Šta je novo?

Supernova (2024)

Ja za mesec dana, koliko sam na supernovi, nisam primetio nijedan prekid neta za sada. Jedino što su mi uvalili prastari Cisco ruter.
Za taj cisco odma zovi i traži zamenu to ništa ne valja jer je star i izakan već pre tebe (500 din plaćaš zamenu uređaja na tvoj zahtev putem sledećeg računa). Najbolji je "technicolor 7210" jer ima 2.4Ghz i onaj 5Ghz wifi koji možeš istovremeno koristiti, ukoliko ti je kablovska preko kabla, ukoliko ti je optika onda ti za modem optičari mogu dati savet. To što nekima ne radi nemoj previše davati značaja jer dosta experimentišu sa opremom tipa move uređaj pokušavaju da otključaju, a zaboravljaju da oprema nije njihovo vlasništvo i onda kreće pljuvačina. Takođe sklope ugovor za 1 din kusur meseci i kad prođe taj period opet ista priča ide ne bi li raskinuli ugovor na bilo koji način. Sledeća stvar jeste da kad nešto ne valja umesto da zovu kol centar, dođu ovde i ista priča.
Zasto ljudi napustaju supernovu? Nisam upucen a jurim ih vec par dana da izadju na teren i pogledaju jel moze kuca da mi se spoji na optiku. Pa necu toliki trud da ulazem i uvalim se u ugovor ako nesta nije kako treba sa njihove strane.
Najbolje proveri prvo koji je ex operater na tvojoj logaciji. Ukoliko je RV. Ne preoručujem ti. Uostalom pitaš komšije kako radi to ti je najmerodavnije. Ako i sklopiš ugovor obavezno traži novu opremu jer donose ljudima polovnu i tu nastaje problem. To lepo proveriš. Ukoliko je stara lepo ih ispratiš na vrata. Da kasnije ne bi vodio ljubav sa operaterima zbog stare opreme, a ovde jaukao na sav glas kroz pisane poruke.
 
Moja prica za sada ide ovako.

vec 2 nedelje pokusavam da uvedem supernovu na lokaciji na Zrenjaninskom putu (kuca je u pitanju).
2 ekipe su dolazile i isto tako se okrenule i otisle kad su videli sneg i da mora da se sprovodi kabl od bandere do kuce.

Treca je trebala da dodje danas (otopio se sneg) medjutim zove montazer i ponasa se kao da smo ovce zajedno cuvali (jebiga pokvarila mi se dva auta, videcu da dodjem u subotu, zdravlje moram da cuvam itd.) Tako da su prvi utisci za sada losi, a nisam jos ni uveo net :D

Da imam opciju za optikom ili drugim provajderom uzeo bi njih odmah, ovako t oje sto je. Sad imam siromasni adsl kod mts-a 20/4 koji je uzas za rad.

Korisna informacija za ovo oko rutera, obraticu paznju sta ce da donesu kada se konacno sete da dodju.
 
Zdravo svima,
Imam 2 priključena televizora na supernova kablovsku, hteo bih da prikljucim jos 1. Da li neko zna koliko kosta dodatno taj prikljucak? Pozdrav
 
Moja prica za sada ide ovako.

vec 2 nedelje pokusavam da uvedem supernovu na lokaciji na Zrenjaninskom putu (kuca je u pitanju).
2 ekipe su dolazile i isto tako se okrenule i otisle kad su videli sneg i da mora da se sprovodi kabl od bandere do kuce.

Treca je trebala da dodje danas (otopio se sneg) medjutim zove montazer i ponasa se kao da smo ovce zajedno cuvali (jebiga pokvarila mi se dva auta, videcu da dodjem u subotu, zdravlje moram da cuvam itd.) Tako da su prvi utisci za sada losi, a nisam jos ni uveo net :D

Da imam opciju za optikom ili drugim provajderom uzeo bi njih odmah, ovako t oje sto je. Sad imam siromasni adsl kod mts-a 20/4 koji je uzas za rad.

Korisna informacija za ovo oko rutera, obraticu paznju sta ce da donesu kada se konacno sete da dodju.
Proveri pošto kažeš da si na zrenjaninskom putu, ako je Radijus Vektor, nekad bio baš tu, onda nek ti je bog u pomoći.
 
Najbolje proveri prvo koji je ex operater na tvojoj logaciji. Ukoliko je RV. Ne preoručujem ti. Uostalom pitaš komšije kako radi to ti je najmerodavnije. Ako i sklopiš ugovor obavezno traži novu opremu jer donose ljudima polovnu i tu nastaje problem. To lepo proveriš. Ukoliko je stara lepo ih ispratiš na vrata. Da kasnije ne bi vodio ljubav sa operaterima zbog stare opreme, a ovde jaukao na sav glas kroz pisane poruke.
Meni je najveci problem sto sam u inostranstvu, imao sam SBB na kuci ali sada kako se vracam u Srbiju hteo bi da imam optiku. Mozda je bolje da sacekam pa se spojim kada stignem na lice mesta. Jedino se plasim da taj proces ne potraje a za posao mi je potreban internet. Kad smo kod opereme imam ceo server rack sa Ubiquiti opremom pa sam se bas pitao jel moze Supernovina optika direknto da se ubode u UDM Pro. Tako sam ovde (Kanada) spojen, opetika direkt u SFP module i sa PPPOE podatcima sve radi.

P.S Sta je "RV"?
 
Radijus Vektor = jedan od provajdera koje je Telekom kupio kad je formirao Supernova kompaniju i "brend".

Supernova ne koristi PPPoE za autorizaciju na mrežu. A i privatnim licima zvanično ne dozvoljavaju pristup pomoću opreme koja nije provajderova.

Jel dozvoljavaju neku vrstu bridge moda? Jel ista politika i kod MTS?
 
Dozvoljavaju bridge,ja sam dobio modem."Jedini" problem je što otprilike imaju 5-6 modema...
 
Poslednja izmena:
Meni je najveci problem sto sam u inostranstvu, imao sam SBB na kuci ali sada kako se vracam u Srbiju hteo bi da imam optiku. Mozda je bolje da sacekam pa se spojim kada stignem na lice mesta. Jedino se plasim da taj proces ne potraje a za posao mi je potreban internet. Kad smo kod opereme imam ceo server rack sa Ubiquiti opremom pa sam se bas pitao jel moze Supernovina optika direknto da se ubode u UDM Pro. Tako sam ovde (Kanada) spojen, opetika direkt u SFP module i sa PPPOE podatcima sve radi.

P.S Sta je "RV"?
To bi možda moglo jedino sa yettel optikom, ima na netu objašnjenja, može da se izvuku podaci za pppoe iz modema
 
Da li ima neki promoter za obnovu ugovora na forumu ili da li neko ima neki kontakt? Istice mi ugovorna obaveza pocetkom februara.
 
Za taj cisco odma zovi i traži zamenu to ništa ne valja jer je star i izakan već pre tebe (500 din plaćaš zamenu uređaja na tvoj zahtev putem sledećeg računa). Najbolji je "technicolor 7210" jer ima 2.4Ghz i onaj 5Ghz wifi koji možeš istovremeno koristiti, ukoliko ti je kablovska preko kabla, ukoliko ti je optika onda ti za modem optičari mogu dati savet. To što nekima ne radi nemoj previše davati značaja jer dosta experimentišu sa opremom tipa move uređaj pokušavaju da otključaju, a zaboravljaju da oprema nije njihovo vlasništvo i onda kreće pljuvačina. Takođe sklope ugovor za 1 din kusur meseci i kad prođe taj period opet ista priča ide ne bi li raskinuli ugovor na bilo koji način. Sledeća stvar jeste da kad nešto ne valja umesto da zovu kol centar, dođu ovde i ista priča.

Najbolje proveri prvo koji je ex operater na tvojoj logaciji. Ukoliko je RV. Ne preoručujem ti. Uostalom pitaš komšije kako radi to ti je najmerodavnije. Ako i sklopiš ugovor obavezno traži novu opremu jer donose ljudima polovnu i tu nastaje problem. To lepo proveriš. Ukoliko je stara lepo ih ispratiš na vrata. Da kasnije ne bi vodio ljubav sa operaterima zbog stare opreme, a ovde jaukao na sav glas kroz pisane poruke.
Ne slažem se sa tobom. Ništa ne fali ako je RV bio ranije pre kupovine
 
Mislim na coax.

Ne zezam se,čekao sam modem jedno 7 dana,tada jedini slobodan,mislim da je bio u Paraćinu.
Na Coax-u daju i može, ali na optici ooodavno više ne može da se dobije bridge mod... :(

Ali možda ipak ako je neka jaaaka veza...? ;)
 
Poz ljudi!
I ja videh da je nova tema otvorena, ali pre toga sam se bio i ja zabunio kad sam video u prethodnoj temi supernova kablovski distributer da nije omogućeno odgovaranje, al dobro bitno je da sam našao.
E sad, ponovo rat između mog rutera i extendera od pre neki dan!
Posle dvadesetak dana, od kada mi je tonix pomogao da bude mira između rutera i extendera, ponovo ratuju a evo kako:
Vraćam se kući, i vidim da mi se tel nije povezao na vifi.
pokušam da se povežem, i piše preuzima se ip adresa, i posle nekog vremena piše ip konfiguracija je odkazala.
Posle par puta pokušaja on se poveže.
Sutradan, vraćam se kući i vidim da uopšte nema neta.
I ajd ujutru restartujem i ruter i extender, i sve bude kako treba do sinoć.
Sinoć, ponovo prekid čas ima neta, čas nema.
Jutros mi đavo nije dao mira, i uđem u podešavanja rutera, i vidim u sistem up time da se juče ruter restartovao, i to nije prvi put da to primetim.
Za ovih 21 dana od kad sam rešio problem sa tim, par puta sam primetio da se ruter restartovao sam posle par dana jer vidim u sistem up time extendera da se on nije resetovao nikako.
E sad, da li moram da intervenišem po pitanju rutera ili šta?
Odradio reset jutros i za sad radi sve kako treba.
 
Ona varijanta da se dobije besplatna televizija i internet, ako imaš samo fiksni, da li važi samo za MTS ili važi i za Supernovu?
Na žalost, važi i za Supernovu.
Coax, non-stop problemi sa učitavanjem sajtova, captcha gde je nije bilo, a sada sam fasovao i ransomware preko mejl adrese koju sam im ostavio za kontakt i logovanje.
U pitanju je adresa koja se praktično ne koristi, jedna od više desetina koje imam.
Desilo se par dana nakon što je uneta u sistem...
 
Nazad
Vrh Dno