Šta je novo?

Starcraft 2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moze da se snima, ima leka za sve. Ti imas problem sa pokretanjem save-a. To radis iz My documents/starcraft II/save duplim klikom. A ako ponovo napunis igru sljakace sve normalno kao sto si navikao.
Kakve su sanse za skirmish?
 
Ljudi, batalite savete oko krekova. To samo slep ne može da nađe za 3 sekunde guglanja. Stvarno nema potrebe za time ovde.

Ne kažem da je neka katastrofa, ali ako dozvolimo "ponovo napunjeni" i slične fore, to će eskalirati dalje, a onda svi imamo problem.
 
Pojavio se play vs AI na fares bebeu :)

Ako neko proba neka javi, dobro bi mi došla vežba dok ne skupim novac za original...
 
...

Isti problem, takodje imam 2gb rama. Kod men se igra dosta sporo ucitava, recimo oko 2 minuta treba da krene nivo. Onog trenutka kad se ucita, igra pici bez ikakvih problema, ali dok dodje do toga...

Jedino mi nije jasno, jer kad pogledam u task manageru, zauzeto je oko 1,9gb. Znaci ne prelazi 2gb rama, sto znaci da bi i 2gb trebalo da bude dovoljno.

Nemam jos original, pirata necu da igram, jer hocu dozivljaj u full-u :). Da, ali nekako to klizi na 4GB. Sad sam resio da kupim 2GB DDR2, ali kada videh cene nisam verovao :).

Inace probajte Ai crack iz bete ono bi trebalo da radi :).

Pozdrav!
 
Ljudi obratite paznju, ponovo je aktuelan overheating problem jer je neko u Blizzu zaboravio staviti fps cap na menu. Znaci nikako ne ostavljajte igru idle u meniju jer moze biti problema.
Fix je bezbolan i lak, ali ne mogu da verujem u propust. Ok ko radi taj i gresi, ali ovo je ozbiljan propust za igru koja je toliko testirana.

Resenje:
Otvoriti
Documents\StarCraft II\variables.txt

i dodati dve linije texta

frameratecapglue=30
frameratecap=60

http://www.geek.com/articles/games/starcraft-ii-menu-screen-are-overheating-pcs-20100729/
 
Cek, a sta bi tu konkretno trebalo da se desi?
Fps cap postoji kako mi se cini, meni je zakucan na 63 i ne mrda. Probao sam i sa razlicitim clockovima bas da vidim i isto je a i temp su normalne.
 
StarCraft II: Wings of Liberty GPU & CPU Performance

Ukratko, neki noviji, pozeljno klokovani :) dual core sa malo vise kesa (E8xxx) u kombinaciji sa GTX 260 za ultra podesavanja u 1680x1050 ili 1920x1080.

Igre je potpuno slepa kada su SLI Crossfire u pitanju, sto ce verovatno biti ispravljeno novim drajverima.
 
Možda, ali koliki ti bandwith treba za 4, 8, 16 ljudi koji bi istovremeno da igraju?

Pa Blizz. gleda na Koreju kao trziste a ostali su usput... posto je tamo Gbit net normalna stvar, sve je jedno da li je LAN ili battle.net za bandwidth :D


Nego.. kad bi trebalo da izadju Zerg/Protoss kampanje?
 
Sad nesto razmisljam, imam neki osecaj da ce izbaciti patch za LAN. Ako nista drugo, odradice ga krekeri. Igra je odlicna, i samo joj fali LAN.
 
Pročitah negde da će biti posebna verzija SC2 za turnire koja će imati LAN podršku, ali će biti strogo kontrolisano ko joj ima pristup.
 
Presao igru...Kraj se mnogima nece svideti,ali meni je OK...
 
Odigrah jednu multi placement partiju.
Ovaj što je igrao sa mnom je bio mnogo loš, a ja sam bio još gori... :p
Izgubih naravno, samo mi je drago što ima još kilavih igrača da se ne ubedačim odma' :D
Jbt, mnogo sam zarđao...
 
Ne znam kakva je situacija u finalnoj verziji sto se mp tice, ali sam u beti dosta puta u najnizem ladderu sretao mnogo jake igrace, a u gold ligi amatere.
Nek neko javne kakav je komp u skirmishu, za mene ubedljivo najbitnija stavka :)
 
Neki su se i pored upozorenja glupirali. Bodovi su podeljeni. Samo nastavite.
 
"Kraj" je sasvim ok (posto i nije pravi kraj). Ocekivan ali dobar :) Ponavljam, jedini propust je to sto nema nikakve naznake sta nas ceka u sledecim kampanjama.
Samo ne znam u kom ce se periodu desavati radnja Heart of the Swarm...Kerrigan je ljudsko bice ponovo,potpuno normalno...A iz Blizzarda su rekli da ce se u HOS-u gameplay vrteti oko unapredjivanja Kerriganke...
 
Samo ne znam u kom ce se periodu desavati radnja Heart of the Swarm...Kerrigan je ljudsko bice ponovo,potpuno normalno...A iz Blizzarda su rekli da ce se u HOS-u gameplay vrteti oko unapredjivanja Kerriganke...

Pa past tense, kao i mnogo puta do sada...
 
Koju zaštitu ima Starcraft 2? Zanima me šta da očekujem ako kupim original.

Može li se original igrati bez DVD-a u kompjuteru?
Da li je ograničen broj instalacija?
Da li je neophodna konekcija na internet?
 
Koju zaštitu ima Starcraft 2? Zanima me šta da očekujem ako kupim original.

Može li se original igrati bez DVD-a u kompjuteru?
Da li je ograničen broj instalacija?
Da li je neophodna konekcija na internet?

StarCraft2 ima battle.net zastitu i igra se moze igrati bez ubacenog DVD-a.

Instalacija je slicno kao kod World of Warcraft, na racunaru su samo fajlovi, logovanjem na bnet se potvrdjuje identit korisnika. To prakticno znaci da mozes igrati multi sa bilo kog racunara, samo treba da se login na bnet sa svojim userom i passwordom (i autentikator kodom ako ga imas). Slicnost sa WOW je utoliko veca sto se uz StarCraft 2 dobijaju dva Guest Pass-a od 14 dana ili 7h igranja (sta pre prodje).

Posle prvog logovanja na bnet igra se aktivira i moguce je igranje single playera kao gost i u offline modu. Znaci kad nema neta, pritiskom na Connect ubrzo se pojavi prozor sa opcijom za Offline igranje. U Offline modu je moguce igrati kampanju, skirmish vs CPU i challenge misije, ali tada se ne zaradjuju achivmenti.
 
Poslednja izmena:
Svaka cas onima koji su dali 6 iljada na ovu igru prvo to da kazem (treba znati neke stvari pa to izbeci....:d)Elem igra je ono sto je trebo biti Dawn of War II jeste da su oduvek krali od Warhammer-a,ali vala mislim da bolji RTS nisam igrao.Relic se kocko pravio nesto novo,ali mislim da nisu to dobro uradili.I et sad StarCraft II je doso na vrh na kojem ce ostatit dugooo...sto meni i nesmeta mnogo iako vise volim Warhammer.Bliz je bolje iskoristio neke ideje za to im skidam kapu :) Mislim da je svaki dalji komentar suvisan igra je kralj RTS-a i to je to (znam sigurno je milion puta ovo receno) :d...
 
Resio sam problem sa krljanjem hardova. Stvarno se ponasalo kao da nema memorije...
Meni je ustvari Win bio odlepio i koristio je samo 2GB zadnja 2-3 dana, druga 2GB su bila rezervisana za samo njemu nesto poznato. Pa tek sad igra leti, izlazim iz igre momentalno.
 
Mrzi me da prelazim jedan nivo ponovo pa me interesuje šta se menja izborom jedne od dve opcije za misiju.

Ne znam tačno kako se zove misija ali radi se o tome da mogu da biram između opcija da spalim sve što je zaraženo Zerg virusom (to traže Protoss-i) ili da pomognem doktorki da pronađe lek za taj virus (da se suprostavim Protoss-ima). Ja sam izabrao prvu opciju i nakon toga se ispostavilo da je i doktorka zaražena. Dalje se radnja odvija tako da je Raynor ubija. Šta se dešava ako se odabere druga opcija?
 
Mrzi me da prelazim jedan nivo ponovo pa me interesuje šta se menja izborom jedne od dve opcije za misiju.

Ne znam tačno kako se zove misija ali radi se o tome da mogu da biram između opcija da spalim sve što je zaraženo Zerg virusom (to traže Protoss-i) ili da pomognem doktorki da pronađe lek za taj virus (da se suprostavim Protoss-ima). Ja sam izabrao prvu opciju i nakon toga se ispostavilo da je i doktorka zaražena. Dalje se radnja odvija tako da je Raynor ubija. Šta se dešava ako se odabere druga opcija?

Da si odabrao drugu opciju mozda bi se i omrsio :d, dobijes poljubac sa otvorenim vratima ako prestanes za dosadasnjim ponasanjem
 
Mrzi me da prelazim jedan nivo ponovo pa me interesuje šta se menja izborom jedne od dve opcije za misiju.

Ne znam tačno kako se zove misija ali radi se o tome da mogu da biram između opcija da spalim sve što je zaraženo Zerg virusom (to traže Protoss-i) ili da pomognem doktorki da pronađe lek za taj virus (da se suprostavim Protoss-ima). Ja sam izabrao prvu opciju i nakon toga se ispostavilo da je i doktorka zaražena. Dalje se radnja odvija tako da je Raynor ubija. Šta se dešava ako se odabere druga opcija?

Pa ako spasis koloniju, onda doktorka ostane na toj planeti da trazi lek i da leci ljudi i do kraja kampanje nista nema o njoj i dobijes drugciji cinematics, odigraj misiju da njoj pomognes pa ces videti. Ja sam joj prvo pomogao ,a posle odigrao jos jednom (tj. izabrao na onoj konzoli drugu misiji) i pomogao protosima protossima i video sam sta se doktorki desilo, ali taj cinematics nemogu da vidim, jedino kako ona odlazi sa broda :D
 
Pa ako spasis koloniju, onda doktorka ostane na toj planeti da trazi lek i da leci ljudi i do kraja kampanje nista nema o njoj i dobijes drugciji cinematics, odigraj misiju da njoj pomognes pa ces videti. Ja sam joj prvo pomogao ,a posle odigrao jos jednom (tj. izabrao na onoj konzoli drugu misiji) i pomogao protosima protossima i video sam sta se doktorki desilo, ali taj cinematics nemogu da vidim, jedino kako ona odlazi sa broda :D

Ok, hvala za info.
 
Stigao Starcraft 2 sa www.shopto.com za 4 dana. :D
Ovih dana pocinjem MP da igram po malo. Moram prvo nalog da napravim.
Bedak sto cu igrati na laptopu za sad. :(
 
Samo ne znam u kom ce se periodu desavati radnja Heart of the Swarm...Kerrigan je ljudsko bice ponovo,potpuno normalno...A iz Blizzarda su rekli da ce se u HOS-u gameplay vrteti oko unapredjivanja Kerriganke...

Znaci zergovi su sledeci? Pa oni ce se onda ocigledno odvijati pre ove kampanje sa teranima.
 
Najvece razocarenje je to sto nema asolutno NIKAKVE najave za sledece poglavlje? Nikakav hint, nista :( ...

Ima. Discover the fate of Kerrigan and the Zerg in the next Chapter of StarCraft saga, StarCraft II: Heart of the Swarm :D Tako da ne verujem da će kampanja biti pre teranske, pošto nema smisla da otkriješ nešto u prošlosti, a što je fate of the...

Ispiše ti se kada završiš kampanju :)


Samo ne znam u kom ce se periodu desavati radnja Heart of the Swarm...Kerrigan je ljudsko bice ponovo,potpuno normalno...A iz Blizzarda su rekli da ce se u HOS-u gameplay vrteti oko unapredjivanja Kerriganke...

Uh, to je Blizzardu toliki problem...ispaće da su joj ostale neke moći, da može da kontroliše ovo ili ono, da joj je ostao veran neki Cerebrate koga je sponovala dok je bila Queen of Blades...Blizzard je bar poznat po tim (vele)obrtima :)




Inače, jel ima neko da je probao kraj u obe varijante? Ako jeste, šta vam je bilo teže?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno