Šta je novo?

Sony televizori

koji ste trolovi 😁
Ja sam bese imao problem sa netom davno bese, bilo je do podesavnja vremena (koja glupost). Postavi se na manual i proradilo
 
Imam TV Sony xf9005 i od danas problem sa internet povezivanjem na vecini aplikacija nece nista da otvori dok mi rade TiviMate i Spotify u cemu moze biti problem?

Брате, да ли је реално да си поставио ово питање о проблему, а на БАШ ОВОЈ слици ти стоји одговор на проблем?!?!
  1. Провери датум и време на уређају - а у горњем десном углу ти стоји да је датум 18. април
 
Брате, да ли је реално да си поставио ово питање о проблему, а на БАШ ОВОЈ слици ти стоји одговор на проблем?!?!
  1. Провери датум и време на уређају - а у горњем десном углу ти стоји да је датум 18. април
Iskreno nisam obracao paznju 😟 i nije mi jasno kako se to uopste prebacilo na taj datum jer je bilo sve podeseno ispravno 🤔
 
Побрљави/пролупа повремено андроид. Мени се на TCL-у повремено пребаци временска зона. Не бих ни ја регистровао, да ми ЕОН не избацује чудну сатницу.

Узгред... Одличан ТВ, али су претерали са ценом

 
A95K za godinu/dve jer neopravdano košta solidno više od konkurencije.
 
Meni se nikada nije ubagovao dok sam koristio sistem od tva. Posle sam prešao na Shield i tamo radi sve super, tj. jednom se zabagovao sa nije hteo sliku da baci, pa sam gasio hdmi i onda je proradilo. :D
 
jel treba da promenim region da bi mi kanali kada skeniram imali isti redosled kao na eonu?
 
ali kako sada da promenim region, nikako da nadjem... nije android nego google tv
 
Settings->>Region?
 
probacu posle ponovo valjda nisam toliki debil da sam ga omasio 32 puta

ma jok nema regiona nigde
 
Poslednja izmena:
Na mom a80j ipak u system
20220730_114602.jpg
 
Sony xh9096 55
Ovo mi izlazi stalno maltene, i kada menjam kanale dosta sporije menja, vrti onaj plavi krug poduže u odnosu na stari LG uj 701 ne znam šta je u pitanju ? region sam naštelovao Danska nisam Austrija da li to ima veze, ali to je samo do rasporeda kanala na SBB - u ...
 

Prilozi

  • IMG_20220731_165014.jpg
    IMG_20220731_165014.jpg
    120.3 KB · Pregleda: 85
Sony xh9096 55
Ovo mi izlazi stalno maltene, i kada menjam kanale dosta sporije menja, vrti onaj plavi krug poduže u odnosu na stari LG uj 701 ne znam šta je u pitanju ? region sam naštelovao Danska nisam Austrija da li to ima veze, ali to je samo do rasporeda kanala na SBB - u ...
Проблем је до картице коју су ти убацили у ТВ ови од оператера, исто се дешава и са супер новом. Кажу немају одговарајуће за новије ТВ - е, а ТВ стар 2 године...
 



Nove verzije 5. i 6. avgust
 
Pozdrav ljudi,

Dvoumim se izmeeđu A80J i X85J.
Obzirom da je TV udaljen nekih 3m, i da će biti korušćen uglavnom za filmove/serije (dobrim delom 1080p).

Zanima me ima li realne razlike u tom slučaju između LED i OLED panela. Ako nema, radije bih za razliku uzeo neko dobro ozvučenje ili veću dijagonalu.

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,

Dvoumim se izmeeđu A80J i X85J.
Obzirom da je TV udaljen nekih 3m, i da će biti korušćen uglavnom za filmove/serije (dobrim delom 1080p).

Zanima me ima li realne razlike u tom slučaju između LED i OLED panela. Ako nema, radije bih za razliku uzeo neko dobro ozvučenje ili veću dijagonalu.

Hvala unapred.
Nisi naveo koja dijagonala je u pitanju. A80j (oled) daje mnogo kvalitetniju sliku i ako si u mogućnosti uzmi taj model. Jedina dva slučaja (osim cene) gde bi možda trebalo da razmišljaš o drugom modelu je osvetljenost sobe (ukoliko ima mnogo dnevnog svetla u prostoriji slika će biti bleđa na OLED panelu), odnosno ako ima mnogo statičke slike (opasnost od BURN IN efekta).

Sony ima odlično procesiranje slike tako da će i 1080p sadržaji izgledati odlično ali na 4k sadržajima ovi televizori stvarno dolaze do izražaja.
 
Pozdrav ljudi,

Dvoumim se izmeeđu A80J i X85J.
Obzirom da je TV udaljen nekih 3m, i da će biti korušćen uglavnom za filmove/serije (dobrim delom 1080p).

Zanima me ima li realne razlike u tom slučaju između LED i OLED panela. Ako nema, radije bih za razliku uzeo neko dobro ozvučenje ili veću dijagonalu.

Hvala unapred.
Za tu udaljenost minimum 65" i naravno ako želiš maksimalan užitak OLED i 4k HDR sadržaj. Ne vidim zašto bi ti 1080p bio glavni izvor većim delom.
 
Nisi naveo koja dijagonala je u pitanju.
55 inča sam ciljao. Trenutno imam neki LG 32 šnj, pa želim nešto malo veće i bolje.
Za tu udaljenost minimum 65"
Šta znam, meni se to čini ogromno, a opet pokušavam da budžet bude u nekim granicama do 1-1.2k. Negde sam pročitao da se na toj udaljenosti ne vidi previše razlika između LED i OLED,, te da mi je bolje da ciljam na veću dijagonalu. Pa sad više ne znam ni sam.
Ne vidim zašto bi ti 1080p bio glavni izvor većim delom.
Uglavnom stariji filmovi/serije sa torenta koje imam napakovane. Ne znam dal toga ima na streaming servisima u većoj rezoluciji, nemam uopšte otvoren nalog tamo.
 
I meni se činilo ogromno na 2,5m, ali se navikneš za sat vremena, a onda nema nazad na manju dijagonalu. Upravo zbog te udaljenosti ti i predlažem 65" jer ćeš videti razliku a u tome je i poenta.
Ima na striming servisima(plaćeni+tor) mnogo što šta.
 
Што веће то боље, али све је ствар у ценовној могућности, ја сам хтео Олед али ми 55" наспрам 65" делује као играчка, значи разлика је скоро па дупло у реалности када сам гледао изложене моделе, нисам могао да се испрсим за 65" Олед у том тренутку па сам узео LED који је такође врхунски за филмове, али није Олед јбг😀
 
Upravo sam isto uradio ali pre 5 godina kada je oled bio mnogo skuplji. Blooming mi je smetao godinama. Kada sam uzeo oled nema nazad. Jedino ovaj mini led nadolazeći može tu da se umeša, ali ga nisam video uživo još uvek.
 
Dvoumim se izmeeđu A80J i X85J.
Po meni bi bilo najbolje da svoj sadržaj možeš da pogledaš na oba (poželjno ne u prodavnici). Sony zaista izvanredno radi apskejling, pa ni na jednom od ta dva ne bi trebalo da bude problema sa 1080p sadržajem, ali se slažem sa kolegama da će oba pravo lice pokazati sa kvalitetnim 4K (HDR) sadržajem. Ja sam sa Sony LED modela više klase prešao na A80 (uz kraći izlet na Hisense velike dijagonale) i lično mi nema povratka na LED. Za moj scenario korišćenja (strimovanje uglavnom 4K sadržaja i gledanje UHD remuxa preko Plex-a, skoro isključivo po mraku), OLED je neuporedivo superiorniji u odnosu na LED. Samo zbog prikaza kretanja se nikada ne bih vratio na LED, a to je samo jedna od prednosti.

Negde sam pročitao da se na toj udaljenosti ne vidi previše razlika između LED i OLED
Jesam pobornik što veće dijagonale (sa 3 m, koliko sam udaljen od TV-a, bez problema bih mogao da idem na više od 77"), ali takođe smatram da to jeste subjektivna stvar i da ima ljudi kojima jednostavno ne odgovara da sede ispred ogromnog TV-a. Opet, najbolje bi bilo da sedneš ispred različitih dijagonala, pa da ti to bude merilo :)
 
Negde sam pročitao da se na toj udaljenosti ne vidi previše razlika između LED i OLED,, te da mi je bolje da ciljam na veću dijagonalu. Pa sad više ne znam ni sam.
taj koji je to napisao nema veze sa zivotom...bez dvoumljenja uvijek OLED... e sad , s obzirom na cijene OLED tv-a o dimenzijama sam odluci.
 
Ja sam uzeo 65icu i u startu sam primetio da koliko je dobro sto se detalji vide sa 3m toliko je loše kod losijeg sadrzaja posto se sve primeti. Sony odlicno upscaleuje kablovsku ali ipak se mnogo vise primeti nego na plazmi full hd 50 incha. Sto se tice 4K savrseno je. Primecujem blooming ali nije opcija bio OLED s obzirom da se gleda TV u jako osvetljenoj sobi. Tu XR65X90J sa svojom svetloćom izuva, ne primecuje se da su roletne dignute sem kod tamnih scena naravno. PS5 me i dalje zgranjava kakva je slika, na Returnal sam morao da ugasi always sprint postu je odziv toliko dobar da Selena leti po TVu.
 
Ne kapiram tu floskulu ne dolazi oled u obzir u osvetljenoj sobi🤦 evo moja je osvetljena soba i sad mi žao što nisam ostavio LED pored oled da uporedim, jer je razlika mala. Na standard modu kada se ispodešava i tokom dana je veoma dobro. Najjači su jutjuberi kao ako je osvetljena soba može i led blooming da se proguta🤣
 
Totalno negledljivo u 10 ujutru i sunce direkt sa istoka i dođe mi da ga bacim u kantu😱
20220816_095410.jpg
 
Ma kakvi, osvetljena mi soba, super se vidi. A80J
 
krastavac takav utisak sam stekao birajuci tv i citajuci po netu, u dnevnoj mi je ceo zid u prozorima 5 prozora. Mada nije ni da ovaj tv nema odsjaj od spoljnog osvetljenja, prosto je presvetla soba.
 
Nazad
Vrh Dno