Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prekinuli su prenose na areni 1 2 i 3 i ubacili samo neke snimke utakmica na premium kanalima
Makar da su FHD ili 4k kanali kad se vec zovu premium, sport klub i Eurosport vec 3 godine imaju 4k sadrzaj na sbbu.
 
Ja ne znam sta vi gledate, na areni sport 1 HD, na poziciji 103 ide Klivlend-atlanta basket. Na arenama 2 i 3 ide fudbal i to regularno. Na premium arenama idu snimci jer kanali krecu sa radom kasnije danas. Na ott boksu gledam.


Pise od 6 ujutru.
 
Imam, sad se skenira.
Isto i posle skeniranja, videcemo ujutru, moze da se gleda prenos Arena 1 2 i 3 preko ott-a ko ima u okviru paketa.
 
Na move uredjaju samo ponovo preskenirao kanale i sada su samo dodati 3 premium arene.... Ostale arene dostupne od pozicije 103... Bez promene zemlje itd...
 
Ja sam uradio preskeniranje na CI modulu, arena premium od 100-103, od 103 ide arena 4...
 
Ja sam malo pre uradio automatsku pretragu kanala preko CI modula. Na poziciji 100-102 su novi Arena Premijum kanali. Na poziciji 103-113 su svi ostali Arena Sport kanali. Ex Kopernikus-Svilajnac.
 
Arena 1,2,3 Premium
Arena 1,2,3,4,5,6,7,8
Arena 1x2
Arena Fight
Arena esport
 
Kako su krenuli ne bi me čudilo da u skorije vreme Arena pokrene kanale:
Arena hokej....Arena golf....Arena plivanje....Arena bilijar....Arena boćanje....Arena klikeri....Arena trule kobile....Arena pljuvanje u dalj......
 
Poslednja izmena:
A samo ono sto volim nema i ukinuto je jos 2017 tenis i premier liga, pozdrav za sk !
 
A tek sto signal arena je uglavnom u HDu retko kad u FHDu a o 4k i da ne pričamo, bila bi potrebna nova tema o kvalitetu slike programa u Srbiji.
 
Kod mene se sve istumbaju pojedini kanali, televizor ih postavi na neke nerealne pozicije od 1000 pa na vise, i opet moram rucno da preskeniram kanale da bi se to sredilo kako treba. Ranije to nije bilo tako.
 
A tek sto signal arena je uglavnom u HDu retko kad u FHDu a o 4k i da ne pričamo, bila bi potrebna nova tema o kvalitetu slike programa u Srbiji.
Komšije krenule da emituju nacionalne kanale u HEVC-u kod nas neće ni to a kamoli 4k i Dolby Digital 5.1 zvuk da zaživi do 2101. godine
 
Koji konkretno benefit ima krajni korisnik od HEVC-a? 4K kanali mogu da se nabroje na prste jedne ruke koji se pustaju u okolini. Ne sumnjam da ce u nekom trenutku zbog prava na premier ligu da ubace 4k arenu, bas kao sto je SK to uradio pred sampionat formule 1 pre 2 godine ili tako nesto.

Veci je debilizam sto ima toliko lokalnih kanala koje su ubacili gde je kvalitet ocajan, nasnime spotove na racunaru i to ide u etar. Svaka varos ima po dve TV stanice, obicno neki lokalni politicar ili vidjeniji domacin. Odavno se ne gleda kvalitet, vec kvantitet, drmni sto vise kanala da na flajeru pise 800+.

Bice dovoljno da operateri uslove lokalce da moraju da imaju HD kvalitet za emitovanje ili nek idu samostalno terestrijalom.
 
Koji konkretno benefit ima krajni korisnik od HEVC-a? 4K kanali mogu da se nabroje na prste jedne ruke koji se pustaju u okolini. Ne sumnjam da ce u nekom trenutku zbog prava na premier ligu da ubace 4k arenu, bas kao sto je SK to uradio pred sampionat formule 1 pre 2 godine ili tako nesto.

Veci je debilizam sto ima toliko lokalnih kanala koje su ubacili gde je kvalitet ocajan, nasnime spotove na racunaru i to ide u etar. Svaka varos ima po dve TV stanice, obicno neki lokalni politicar ili vidjeniji domacin. Odavno se ne gleda kvalitet, vec kvantitet, drmni sto vise kanala da na flajeru pise 800+.

Bice dovoljno da operateri uslove lokalce da moraju da imaju HD kvalitet za emitovanje ili nek idu samostalno terestrijalom.
Kvalitet je znatno bolji u HEVC-u, jedna sekunda sadrži čak 50 slika, dok je u H264 25 slika po sekundi, slika je oštrija i jasnija, zvuk je bolji...
 
I neke lige koje niko ne gleda, samo da bi popunili vreme.
 
Sto smo mi bre neki cudni ljudi.... Dok je bilo 100 kanala.... Sto nema 200..sad kad ima 200 i kusur i sport kanala na pretek i uzivo utakmica sad opet ne valja... A svi komentarisu a sport ni ne prate...
Ista cena pretplate, ubacuju kanale, pa i ako ti se ne gleda nemoj... Ima ko ce gledati... Ali ne vidim nista lose u svemu ovome... To je moj zakljucak... Sve sto je pozitivno treba pohvaliti.. Sto ne valja treba raspraviti.. Ali na sve bas pljuvati.. E pa sad bas......
 
Kvalitet je znatno bolji u HEVC-u, jedna sekunda sadrži čak 50 slika, dok je u H264 25 slika po sekundi, slika je oštrija i jasnija, zvuk je bolji...

Postoji h264 50fps-a odavno. Proveri sta sve ne podrzava HEVC, npr browseri, televizori itd. Niko normalan ne bi enkodovao kanal u h264 i u hevc-u zarad podrske na svim klijentskim aplikacijama.
 
Nece ovo biti doveka za dz...
Danas sam slusao na Arena premium 1 kanalu sta pricaju... Za sada do kraja ugovora koji imaju sa supernovom nece se nista menjati cena a za buducnost iskljucivo operateri odlucuju o tome da li ce to biti u posebnom paketu i da li ce se nesto dodatno placati a i ako to bude bice nesto neznatno vise... Citiram sta su pricali...
 
@ShadowXMan
Kodek i fps videa nemaju apsolutno nikakve veze, tj kodek ne diktira fps. HEVC (aka H265) u odnosu na AVC (aka H264) nudi efikasniju kompresiju i time bolji kvalitet slike za isti niži bitrate kad se poredi sa AVC. Dakle benefiti su primarno na strani provajdera / distributera video streaming sadržaja (= njima štedi na "bandwidth") pa tek onda sekundarno može da bude faktor krajnjim korisnicima za konzumiranje sadržaja preko mobilnih mreža. Onom ko sedi kući i ima flatrate internet je apsolutno svejedno da li za "isti kvalitet" troši 3.5 ili 7 Mbps "protoka".
Sa druge strane podrška za decoding HEVC kodeka na raznim uređajima i platformama je daleko manje rasprostranjena u poređenju sa AVC: tipa većina browsera nema "built in" podršku za HEVC i to je recimo primarni razlog zašto na Eon platformi nemaš dostupna ova dva 4K kanala (koji su enkodovani koristeći HEVC kodek za razliku od svih ostalih koji su sa AVC) na Eon sajtu a imaš na Eon SmartTV aplikacijama.

Niti HEVC garantuje da će provajder da ti servira 50fps (ili 60 fps) video niti išta sprečava da ti serviraju 50 fps video koji je enkodovan koristeći HEVC, VC1, pa i MPEG2 fosil.
A s obzirom da provajderi za HEVC uglavnom posežu radi finanijske uštede i sa spremnošću da se žrtvuje i kvalitet "slike" po cenu te uštede pre može da se desi da u kombinaciji sa HEVC kodekom će da ti uvaljuju 25 fps stream umesto 50fps stream... sve u skladu sa tom mantrom "ma bre, dovoljno je to dobro za mobilni/ komp..." & "ma šta zna korisnik".
 
@ShadowXMan
Kodek i fps videa nemaju apsolutno nikakve veze, tj kodek ne diktira fps. HEVC (aka H265) u odnosu na AVC (aka H264) nudi efikasniju kompresiju i time bolji kvalitet slike za isti niži bitrate kad se poredi sa AVC. Dakle benefiti su primarno na strani provajdera / distributera video streaming sadržaja (= njima štedi na "bandwidth") pa tek onda sekundarno može da bude faktor krajnjim korisnicima za konzumiranje sadržaja preko mobilnih mreža. Onom ko sedi kući i ima flatrate internet je apsolutno svejedno da li za "isti kvalitet" troši 3.5 ili 7 Mbps "protoka".
Sa druge strane podrška za decoding HEVC kodeka na raznim uređajima i platformama je daleko manje rasprostranjena u poređenju sa AVC: tipa većina browsera nema "built in" podršku za HEVC i to je recimo primarni razlog zašto na Eon platformi nemaš dostupna ova dva 4K kanala (koji su enkodovani koristeći HEVC kodek za razliku od svih ostalih koji su sa AVC) na Eon sajtu a imaš na Eon SmartTV aplikacijama.

Niti HEVC garantuje da će provajder da ti servira 50fps (ili 60 fps) video niti išta sprečava da ti serviraju 50 fps video koji je enkodovan koristeći HEVC, VC1, pa i MPEG2 fosil.
A s obzirom da provajderi za HEVC uglavnom posežu radi finanijske uštede i sa spremnošću da se žrtvuje i kvalitet "slike" po cenu te uštede pre može da se desi da u kombinaciji sa HEVC kodekom će da ti uvaljuju 25 fps stream umesto 50fps stream... sve u skladu sa tom mantrom "ma bre, dovoljno je to dobro za mobilni/ komp..." & "ma šta zna korisnik".
Ma ja videh kod mene na TV-u Domu TV, Novu TV u HEVC-u u 50 fpsa, i onda sam mislio da je to standard za TV kanale koji se emituju u HEVCu (znači ne za sav sadržaj koji postoji u HEVCu jer sam naravno viđao i HEVC sadržaj kako sa 23.976 fpsa, tako i sa 25), a za AVC je 25 fps što se tv kanala tiče pošto je to standard jelte za Evropu. Ali iskreno naravno da je ugodnije za oči da se gleda nešto u što većem fps-u ;)

I znam da dosta uređaja ne podržava ovaj kodek, na nekim tv uređajima mi rade kanali u HEVC kodeku, na nekim ne, to je ujedno i najveći problem.
Ali ono što stvarno mogu da primetim da slika jeste čistija sa manjim bitrejtom što je jedna od značajnih prednosti.
Za audio se baš i ne razumem ali sam kod većine HEVC kanala primetio da piše C. E. što ne znam baš tačno šta znači, jer nisam neki profesionalac, razumem se samo što se tiče audio bitrejta i broju zvučnih kanala :)

Ali hajde da ne zatrpavamo ovu temu sa informacijama koje nemaju nikakve veze sa Supernovom
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno