Šta je novo?

Stremio

Problem ti je 90% u TV-u. Nema sertifikate za truehd i dtshd.
Ako filmove gledaš isključivo preko stremio+RD ili kodi+RD, onda to je boje da uzmeš neki TV Vox. Obavezno sertifikovan.
Lično mogu da potvrdim da truehd i dtshd rade na firestick i firetv cube. I to, bolje na kodi nego na stremio.
Pa da suština je da TV interno ne odradjuje posao, mene interesuje da li je iko uspeo da dobije lossless iz aplikacije na TV.

Što se tiče snimaka napisaću par kad budem pored TV.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240916_160937_Reddit.jpg
    Screenshot_20240916_160937_Reddit.jpg
    107.3 KB · Pregleda: 36
Mogu ja da probam na Vontar X4 ali napiši tačno određen fajl koji želiš da gledaš da testiram uveče.
U spoiler info šta me interesuje. Ako imaš AVR ili soundbar koji preko eArca iz TV posle dobija signal koji se gadja sa izabranim audio streamom onda ekstra. Ako ne onda smao info šta TV dobija od Boxa.

Furiosa.A.Mad.Max.Saga.2024.UHD.
BluRay.2160p.TrueHD.Atmos.7.1.DV.
HEVC.REMUX-FraMeSToR
Kada izabereš TrueHD.Atmos.7.1 da li dobijaš Atmos ili TrueHD? Da li dobijaš Dolby Vision za sliku?

Furiosa.A.Mad.Max.Saga.2024.2160
p.BluRay.COMPLETE.REMUX.DV.P7.H
DR.ENG.LATINO.CASTELLANO.HINDI
.ITA.FRE.GER.POR.TrueHD.Atmos.7.1.
H265-BEN.THE.MEN
Na ovome da li ti P7(Profil 7) Dolby Vision pušta bez problema?

Oppenheimer.2023.2160p.UHD.Blur
ay.REMUX.HDR1O.HEVC.DTS-HD.MA.
5.1 Šta prikazuje zs HDR?

Hvala unapred.
 
Jedina nada vontaru je coreelec ali i tu neće da se usreći. Zvuk i slika su često van sinhronizacije.
 
Ni CoreELEC ne zaobilazi pitanje licenciranja Dolby Vision.

= CoreELEC pušta DV kao DV a ne kao HDR10 na boxevima koji su i pod Android OS Kodi puštali DV.
 
U spoiler info šta me interesuje. Ako imaš AVR ili soundbar koji preko eArca iz TV posle dobija signal koji se gadja sa izabranim audio streamom onda ekstra. Ako ne onda smao info šta TV dobija od Boxa.

Furiosa.A.Mad.Max.Saga.2024.UHD.
BluRay.2160p.TrueHD.Atmos.7.1.DV.
HEVC.REMUX-FraMeSToR
Kada izabereš TrueHD.Atmos.7.1 da li dobijaš Atmos ili TrueHD? Da li dobijaš Dolby Vision za sliku?

Furiosa.A.Mad.Max.Saga.2024.2160
p.BluRay.COMPLETE.REMUX.DV.P7.H
DR.ENG.LATINO.CASTELLANO.HINDI
.ITA.FRE.GER.POR.TrueHD.Atmos.7.1.
H265-BEN.THE.MEN
Na ovome da li ti P7(Profil 7) Dolby Vision pušta bez problema?

Oppenheimer.2023.2160p.UHD.Blur
ay.REMUX.HDR1O.HEVC.DTS-HD.MA.
5.1 Šta prikazuje zs HDR?

Hvala unapred.
1. prva pušta HDR (LG detektuje) zvuk ima na PCM (kad je odabran Atmos 7.1) nema na pastru, ali moj Onkyo nema Atmos, možda bi i pustio tvoj risiver? Čim boks to pušta uopšte, možda bi i radilo.

2. Takođe pali HDR, Atmos 7.1 isto kao na 1., ali ima Atmos 5.1 kanal, pušta i detektuje kao Dolby D+ 7.1

3. Sve pušta ful, HDR, DTS 5.1

LG mi samo napiše HDR, ne znam kako da vidim koji je tačno. Ako jedan jedini postoji u fajlu to je to.

Risiver je Onkyo 5.1 iz 2011, DTS.
 
Sa kompa imam sve osim DV, probao da namestim onaj Energy player što je neki rus pisao sa HDR connectom. Sve odradi lepo ali dzaba kada TV ne ispisuje DV, znači dolazi HDR10 iako u playeru sam uspeo sve da namestim.

Najjednostavnija varijanta bez DV a sa svim audio formatima je Stremio +VLC uz HDR10. Za DV direkt sa TV
 
znaci bolje bi bilo da gledam stremio preko FireSticka 4k Max nego direktno preko LG C3 :D
 
Probaj bez i kad probas uzmi za 3-4e mesec dana i probaj sa njim.
Garantujem da ces postati deo nase sekte jako brzo.
Hvala na propagiranju sekte, juče sam uzeo RD pretplatu na mesec dana, i do kraja dana sam vrteo filmove preko EON boksa, Stremio+Torrentio+RD.
Fantastično iskustvo, jednostavno za instalaciju i korišćenje, čekanja nema ni sa najvećim filmovima, slika i zvuk do sada neviđeni.
Imam samo pitanje, koji Stremio addon koristiti za titlove i kako ga podesiti? Instalirao sam OpenSubtitles v0.24.0 i po neka starija serija mi ne prikazuje "naše" titlove, onda prebacujem gledanje na eksterni VLC, koji mi dalje nađe makar 3-4 titla na srpskom ili hrvatskom. Ovaj dodatni korak bih da izbegnem.
 
Hvala na propagiranju sekte, juče sam uzeo RD pretplatu na mesec dana, i do kraja dana sam vrteo filmove preko EON boksa, Stremio+Torrentio+RD.
Fantastično iskustvo, jednostavno za instalaciju i korišćenje, čekanja nema ni sa najvećim filmovima, slika i zvuk do sada neviđeni.
Imam samo pitanje, koji Stremio addon koristiti za titlove i kako ga podesiti? Instalirao sam OpenSubtitles v0.24.0 i po neka starija serija mi ne prikazuje "naše" titlove, onda prebacujem gledanje na eksterni VLC, koji mi dalje nađe makar 3-4 titla na srpskom ili hrvatskom. Ovaj dodatni korak bih da izbegnem.
OpenSubtitles V3 v1.0.0 i OpenSubtitles V3+ v0.0.4
 
U glavnom su isti, mada nekad ima više prevoda sa V3+ i obratno. Ja koristim oba.
 
Hvala na propagiranju sekte, juče sam uzeo RD pretplatu na mesec dana, i do kraja dana sam vrteo filmove preko EON boksa, Stremio+Torrentio+RD.
Fantastično iskustvo, jednostavno za instalaciju i korišćenje, čekanja nema ni sa najvećim filmovima, slika i zvuk do sada neviđeni.
Imam samo pitanje, koji Stremio addon koristiti za titlove i kako ga podesiti? Instalirao sam OpenSubtitles v0.24.0 i po neka starija serija mi ne prikazuje "naše" titlove, onda prebacujem gledanje na eksterni VLC, koji mi dalje nađe makar 3-4 titla na srpskom ili hrvatskom. Ovaj dodatni korak bih da izbegnem.
Nećeš se usrećiti sa titlovima, to je i dalje velika mana stremia.

Možeš da koristiš kodi kao default eksterni plejer i da podesiš da ti on automatski ponudi titlove preko poznatih kodi addon-ova za titlovi.com i opensubtitles.

Iskustvo i dalje može da bude super i jednostavno kad se sve podesi.

Klikneš na film u stremiu, otvara se u kodiju i subloader ti automatski sam otvori meni i ponudi titlove plus imaš najbolji izbor titlova.

Dok se taj segment ne popravi u stremiu, verovatno najbolje kompletno rešenje.

Ja kodi koristim samo kao plejer, ne i za traženje sadržaja, pa sam ga maksimalno prilagodio tome.

Recimo, podesio sam preko keymap editor addona da dok traje film pritisak na back bude stop i povratak na Home screen. Back na home screenu sam podesio kao minimize komandu (ne close), i onda se kodi pri svakom sledećem puštanju filma samo instant otvori, ne čekaš ono dugo učitavanje svaki put. Posebno kad klikćeš na više stvari zaredom da probaš smara...

I nema onog "teškog" stopiranja filma i izlaska iz kodija kako je po defaultu.

Kad ovako sve podesiš, imaš instant brzo puštanje svakog fajla iz stremia sa titlovima (koje opet možeš da prilagodiš baš kako hoćeš u kodiju). Možeš i neki skin za kodi ako te nervira ono njihovo old school.

Zvuči komplikovano, ali kad podesiš, stvarno je vrh rešenje. (dok stremio ne ponudi nešto bolje za titlove).
 
Poslednja izmena:
Po mom iskustvu svaki 3 film ili seriju gledam sa tim titlovima ostalo sa engleskim koji je u streamu jer jelte ili ne rade ili ne mogu da ih uštelujem pa odustanem i prebacim na eng.
 
Meni to štelovanje titlova ne radi kako treba u Stremiu, dok u Kodiju ga prilično brzo i lako podesim. Inače volim da pomerim titl par delova sekunde kasnije ako je eng. jezik u pitanju, volim da prvo čujem pa tek onda da pročitam…
 
Hvala na propagiranju sekte, juče sam uzeo RD pretplatu na mesec dana, i do kraja dana sam vrteo filmove preko EON boksa, Stremio+Torrentio+RD.
Fantastično iskustvo, jednostavno za instalaciju i korišćenje, čekanja nema ni sa najvećim filmovima, slika i zvuk do sada neviđeni.
Ne podržava EON box Dolby Vision, a i ceo box je daleko od fantastičnog :)
 
A dobro za casual gledanje i prosecnog korisnika je skroz ok. Sem kad krene da zakucava, ali restart ga lepo reši na odredjeni period.
 
Nazad
Vrh Dno