Šta je novo?

Sony televizori

X90j
 

Prilozi

  • IMG_20220303_210721.jpg
    IMG_20220303_210721.jpg
    148.5 KB · Pregleda: 70
Stiglo je ažuriranje sinoć i na A80, mada mi VRR apsolutno ne treba :D

Baš ću obratiti pažnju da li je donelo još neke novine, osim VRR.
 
Ko se seca mog problema sa pixealizacijom evo tek su sad resili, i znaci bilo je do Sony tv nije do sbb dzabe sam ih maltetirao vise puta, juce kako se updatovao nema vise problema sa cam modulom i sad tek pisu u update da je to i bio problem.
 
Zna li neko sta znace oznake kod x85j i x90j modela. Naime naisao sam na oznake x85JAEP i x85JCEP. Isto vazi i u slucaju x90j a muslim i kod x80j. I cena ovih modela je razlicita, a u specifikacijama nisam uocio razliku. Zna li neko o cemu se radi?
Izgleda da se radi o regijama za koje je televizor namenjen.

AEP - Регионално предназначение
  • AEP - All European Product / Continent without UK
  • AE2 - All European 2
  • CEP - ? (Russia, Ukraina, Kazahstan, Georgia)
  • U - United Kingdom (three-pin-plug UK version) (пример Sony XR-55X90JU)
  • E - East Europe
  • R - Russia & CIS (пример Sony XR-65X81JR) - нямат PVR, Time Shift
  • R2 - Russia
  • I - Italy
Ovo je preuzeto iz uvodnog posta Administratora sa bugarskog foruma o Sony televizorima.
 
Hvala na pojasnjenju. Najinteresantnija mi je cinjenica da kada pitas trgovce u nasim radnjama pojma nemaju sta znace te oznake na pojedinim modelima.... Tuzno.
 
Hvala na pojasnjenju. Najinteresantnija mi je cinjenica da kada pitas trgovce u nasim radnjama pojma nemaju sta znace te oznake na pojedinim modelima.... Tuzno.
Kada sam kupovao 2015., na pitanje da li TV ima IPS panel su me svi belo gledali a jedan prodavac mi je samouvereno ispricao kako je to sloj zaštite preko ekrana da se slika ne razmuti kada se dodirne prstom ekran...
 
Ocekujete inzenjere elektrotehnike da rade tamo i da budu upuceni u to sto prodaju? Pa i poenta je da ti prodavci znaju sto manje. Ja nigde nisam video coveka koji nesto vise zna, retki su takvi.
 
Ne ocekujem inzenjera u prodavnici, ali je svakako normalno da prodavac zna makar osnovne karakteristike robe koju prodaje. Bez obzira da li se radi o obuci, odeci, automobilima ili kucnim aparatima.
Tako je u svim normalnim zemljama a nekada je bilo i u ovoj....dok je bila normalna....
 
Ocekujete inzenjere elektrotehnike da rade tamo i da budu upuceni u to sto prodaju? Pa i poenta je da ti prodavci znaju sto manje. Ja nigde nisam video coveka koji nesto vise zna, retki su takvi.
Ponekad je i bolje da manje znaju. Pre nekoliko godina sam radio u prodavnici bele tehnike. Imam solidno znanje sto se tice tehnike. Bio sam na probnom radu. Sa vec postojecim znanjem trudio sam se da se dodatno edukujem o robi koju prodajem. Jer sam zeleo da kupcima objasnim proizvod, da na osnovu njihovih ocekivanja i zelja predlozim neki proizvod. To se poslodavcu nije svidelo. Za 17 dana probnog rada nisam bio placen.
 
Pa naravno, takvi kao ti koji znaju nesto njima nisu potrebni. Sto manje znas, to si bolji kandidat za radnika tamo.
 
Ja posmatram to iz perspektive kupca, a ne iz perspektive poslodavca..... Mada ne razumem ni poslodavca koji razmislja na nacin koji opisujete.
No dosta o tome odosmo u off....
 
Drustvo,ne uspijem očostiti ekran od tv-a.Ovaj model je u pitanju KD-49XG8096. Bas je "masan"ekran,cim god ocistim. Tacno se vidi kada je tv ugasen,jer jaca svjetlost u dnevnoj pa dolazi do izražaja. Kada je tv upaljen,nema nikakvih problema. Uzeo sam sredtsvo u Okuvu,Gruding ne pomaze,kombinacija voda+sirće takodje. Neki savjet? Bas me nervira

Mene ovo isto zanima, jer je spremacica cistila ekran i skroz ga razmazala. U pitanju je OLED, ali mislimo na istu stvar. Bas nervira kada preko dana baca odsjaj, prljavo kao svinja.

Čista, najbolje nova mikrofiber krpa, i neka kvalitetnija tečnost za pranje prozora, Clin-MER na primer (ili neka DM-ova).
Tečnost naprskati na krpu (ne previše obilno, i ne direktno na ekran), i blago, BEZ JAKOG PRITISKA, brisati ekran.
Krpu držati ispresavijanu da između ruke i ekrana bude više slojeva.
Teoretski, treba probati prvo negde u budžaku (mada, gotovo da nema mogućnosti da bilo koji window cleaner ošteti završnu foliju/premaz na ekranu).

U principu, ako se nahvatalo dosta masne štroke, potrebno je više prelaza.

Završni premaz ugavnom ima neke antirefleks osobine, i treba biti pažljv i ne previše grub. Antirefleks premazi, zavisi koji i kakvi, ali neke nije teško oštetiti.
 
E da javim kako sam uradio. Magična krpa nova, ništa nisam prskao, samo obrisao. Eno ga čist kao suza. Hvala za predlog svakako
 
Kakva su ocekivanja za X90K? Do sad je ta serija high end 4k tv-a bila dobra kupovina. Verujem da je ovogodisnja verzija koliko toliko unaprednjena verzije proslogodisnje.

Testovi tek u aprilu po netu?
 
Pozdrav,
imam sony x85c 2015, androidu 5.0,sve šljaka ok,nisam na 7.0 iz razloga što sony-ev video player na 7.0 ne dozvoljava menjanje formata slike u video play-eru,pa baš i ne bih da gledam razvučenu sliku,mogu da koristim neku drugu app za gledanje filmova ali nemam 5.1
moje pitanje imam netflix i hbo max app na tv-u,obe rade ok,stim da netflix šalje 5.1 preko optike u resiver a hbo ne,dali je to do tv-a ili do hbo-a?
 
U kom smislu TV ne dozvoljava menjanje formata slike?
 
Pa kod mene kad pustim usb film koji ima crne barove ili polja gore dole,sony prvo razvuce sliku pa ja moram naknadno da idem u toku trajanja filma u opcije video-informacije, pa mi on izbaci info za film u jednom delu tva a u drugom sliku sa crnim poljima, kliknem na sliku i dobijem to sto trazim, ne razvucenu sliku,
dok to na 7.0 ne moze,znaci moras da gledas razvuceno, tako sam barem citao, a razlog sto gledam samo preko sony video app je zato sto jedino sony video app salje 5.1audio na resiver, e sad, ako imas neko drugo saznanje ti reci, i ovo hbo max sto nema 5.1
 
Imam sony od pre 3 god stariji model 43 incha Full HD da li neko zna na kom dugmetuse menja audio kanal ako ih ima više kad puštam film preko USB,kao što se npr. na onom zelenom od teleteksa uključuje i menja prevod?
 
Planiram da uzmem u skorije vreme neki sony model od 65".
Interesuje me da li je neko dosad imao nekih problema sa x90j, xh9005, xh9077 ?

Da li ima nekih razlika izmedju x90j, x92j, x93j , sem u postolju? Paneli i sve ostalo je isto?

Predpostavljam da je vecina vas kupovala preko madjara, da li nas ovlasceni servis prihvata njihovu garanciju , npr kao LG ?
 
Ja sam zapravo kupio xh9096 (razlika samo u postolju i boji) na akciji u gigatronu. So far, prezadovoljan.
 
Za razliku u postolju obicno je model tv-a isti, na primer X90j, ali brojevi nakon definisu boju.
Dok je ja mislim X92J sasvim drugi, "jaci" model.

Bar je tako bilo prethodnih godina. Za detaljno poredjenje sajt i google.
 
Nisam siguran da je većina uzimala preko Mađara. Soni je često davao 5 godina garancije i to je uvek primamljiva ponuda.
 
Ja sam kupovao 55XH90 oko nove godine. Prvi je imao mrtav piksel, drugi je imao grupu mrtvih piksela. Prodavnice u Švajcarskoj, oba bila fabrički upakovana. Dodao novac i kupio LG OLED.
 
Za razliku u postolju obicno je model tv-a isti, na primer X90j, ali brojevi nakon definisu boju.
Dok je ja mislim X92J sasvim drugi, "jaci" model.

Bar je tako bilo prethodnih godina. Za detaljno poredjenje sajt i google.
Google i forumi kazu da je samo postolje razlika izmedju x90j, x92j i x93j. Paneli su isti, ko ce ga znati...
Nisam siguran da je većina uzimala preko Mađara. Soni je često davao 5 godina garancije i to je uvek primamljiva ponuda.
Dosta je velika cenovna razlika trenutno izmedju nas i njih. Zbog toga predpostavjam da vise uzimaju preko njih.
Problema sa XH90 serijom iz 2020 god. ima koliko hoćeš...
Idi na X90J iz 2021 god. ili na LG OLED - to ti je moj savet kao vlasnika XH9077 ;)
Ja sam kupovao 55XH90 oko nove godine. Prvi je imao mrtav piksel, drugi je imao grupu mrtvih piksela. Prodavnice u Švajcarskoj, oba bila fabrički upakovana. Dodao novac i kupio LG OLED.
Nisam znao da xh90 ima problema sa mrtvim pikselima, a mozda i sa jos necim. Ozbiljna marka ,model i novac , a takvi propusti, steta...

Oled ne bih, zbog burn in-a, a porodican sam covek, ume da se vrti jedan kanal satima, plus za taj budzet mogu da priustim oled do 55", mislim da je sony najbolji do 1200e za 65 inca sa VA (FALD) panelom?

Razmisljao sam se za 65xh90 zato sto je preko madjara 1000e, a 65x90j 1200e, pa koja je cenovna razlika vredna da se ode na xh90 ili x90j :)
 
Inače, zaboravih u originalnom postu da napišem, sa najnovijim fw kao posledica prelaska na novi Android sada je moguće samo ubosti USB (3.0 port naravno) to eth gigabit i lan adapter, ja imao jedan od dell laptops, isprobah... Nebo i zemlja. Pošto kao i kod LGa i Sony je stavio 100mbs lan modul... U 99% slučajeva vam gigabit neće trebati, pogotovo ko koristi preko WiFi a ne kablom, ali za ljude koji imaju i gigabit net, ili plex media server, unc share sa filmovima, zaista znači. Takođe steam link I jos neka čudesa svakako mogu imati benefit. Možda je bilo već reči o ovome, u kom slučaju se izvinjavam.
Je l da podeliš koji adapter koristiš?

Ili ako neko koristi neki, a da može da preporuči, da ne uzimam na slepo.

Počeo plex da štuca :)
 
Koji ruter koristis?
 
Google wifi - samo što je u drugoj sobi u odnosu na tv.

4k hdr radi lepo, ali dolby vision štuca. Doduše, nije da sam se nešto trudio preterano da vidim šta i kako.
 
Nazad
Vrh Dno