Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Compact

Pa takve kamere bi bile u rangu sa kompaktima (sa 1/2.3'' senzorom) sto se jasno i vidi. Canon S1xx seriju ne bi bas mogli da ugroze. Zato do daljnjeg (ili za sada) nema nista od toga, sony ima ja mislim 10-ak fotoaparata sa 1/2.3'' senzorima koji bi u tom slucaju bili u prednosti uglavnom zbog opt.zoom-a i xenona.

Ne znam sta se desava sa 5.0 androidom i foto/video softverom, ima li kakvih ozbiljnijih promena?
 
Poslednja izmena:
Fala, slabo sam visio po netu pa bukvalno nista ne znam o 5.0
 
Poslednja izmena:
Ja narucio pa sta bude, stize sledece nedelje pa javljam utiske 😀
 
Napljuva covek i softver i kameru!! I izvukao jedva preko 4h sot i to mu super...doduse vidim da je na lte!

Pa treba cuti utiske i iz ugla vanila android fana, kameru nije napljuvao ali softver jeste, smeta coveku sony bloat 🙂
 
Pa volim ja da cujem,obzirom da sam i sam vanila android lover 😉

I kako bre nije kameru kad lepo rece da pravi super slike samo kada uspe da dodje do toga,vecinom budu promasene 😉 i posebno je extra deo gde kaze da cekas 5aec kad zaustavis snimanje!!
Stvarno je ironija da samsung napravi bolji softver za sonijevu kameru od samog sonija!
Realno ceznam za z3c google edition!
 
Pa jesi svestan da se njegovi utisci razlikuju od 95% ostalih, mislim na to za lagove, 5 sek lag/pauza za snimanje itd, ocigledno je neki specifican, izolovan problem, valjda bi i ostali primetili tako nesto, nisu valjda coravi :d Bukvalno niko do sada nije to prijavio a ima tona testova i utisaka korisnika.. pa mushmular napisa da radi brzo kao N5, njegova sestra ima z3c a on N5 🙂

I izgleda da nisi dobro procitao utiske o kameri 🙂

Realno ceznam za z3c google edition!

Ja ne, to onda ne bi bio Z3c nego neka motorola a to mi ne treba 😉
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da svaki test ubuduce treba da se radi sa bar tri ista telefona,cisto ako upadne neki falicni da ne bude dezinformacija 😉

Ko sto rekoh, i sam sam se igrao u par navrata sa z3c i nisam primetio igde da secka (ima malo sporiji odziv nego ip ali to je zanemarljivo). Takodje na xda sam video da je za bateriju prosek oko 7h sot sto su meni sve super razlozi za posedovanje ovog telefona. E sad,dzabe sve to kad ne mogu da rutujem i da bekapujem neke neophodne programe sa titaniumom 🙁
 
Naci ce se verovatno neka fora za root, kao i za Z2, posle par meseci 🙂 A ako ne nadju resenje.. to ce biti veliki bedak za vecinu, ja bih prihvatio sve to i bez root-a ali za cenu od oko 350e, sve preko toga je neisplativo, bar za mene.
 
Poslednja izmena:
Ma bice ljudi fora za root, polako. Mislim da im je sve to sa tim otkljucavanjem bootloadera jedna velika reklama za marketing tj. trik.
 
Nije trik, drm keys (koji se gube kod sonija otključavanjem bootloadera) učestvuju u radu kamere (izmeđju ostalog).
Zavisno od modela telefona, negde je kamera prestajala da radi, negde nije bilo primetnih problema, a najčešće se problemi manifestuju u nekvalitetnijim slikama sa više šuma.

Bekapom TA particije se mogu sačuvati ključevi i u slučaju otključavanja bootloadera mogu se vratiti nazad.
Ako se otključa bootloader bez prethodnog bekapa, ključevi su nepovratno izgubljeni.

Problem je da je za taj proces potreban root bez otključavanja bootloadera, a veliko je pitanje kada će sledeći exploit biti pronadjen u sadašnjim novim verzijama kernela i u lollipopu kada dođe.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da svaki test ubuduce treba da se radi sa bar tri ista telefona,cisto ako upadne neki falicni da ne bude dezinformacija 😉

Ko sto rekoh, i sam sam se igrao u par navrata sa z3c i nisam primetio igde da secka (ima malo sporiji odziv nego ip ali to je zanemarljivo). Takodje na xda sam video da je za bateriju prosek oko 7h sot sto su meni sve super razlozi za posedovanje ovog telefona. E sad,dzabe sve to kad ne mogu da rutujem i da bekapujem neke neophodne programe sa titaniumom 🙁
Stize z3c u ponedeljak.Lomio sam se oko modela z3c.jedan je za Aziju lte a drugi vise lte za Eu i USa.Javljam utiske.
 
Oooo lepe vesti druze...neka te sluzi i da budes zadovoljan pre svega!!
 
Nek te dugo sluzi 🙂 i cekamo camera samples 😉
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao prilike da se igram malo sa Z1c, i stvarno neverovatno kako kamera uspeva da napravi užasne slike u raznim situacijama. Teško se izvlači kvalitetna. Imam utisak da su sa P bile bolje.
 
Z1 je imao bolju kameru u superauto modu.Ja sam se sa Z1 naslikao za medalju,bio 6 ipo meseci kod mene.A Z2 ima bolju od Z1.
 
Oooo lepe vesti druze...neka te sluzi i da budes zadovoljan pre svega!!
Hvala druže..Nadam se...Ako mi zapadne felerični, biće seksa oko vraćanja nazad, jer mi stiže od te firme iz HU... :S:
Nek te dugo sluzi 🙂 i cekamo camera samples 😉
Odradiću i neki user test baterije a i kamere...ČIsto u realnom radu kako to sve izgleda.Obzirom da sam i pre pljuvao svoje telefone(nemam krizu identiteta) računaj da, u slučaju mana, biće sve publikovano.Ni po babu, ni po stričevima...
U svakom slučaju, Note 4 mi nije stigao a i muka mi je od cigli više..Treba mi telefon normalne veličine,solidna kamera,dobra baterija,vodootpornost jako bitna(bajk),android OS.Ostalo manje bitno:da je lep :d , magnetic dock and cable,dobre sluške...
JAvljam kada stigne.Mada će prvog dana baterija biti oko 70% (pretpostavljam) a neću da ga punim odmah nego turiranje do 0%.Posle punim i javljam kolika je potrošnja kod mene sa svim otvorenim finkcijama (potrošnja do max). Ako neko bude imao pitanja, samo cepajte šta treba da pogledam pa da podelimo to iskustvo..Eh, da..Cena je bitna da znate: cena je 37O eu.Kod nas je "ispod ruke" najpovoljnije na KP oko 414 eu.Moja pretpostavka je da i oni uzimaju od ove firme iz HU pa preprodaju jer tu cenu imaju samo prodavci iz NS i Subotice...
 
Poslednja izmena:
Prvo pitanje koje se tu javlja je da li i mi mozemo da pazarimo isti po 370€ i na koju foru?!
Ja realno najvise iscekujem taj test baterije od strane tebe,ostalo sve manje vise znam 😉
 
Da svi prodavci na kp iz vojvodine nabavljaju od istog dilera/prodavca. Vrlo verovatno da je to ta firma koju ti pominjes..
 
Prvo pitanje koje se tu javlja je da li i mi mozemo da pazarimo isti po 370€ i na koju foru?!
Ja realno najvise iscekujem taj test baterije od strane tebe,ostalo sve manje vise znam 😉
Druže, ja to ne poručujem već buraz.Sada gledam: nije 370 nego 378Eu.Ali to je to, bem li ga.Bolje je nego 430 eu,kako je kod većine. Burazer ima nekog tipa koji sa njima radi..Pojma nemam, tajnovit je.I to stiže gore u Vojvodinu u petak.Pa će on službeno da ide nešto gore i donese mi u ponedeljak.Štap i kanap , ebi ga..Možda sam trebao kod nas da poručim u nekoj radnji pa da imam neku garanciju ali hebi ga..kasno je..poručeno..
A što ne bi punio odmah?
Fabrički je punjena do 100% pa obično ima samopražnjenje.Znam da nema više formiranja baterije, ali se držim preporuke da je potrebno nekoliko puta prazniti i do kraja napuniti( ne po 12 sati već samo dok se ne neapuni).Ne košta me ništa... Čak i Apple preporučuje na svom sajtu povremeno kompletno pražnjenje i punjenje iako sam više nego siguran da odavno nema memorijskog efekta baterije kod novijih polimera.
Da svi prodavci na kp iz vojvodine nabavljaju od istog dilera/prodavca. Vrlo verovatno da je to ta firma koju ti pominjes..
to je ova firma http://www.mobileshop.bz
Cene su im za oko 40 eu povoljnije-zavisi od modela do modela..Ali mi buraz kaže da su hebeni za reklamacije i da to mnogo kilavo ide kod njih...Tako da idem na rizik pa šta bude..
Evo nekih cena sa zadnjeg pricelist (možda nije u skladu sa pravilima foruma ali čisto da vidite neke orijentire)




(Powered by frubar.net)
 
Nazad
Vrh Dno