Šta je novo?

SSD, M.2, PCIe, NVMe nova generacija

Dakle ja ne znam dal je sandy sata 3 a na tom linku ne pise koji je sata. A to svakako nije bilo moje pitanje. Skoro sve moze za 2 sekunde da se nadje na guglu, tako da 85% foruma je nepotrebno onda...Znaci pitanje je bilo koji ssd da uzmem da li da rotiram i kupim m2 ili ssd obican.
 
Na pitanje sam ti ja odgovorio, samo čitaj redom sve odgovore.
 
Citam odgovore nego mi je covek objasnio da za 2 sekunde mogu da pronadjem da je sata 3 iako link koji je postavio ne prikazuje koji je sata,a pritom siguran sa da cak i njemu trebalo vise od 2 sekunde da nadje da linkuje to.
 
Citam odgovore nego mi je covek objasnio da za 2 sekunde mogu da pronadjem da je sata 3 iako link koji je postavio ne prikazuje koji je sata,a pritom siguran sa da cak i njemu trebalo vise od 2 sekunde da nadje da linkuje to.
Ne, bukvalno 2 sekunde - obeležio ID CPUa i search u google...
A to što ja znam da je sve od sandija SATA3, to je moje. Ti bi tada samo ukucao jos sandy sata, i dobio bi odgovor - dakle jedno 10-15 sekundi max...

Neću dalje ni da komentarišem. 🙃
 
Pozdrav ljudi.

Koji NVMe drajver (u koliko je potrebno) instalirati za Kingston A2000 (SA2000M8/500G)? Trenino je Microsoft-ov.
 
Zadnji Samsungov (3.3.0.2003 ) je najbolji, a skoro sam ih sve probao..
To važi za bilo čiji disk!
 
Zadnji Samsungov (3.3.0.2003 ) je najbolji, a skoro sam ih sve probao..
To važi za bilo čiji disk!
Kako?

Prilikom instalacije kaze "Samsung NVMe Express device is not connected..."

Ploca je MSI Z490 Tomahawk. Treba li nesto po BIOS-u da promenim?
 
Kako?

Prilikom instalacije kaze "Samsung NVMe Express device is not connected..."

Ploca je MSI Z490 Tomahawk. Treba li nesto po BIOS-u da promenim?
Kao i oduvek za takve stvari, ručno: - "Let me pick..." - "Have Disk" - "Browse"
Kako drukčije..?
 
Onda mi treba neki .zip a ne .exe

Gde da to nadjem?
 
Ok ljuidi, nasao sam,

Da li mogu bez brige da instaliram Samsung drajver za Kingston disk? "Have disk" metoda upozorava da drajver nije kompatibilan sa hardverom. Da li je ovo safe?
 
Ok ljuidi, nasao sam,

Da li mogu bez brige da instaliram Samsung drajver za Kingston disk? "Have disk" metoda upozorava da drajver nije kompatibilan sa hardverom. Da li je ovo safe?
Ne bi ti savetovao da nije... A i pročitaj na onom linku ima tema o tome.
Normalno da Win upozorava jer u .ini drajvera nema ID tvog diska u listi, ništa više od toga..
 
Instalirao uspesno, hvala ljudi...
 
Ja sam obrisao sve te drivere i drzim od Microsoft jer mi prave problem u igrama tako sto mi sve trza...
 
Prvi put čujem da NVMe drajver može da izazove išta u igrama? Jer niko to nije prijavio po netu.

Ako misliš da je tako, mora da je nešto prilično specifično kod tebe, ili nešto sasvim treće...
ALI zato jesu prijavili slične smetnje u vezi sa NVMe diskom i gde su našli sasvim drugačije uzroke: ovde, ovde i ovde, pa ništa te ne košta da probaš možda je i kod tebe nešto od navedenog što se ispolji sa drugim drajverom?
 
PNY XLR8 CS3140 2TB M.2 NVMe Gen4 x4

Kako vam se cini ovaj disk?
 
Prvi put čujem da NVMe drajver može da izazove išta u igrama? Jer niko to nije prijavio po netu.

Ako misliš da je tako, mora da je nešto prilično specifično kod tebe, ili nešto sasvim treće...
ALI zato jesu prijavili slične smetnje u vezi sa NVMe diskom i gde su našli sasvim drugačije uzroke: ovde, ovde i ovde, pa ništa te ne košta da probaš možda je i kod tebe nešto od navedenog što se ispolji sa drugim drajverom?
Hvala, bas cu da pogledam o cemu se radilo kod njih jer nisam jedini kome to smeta,ima i par drugara kojima sam preporucio drivere da probaju pa su se zalili na isti problem u istoj igri Battlefield1
 
covek se polomi da na kingston disk stavi samsung driver, a ja na samsung disku nemam nikakav driver :D

sta se uopste dobija tim driverom?
 
Imaš i ti drajver ali onaj koji dolazi sa Windows-om. Pogledaj u Device manager > Storage controllers.
 
Koji M.2 od 500gb uzeti?
Crucial CT500P2SSD8 oko 7400 rsd
Kingston SA2000M8/500G oko 7700 rsd
 
Imaš i ti drajver ali onaj koji dolazi sa Windows-om. Pogledaj u Device manager > Storage controllers.
naravno da imam, ne bi radio komp :D kad kazem da nemam ili bez drajvera, mislim na genericki drajver.

7 postova iznad tvog...
ma sve to super sto se sintetickih benchmarka tice... nego, sta cu da dobijem u realnom radu? duze zivi disk, sigurniji podaci? nesto sem brzine? brzina je postala kompletno besmislena, dosli smo do situacije da najbrzi nvme disk ucita loading od igrice 0.5 sekundi brze od prosecnog sata 3 diska... cvrc...
 
Pa Windows dobijaju više podataka kako i šta da rade sa diskom. Koliki cache, kada da ga pale i gase. bolja optimizacija itd, slično kao sa svim ostalim delovima.
 
pa to su i vise nego dovoljni razlozi :) hvala
 
Nazad
Vrh Dno