Šta je novo?

Star Wars: Battlefront

Ako ti nesto znaci sitna usteda, imao si za 40$ na Mexico Originu. I ja planiram sad uskoro da uzmem, posto sam vec odradio za BO3 pa nek ide kako ide. :) Jbga, napalio me KF2 na multi rokacinu sa zombijima a BO3 je jedini koji to nudi plus ima i single i standardan multi tako da necu mnogo da zalim.

Imao sam u vidu i Mexico, samo cuo sam za neka losa iskustva po tom pitanju, i rekoh GMG je jedan od malo full legit shopova, a ima i neki kupon sa 25% za Battlefront..
Killing Floor 2 imam takodje, samo cekam da otvore jos materijala i objective based misije pa da se upustim u igranje..
BO3 nisam probao betu, vidim da su dosta igrali na kartu Titanfalla sto i ne mora biti lose... bice valjda neki free weekend na steamu..
 
Uzeo sam brdo Origin igara preko meksikanaca i nisam imao nikakvih problema, pa cak sam i cuo price od Origin supporta da njih generalno ne interesuje na kom store-u je igra kupljena dokle god je kljuc legit.
Inace, i ja sam uzeo preko GMG-a, bio je neki popust od 27%, jbga, dosadio vise KF2, mada cu da mu se vratim kad ubace nov content (nadam se uskoro).
 
Pa nije bas vaucer ali ima recimo ovako

U sustini vecina tih vauchera je za registrovane klijente a bilo je i 30% off, samo treba da budes registrovan i oni ce redovno da ti ih salju.
 
Psi laju karavani prolaze...
 
Uzeo sam brdo Origin igara preko meksikanaca i nisam imao nikakvih problema, pa cak sam i cuo price od Origin supporta da njih generalno ne interesuje na kom store-u je igra kupljena dokle god je kljuc legit.
Inace, i ja sam uzeo preko GMG-a, bio je neki popust od 27%, jbga, dosadio vise KF2, mada cu da mu se vratim kad ubace nov content (nadam se uskoro).

Ja sam uzeo preorder preko meksikanaca za $39.99 i nadam se da se nisam za*ebao. Platio sam preorder preko PP, na Order History stoji processing a pare nikako da mi skinu. Inace igra mi je dodata u my games i zasivljena (zato sto jos nije izasla).
 
22454559574_952e84cfcf_o.png

23077366435_8ec83b9510_o.png

23088553371_b128ca34b0_o.png

23051303636_9ab29f8f00_o.png
 
Nisu moji, sa neogafa su od lika koji je preko VPN-a otkljucao igru. Mislim da je ovo 4k downsampling a sto se tice toga kako meni radi, ona beta je OK radila, sve na ultra i 130% resolution scale (downsampling).

Inace, ovaj Endor izgleda brutalno. :)
 
Čarobna grafika. Još samo da su je iskoristili za SP igru u stilu Jedi Outcasta...
 
Šta je ovo, kakve su to merdevine i mostovi po drveću? Nije valjda opet Evoksi koji moćnim kopljima i strelama pobeđuju intergalaktičko carstvo?
 
pikao ja sinoc malo, mozda pola sata
nije bilo dovoljno ljudi da se napune serveri
mape su solidne zabavne i mnogo lepse od onih iz bete

na nakim oruzjima ima recoil! i mnoga oruzja nisu precizna kao u beti

izgleda prelepo i preplitko, ali star wars! taman za kratkotrajnu zabavu dok ne dodje film
1920 na ultra, leti! :p

nema evoksa :d
 
Koliki je ova igra imala potencijal da bude mega hit samo da nije multiplayer only, potpuno protracena vizuelno prelepa igra.
 
Na internetu svakim danom sve vise i vise trolova.
 
Na internetu svakim danom sve vise i vise trolova.

Upravo zato user score sa metacritica odavno nema bilo kakvog smisla. Jedino se na stimov sistem možeš donekle pouzdati jer tamo mogu da piskaraju jedino oni koji su zaista kupili i probali ono što ocenjuju, što u startu eliminiše trolove sa viškom vremena koji vode neke svoje lične vendete protiv nečega bez obzira koliko to bilo kvalitetno ili ne i koji bi ostavili istu sadržinu čak i da nisu videli ni screenshot od igre, zato što igra ima taj i taj DRM ili zato što je izdavač pre 100 godina rasformirao njihov omiljeni razvojni tim :d
 
Hahahaha :)))
 
Sto ne znaci da nisu u pravu!

Svako moze da bude u pravu ako iznese gomilu tvrdnji i neke od njih ispadnu tacne. Nije poenta u tome vec u krahu gejming novinarstva. Ne znam da li pratis celu pricu oko Kotaku i Gawkera koja se vrti ovih dana ali to je otprilike ono sto se desilo sa internet novinarstvom generalno a pogotovo sa gejming novinarstvom. Klinci gledaju tjubere, tekstove niko ne cita pa se u cilju privlacenja masa izmisljaju vesti, pisu neistine i neproverene informacije, naravno sve to zacinjeno najgorim click bait naslovima na preko pola strane. Razumem zasto to rade sajtovi kao Kotaku koji zavise od poseta ali zasto je to uradio Dzim kome ljudi placaju da pise kvalitetne vesti? Ma kakva god igra bila (sigurno nije za ispod 5/10, jer EA takve igre nikada ne bi izdao) onakav naslov i clanak ne zasluzuje jer se radi o najgorem tabloidnom novinarstvu tipa Kurir/Informer. Jel zato ljudi doniraju Dzimu, da bi kolektivno svi zajedno masturbirali ukoliko neka igra ispadne ono sto su svi znali da ce biti tj. prosek igra na bazi filma izdata u svrhu uzimanja sto vise para od fanova? Ako je to jedina satisfakcija koju ljudi imaju od gejminga, mozda bolje da se okrenu necemu drugim gde jednako zustro mogu masturbirati u zanosu hejta.
 
Svako moze da bude u pravu ako iznese gomilu tvrdnji i neke od njih ispadnu tacne. Nije poenta u tome vec u krahu gejming novinarstva. Ne znam da li pratis celu pricu oko Kotaku i Gawkera koja se vrti ovih dana ali to je otprilike ono sto se desilo sa internet novinarstvom generalno a pogotovo sa gejming novinarstvom. Klinci gledaju tjubere, tekstove niko ne cita pa se u cilju privlacenja masa izmisljaju vesti, pisu neistine i neproverene informacije, naravno sve to zacinjeno najgorim click bait naslovima na preko pola strane. Razumem zasto to rade sajtovi kao Kotaku koji zavise od poseta ali zasto je to uradio Dzim kome ljudi placaju da pise kvalitetne vesti? Ma kakva god igra bila (sigurno nije za ispod 5/10, jer EA takve igre nikada ne bi izdao) onakav naslov i clanak ne zasluzuje jer se radi o najgorem tabloidnom novinarstvu tipa Kurir/Informer. Jel zato ljudi doniraju Dzimu, da bi kolektivno svi zajedno masturbirali ukoliko neka igra ispadne ono sto su svi znali da ce biti tj. prosek igra na bazi filma izdata u svrhu uzimanja sto vise para od fanova? Ako je to jedina satisfakcija koju ljudi imaju od gejminga, mozda bolje da se okrenu necemu drugim gde jednako zustro mogu masturbirati u zanosu hejta.

Iskren da budem, šta su zahtevni gejmeri tražili pre nekoliko godina, to su i dobili. Ljudi ne razumeju da je sve što se oko nas dešava proces, a ne trenutak, i da kada traže dlaku u jajetu to uspostavlja sistem traženja dlake u jajetu u svemu.

Daću jedan primer, koji ponajbolje odslikava zašto npr. na Benchmarku nema više opisa a pretpostavljam da je slično i drugde - i za to si potpuno u pravu. Jednostavno se ne čitaju više. Ali ono što mnogo više iznenađuje jeste do koje mere se to desilo. Primera radi, CoD pre 2 godine je bio jedan od najčitanijih članaka na Benchmarku, ma vesti o CoD-u su se čitale više nego neki testovi, da bi prošlogodišnji CoD bio jedan od najslabije čitanih članaka na Benchmarku, iako sam se iscimao itekako da ga imam na vreme, dobio sam kod par dana ranije pa sam mogao da odigram ceo singl i malo multija na sam dan izlaska, i na kraju krajeva opis je izašao na dan izlaska igre u svetu. I džaba. Jednostavno, otišla publika negde drugde.

E sad, mi nećemo da idemo u klikbejt priču, ali možda upravo zato i riknemo :) Naš "odgovor" je (sve) manje opisa i trenutno se opiše samo ono što ja želim da opišem i čemu želim da se posvetim. Nema nikakvog smisla baviti se time na način na koji se inače time bavimo. Let's play, Playthrough, Gameplay ovo ono...bukvalno, tamo su svi otišli. Pretpostavljam da je slično svuda.

Na kraju krajeva, iskreno novinarstvo je postalo daleko manje bitno u vremenu u kome je moguća segmentacija publike i kupaca do najsitnijih detalja, a kanali prodaje i popularizacije uključuju milion digitalnih sredstava. Zahvaljujući tome, i ova igra će se prodati, ma kakva ona zapravo bila. Nama ostaje da budemo zadovoljni kada se neki Witcher, Metal Gear, Deus Ex prodaju u lepim količinama i da budemo srećni što tu i tamo ima poneko ko zna i želi da napravi igru gde je kvalitet na prvom mestu. Zbog toga, između ostalog, ja odbijam da igram naslove za koje se u startu vidi da su pravljeni da zadovolje neke fokus grupe, isprate neki trend, prave se u okviru nekog franšizinga.


edit: da ne misli neko da gore napisano zapravo neka zlovolja sa moje strane - ni najmanje. Prosto, to doživljavam kao poruku čitalaca/publike da nije zadovoljna načinom na koji se gejming pokriva i to je to. Sad, da li će dobiti to što traže na drugoj strani - sumnjam. Ali dobro...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno