Šta je novo?

SP u košarci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vodi, ali on PRAVIH (lažni = kad kupi svoje promašaje pa napravi 3+ skoka u jednom napadu) ofanzivnih skokova nema više od 3 mesečno. Ni toliko kad igra protiv centara poput Adamsa.


???
Pa Denver je Oklahomu dobio sva četiri puta ove godine, Jokić pravio Adamsa budalom. 16, 24, 36 i 23, to su samo poeni koje je imao protiv Oklahome ove godine, a gde su asistencije, blokade i skokovi...
 
Na žalost Đorđević je sve više razmišljao o Virtusu i Eurokupu, koji počinje 1 oktobra, a sve manje o reprezentaciji. Teško će biti naći selektora koji će se moći potpuno posvetiti reprezentaciji, naročito za kvalifikacioni turnir (24 juni?). A još veći problem je da li će klubovi pustiti NBA igrače za taj turnir.
 
Poslednja izmena:
NBA: pustiće oni koji ne budu u play-off. sumnjam da če Sacramento stići dotle
 
U igri Kokoskov i Sasa Obradovic kako navode, ali sad dok se izabere selektor, ima vremena, najbitnije kad se izabere novi selektor da odmah sastavi tim za rad i da pocne sa igracima da pregovara za tim za kvalifikacije za OI.
Iz tvojih usta u Božije uši.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pre par godina kada nije bio pozvan Marjanović svi su kukali kako ne može bez Marjanovića. Marjanović je pozvan, ali je obzirom na svoje skromno košarkaško znanje dao ekvivalentan doprinos reprezentaciji. Sada svi kukaju kako nije moglo bez Kalinića, kada ga budu pozvali u nekom narednom takmičenju i reprezentacija ne bude ostvarila rezultat koji budu projektovali novinari žute štampe, onda će svi da pljuju selektora koji je pozvao Kalinića. I tako u krug. Jednostavno, u Srbiji sve sami tastatura stručnjaci koji ispred ekrana monitora imaju bolje rezultate u košarci nego jedan Sale Đorđević u poslednjih 30 godina.

Sale osvajao medalje kao igrać kao trener. Kao trener došao kad verovatno niko drugi nije imao hrabrosti da preuzme. Ali mi smo kao narod kratkog pamćenja i nikad zadovoljni
 
Zlato sa evropskog prvenstva.
Zato sto je skolovan trener sto nekad moze biti bolji izbor od puper-mega-giga igraca koji se otisnuo i u trenerske vode.

Nece Kokan doci, bice SO jer tog poznaju a onog ne.
 
Znalo se i pre prvenstva da Sale odlazi, iz njegovih razloga, bez obzira na rezultat. Možda je i to uticalo na autoritet kod nekih igrača.

Kokoškov je već tada bio kontaktiran, ali njegov odgovor je bio da može ako se kvalifikujemo direktno na OI. Tada je rekao da ne može da se uklopi u OI kvalifikacije, ali videćemo. Pisao sam već o tome.

Oni što je definitivno je da neće moći voditi ekipu u prozorima za SP.

Pešić i Žoc ne mogu, u godinama su kada mogu da obavljaju samo jedan posao. Pešić ima najskuplji tim u svojoj karijeri. Žoc svoj projekat.

Saša Obradović je jedina relativno ok opcija.

Gurović se već samopromoviše. A molim boga da ne sruše savez pa da kao selektor završe Jakovljević ili recimo Grbović, jer to bi bilo tako u stilu FSS-a.

I nadam se da se niko neće setiti izlapelih maroraca poput Mute, Đurovića...

Nažalost struka nam je slaba.
 
Poslednja izmena:
+ za post

Nažalost struka nam je slaba.

Ne i u ovoj temi :d

Nazalost, mislim da cemo tek videti kakve uspehe smo postigli sa Saletom, vrtecemo tekme (sa srebrnih SP/OI/EP) sa vise nostalgije nego one iz perioda SRJ. Igrali smo (pretezno) sjajnu kosarku.

Ako (ne daj boze) ''dodju'' Grba ili Gura mislim da ce istripovana tviter gradjanerija ove napacene drzave ostati u cudu, kako to da je vodja oterao svog slugu Saleta kom je naredio da Kalina ne igra :d :d :d

Zaista neverovatna paranoja, neznanje i to onih koji verovatno nisu ni fizicko nisu radili u skolskom dobu ali su strucnjaci za sve i svasta.

Djordjevicu, hvala za sve.
 
Poslednja izmena:
Znalo se i pre prvenstva da Sale odlazi, iz njegovih razloga, bez obzira na rezultat. Možda je i to uticalo na autoritet kod nekih igrača.

Kokoškov je već tada bio kontaktiran, ali njegov odgovor je bio da može ako se kvalifikujemo direktno na OI. Tada je rekao da ne može da se uklopi u OI kvalifikacije, ali videćemo. Pisao sam već o tome.

Oni što je definitivno je da neće moći voditi ekipu u prozorima za SP.

Pešić i Žoc ne mogu, u godinama su kada mogu da obavljaju samo jedan posao. Pešić ima najskuplji tim u svojoj karijeri. Žoc svoj projekat.

Saša Obradović je jedina relativno ok opcija.

Gurović se već samopromoviše. A molim boga da ne sruše savez pa da kao selektor završe Jakovljević ili recimo Grbović, jer to bi bilo tako u stilu FSS-a.

I nadam se da se niko neće setiti izlapelih maroraca poput Mute, Đurovića...

Nažalost struka nam je slaba.

Zasto ne navedes da Djordjevic ima i problem sa detetom?

Kokoskov idealno resenje, ali ne znam koliko izvodljivo. Obradovic bi bio relativno ok, mada mozda dolazi rano.
Moze i Sale opet da se vrati, kada ispece zanat i ako postane kalibar trenera kakvim ga navijaci crno-belog tabora velicaju. Vise puta je dokazao da nije kalibar za klupu i svoj uspeh na reprezenativnoj klupi moze da zahvali Teodosicu (kome spomenik treba da digne)

Nazalost struka i liga su nam u raspadu... Od klinaca imamo dosta manje talenata i mozda jedna od poslednjih talentovanih generacija koju sada gledamo, nacekacemo se poprilicno dok opet ne vidimo jednu generaciju sposobnu da dominira makar u Evropi...

I da, Bogdan (rAMA u tebe gledam) nije imao ni sa kim da igra ovo prvenstvo jer smo vodili 3 igraca zbog starih zasluga koji su sada zreli za reprezentativnu penziju...

Inace Kalinic nista lose nije rekao (slobodno procitajte njegov "problematican" intervju). Lako se da zakljuciti nakon toga kome je smetalo i odakle je dosao opoziv da ne igra.
 
Poslednja izmena:
Realno, peto mesto i nije neuspeh s obzirom koliko je jaka konkurencija bila, to Saletu ne zameram. Ono što mu zameram je sumnjiva selekcija i slabo prilagođavanje taktike, kako igračima koje ima, tako i onome čemu raspolaže protivnik.

Dobro, povrede i sve to, kapiram. Ako je taj Kalinić stvarno neka dileja, kapiram da možda nije mogao da ga hendla, ne može to svako. Recimo i Denis Rodman je bio dileja koga su najurili iz svakog kluba gde je igrao jer je pravio probleme, ali su ga u Čikagu nekako trpeli i ostvarili puno sa njim. To ne može svaki tim.

Ali kako da ti promakne koliko je Bjelica potrošen, da li ga muče povrede ili šta li? Zar nisi tog čoveka posmatrao na pripremama, kako ti je promaklo da u odbrani vredi kao direk poboden u parket?

Dalje, od svih zvezda na ovom turniru, Jokić se najmanje video na terenu. Imaš najboljeg centra na svetu i onda ga tako ograničeno koristiš? Grci su recimo sve išli preko Janisa, stigli su dokle je on mogao da ih nosi. Zar nisi odgledao neku utakmicu Denvera da vidiš kako ga tamo koriste, pa da nešto malo adaptiraš od toga? I u Denveru su probali da ga koriste kao četvorku pored Nurkića, nije išlo uopšte.

Tako neke neshvatljive stvari. Udare nam zonu, mi se pogubimo. Bobi, koji nije loš igrač, ali ulazi protiv timova gde ne sme u momentima kada ne treba. Sale je nekako uspevao da ostvari neočekivane uspehe sa inferiornim ekipama, ali kada mu je konačno pružena dobra ekipa, nije mogao da ponovi uspeh.
 
Manite se politike.

@ Yojinbo

Jesi li ti uopste svesta da to sto je Kalina lupetao za novine, da isto to vodja, na xx nacina, provlaci, vrti vec godinama?! U toj prici Kalina je zapravo ispao vodjin bot.

Zna se zasto Sale nije hteo da vodi tog igraca (sumnjivog m.orala), tacka.

Morao sam, necu vise na tu temu, drzim se sporta.

Dalje, od svih zvezda na ovom turniru, Jokić se najmanje video na terenu. Imaš najboljeg centra na svetu i onda ga tako ograničeno koristiš?

Znaci, samo je do selektora, nije do igraca koji se u toku leta nakrkao specijaliteta sa salasa i nabacio 10-ak kila, u toku takmicenja konstantno imao facu deteta kome su roditelji zabranili da pali kompjuter?
Uzmi pogledaj snimke kako je Jokic igrao na OI, bio je klinac, pod tremom, pa je igrao neuporedivo bolje.

Ne kazem da Sale nije kriv (najbitnije dve utakmice u Kini) ali ne zaboravite sta je taj covek uradio za nasu kosarku za kratko vreme.
 
Poslednja izmena:
@hsv
Sta, da zaboravimo pitanje Kosova i krenemo dalje?
Da nismo nebeski narod, da smo usijanih glava i da neki ljudi kod nas jos uvek imaju "ogranicen" stav prema drugim narodima i malo iskrivljen pogled o sebi?

Jer je Kalina to izjavio... Na stranu sto je uhvacen sa Dzonsonom u rukama... :)


@morbius
Bjelicu su totalno unistili psihicki u NBA-u... Promenili su mu rolu i nacin na koji igra i to se mnogo odrazilo na samopouzdanje i njegovu igru. Posle ovog SP-a ne verujem da cemo vise videti starog Bjelicu, videcemo 4rku koja se nerezonski ispucava. Nije frka, dosta ocekujemo od malog Smailagica, on je vise 4rka koja "probija", tj igra na fizikalije, tako da cemo moci da ih rotiramo. Mozda od malog Nakica bude nesto, mada tek mu je 18. A tu je i "svecki" talenat Borisa Simanic, ako nista drugo za razliku od Simonovica moze da zaplasi protivnika svojim izgledom... :p

c49.jpg
Ja da igram protiv njega na utakmici ne bih ga pipao, mozda navucem nesto... :d Dobijam fleseve Gregora Fucke kada vidim naseg Borisu

Nesto sa Jokicem i Guduricem nije stimalo, cak bih rekao i sa Milutinovim. Ne znam samo da li je bio sukob izmedju igraca unutar repke ili na relaciji selektor-navedeni igraci.
Jokic ni jedan intervju za nase medije nije dao. (ili samo 1 ako se ne varam, mahom je izbegavao)

Sto se taktike i pristupa tice u nekim mecevima ne znam sta dalje da pricamo i kazemo sto nije vec receno (2 ozbiljnija meca, mi smo totalno nadigrani takticki). Zato nam je i potreban iskusniji trener i neki igraci (pre svega Teo i Nedovic ako je dvug Kavina otpisan do daljnjeg... Cak bi trebali da molimo i Pefija da se vrati ako je moguce, jer bi mogao da odigra jos 2 prvenstva)
 
Poslednja izmena:
Upravo to Kalinićev politički stav se poklapa sa stavom državnog vrha, to je najmanji problem, ali jeste jedan od.

O kome se raditi videli ste i po glupostima koje je kačio kada nije pozvan i sada kada se naslađivao posle poraza. Nekim igračima je zasmetao i jedan njegov tvit od prošle godine kada je jedan naš trener bio na transplantaciji bubrega, a Kalina našao da se našali i u vezi toga. Tu je i rukovanje pred kamerama, itd.

Kalina ima problem i sa svojim bivšim saigračima iz KKCZ, pre priprema bivši trener Radonjić i dvoje igrača iz te generacije su bili na kafi u jednom kafiću, Kalina je slučajno naišao i nije došao do stola da im se javi, sve se to čuje i sazna.

A ima stvari i od ranije, recimo ono pokretanje navijanja "vrati konju glavu Mačvane", za čega je Sale tražio pred prvo njihovo zajedničko okupljanje, da se Kalinić lično izvini Mačvanu, pa se to nekako izgladilo.

Što se tiče Jokića, ne može se njegova igra tako lako preslikati u košarku po fibinim pravilima i u sistemu gde ne možeš da kupuješ/prodaješ igrače, već si prinuđen da gradiš tim na osnovu onoga što imaš na raspolaganju.

Već obrazloženo, manje dimenzije terena, ne postoje defanzivne tri sekunde, bliža trojka, samim tim manje prostora za igru i daleko puniji reket. Zbog tog prostora i defanzivne tri sekunde jako je teško igrati kombinovane zone u košarci po NBA pravilima. Mada ove godine smo prvi put i tamo videli to na nekom ozbiljnom i funkcionalnom nivou kod Reptorsa u NBA.

Pod dva, Denver je selektirao ekipu oko Jokića sa igračima koji su svi vrhunski šuteri i koji imaju kvalitetne kretnje bez lopte, pa se ne mogu odbrane skupljati oko njega. Ne možemo mi kupiti plejmekere šutere, ako takve ne posedujemo. Imaš dva tipa klasnih igrača, one koje će igrati isto bez obzira na tim u kojem su i one čija koncepcija zavisi od saigrača, Jokić je drugi tip. Neko je MJ ili Kobe, a neko je Lebron. Tako to ide :)

I kao treće, po Fibinim pravilima trenutno je dozvoljeno daleko više kontakta i tvrde igre nego u NBA. Po NBA pravilima Jokić bi na svakoj utakmici na ovom prvenstvu imao desetak bacanja, ovde ne, a on nije neko ko voli kontakt. Meni ličnno kriterujum suđenja je daleko bolji u Evropi nego u NBA, tamo se košarka pretvorila u balet. Zato i gledamo igrače poput Hardena koji to koriste i šutaju 20 bacanja po utakmici.

Nedostaje mi kriterujum suđenja kakav je bio NBA devedesetih.

Neko je napisao da je Janis odigrao dobro prvenstvo, on kao zvanično najbolji igrač NBA lige (po istim kriterijumima po kojima je i Nikola najbolji centar), igrač na kome je Grčka bazirala igru, na ovom SP-u je beležio ispod 15 poena po utakmici. Tek on daleko bolje funkcioniše na brisanom prostoru NBA pravila.

P.S. Kada se pomenu Simonović i Birčević, uvek treba zapamtiti da oni nikada neće talasati ako ne odigraju ni minut, ako otpadnu na pripremama i da će raditi samo ono što se traži od njih. Zbog toga su i tu, tim ne čini najboljih dvanaest igrača, a ne ko treba da bude i 11. i 12. igrač. Kod Dude 2009. to je bio Bojan Popović. Kod Žoc-a Bulatović/Jestratijević/Vule Avdalović. Kod Pešića, Vesa Petrović/Smiljanić, itd, itd...
 
Poslednja izmena:
rAMA, upravo tako. Ima tu jos gluposti ali necemo vise o tom igracu.

@Yojinbo

Ne zivis u srb pa nisam siguran da si dovoljno upucen u desavanja u ovoj mocvari ali evo i rAMA ti je objasnio. Moze tu jos nekoliko recenica da se napise ali nisu za forum.

Svima koji su sada revoltirani, razocarani itd. prelazem da pogledaju najbitnije utakmice sa SP( ajde, SK, 2014), OI (2016) pa i EP 2017 iako smo tu bili oslabljeni.
Pitanje je da li cemo u narednom periodu uspeti da ponovimo takve uspehe za kratko vreme i da imamo tako sjajnu ekipu/atmosferu.
 
@rAMA
Tacno za prilagodjavanje/podredjivanje tima Jokicu. Njega pre svega Milsap, kao 4rka, toliko krpi defanzivno i stvara prostor ofanzivno a mi takvog igraca trenutno nemamo. (no "losija kopija" Milsapa u buducnosti moze biti Smailagic).
Nas najveci problem je bila igra u odbrani i nedostatak jos barem 2 krstena sutera, pored BB-a. Takodje i "specijalci" u odbrani - Gagi skrcan, Lucic je bio rovit delimicno, Kavinic (hteli mi da priznamo ili ne) je nas najbolji defanzivac trenutno - nije pozvan...
Takodje nece biti veselo za ~2 godine kada se Teodosic oprosti od reprezentacije, Jovic i Micic nisu na reprezenativnom/svetskom nivou plejeva koji mogu da donose prevagu.
 
Poslednja izmena:
+1 za postove rAMA i hsv.

Inace, i ja imam informacije od jednog reprezentativca da je Kalinic krajnje antipatican i nadmen lik.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
^
Isto je vazilo i za Subotica u fudbalskoj reprezentaciji, jednostavno se nije uklapao u "nas" mentalitet... Covek slusao rok i odmore provodio u Americi (coast to coast izleti/voznje u mini-vanu sa ortacima)
Ne zele svi da jure splavarke ili manekenke i slusaju narodnjake... :)
 
Uklapa se... Sada sto mu je kosarsksi doprinos upitan, to je vec neka druga tema... :d
 
Možemo ovako da trubimo do sutra, ali fakat, onaj koji je odgovoran se već pozdravio sa reprezentacijom.
A napravio je niz kardinalnih grešaka:

1. 4 centra - ovo niko normalan ne bi uradio, a sve na uštrp bekova
2. Loš odabir za prvu petorku - na poslednjoj utakmici je krenuo sa Jokićem/Milutinovim u prvoj petorci, što je od starta trebao da radi
3. Birčević/Simonović - ovo je već prežvakana tema, ali nije bilo rezona
4. Taktika - loše, loše, mnogo loše....bez odgovora na zonu
5. Motivacija - nula! Dovoljno je bilo videti face pojedinih košarkaša, kao da im nije bilo do života
 
Pa kako on da motivise igraca koji sam nije motivisan celo prvenstvo? On moze malo to da "izvuce", ali ako nekome nije do igre onda su tu svi nemocni.
Zar ostanak Micica na prvenstvu pored porodicne tragedije nije dovoljan razlog za motivaciju svih igraca? A opet smo i posle toga glatko izgubili...
 
On je odgovoran, kao i svaki šef tima.
A slažem se da je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no uopšte pričati o motivaciji kad igraš za svoju reprezentaciju, ali kod nas izgleda ništa nije, pa ni to.
 
gleda li se Francuska - Australija, utakmica za 3. mesto?
bilo i 15 razlike za kengure. no, svideo mi se potez početkom 3. četvrtine, tj. kako je Francuz ukrao loptu iz ruku Australijanca (podsetilo me na čuvenu Balaševiću pesmu "Svirajte mi 'Jesen stiže, dunjo moja': "iz ruku mi otela cveće")

koliko li je krvi prosuto po parketu tokom ovog takmičenja... Bogdan ozbiljno izgreban po ramenu (SAD), sada Australijanac po leđima
 
Poslednja izmena:
^
Isto je vazilo i za Subotica u fudbalskoj reprezentaciji, jednostavno se nije uklapao u "nas" mentalitet... Covek slusao rok i odmore provodio u Americi (coast to coast izleti/voznje u mini-vanu sa ortacima)
Ne zele svi da jure splavarke ili manekenke i slusaju narodnjake... :)

Da li si ozbiljan?
Pa i pored svega, svih cinjenica i dokaza koliko je Kalina los covek (najblaze receno, ili je jednostavno samo deb....a), ti poredis njega i Subotica i u tripu si da se Kalina ne uklapa jer slusa esid dzez a ne cecu kao ostali?

Ovo ako nije trolovanje onda..

Npr. Raduljica je ocigledno mnogo dobar lik a to sto slusa je samo dodatni plus ali pre svega za njega. Dok Teo izgleda ima trash ukus, u tom smislu (muzika, provod, pa i izbor zena :d) ali to je njegova stvar i ne utice na uklapanje u ekipu i odnos prema dresu, nije los covek a to da li ce da slusa snobovsku muziku, goci bend ili IDJ djubre je najmanje bitno. Na kraju, ne postoji nas reprezentativac koji ce se sprdati na umobolan nacin kao Kalina, tu mislim od gluposti kao sto su deljenje kojekakvih slicica koje ismevaju ili vredjaju selektora i saigrace do ostalih umobolnosti koje smo naveli rAMA i ja.

Inace, Subotic: https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a122105/Neven-Ja-sam-Srbin-a-Vidic-je-Bog.html

Nista lose, domacin, poreklom iz tih krajeva. Ni ja to ne slusam ali sigurno necu procenjivati kakav je ko covek na osnovu toga, mozda sam tako mislio kao klinac ali realno stanje je nesto drugo.

5. Motivacija - nula! Dovoljno je bilo videti face pojedinih košarkaša, kao da im nije bilo do života

Ima tu razmazenosti i preponskih bolova odredjenih ''zvezda'' ali ''satnica'', putovanja i cela organizacija takmicenja su ih ubili i verujem da je tako. Kao klinac sam putovao po turnirima i znam koliko takve gluposti mogu da slome igrace u svakom mogucem smislu. Ajde, ovo su odrasli profesionalci ali verujem strucnom stabu i igracima da je to imalo negativan uticaj (desavalo se vec), sto nije opravdanje ali je cinjenica da itekako utice.
Probudili su se i poceli da igraju malo bolje tek u poslednje dve utakmice ali se i tada videlo da smo oslabljeni na bitnim pozicijama i da su forma i atmosfera daleko od onih sa srebrnih SP/OI/EP. Pa smo i pored toga imali veliku sansu za medalju ali eto. Ne treba zaboraviti da smo i sa mnogo boljim ekipama i selektorima imali neuporedivo vece poraze, debakle i ponizenja ali tada nije bilo neta da se kuka i da tviterasi izigravaju sudije, selektore i sve ostalo sto nisu u stvarnom zivotu :d
 
Poslednja izmena:
kakva tekma! Francuzi u 3. četvrtini gube i sa 16 poena razlike, došli na 2 i na kraju četvrtine je 4.

koliko RTS nervira sa predugačkim blokovima reklama, silne akcije su propuštene
 
Poslednja izmena:
Ova tema ima kratak rok trajanja, ali i za taj kratak rok ima barem neka pravila. Pišite o utakmicama, stručne analize Đorđevića i našeg tima na forumima specijalizovanim za sport.
 
oko 1:50 do kraja tekme, Francuska vodi sa (nedostižna?) 4 razlike. trenutno je 60:56. neverovatno
 
Francuzi ko Nemci u fudbalu, nikad se ne predaju.

Sent from my Huawei P30
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno