Šta je novo?

SP u košarci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I u skokovima... Čak da su bili samo Kalina I Nedovic umesto nesretnih Birče i Simonovića siguran sam da bi dobili Argentinu...
 
Ubili su nas na spoljnim pozicijama i jedni i drugi, to je glavni razlog poraza, uz naravno lose vodjenje sa klupe.
Da su tu bili Teo, Nedovic, Gagi i Kalinic, druga bi se pesma pevala. [emoji4]

Sto se tice napada, kad imas dobre centre a mi jesmo imali onda na spoljnim pozicijama moras imati igrace koji pogadjaju, ne mora 60% ali mora da pogadjaju bar 30-35% za 3 poena da bi naterali njihove bekove da igraju odbranu sire pa da tvoji centri mogu da igraju 1 na 1. Da su u svakoj od utakmica nasi bekovi pogodili po 2-3 od prvih 5-6 suteva utakmica bi otisla u totalno drugom pravcu.

Sto se tice odbrane, ako ti sut zakaze to i moze da se desi ali da ne znas da igras preuzimanje u odbrani to ne sme da se desava bez obzira kolko imas visoku postavu i za to nema opravdanje.
 
Ne volim da kritikujem posle poraza jer to pomalo nije fer. Jedino je Yojinbo imao hrabrosti da lepo iznese cinjenice, dok je realno ostatak postova u temi bio nerealan hype, sto se ispostavilo kao tacno.
Iz citave spoljne linije jedino mozes da se uzdas u BB. Sta se sa Guduricem desilo zaista ne znam, on sa onakvom igrom pitanje da li bi i u Aba ligi sada mogao nesto da pokaze. Delovao je totalno pogubljeno na terenu. Iskreno se nadam da ce se snaci u NBA.
Sto se tice centara, kada ti igraju Bobi i Jokic tu odbrane nema. Skok ne postoji, Jokic moze na srecu da uhvati neke lopte inace da skoci pa da se izbori za nju, jako tesko. Bobi isto, i pored svoje visine nije briljirao u skoku a i generalno.
Mislim da sve to ide na dusu strucnom stabu. Verovatno nije selektor jedini krivac za nepozivanje Kalinica, verovatno to i nije bila njegova odluka, ali da smo bili kompletni i da smo vodjeni drugacije ubedjen sam da bismo se prosetali do zlata, objektivno gledano.
Bice bolje. Sada da se naprave odredjene promene pa sve ispocetka. Rezultati moraju doci.
 
Poslednja izmena:
Čuj Jokić ne može da pokupi skok, kad si počeo da ga gledaš, juče ?
 
Govorim o fizickoj dominaciji u skoku.
Kako je Stimara svojevremeno u Zvezdi, ili u Turskoj gde je redovno imao dabl-dabl, belezio skokove?
Statistika je jedno a realnost nesto sasvim drugo. [emoji4]
 
Jokić vodio po broju skokova u celom NBA plejofu čak i nakon što su počela finala konferencija.
 
Srbija - Češka, za 5. mesto
neizvesna utakmica, Braduljica pogodio trojku
za sada Češka vodi (2. četvrtina)

SAD 7.
Poljska 8.
 
Poslednja izmena:
Jokić vodio po broju skokova u celom NBA plejofu čak i nakon što su počela finala konferencija.

Kaži to Saletu Djordjevicu (kao i za Gudurica) , očigledno nije gledao NBA i F4 plejof... :p

On-topic..

Pumprla.... Pumprla bogtehebo nas školuje.. Uzeće nas Česi sa Pumprlom... :p I to na istu foru kao Argentina i Španija... E moj Pumpr...Djordjevicu...

Njima Pumprla igra a nama na klupi selektor... :d
 
Poslednja izmena:
Vodi, ali on PRAVIH (lažni = kad kupi svoje promašaje pa napravi 3+ skoka u jednom napadu) ofanzivnih skokova nema više od 3 mesečno. Ni toliko kad igra protiv centara poput Adamsa.
 
A Birča prva sekunda i odmah namerna....lep ti j...m
 
Kakav je lik ovaj Birca. Ja uopste ne kapiram kako igra basket ovaj decko [emoji23]. Evo sad malopre promasi sam ispod kosa 2 puta.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Ko njega vodi meni nije jasno...da nije bilo mesta za bilo koga drugog

Ma niko ništa ne može da pogodi osim BB. Ebala vas lopta

Utroje Bogija , pošalje Jovicu , znači trojica sami on baci u ruke cehu ... A odbranu niko da se potrudi.
I'm out, idem gledam NFL
 
Poslednja izmena:
Evo i nas Prmpula se setio da mu treba TO da sasece seriju protivnika...
 
Jović i Jokić barem 11 minuta na terenu a 0 poena. ovde nešto opasno ne štima.
 
Ala pune ovi [emoji23][emoji1787] mada nije tesko kad te niko ne cuva.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Sudije bas "dobre" danas[emoji23] kakva *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ana brate mili.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Na sledecem okupljanju prvo kapitenska traka Bogdanu pa onda sve ostalo.
 
Teo ce mislim odigrati još OI i EP... Bogdan može samo support kapiten da bude... :p
 
Poslednja izmena:
Ma dzaba, trenutno niko nema odnos prema reprezentaciji kao BB.
 
1. četvrtina 20:20
2. četvrtina 21:30

kako li će biti u 3. četvrtini? ja se nadam da neće biti 22:40 :D

što se Tea tiče, pitanje je u kakvom će stanju biti iduće godine
 
Poslednja izmena:
Kada bi imali pleja kako valja a Bogi da trpa bez trosenja na olej poziciji to bi bilo idealno. Ovako...slazem se za kapitensku.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Mozda bi Limeni pomogao ovde da probudi sa "izlomicu vam svima noge u utorak"[emoji1787]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
hoće li biti preko 20 poena razlike za Srbiju? najveća do sada je 18

nije bila :( na kraju je preokrenuta razlika sa poluvremena (9 poena)
 
Poslednja izmena:
''Zaključak''

oO2Uaru.jpg
 
Pre par godina kada nije bio pozvan Marjanović svi su kukali kako ne može bez Marjanovića. Marjanović je pozvan, ali je obzirom na svoje skromno košarkaško znanje dao ekvivalentan doprinos reprezentaciji. Sada svi kukaju kako nije moglo bez Kalinića, kada ga budu pozvali u nekom narednom takmičenju i reprezentacija ne bude ostvarila rezultat koji budu projektovali novinari žute štampe, onda će svi da pljuju selektora koji je pozvao Kalinića. I tako u krug. Jednostavno, u Srbiji sve sami tastatura stručnjaci koji ispred ekrana monitora imaju bolje rezultate u košarci nego jedan Sale Đorđević u poslednjih 30 godina.
 
Ne mora taj Kalinić da ima 30p na svakoj utakmici, ali svakako je bolji izbor od Birčevića. I to ne malo bolji, nego 3 klase bolji.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ode Sale. Sad cemo da vidimo ko ce doci i ko ce igrati za doticnog.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
U igri Kokoskov i Sasa Obradovic kako navode, ali sad dok se izabere selektor, ima vremena, najbitnije kad se izabere novi selektor da odmah sastavi tim za rad i da pocne sa igracima da pregovara za tim za kvalifikacije za OI.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno