Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da MTS korisnici ne pripadaju supernovi
Jasno je naznačeno ko pripada supernovi i ako je svima vlasnik Telekom

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Pa da ali o tome se upravo i radi :)

Mogu da potpisu ili sa MTS ili sa svakim pojedinacno. Ako je sa MTS tu moraju da se uracunaju i mts tv korisnici a ako je sa svakim pojedinacno onda ne moze na konto vektorovog ugovora kopernikus da gleda SK.
 
Bezobrazluk. Obavezati sve te drzace prava tipa umg, pinka i ostalih da uspostave jedinu fiksnu cenu (po koisniku) za sve provajdere na teritoriji Srbije. A ne ovima jeftinije, ovima skuplje. Pa na kom osnovu da izigravaju sad nesto i ucenjuju operatere? Sta je kriva supernova kod ovi lome cenu kako im se cefne?
 
ne , nego supernova da se zvanicno registruje , i onda kao pravni subjekt sklapa ugovore.
onda ce moci da radi distribuciju svim svojim korisnicima po jednakim uslovima.
nego je stvar sto ne mogu svima isto da pruze , zbog mreze ili neceg drugo.
 
T.j. svima je normalno da za istu uslugu (pravo prenosa) neko mora da plati manje, a neko vise, i to zavisi iskljucivo od volje monopoliste (drzaca prava)? Cena mora biti fiksna. Ne sme se dozvoljavati monopolu da ucenjuje trziste.
 
ne , nego supernova da se zvanicno registruje , i onda kao pravni subjekt sklapa ugovore.
onda ce moci da radi distribuciju svim svojim korisnicima po jednakim uslovima.
nego je stvar sto ne mogu svima isto da pruze , zbog mreze ili neceg drugo.
Upravo tako , da se registruju pod jednim imenom i da svi Supernova korisnici imaju istu uslugu. Od pocetka oni prave razliku medju svojim korisnicima prvenstveno. Moj paket je imao i SK i N1 itd kanale, a cini mi se Av com korisnici nisu imali. Prvo su trebali svoje dvoriste da srede, to jest odmah su trebali prvo za ove operatere koji nisu imali te kanale da udju u pregovore sa UM. Ovako mi se cini da nisu to ni hteli, vec samo da navuku nove korisnike da potpisu ugovore, a posle prebace vruc krompir u komsijsko dvoriste.

Послато са TA-1053 помоћу Тапатока
 
Pa da ali o tome se upravo i radi :)

Mogu da potpisu ili sa MTS ili sa svakim pojedinacno. Ako je sa MTS tu moraju da se uracunaju i mts tv korisnici a ako je sa svakim pojedinacno onda ne moze na konto vektorovog ugovora kopernikus da gleda SK.

ja nisam video da je igde iko pominjao MTS korisnike to cak nije radila ni UM tako da ne znam sto potezes to pitanje i to bi bilo krsenje ugovora,
jasno pise ko pripada supernovi:

Pod jedinstvenim brendom „Supernova“ na tržištu posluju i plasiraju svoje usluge povezana pravna lica, koja su deo Telekom Srbija Grupe, i to: Kopernikus technology d.o.o. Beograd, Radijus vektor d.o.o. Beograd, Avcom d.o.o. Beograd, Masko d.o.o. Beograd, BPP ING d.o.o. Grocka, Citadela Komunikacije d.o.o. Beograd, Telemark Systems d.o.o. Čačak i Sat Tv Meteor d.o.o. Užice.

ne , nego supernova da se zvanicno registruje , i onda kao pravni subjekt sklapa ugovore.
onda ce moci da radi distribuciju svim svojim korisnicima po jednakim uslovima.
nego je stvar sto ne mogu svima isto da pruze , zbog mreze ili neceg drugo.

da bi doslo do toga trebalo bi za pocetak da svi imamo novi ugovor sa supernovom, a mnogi i dalje nemaju i nece da potpisu, ali svi hoce ono sto nudi supernova...
Prakticno ono sto su oni zagrizli nije ni malo lako progutati i moraju cekati dok svi ugovori ne isteknu.
 
Poslednja izmena:
Tako je, a ukoliko bi MTS kao takav potpisao ugovor kako je UM i trazila to bi onda znacilo da taj jedan problematican kanal bude dostupan svima. Cak i mts tv korisnicima. A to je no-no. Svakako ce sad da krene masovno spinovanje a vi ako hocete da se pecate, samo izvolite... Meni licno je bitno da su mi omogucili ovie da pobegnem od njih. Cekam SBB da mi potvrdi mogucnost prikljucenja i da ih ne gledam vise. Iako sam uslugom kao uslugom bio zadovoljan ali prosto na neke stvari ne mogu da zmurim.

Isto te ovo ceka i u SBB-u, veruj mi na rec. Samo sa, izgleda, mnogo slabijim protokom interneta, jer je njihova optika mnogo, MNOGO manje prisutna na teritoriji Srbije.
 
Poslednja izmena:
ja nisam video da je igde iko pominjao MTS korisnike to cak nije radila ni UM tako da ne znam sto potezes to pitanje i to bi bilo krsenje ugovora,
jasno pise ko pripada supernovi:





da bi doslo do toga trebalo bi za pocetak da svi imamo novi ugovor sa supernovom, a mnogi i dalje nemaju i nece da potpisu, ali svi hoce ono sto nudi supernova...
Prakticno ono sto su oni zagrizli nije ni malo lako progutati i moraju cekati dok svi ugovori ne isteknu.

Upravo je UM pominjala to u prvom saopstenju, na osnovu njihovog saopstenja sam i napisao te dve opcije. Dakle mozemo samo da dodamo i trecu opciju onome sto sam naveo, da MTS registruje Supernovu kao pravno lice i integrise postojece operatore u nju. Ali kazem dok nije tako, ugovor moze da potpise samo MTS kao vlasnik BRENDA Supernova i vlasnik kablovskih operatera Vektor, Kopernikus itd(a tada bi prava prenosa vazila za sve tv korisnike a medju njima je i mts tv) ili moze da potpise svaki kabl. operater zasebno ali onda se prava distribucije odnose SAMO na korisnike tog operatera.
 
Isto te ovo ceka i u SBB-u, veruj mi na rec.

Imam poprilicno iskustva sa SBB tako da jako dobro znam u sta idem ali kada mi oni tj ako mi ukinu neki kanal kao ovi na isti nacin cu da reagujem. Trenutno samo stitim svoja prava definisana ugovorom sa Vektorom.

EDIT: Ovde konkretno na mojoj lokaciji, na flajeru koji sam dobio su brzine za optiku tako da bih u konkretno slucaju na Eon Full imao 300mbit. Sada ima 60. Mada mi je iskreno to nebitno.
 
Poslednja izmena:
da bi doslo do toga trebalo bi za pocetak da svi imamo novi ugovor sa supernovom, a mnogi i dalje nemaju i nece da potpisu, ali svi hoce ono sto nudi supernova...
Prakticno ono sto su oni zagrizli nije ni malo lako progutati i moraju cekati dok svi ugovori ne isteknu.

Nije tačno da neće, nego ne mogu. Dođeš u poslovnicu, dobiješ ponudu od Supernove, ali ugovor potpisuješ sa RV, kopernikusom ili nekim drugim.
 
Ne znam čemu potreba supernovu predstavljati kao pravno lice jer nije registrovana u apr-u. Sa supernovom se ne može potpisati nikakav ugovor jer supernova nije pravno lice.

Narodski rečeno supernova NE POSTOJI.

Zamislite samo kad idete u prodavnicu koja se zove idea, roda, maksi, tempo, dis, univer, lidl itd. Svi oni su registrovani u apr-u.

Jedino na pijacu, pa i na pijaci se registruje tezga.
 
Poslednja izmena:
Tv koji idu na rate su fox, upravo dobio takvu ingormaciju.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
To je državna firma, njima je svejedno. U stvari, nije im čak ni svejedno, ako su dobili nalog da nema više UM kanala. Ekonomija je u sasvim drugom planu.



Naravno da ovo nije moguće.
Zašto misliš da nije moguće? Da li imaš neki argument ili je to samo tvoje mišljenje?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
.

Zamislite samo kad idete u prodavnicu koja se zove idea, roda, maksi, tempo, dis, univer, lidl itd. Svi oni su registrovani u apr-u.

Odeš u tu istu prodavnicu maxi na primer i kupiš proizvod pod brendom premija

To je maxijev brend koji je proizvela druga firma, takvih primer ima koliko hoces


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ovo se ocigledno pretvara u politicku raspravu....jadna smo mi drzava gde se sve svodi na to. Jasno je da vladajuca stoka zeli da ukine ljudima pravo na drugacije misljenje.
Nadam se da ce moderacija foruma reagovati, dok ne bude kasno.

Slažem se. Ovde smo svi pravnici, kao da smo i sami bili na pregovorima, a i brate mili nalupasmo se gluposti samo tako.
 
Supernova funkcioniše kao i svako javno preduzeće - nesposobno, bez mozga, a sve odluke se donose negde iznad.
Ono što je meni skrenulo pažnju i dostiglo vrhunac je saopštenje da će u ponedeljak Komisiji za zaštitu konkurencije prijaviti povredu tržišnih uslova i zatražiti privremenu meru vraćanja kanala (N1, Sport klub i drugih) svim njenim korisnicima na teritoriji Srbije.
Pa ko je ovde lud?!
Očito je da žele da kupe vreme i zavaraju nezadovoljne korisnike (kojih ima popriličan broj) kako im sutra ne bi nagrnuli u poslovnice i tražili raskid ugovora.
 
Juce celog dana net i TV zezaju, vec dva sata mi je TV ukljucen i skoro je negledljiv jer malo malo pa se zamrlja slika i zamrzne


Evo ceo dan nema interneta ili bude 3-5 minuta.. Tv signalje u redu. Koristim mobilni internet. Poludeh. Jos radim od kuce nekoliko projekata. Ne usudjujem se da krenem da radim ozbiljnije za klijenta jer mi treba konstantan internet. Pisao i zvao.

Ali, kada dobijem ovakav odgovor na svoju agoniju koja traje tri meseca, ne znam sta bih radio s sobom:

Zahvaljujemo se na upućenom mail-u i izvinjavamo se ukoliko ste doživeli neprijtanost bilo koje vrste.

""Povodom Vašeg prigovora obaveštena je nadležna služba koja će izvršiti neophodne provere u cilju dijagnostifikovanja i otklanjanja tehničkih smetnji.

U najkraćem roku biće Vam omogućeno nesmetano korišćenje internet servisa.

Hvala na dodatnom strpljenju.""
"

Ima li neko savet kako ostati pribran?
 
Evo ceo dan nema interneta ili bude 3-5 minuta.. Tv signalje u redu. Koristim mobilni internet. Poludeh. Jos radim od kuce nekoliko projekata. Ne usudjujem se da krenem da radim ozbiljnije za klijenta jer mi treba konstantan internet. Pisao i zvao.

Ali, kada dobijem ovakav odgovor na svoju agoniju koja traje tri meseca, ne znam sta bih radio s sobom:

Zahvaljujemo se na upućenom mail-u i izvinjavamo se ukoliko ste doživeli neprijtanost bilo koje vrste.

""Povodom Vašeg prigovora obaveštena je nadležna služba koja će izvršiti neophodne provere u cilju dijagnostifikovanja i otklanjanja tehničkih smetnji.

U najkraćem roku biće Vam omogućeno nesmetano korišćenje internet servisa.

Hvala na dodatnom strpljenju.""
"

Ima li neko savet kako ostati pribran?
Otrči do VIP-a i uzmi vikend net tarifu. Kosta 5400 modem i imas 7 dana flat. Ako se baviš poslom i internet ti je neophodan moraš da imaš alternativu. Ne bi bilo loše i jedan set akumulatora ili agregat za struju

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Da zatvaram temu?

...riding on 720p...
 
@Amilo
Uz neki lek za smirenje ili da menjas provajdera. Najgore kada ti internet treba za posao, da zaradjujes da bi mogao da im platis taj mesecni racun, a oni nista.
Meni trenutno ne otvara ovaj sajt, moze jos neko da proveri:
Kod:
www.traxsource.com
Preko VPN radi ali jedva jer koristim neki besplatan.
HBO i Cinemax kod mene okljucani na Super Par paketu, pitanje je dokle.
Sto se tice kanala, ne znam sta da radim, alternativa je ADSL koji ne radi nikako na 10Mbit, sto znaci da automatski ostajem i bez TV-a jer nema protoka za IPTV dok ne dodje neka optika, sto ce da bude za jedno 10 godina na mojoj lokaciji (2km od centra).
Net mi je neophodan zbog posla. Ako u februaru ukinu Nick Jr na primer to mi je vec problem jer klinac to gleda.
Jedna od alternativa mi je da uzmem biznis paket samo net 75Mbit za 2200din za firmu a onda da jurim neki TV, mozda Total TV ili EON. Sve mi izadje skuplje nego sada.
Sta cete vi da uradite, koliko vas ce sutra u poslovnicu na raskid?

@Duke
Razumite revolt ljudi. Prijavio sam sve sto je lose i vidim obrisano. Ljudi ne znaju sta ce i gde ce, nekom je ovo samo zabava a nekom kao meni i Amilo-u i posao.
 
Poslednja izmena:
Razumem revolt, ne razumem advokate u pokusaju...
 
Odeš u tu istu prodavnicu maxi na primer i kupiš proizvod pod brendom premija

To je maxijev brend koji je proizvela druga firma, takvih primer ima koliko hoces


Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Maxi je registrovan kao firma, supernova nije firma.

Premija su proizvodi koji se ne mogu registrovati u APR-u, kao ni kanali koji se ne mogu registrovati u APR-u.

Supernova ima svoje poslovnice što nije transparentno, neko stave ime Telekom na ulazu u poslovnice a brendove nek prodaju u poslovnici.

To ti je kao kad bi se maksi predstavljao kao premia, dalje možeš sam
 
@Amilo
Uz neki lek za smirenje ili da menjas provajdera. Najgore kada ti internet treba za posao, da zaradjujes da bi mogao da im platis taj mesecni racun, a oni nista.
Meni trenutno ne otvara ovaj sajt, moze jos neko da proveri:
Kod:
www.traxsource.com
Preko VPN radi ali jedva jer koristim neki besplatan.
HBO i Cinemax kod mene okljucani na Super Par paketu, pitanje je dokle.
Sto se tice kanala, ne znam sta da radim, alternativa je ADSL koji ne radi nikako na 10Mbit, sto znaci da automatski ostajem i bez TV-a jer nema protoka za IPTV dok ne dodje neka optika, sto ce da bude za jedno 10 godina na mojoj lokaciji (2km od centra).
Net mi je neophodan zbog posla. Ako u februaru ukinu Nick Jr na primer to mi je vec problem jer klinac to gleda.
Jedna od alternativa mi je da uzmem biznis paket samo net 75Mbit za 2200din za firmu a onda da jurim neki TV, mozda Total TV ili EON. Sve mi izadje skuplje nego sada.
Sta cete vi da uradite, koliko vas ce sutra u poslovnicu na raskid?

@Duke
Razumite revolt ljudi. Prijavio sam sve sto je lose i vidim obrisano. Ljudi ne znaju sta ce i gde ce, nekom je ovo samo zabava a nekom kao meni i Amilo-u i posao.

ni kod mene ne otvara
 
@djalf traxsource radi kod mene na telefonu preko supernova neta.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno