Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Definitivno se neće tek tako završiti,ako čitate između redova shvatićete da su obe strane trazile previše...
SN je tražila nova S i nova sport, a UM tražila da se ne šire više inače sleduju penali... Obe stvari nerealne...

U prevodu udario junak na junaka

obe strane moraju da popuste, ovo je sada samo besplatna reklama za SBB

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam najvise i uzeo zbog sportskih kanala ovo ostalo manje vise. Mislim realno sta i ima na areni turski rukomet i odbojka.....
 
A pogledajte sad, na svakoj vesti pozivaju da predjete na SBB koji je u vlasnistvu United Medije. To svakako nije slucajnost. Mozda nepostena praksa?
Kakva nepoštena praksa, isti je vlasnik odn. N1 je član grupe UM, naravno da imaju pravo da to rade.


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 

Supernova ne može da pregovara sa SBB jer ne postoji. Supernova nije upisana u APR.Supernova je samo marketinško ime, a ugovore i dalje potpisujete kao pretplatnik sa Radijus Vektorom, Kopernikus ili nekim drugim operaterom. Ako SBB potpiše ugovor sa Supernovom na određen iznos i određen period, šta onda sprecava MTS da postane član Supernove i dobije SBB kanale besplatno? Cena za ovu godinu je veća zato jer je Supernova sa svojim lažnim obećanjima da će se zauvek zadržati i Sport Klub i Arena kanali privukla ogroman broj novih korisnika koji su potpisali ugovor sa RV ili Kopernikusom. Kao što prodajna cena KDS zavisi od broja pretplatnika, tako i cena rentiranja programa zavisi od broja pretplatnika.
 
https://mondo.rs/Zabava/TV/a1272279/Supernova-kanali-United-media-Nova-S-Sport-klub-i-N1.html


Ugovor United Media i Supernove je, inače, istekao 31. decembra i sada se pregovaralo o njegovom produženju. Dakle, United Mediji nije smetalo do sada da ima ugovor sa Supernovom, iako navodi da ona "faktički ne postoji", što se potencira u novom saopštenju Supernove.

Evo šta kažu iz Supernova:

"Povodom obmana i lažnih informacija dužni smo da javnost Srbije upoznamo sa pravom istinom i činjenicama vezano za tok pregovora sa United Mediom:

- United Media je poslala ponudu pravnim licima - Radijus vektor d.o.o. Beograd, Kopernikus Technology d.o.o. Beograd, Masko d.o.o. Beograd i Telemark Systems d.o.o. Čačak, AVCOM d.o.o. Beograd koja posluju na tržištu više od 15 godina i registrovana su kod Agencije za privredne registre i pod brendom "Supernova" čiji žig je registrovan kod Zavoda za intelektualnu svojinu.

- United Mediji nije smetao brend "Supernova“ tokom 2019. godine, kada je od kablovskih operatera koji posluju pod pomenutim brendom prihodovala više od 4.000.000 evra.

- Ponuda koja nam je poslata za sve kablovske operatere koji posluju pod brendom "Supernova" bila je višestruko nepovoljnija od uslova koje su da sada imali operateri Radijus Vektor i Kopernikus Technology.

- United Media je htela da nas ograniči kako teritorijalno tako i po broju korisnika i da nam penalima od više desetina miliona evra onemoguće širenje mreže na druge velike teritorije kao što su Novi Sad, Kragujevac i drugi, grubo kršeći zakon.

- Nisu hteli da nam daju kanale Nova S i Nova Sport i nisu hteli da nam garantuju za budući kvalitet sadržaja na kanalima Sport Kluba.

- Prihvatili smo najbitnije elemente ugovora, a to su cena (koja dostiže 20.000.000 evra) i dužina njihovog trajanja (tri godine), dok je jedini naš zahtev bio da tekst ugovora bude isti kao raniji ugovori koje su imali kablovski operateri i takav bismo ugovor odmah potpisali.

- Obratili smo se istovremeno i menadžmentu United Media i vlasnicima BC Partners u nadi da se nađe kompromisno rešenje i u tom pisanom obraćanju opet potvrdili da prihvatamo cenu i dužinu trajanja ugovora, kao i spremnost da emitujemo sve United Media kanale (uključujući N1), u okviru čitave Telekom Srbija Grupe, za šta smo tražili da nam dostave pisanu ponudu. Nažalost, na to dobronamerno pisano obraćanje, dobili smo nalog za hitan prekid daljeg emitovanja United Media kanala".

U saopštenju Suprenova se dodaje da će u ponedeljak Komisiji za zaštitu konkurencije prijaviti povredu tržišnih uslova i zatražiti tražiti privremenu meru vraćanja kanala (N1, Sport klub i drugih) svim njenim korisnicima na teritoriji Srbije.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Po ciframa sa sajta b92, UG je supernovi trazio ukupno 2€ po korisniku mesečno za njihov paket programa.

Da podsetim ljude da Kopernikus za distribuciju programa Prva, 02, Happy, onih KCN-ova, pop melody, nekih 18+ itd nebitno naplaćuje 2.5€ po korisniku mesečno (ako operater uzme u paketu) ili pojedinačno Prva 2€, 02 1.5€, Happy 1.5€...

Sve pod pretpostavkom da SN ima oko 250.000 korisnika.
 
Mislim da se malo precenjuje uloga N1, ko da su ne znam šta...postoje 5 godina, vlast je ista i tada kao i sada, sad će izbori, ko da se ne zna ko će pobediti i sa n1 i bez njega...ko je za ovu vlast on imao nemao n1 ne gleda, ko je protiv biće protiv i ovako i onako...pre je tu lova faktor broj 1 a sa dve alave strane zna se ko ispašta...lažu i jedni i drugi samo tako, jedino su ljudi bar na ovakvim forumima nakljonjeniji saopštenju sbb pošto su oni kao neke žrtve dobrice male a ovi su državni(vlast) pa su ološ u svemu što urade ,a ne znaš ko je gori...ljudi zaboravljaju ko je sa sportkluba skinuo reprezentaciju i prebacio na novi kanal baš da ovi korisnici ne bi mogli da gledaju, ko je formirao novi sportski kanal da sve najbolje prebace na njega da ne bi ovi gledali(jedino su se nešto očigledno za...ali sa tim kanalom oko prava pošto su ispali smešni sa njegovim sadržajem). Sa druge strane, svako ko i malo prati situaciju oko ove dve firme, bio je baš nerealan ako je mislio da će posle isteka ugovora ostati ovi kanali na supernovoj
 
Jos jedna situacija je moguca da kazu kako su se dogovorili i da SN podigne cene paketa. Ko ce njima verovati. Kao uz velike napore uspeli smo da se dogovorimo ali....
 
U saopštenju Suprenova se dodaje da će u ponedeljak Komisiji za zaštitu konkurencije prijaviti povredu tržišnih uslova i zatražiti tražiti privremenu meru vraćanja kanala (N1, Sport klub i drugih) svim njenim korisnicima na teritoriji Srbije.

Ova rečenica menja sve! Oni žele sve da ostave kako je bilo. Ne smeta im N1.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Sa druge strane, svako ko i malo prati situaciju oko ove dve firme, bio je baš nerealan ako je mislio da će posle isteka ugovora ostati ovi kanali na supernovoj
Ovo je kljucno i jedino sto se znalo od samog formiranja Supernove.
Meni je bas smetala marketinska kampanja o svim sportskim kanalima, a realno bar 30% korisnika ih nije imalo vec samo Kcn i RV korisnici. Nekako mi je cela ta prica od pocetka prevarantska, ali dok se ne steknu tehnicki uslovi za promenu operatera moram da koristim njihove usluge.


Послато са TA-1053 помоћу Тапатока
 
Mogli su neke malo bolje da nabave

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
https://mondo.rs/Zabava/TV/a1272279/Supernova-kanali-United-media-Nova-S-Sport-klub-i-N1.html


Ugovor United Media i Supernove je, inače, istekao 31. decembra i sada se pregovaralo o njegovom produženju. Dakle, United Mediji nije smetalo do sada da ima ugovor sa Supernovom, iako navodi da ona "faktički ne postoji", što se potencira u novom saopštenju Supernove.

Evo šta kažu iz Supernova:

"Povodom obmana i lažnih informacija dužni smo da javnost Srbije upoznamo sa pravom istinom i činjenicama vezano za tok pregovora sa United Mediom:

- United Media je poslala ponudu pravnim licima - Radijus vektor d.o.o. Beograd, Kopernikus Technology d.o.o. Beograd, Masko d.o.o. Beograd i Telemark Systems d.o.o. Čačak, AVCOM d.o.o. Beograd koja posluju na tržištu više od 15 godina i registrovana su kod Agencije za privredne registre i pod brendom "Supernova" čiji žig je registrovan kod Zavoda za intelektualnu svojinu.

- United Mediji nije smetao brend "Supernova“ tokom 2019. godine, kada je od kablovskih operatera koji posluju pod pomenutim brendom prihodovala više od 4.000.000 evra.

- Ponuda koja nam je poslata za sve kablovske operatere koji posluju pod brendom "Supernova" bila je višestruko nepovoljnija od uslova koje su da sada imali operateri Radijus Vektor i Kopernikus Technology.

- United Media je htela da nas ograniči kako teritorijalno tako i po broju korisnika i da nam penalima od više desetina miliona evra onemoguće širenje mreže na druge velike teritorije kao što su Novi Sad, Kragujevac i drugi, grubo kršeći zakon.

- Nisu hteli da nam daju kanale Nova S i Nova Sport i nisu hteli da nam garantuju za budući kvalitet sadržaja na kanalima Sport Kluba.

- Prihvatili smo najbitnije elemente ugovora, a to su cena (koja dostiže 20.000.000 evra) i dužina njihovog trajanja (tri godine), dok je jedini naš zahtev bio da tekst ugovora bude isti kao raniji ugovori koje su imali kablovski operateri i takav bismo ugovor odmah potpisali.

- Obratili smo se istovremeno i menadžmentu United Media i vlasnicima BC Partners u nadi da se nađe kompromisno rešenje i u tom pisanom obraćanju opet potvrdili da prihvatamo cenu i dužinu trajanja ugovora, kao i spremnost da emitujemo sve United Media kanale (uključujući N1), u okviru čitave Telekom Srbija Grupe, za šta smo tražili da nam dostave pisanu ponudu. Nažalost, na to dobronamerno pisano obraćanje, dobili smo nalog za hitan prekid daljeg emitovanja United Media kanala".

U saopštenju Suprenova se dodaje da će u ponedeljak Komisiji za zaštitu konkurencije prijaviti povredu tržišnih uslova i zatražiti tražiti privremenu meru vraćanja kanala (N1, Sport klub i drugih) svim njenim korisnicima na teritoriji Srbije.


Ovo nije ništa drugčije sročeno nego što svako od nas potpiše sa operaterom gde te raznim taksama i kaznama prinmoravaju da sve poštuješ.Dobar primer za to je ako hoćemo 4 televizor mora komplet još jedan ugovor da potpišemo tako se i oni ovde penalima primoravaju na to.
 
Definitivno se neće tek tako završiti,ako čitate između redova shvatićete da su obe strane trazile previše...
SN je tražila nova S i nova sport, a UM tražila da se ne šire više inače sleduju penali... Obe stvari nerealne...

U prevodu udario junak na junaka

Učestvovao si u pregovorima?

Ugovor United Media i Supernove je, inače, istekao 31. decembra i sada se pregovaralo o njegovom produženju. Dakle, United Mediji nije smetalo do sada da ima ugovor sa Supernovom, iako navodi da ona "faktički ne postoji", što se potencira u novom saopštenju Supernove.

Pa i nisu imali sa SN, imali su sa nekim od provajdera koji su sada marketinški pod tim imenom. Neki ni do pre nekih dan u okviru SN nisu imali sportklub, na primer.
 
A kako misle da zatraže privremenu meru vraćanja kanala ako je ugovor o redistribuciji istekao 31.12? UM i svi drugi nosioci prava ili vasnici kanala imaju pravo da potpisuju komercijalne ugovore prema svojoj poslovnoj politici. "Naši kanali su naši, a vaši kanali su vaši i naši" poručuje Telekom... Slatki su, nema šta...

Inače ton ovog saopštenja sa nekad normalnog B92 portala i Monda je skandalozan, kao pijačna rasprava, iznošenje prljavog veša... "Bila sam ti dobra dok sam te prala i peglala", "Valjao sam ti dok sam te punio kešom". Prostakluk.
 
nije istekao supernovi ugovor.
nego vektoru.
supernova ne postoji kao ugovorni obveznik nego kao brend i internet stranica.
i htela bi da sklopi ugovor kao vektor a onda da ga distruibira kao supernova svim korisnicima supernove.
ako sam dobro razumeo.
 
Gronet (Grocka) je takođe pod šapom SN, međutim još uvek emituje sve kanale.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Tako je, a ukoliko bi MTS kao takav potpisao ugovor kako je UM i trazila to bi onda znacilo da taj jedan problematican kanal bude dostupan svima. Cak i mts tv korisnicima. A to je no-no. Svakako ce sad da krene masovno spinovanje a vi ako hocete da se pecate, samo izvolite... Meni licno je bitno da su mi omogucili ovie da pobegnem od njih. Cekam SBB da mi potvrdi mogucnost prikljucenja i da ih ne gledam vise. Iako sam uslugom kao uslugom bio zadovoljan ali prosto na neke stvari ne mogu da zmurim.
 
Za one koje ne kapiraju Telekom pregovara za supernovu.
Supernova je samo naziv za grupu provajdera čiji je vlasnik Telekom


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
https://mondo.rs/Zabava/TV/a1272279/Supernova-kanali-United-media-Nova-S-Sport-klub-i-N1.html


Ugovor United Media i Supernove je, inače, istekao 31. decembra i sada se pregovaralo o njegovom produženju. Dakle, United Mediji nije smetalo do sada da ima ugovor sa Supernovom, iako navodi da ona "faktički ne postoji", što se potencira u novom saopštenju Supernove.
Ovo nije tačno. United Media nikad nije imala potpisan ugovor sa Supernovom nego je imala ugovore sa Kopernikusom i Radijus Vektorom. To su činjenice i ovo što pišu iz Supernove je klasično spinovanje, kao i tvoj zaključak. Zato sam i sklon da pre poverujem vestima koje dolaze sa strane United Medije. Meni je potpuno logično to što oni pišu, da su ponudili ili sklapanje ugovora sa Telekomom, kao vlasnikom pomenutih kablovskih operatera i mts-a ili pojedinačno sa svakim od njih ako ne žele da plate za sve zajedno pošto ima puno mts korisnika (iptv) pa je cifra i viša nego ranije. Cifra je svakako viša i za zbog ostalih kablovskih distributera, Avcom, Masko,... i ne može biti ista kao kad su imali ugovor samo sa Kopernikusom i Radijus Vektorom. Logično zar ne? Supernova nije pravno lice nego je brend tako da i ti kao korisnik usluga ne potpisuješ ugovor sa Supernovom nego sa kablovskim operaterom na čijoj si teritoriji. Dakle ili su babe ili su žabe.
 
Mislim da MTS korisnici ne pripadaju supernovi
Jasno je naznačeno ko pripada supernovi i ako je svima vlasnik Telekom

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
U Staroj Pazovi još nisu stigli računi na kućnu adresu.. Možda rade na smanjenju pretplate [emoji23]

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno