zalite ili ste zavidni!

Čitaj malo predhodne postove pa ćeš shvatiti o čemu se radi....
 
Nema tog kanala u Boru EX kopernikus!

Onda se ogradi i napiši da nije skoro u ubačen nijedan kanal na ex kopernikusu a ne na supernovi jer supernova nije samo ex kopernikus
Pogledaj spisak kanala na stranici 661 pa ćeš videti koje sve kanale nemaš-skroluj dole, pri dnu stranice je spisak
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram da neko nešto napiše a da pročita samo zadnju eventualno predhodnu stranu foruma, pa pita nešto o čemu se piše deset stranica. Čitaj malo forum pa ćeš znati o čemu se radi....(bez obzira što ima preko 700 stranica čitaj barem zadnjih 10-20)
 
Poslednja izmena:
A kako se onda Exe Net-u isplatilo i nije uticalo na stabilnost mreže da GODINAMA korisnicima ne broji televizore po kući i ne ograničava broj istih?
Te priče da broj televizora i priključenih komšija ovde ne piju vodu jer je mreža bila 100% optika i gotovo da nikad nije bilo problema ni sa jednom od usluga.
Imali smo najveći broj kanala i na najnižem paketu (oko 400), najveći broj HD kanala, verovatno najbrži i najstabilniji net u Srbiji, ni jedan jedini korisnik iza CG Nat-a, odličnu podršku koja je radila 24/7 i koju si uvek mogao da dobiješ telefonom ili preko ticketing sistema a pri tom su i cene bile među najnižim.
I sad smo ušli u Supernovu i umesto da nam bude bolje, oni će sve da srozaju u svakom pogledu.
A što se tiče broja televizora i kako je nekima ovde čudno da neko ima više od 2 televizora u kući, pojasniću malo na sledećem primeru u mom naselju gde su kuće.
Ovde na jugu nije ništa neobično da u jednoj kući živi tri generacija. Moji roditelji imaju jedan TV. Ja imam dva TV-a i moj brat ima dva TV-a.
Znam X takvih slučajeva ali zato ne znam ni za jedan slučaj da neko sa komšijama deli net ili razvlači kablove preko dvorišta. Pričam za kuće a ne za zgrade gde verovatno ima takvih slučajeva.
Pre Exe Net-a sam 15-ak godina bio kod Jotel-a gde takođe nije bilo nikakvog ograničenja za broj televizora.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Divlji TV priključci prave problem coax mreži a ne optičkoj, osnovne stvari si pomešao
Druga stvar je što je exenet mali provajder pa ni nema potrebe da koristi cgnat

U ostalom ko da je bitno šta smo mi imali kada više nemamo...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cisto ako nekog zanima na ovaj novi andorid box moguce je instalirati bilo koju apk :)

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Na koji box misliš i kako?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Na ovaj andorid box sto daju novi, tj zamjenski sto ima koloksijalu.
Ides na tv daljinac options, pa device options i otvori ti meni sa strane od boxa. Posle na fles ubacis sta oces, imas bas aplikaciju za instaliranje novih i preko nje. Nije mi htjelo preko fileexplorera.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Ima li agenata Supernove prisutnih na temi? Molim vas javite mi se pp.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Ja imam 4 TV-a u stanu i svi šljakaju sa super par plus i tv po tvom. 3 kartice i jedan IP STB. Koliko vidim tog paketa nema više a ne znam da li i dalje može da se uzme TV po tvom kao dodatak. Mislim da imam još malo manje od godinu dana ugovora.
 
Na ovaj andorid box sto daju novi, tj zamjenski sto ima koloksijalu.
Ides na tv daljinac options, pa device options i otvori ti meni sa strane od boxa. Posle na fles ubacis sta oces, imas bas aplikaciju za instaliranje novih i preko nje. Nije mi htjelo preko fileexplorera.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
Aj ako neko uspe da instalira bilo šta da malo detaljnine pojasni postupak.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno