Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni se to konstantno desava.
Probao sam da prebacim da 5ghz kanal prebacim da bude fiksni, umesto na auto kako je po default.
Kao pomoglo je, mada i dalje nekad duze trazi vezu kad iskljucim sve uredjaje sa 5ghz mreze.
Ja sam promenio frekvencije na kojima rade 2.4 i 5.
2.4 sam stavio na 20mhz, a 5 na 40mhz.
To je automatski promenilo kanale na kojima rade, videću da li će to da ispegla stvari, za sada radi.
Može li objašnjenje i savet šta sa tim?
 
Kome ide oprema koja se dobije od supernove (EXE NET je postavljao tu opremu, pa kad sam presao na SN dobio sam i MOVE) raskinuo sam ugovor ima skoro 8 mesci niko me ne zove za uredaje, kod mene su i MOVE i PON i MODEm...
 
Kome ide oprema koja se dobije od supernove (EXE NET je postavljao tu opremu, pa kad sam presao na SN dobio sam i MOVE) raskinuo sam ugovor ima skoro 8 mesci niko me ne zove za uredaje, kod mene su i MOVE i PON i MODEm...
Neće te ni zvat, već će ti poslat tužbu ili izvršitelja. Mislim da si ti bio u obavezi da to odneseš u najbližu poslovnicu.
 
Ako je EXE stopljen u SN onda SN treba da vraća opremu. Meni su pokupili modem od Pošte bez ikakve dodatne opreme (kablova, adapter), čisto da ga uklone i pošalju u staro gvožđe. SN ima svoju opremu i ovu što dobije od prisvojenih provajdera ne koristi. Sad lepo bi bilo kad bi rekli: "Pošto ste tolike godine bili naš verni korisnik, ostavljamo vam našu staru opremu za uspomenu". Meni od SBB-a ostao stari ruter, ne može da mu se pristupi, tako da imam ciglu za uspomenu.:cautious:
Sad vidi funkcioniše li šta od toga mimo Supernove pa odluči hoćeš li se praviti blesav i dalje. Opremu od EXE-a mogu da ti oproste ali MOVE teško.
 
Kome ide oprema koja se dobije od supernove (EXE NET je postavljao tu opremu, pa kad sam presao na SN dobio sam i MOVE) raskinuo sam ugovor ima skoro 8 mesci niko me ne zove za uredaje, kod mene su i MOVE i PON i MODEm...
Pisalo tamo na raskidu da imaš 7 dana fore da vratiš opremu.
 
Ako je EXE stopljen u SN onda SN treba da vraća opremu. Meni su pokupili modem od Pošte bez ikakve dodatne opreme (kablova, adapter), čisto da ga uklone i pošalju u staro gvožđe. SN ima svoju opremu i ovu što dobije od prisvojenih provajdera ne koristi. Sad lepo bi bilo kad bi rekli: "Pošto ste tolike godine bili naš verni korisnik, ostavljamo vam našu staru opremu za uspomenu". Meni od SBB-a ostao stari ruter, ne može da mu se pristupi, tako da imam ciglu za uspomenu.:cautious:
Sad vidi funkcioniše li šta od toga mimo Supernove pa odluči hoćeš li se praviti blesav i dalje. Opremu od EXE-a mogu da ti oproste ali MOVE teško.
Imam i ja jednu staru atlantu.Dobio u nekoj gomili.Planiram da iskoristim kuciste za projekat.A uredjaj ide u reciklazu.
 
Jedna zanimljivost.
Prođe pet dana od fabričkog reseta i broj bugova se prepolovio. Nisam imao ono prebacivanje kanala preko 5-6 sekundi dok se ne pojavi "Connection timeout" ili da mi ide zvuk sa prethodnog kanala pošto prebacim na drugi.
Možda je razlog i to što mi je našao na skeniranju 432 kanala i nudio dodatnu pretragu jer je detektovao još kanala (ima ih preko 500 sad, ne?), a ja sam glatko odbio.:giggle: Previše se smeća tu nakupilo.
 
Kome ide oprema koja se dobije od supernove (EXE NET je postavljao tu opremu, pa kad sam presao na SN dobio sam i MOVE) raskinuo sam ugovor ima skoro 8 mesci niko me ne zove za uredaje, kod mene su i MOVE i PON i MODEm...
Ti si najverovatnije uradio aneks, tako da ti je i dalje zadužena ta oprema, a samo si dobio dodatno još Move na revers, tj. ako ti samo on stoji na revers listi i nije ti zamenjen pon i ruter, onda je najverovatnije tako.
 
Zdravo drugari.
Ako može par informacija. Koristim supernovu na koaksijalcu, posle par godina rešio je MTS da produži optičku liniju do moje lokacije.
Zanima me jel neko prelazio sa koaksijalca na optiku u toku ugovorne obaveze kakva su iskustva?
Kako je rešen TV signal i internet sa optičkog vlakna to jest šta daju od opreme?
 
Jbt ne mozes se resiti ovih gadova nikako. Dzaba sto sam im rekao i napisao kod raskida da je supernova lose radila i da sam uveo mts optiku, ladno me zovu i nude promocije u supernovi. Sa istog mts broja me zovu i ubedjuju kako je to razlicita firma od mtsa i kao ako hocu obe opcije da zadrzim 😬
 
Zdravo drugari.
Ako može par informacija. Koristim supernovu na koaksijalcu, posle par godina rešio je MTS da produži optičku liniju do moje lokacije.
Zanima me jel neko prelazio sa koaksijalca na optiku u toku ugovorne obaveze kakva su iskustva?
Kako je rešen TV signal i internet sa optičkog vlakna to jest šta daju od opreme?
Mogu samo da ti prenesem iskustvo koleginice. Iskljucili su im konekciju, a nisu ih ni pitali niti najavili. Pa su ostali bez interneta i kablovske par nedelja. Onda je nastao problem jer su imali pravo da nastave ugovor, nisu hteli novi na 24m. Kad je sve proradilo, posle nekog vremena, opet ih iskljucili. Neko u centrali zakljucio da nije bilo moguce da se nastavi sa starim ugovor i ugasio ih ponovo. Pa se jurili opet da im vrate konkeciju...
 
Politika Telekoma oko toga je čist bezobrazluk, jer prebacivanje sa jedne na drugu infrastrukturu tretiraju isto kao promenu paketa, pošto na papiru se razlikuju po tome što coax paketi nemaju prefiks gpon. Njihovo obrazloženje je da ne rade promenu paketa u toku ugovorne obaveze i da za svaku promenu usluga mora novi ugovor.
 
Politika Telekoma oko toga je čist bezobrazluk, jer prebacivanje sa jedne na drugu infrastrukturu tretiraju isto kao promenu paketa, pošto na papiru se razlikuju po tome što coax paketi nemaju prefiks gpon. Njihovo obrazloženje je da ne rade promenu paketa u toku ugovorne obaveze i da za svaku promenu usluga mora novi ugovor.
Novi ugovor tipa 24 meseca od dana prebacivanja na novu infrastrukturu ili 24 meseca + stara ugovorna obaveza?
 
Izgleda da sam ja jedini koji još uvek koristi CBN ruter? Doduše sve radi kako treba, osim da je malkice bolji signal, na terasi npr moram da menjam na TP Link jer CBN tu radi nešto teže.
 
Novi ugovor tipa 24 meseca od dana prebacivanja na novu infrastrukturu ili 24 meseca + stara ugovorna obaveza?
Praksa je da ide novi broj ugovora i ugovorna obaveza na 24 meseca bez dodatka stare ugovorne obaveze. To važi i za prelazak sa starih na nove Super Plan pakete sa većim upload-om.
 
Pa dobiju svi sa akcijom 12m

Imas digitron pa proveri,Super plan 3L je 2075din
 
Već dve nedelje se bavite oko raskida ugovora i ko će za 1 din. kusur meseci.
Pa raskidajte već jednom.
Ali zapamtite mi imamo "Caribrod TV" to treba da imate u vidu kao olakšicu u donošenju odluke i benefitu. 🍻🍻🍻🍻🍻🍻
ček' da vidiš kad na red dođe po 1000 put tema CGNAT.....potrajaće mesec i kusur dana
 
Uhvatio se ti tog Caribroda a zaboravio da pomeneš revolucionarni 25.12.2021.
Da ne pominjem silna ushićenja i masovnu histeriju narednih meseci.
 
Nema vise zvanicno 12m po dinar?

Odakle im ideja da ce neko uzeti supeshit pakete bez 12m free
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno