Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali se onda MORA gledati taj kanal jer nema dva dvb-c tuner-a, sto ja ne zelim...
 
Pa i na stb ce biti na tom kanalu zar ne?

A TV moze i da bude ugasen, ja obicno tako snimam.
 
Ali je u tv vec cam sa karticom, pa bi dodoao kao drugi uredjaj stb na moj tv i njega kao snimac koristio i dok snima ja gledam nesto drugo...
A snimam uglavnom ove domace serije sto idu na nekoliko domacih kanala, skoro nista vise ne snimam na stranim kanalima.
 
Meni je fascinantno da oni u 2019. godini meni traze da im slikam papire koje su meni dali i da im saljem MAC adrese svih uredjaja kako bi mi aktivirali novi STB uredjaj i uslugu TV po tvom. Pritom su oni mene kontaktirali da je potrebno da se izvrsi zamena uredjaja.
Pre cetiri dana mi dolazila ekipa da zameni to, rekose da treba da prodje 48 sati dok se to ne aktivira, medjutim i dalje nista. Pa resim jutros da im pustim poruku na Fejsbuku, posto nemam bas vremena za telefonske razgovore sa njima. Ispostavice se da je bolje da sam ih pozvao. Prvo mi traze da im posaljem slike "svih papira koje imam od Supernove". Pa mi traze da im posaljem neki papir koji nemam, na kome pise "revers". Da bi mi na kraju trazili MAC adrese uredjaja koje imam i brojeve kartica. :sceptic:
Ostao sam sokiran koliko ovo izgleda amaterski, da mi traze podatke koje bi oni trebali da imaju u svojoj bazi i slike nekakvih papircina kao da je 1995. godina.
 
Ali je u tv vec cam sa karticom, pa bi dodoao kao drugi uredjaj stb na moj tv i njega kao snimac koristio i dok snima ja gledam nesto drugo...
A snimam uglavnom ove domace serije sto idu na nekoliko domacih kanala, skoro nista vise ne snimam na stranim kanalima.

Koliko mi je poznato moguce je snimanje programa sa SN DVB-C risiverom, jedino ti je potreban eksterni HDD koji ces na njega prikljuciti, takodje zasigurno bez ikakvih problema uz DVB-C risiver mozes snimati jedan kanal, dok drugi gledas preko integrisanog DVB-C tunera u televizoru.
 
Meni je fascinantno da oni u 2019. godini meni traze da im slikam papire koje su meni dali i da im saljem MAC adrese svih uredjaja kako bi mi aktivirali novi STB uredjaj i uslugu TV po tvom. Pritom su oni mene kontaktirali da je potrebno da se izvrsi zamena uredjaja.
Pre cetiri dana mi dolazila ekipa da zameni to, rekose da treba da prodje 48 sati dok se to ne aktivira, medjutim i dalje nista. Pa resim jutros da im pustim poruku na Fejsbuku, posto nemam bas vremena za telefonske razgovore sa njima. Ispostavice se da je bolje da sam ih pozvao. Prvo mi traze da im posaljem slike "svih papira koje imam od Supernove". Pa mi traze da im posaljem neki papir koji nemam, na kome pise "revers". Da bi mi na kraju trazili MAC adrese uredjaja koje imam i brojeve kartica. :sceptic:
Ostao sam sokiran koliko ovo izgleda amaterski, da mi traze podatke koje bi oni trebali da imaju u svojoj bazi i slike nekakvih papircina kao da je 1995. godina.

Jesi li obnavljao ugovor na neki od Super paketa, ili si novi korisnik?
Organizacija Supernove je cista komedija, jer oni pokusavaju da preko jednog call centra upravljaju sa 7 razlicitih KDS sistema koji ni u jednom smislu (osim zajednickog brenda) nisu povezani.
 
Poslednja izmena:
Kupili su i Meteor iz Užica.(Čajetina i Zlatibor).

Послато са Mi 9T
 
Znači ostao im još sbb da kupe da kompletiraju[emoji2]

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Njih ostavljaju za kraj, kao slag na tortu [emoji23][emoji23]

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 
Da li je moguce da blokiraju neke sajtove?Konkretno ne mogu da pristupim sajtu za daljinski nadzor rada kotla.Kada idem preko VPN mogu da pristupim sajtu.Takodje preko mobilnog telefona kada sam na Wifi isto nemam pristup,a preko mobilnog neta pristupam normalno.
Opera Снимак екрана_2019-10-21_144500_zdalnie.techsterowniki.pl.png
Opera Снимак екрана_2019-10-21_144628_zdalnie.techsterowniki.pl.png
Kopernikus mreza u pitanju.
Isto se desava i sa Netatmo sajtom,imam njihovu meteo stanicu koja razmenjuje podatke sa njihovim serverima
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce da blokiraju neke sajtove?Konkretno ne mogu da pristupim sajtu za daljinski nadzor rada kotla.Kada idem preko VPN mogu da pristupim sajtu.Takodje preko mobilnog telefona kada sam na Wifi isto nemam pristup,a preko mobilnog neta pristupam normalno.
Pogledajte prilog 276159
Pogledajte prilog 276160
Kopernikus mreza u pitanju.
Isto se desava i sa Netatmo sajtom,imam njihovu meteo stanicu koja razmenjuje podatke sa njihovim serverima

Koje su adrese?
 
NAT.....

Послато са Mi 9T
 
Znači ostao im još sbb da kupe da kompletiraju[emoji2]

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
Mislim da nisu kupili i Jotel. Vidjam ih po gradu (Vranje).

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
NAT.....

Послато са Mi 9T
Tesko da je to, komplet mobilna mreza je natovana, evo meni i Vip i Telenor su iza NATa, nemam bas Mts karticu da bih tvrdio bas 100% da i oni idu preko nata ali 99,9% su i oni svi iza nata.
Zato mi je cudno a on pristupa normalno preko mobilnog neta.
Pre ce biti do DNSa da je problem.
 
IMG_2777.PNG
IMG_2778.PNG
Ovo se pre nije desavalo.Netatmo proradi kad ukljucim i skljucim VPN.
 
Da li je do NAT-a ili DNS-a vrlo lako može da proveri,umesto Supernovinih upiši Google DNS u podešavanje mrežne karte i probaj.Ako opet ne radi onda je do NAT-a.Čisto sumnjam da blokiraju sajtove...
 
Tesko da je to, komplet mobilna mreza je natovana, evo meni i Vip i Telenor su iza NATa, nemam bas Mts karticu da bih tvrdio bas 100% da i oni idu preko nata ali 99,9% su i oni svi iza nata.
Zato mi je cudno a on pristupa normalno preko mobilnog neta.
Pre ce biti do DNSa da je problem.

VIP nije pod natom imam 4 broja u kuci plus kucni net i sve je na dinamickoj javnoj, za mts i telenor ne znam
 
Ne razumem se u ovo,ali do skoro je sve normalno.
Pristup ovim sajtovima nemam dok ne ukljucim VPN.Kada iskljucim vpn mogu da pristupim netatmo.com dok http://zdalnie.techsterowniki.pl ponovo ne mogu. Sa mobilnog telefona koji je na wifiju supernove nema pristupa ni jednom,a kada sam na mobilnom MTSa onda imam pristup.Imam i video nadzor koji radi bez problema.

Citam na Isrbija forumu da covek ima problema sa pristupom nekim drugim sajtovima.
Evo i odgovora korisnicke sluzbe njemuOpera Снимак екрана_2019-10-21_211429_www.isrbija.net.png
 
Ja ne mogu da gledam Iptv mu3 liste preko Iptv apk,kada ukljucim Vpn radi normalno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni takodje ne radi EPG ni za jedan kanal nakon sto sam juče pustio pretragu kanala.
Inače koristim CI. TV je Samsung.
Biće da je do operatora.
Ako imas karticu direktno ustekanu u TV ne radi, sa STB dediciranim uredjajem (kartica u njemu) povezanim sa TV-om HDMI kablom EPG radi bez problema.
Da, do njih je. Ja potpisao ugovor (bio ranije kod R.Vektora) i uzeo taj uredjaj sto sam i pre imao (bukvalno isti aparat samo ima "SUPERNOVA" logo u meniju) bas zbog EPG. Jeste da se koristi dva daljinca ali i manje akam svoj od TV-a (samo za uklj-isklj, ton, podesavanje titlova i sl).
Menjanje kanala je daleko brze sa STB uredjajem nego ako je kartica ustekana u TV direktno, tada bas davi. LG 42 incha, dve god star. "Default" slika sa STB uredjajem je za nijansu tamnija i "meksa" nego direktno preko kartice ali svakako prihvatljivog kvaliteta. Podesavanje slike je moguce i u podesavanjima STB uredjaja i naravno, TV-a.
Zivim na NBgd, imam "sve" paket - sistem je stabilan. Nemam vecih primedbi. Za 2900 din trenutno nemam bolji izbor. S obzirom da brat na drugom kraju bloka placa 4500din SBB-u, zadovoljan sam ovim.
 
Poslednja izmena:
Zasto tv nece da mi preskenira digitalne kanale, samo mi nadje analogne?
Koju zemlju da stavim?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako imas karticu direktno ustekanu u TV ne radi, sa STB dediciranim uredjajem (kartica u njemu) povezanim sa TV-om HDMI kablom EPG radi bez problema.
Da, do njih je. Ja potpisao ugovor (bio ranije kod R.Vektora) i uzeo taj uredjaj sto sam i pre imao (bukvalno isti aparat samo ima "SUPERNOVA" logo u meniju) bas zbog EPG. Jeste da se koristi dva daljinca ali i manje akam svoj od TV-a (samo za uklj-isklj, ton, podesavanje titlova i sl).
Menjanje kanala je daleko brze sa STB uredjajem nego ako je kartica ustekana u TV direktno, tada bas davi. LG 42 incha, dve god star. "Default" slika sa STB uredjajem je za nijansu tamnija i "meksa" nego direktno preko kartice ali svakako prihvatljivog kvaliteta. Podesavanje slike je moguce i u podesavanjima STB uredjaja i naravno, TV-a.
Zivim na NBgd, imam "sve" paket - sistem je stabilan. Nemam vecih primedbi. Za 2900 din trenutno nemam bolji izbor. S obzirom da brat na drugom kraju bloka placa 4500din SBB-u, zadovoljan sam ovim.

Ne radi bez problema. Imaš li EPG recimo na FOX kanalima?
 
Pa nemam u ponudi Srbiju

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Hrvatska? Zar je to bitno uopšte mislim da je standard za digitalnu isti za sve zemlje bar u Evropi.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Namestio sam, ali nesto je pobrljavio, sam od sebe.
Prvo je izgubio neke standardne kanale, zatim nije hteo nikako da skenira digitalne...
Nakon nekoliko pokusaja, opet je povratio kanale.
Da li je problem bio u tv-u ili u kartici, nemam pojma m

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne radi bez problema. Imaš li EPG recimo na FOX kanalima?
Imam.
Probaj da promenis na bilo koji FOX kanal i tada bi trebalo da se pojavi EPG za sve njih. Ponekad (retko) se tako potripuje za HBO ili Cinemax kanale (nikada zajedno ne fali EPG za njih) odmah po ukljucivanju TV-a. Sa FOX-om bas nikada nije bio problem. Na stranu to sto na FOX kanalima za moj ukus nema bas nicega da valja.
Generalno, EPG imam svuda tamo gde on i postoji. Nemali broj kanala nema EPG, nije bilo vidljivo ni ranije kod Radijus Vektora. Ako pratis Pinkov EPG mozes samo kosu da cupas, tacan je u jedno 30 posto slucajeva, bruka.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno