Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Meni ni companion ne prikazuje update...

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Samo flashtool, ako na kompanjonu nema update znaci da nije pusten, tako da flashtool i rokne za neki drugi region fw, sve radi i nema nikakvih promena cak i ako je za Latinsku Ameriku fw. :)
 
Pa pusten je za MTS pre nekih nedelju dana, ima ga na XperiFirm, zato je i cudno. Ja cim sam ga video na XperiFirm, proverio sam ima li OTA i nije je bilo, a cim sam bocnuo telefon na laptop XC mi je izbacio obavestenje da imam azuriranje.

EDIT: Moja greska, za Z2 nema jos :p Flesuj preko flashtool.
 
Poslednja izmena:
Nakon flešovanja novog androida (6.0.1), da li je potrebno da se uradi factory reset?
 
Za sad mi šljaka bez problema, videću narednih dana ako uočim da nešto ne štima lako ću mu uraditi reset.

Posebno bih se zahvalio članu dejan87dex, koji je imao strpljenja da odgovori na moja laička pitanja putem pm-a... :)
 
izasao Android N, sobzirom da je bila beta za Z3 da li da ocekujemo neki port?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Da li koristite opciju Charging optimisation? Vidim da je po defaultu namešteno da je uključeno, a ako sam dobro skontao smanjuje dužinu trajanja baterije između dva punjenja, a kao produžuje vek baterije. Kakva su vaša iskustva?
 
Da li koristite opciju Charging optimisation? Vidim da je po defaultu namešteno da je uključeno, a ako sam dobro skontao smanjuje dužinu trajanja baterije između dva punjenja, a kao produžuje vek baterije. Kakva su vaša iskustva?
Ma kakvi iovako ocajno sporo puni, Aukey ne upotrebljiv na Z2 :-(
 
Koliko sam skontao kao ne puni telefon nikada do kraja, tako nešto. Ja ga skinuo sa punjača sinoć, uključio staminu i jutros mi bilo 96%. Na 5.1.1 mi je maksimalno padalo na 98%...
 
Da se "pohvalim"... "Smocio" sam svoj z2 ispod slavine i izgleda da je doslo do stete oko/na ekrana tj displeju. Prosle godine mi je zamenjen displej zbog zutih fleka i izgleda da servis u koji je tada poslat na popravku nije lepo odradio lepljenje panela odnosno "zadihtovao" panel (prednji ili na poledjini).

Na tu divnu ideju da ohladim telefon sam dosao posto sam primetio da se dosta vise greje telefon i baterija posle ovog apdejta. Cak sta vise telefon nije ni bio potopljen vec samo sa poledjinom drzan ispod mlaza vode. Poceo je prvo ekran da brljavi, pa zatim touch je prestao da reaguje (iako je prikazivao da sliku uopste nije reagovao na dodir), da bi zatim ekran postao crn pri paljenju... Primetio sam kondenzaciju na kameri i blicu posle 10ak minuta i shvatio koliko je sati... Otvorio sam flapove i nije bilo neke naznake da je tu "probila" voda tako de je moguce da je paneli nisu lepo "zadihtovani" kada je telefon servisiran krajem prosle godine.

"Produvao" sam par puta kroz otvorene flapove (izletelo je par kapi), upalio fon i ekran radi ali brljavi sam od sebe, tj detektuje ghost dodire... Ostavicu ga da prenoci sa flapovima otvorenim, mozda nije lose da isprobam i "pirinac metodu" kako bih izvukao svu vlagu ako je moguce... Takodje cesto iskace poruka da se flapovi zatvore (iako jesam drzao).

Nisam pametan i u neverici sam jer bi trebao da makar pod mlazom vode ostane "vodootporan" a jos vise me je iznerviralo da telefon nisu servisirali kako treba odnosno da garant nije prosao test nakon popravke. Sada cisto sumnjam da bi mi uvazili bilo sta sto se garancije iako je telefon jos uvek pod garancijom do decembra...

Kolike su sanse da se telefon/ekran vrati u normalu posle ovoga i da li ce biti posledica? Eventualno i da se vrati u normalu da li ce moci da se ukloni zamagljenje sa sociva koje je nastalo kondenzacijom?

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Zamagljenje će da ti nestane za par sati,skini poklopce,ni u kojem slučaju ne pali telefon,stavi ga u pirinač i sačekaj jedno 48 sati.Posle toga,stavi ga na punjač i pokušaj da ga upališ.Iako je sada crn ekran tada bi trebalo da proradi.(Ako već sad nije nastala šteta na ploči jer si uključivao 'mokar'telefon.)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ovo su valjda tel koji ce da dobiju 7.0 android. Nema z2 a ni z3. Steta

Sony Xperia Z3+, Sony Xperia Z4, TabletSony Xperia Z5, Sony Xperia Z5 Compact, Sony Xperia Z5 Premium, Sony Xperia X, Sony Xperia XA, Sony Xperia XA Ultra, Sony Xperia X Performance.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Zamagljenje će da ti nestane za par sati,skini poklopce,ni u kojem slučaju ne pali telefon,stavi ga u pirinač i sačekaj jedno 48 sati.Posle toga,stavi ga na punjač i pokušaj da ga upališ.Iako je sada crn ekran tada bi trebalo da proradi.(Ako već sad nije nastala šteta na ploči jer si uključivao 'mokar'telefon.)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Nasao sam par silicijumskih kesica...stavio sam ih zajedno sa telefonom u jednu malu kesicu, priblizio blizu flapova i kesicu "zalepio" tj vakumirao... Nazalost nemam pirinac pri ruci tako da sam sa ovim morao da improvizujem...Videcu sta ce biti za 48h.

Hvala u svakom slucaju.
 
Da li neko ima problem da ga sagovornik lepo i razumljivo cuje? Cuju me, ali kao da mumlam, ili tako nesto. :D Javlja mi se taj problem, pa ne znam da li je do telefona ili mreze (mts)

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Mozda da iskljucis >
59d85f736d7c252def762b0806bcb034.jpg
 
Iskljucio, i nista se ne menja... :/ I pre sam imao taj problem, pogotovo sa G2, pa sam cistio mikrofon i onda je bilo ok, ali tamo se mikrofon dosta brzo zaprlja, ne znam kako je ovde...

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Vidi ovako menjaj sa 4g, 3g i 2g pa testiraj na svakoj, jasno je da ako nema promene onda je do telefona.
 
Nisam nista dirao, i sada me svi normalno cuju... Bas mi nije jasno, jedino mreza onda...

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Al to je krenulo sa instalacijom 6.0.1

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Mozda da iskljucis >
59d85f736d7c252def762b0806bcb034.jpg

Isto sam imao problema sa tim da me lose cuju posle poslednjeg apdejta... Bio mi je ukljucen Mic noise supression i EQ na "normal", kada sam prebacio na "bright" (cini mi se da se tako zove) situacija se drasticno popravila...
 
Nazad
Vrh Dno