Šta je novo?

Sony televizori

Pogledaj na daljincu jel imas dugme za title, da menjas... Obicno je obelezno sa tri tackice u dnu dugmeta.
 
ukljuci on titl ali ga ne reprodukuje lepo......kao da ne podrzava sub i srt format......ako me razumes.
 
U nekoj meniju moraš da nađeš promenu kodnog rasporeda titla ili jezika.

Da ti nije slučajno filename I titl ćirilicom?
 
danas sam kupio polovan sony bravia 42802a i odusevio se kakvu sliku i zvuk ima......nisam stigao da pregledam temu pa sam hteo da vas zamolim za pomoc kako da dobijem odgovarajuci titl kada pustim film preko usb? dole idu oni upitnici umesto titla......naziv filma mi je isti kao i sam titl.........video sam dole da mi nesto pise encode utf 16 i utf 8.......nov sam sa sonyjem pa ako moze neki savet kako ovo da resim....hvala svima!!!
Na zelenom dugmetu na daljincu pritisni,treba da piše 1250 ako je prevod na latinici i to je to ili pritisniti još jednom da piše 1251 ako imaš ćirilični prevod.Nemam taj model ali to je isto na svim Sony tv
 
U nekoj meniju moraš da nađeš promenu kodnog rasporeda titla ili jezika.

Da ti nije slučajno filename I titl ćirilicom?
nije....prevod je na latinici.....

Na zelenom dugmetu na daljincu pritisni,treba da piše 1250 ako je prevod na latinici i to je to ili pritisniti još jednom da piše 1251 ako imaš ćirilični prevod.Nemam taj model ali to je isto na svim Sony tv
pokusacu ovo u petak posto cu tada biti u vikendici....nasao sam na jednom forumu diskusiju o tome pa me skroz zbunilo i pomislih da treba da uradim nesto sa titlom.....evo linka ka tome:
sony titlovi diskusija
 
Na zelenom dugmetu na daljincu pritisni,treba da piše 1250 ako je prevod na latinici i to je to ili pritisniti još jednom da piše 1251 ako imaš ćirilični prevod.Nemam taj model ali to je isto na svim Sony tv
Resio sam ga bas tako…pustio film na usb, usao u opcije/subtitle…pa tamo ima nacin kodiranja da se promeni a meni je bio na utf 16 a stavio sam ga kako si i rekao na 1250 i radi odlicno!!!! Hvala svima!!!!
 
Izvoli :)

MT5895 w/ Android TV (X900H, XH90)

Kod:
https://tv.update.sony.net/OND/2020/eu/main/PS212017/sony_atvotafull_2020_1601670100_eua_auth.zip

DOWNLOAD: v6.1670 EUROPE

1. Extract the downloaded file to a location on your computer you can easily find.
Note: After you extract the downloaded file, you will find another zip file (sony_dtvxxxxx_xxxx_xxxxxx.zip).
2. Insert the USB flash drive containing the extracted file (sony_dtvxxxxx_xxxx_xxxxxx.zip) into a USB port of the TV set.
 
Poslednja izmena:
v6-1772.jpg


 
U čemu je razlika u poslednja dva linka što si postavio?
 
Nema razlike, ovaj zadnji komentar je samo changelog v6.1772 verzije koja ja izašla 28. 06. 2022 god.

Takođe klikom na link se mogu videti i prethodne izmene i poboljšanja koja su dolazila sa starijim verzijama softvera...

Previous Benefits and Improvements
 
Poslednja izmena:
Da se pridružim Sony brendu sa prvim oled tv-om 65A80J. Iz prve ruke pošto mi je soba svetla mi se činilo da je baš taman na standard pic modu dok nisam podesio(warm kalibrisan sdr, hdr i dv na oba inputa googletv & shield) prema savetima kombinacije Vincent Theo i Classy tech. Kako se dan privodio kraju us*o sam se kad sam pustio Faces, DV i ostali sadržaj. Najveće iznenađenje je koliko je dobar prikaz 720p i 1080p sadržaja u odnosu na LED, a pogotovo sport. To mi je bilo bitno. Motion handling(smoothness 2/clearness 1) je odličan, tenis ovih dana i fudbal nema trag lopte i utegnuto je sve kako treba.
OS je sasvim solidan, mana je storage. Doduše nisam probao Kodi, ali ovo ostalo radi bez greške. Wifi mi daje 280/60 na deklarisanoj 400/60. Kapiram da je to chipset limit. Sve u svemu prezadovoljan.
 
Filmovi, serije odlicni. Ja sam odusevljen TV-om. Nemam konzolu, tako da za taj deo ne mogu nista da kazem. Kada iz dnevne odem na Philips PUS7805 smorim se kada pustsim isti sadrzaj, kada hocu da gledam iz kreveta pre spavanja. :D
 
Nesto mi zapao za oko ako za praznike uzimam, kad sredim dnevnu sobu, pa red je i nov tv, pa vidim da ima ljudi koji ga poseduju. Ne znam kakav je ovogodisnji model, da li je doneo neko drasticno unapredjenje.
 
Zavisi koji, QD-OLED ozbiljna poboljsanja, ali je i ozbiljna cena.
 
QD-OLED je egzotika :D

Dok ne bude dostupno za "sire mase", ne bih uzimao.
 
Naravno, bice jos sigurno duzi niz godina egzotika.
 
Ako spojim na TV (XR65X93J odnosno X90J prakticno isti) PS5 i preko ARCa vratim HDMi kablom do AVR koji podrzava ARC da li ce zvuk AVR da reprodukuje sa PS5. Koliko shvatam to je poenta celog ARCa. AVR nema eARC ima samo ARC. I da li ce ako Plexujem direktno na TVu vracati zvuk na AVR?
 
Da. I ja tako koristim tv. Ps5 u AVR, output na TV u ARC, sve sto pokrecem i sa TVa ide preko AVR.

Edit: sad vidim ti bi ps5 u tv, ali zasto? 120hz?
Ako koristis jedan hdmi za sliku, ne mozes drugi za zvuk.
 
Mozda mu AVR ne podrzava sve sto ps5 podrzava, npr ja imam stariji avr koji ne podrzava HDR passthrough i zbog toga meni ps5 ide direktno u tv, a iz tv-a hdmi u avr zbog zvuka.
 
Ako spojim na TV (XR65X93J odnosno X90J prakticno isti) PS5 i preko ARCa vratim HDMi kablom do AVR koji podrzava ARC da li ce zvuk AVR da reprodukuje sa PS5. Koliko shvatam to je poenta celog ARCa. AVR nema eARC ima samo ARC. I da li ce ako Plexujem direktno na TVu vracati zvuk na AVR?

 
Hvala Antara gledao sam sve to samo sam hteo da vidim da neko da iskustvo iz prve ruke.

p. s. ovaj drugi nisam, sad cu bacim oko
 
Koliko ja kapiram imaćeš zvuk ali downstream ako soundbar ne podržava eARC i formate koje mu šalje tv/konzola.
 
AVR i TV moraju preko eARC/ARC komunicirati. Konzola ide u GAME port na AVR. Tako meni radi sve bez problema. Bitan je samo HDMI 2.1 kabal za povezivanje TV-a i AVR-a
 
Pa ne moze u AVR koji je iz 2010, ide u TV pa vraca iz TVa u AVR. Kako AVR nema eARC samo ce dobijati DD i obocan DTS, HD formate mogu da zaboravim dok ne kupim novi AVR ili neku budz kombinaciju sa kompa. Komp da preko 1 HDMI kabla salje sliku na TV(losija opcija zbog 4K i HDRa kad se pusta direkt sa kompa) a drugi HDMI da salje HD zvuk na AVR. Igracu se kad stigne TV nema sta...
 
Kad vec pricate o tome, recimo kupim Sony A80J oled, i recimo G700 soundbar i na to PS5.
Kakva je procedura povezivanja? Pretpostavljam da soundbar preko earc-a ide u hdmi earc u tv, a PS5 u hdmi koji nije earc?
Da li ce na taj nacin da zvuk iz konzole bude docaran kako dolikuje na soundbar-u? Ili bih morao da povezem soundbar sa tv-om preko nekog drugog nacina? A PS5 na earc hdmi? :D
 
ja cenim da je tako, to je cemu sluzi arc.

@Creative_X sad kad citam ponovo to kako je tebi povezano je najnormalnije. Tako je meni sad namesteno. Iz PS5 u avr iz avr u tv, isto kao i komp i eon nema to veze sa onime sto arc daje. Jedino ako kad strimujes aplikacije tom. konekcijom ti vraca zvuk sa tv npr disney plus app dd+ na avr.
 
Pa ne moze u AVR koji je iz 2010, ide u TV pa vraca iz TVa u AVR. Kako AVR nema eARC samo ce dobijati DD i obocan DTS, HD formate mogu da zaboravim dok ne kupim novi AVR ili neku budz kombinaciju sa kompa. Komp da preko 1 HDMI kabla salje sliku na TV(losija opcija zbog 4K i HDRa kad se pusta direkt sa kompa) a drugi HDMI da salje HD zvuk na AVR. Igracu se kad stigne TV nema sta...
Upravo tako.
Kad vec pricate o tome, recimo kupim Sony A80J oled, i recimo G700 soundbar i na to PS5.
Kakva je procedura povezivanja? Pretpostavljam da soundbar preko earc-a ide u hdmi earc u tv, a PS5 u hdmi koji nije earc?
Da li ce na taj nacin da zvuk iz konzole bude docaran kako dolikuje na soundbar-u? Ili bih morao da povezem soundbar sa tv-om preko nekog drugog nacina? A PS5 na earc hdmi? :D
Taj g700 pušta sve znači sve u soundbar pa earc u a80j.
 
Nazad
Vrh Dno