Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi imam jedno pitanje,procitao sam zadnjih nekoliko postova ali i dalje ne mogu da se odlucim-jel po vama bolje uzimati ps4 od 1tb(sa starom plocom,posto koliko vidim verzije od 1tb nema sa novom plocom) ili verziju od 500gb ali cuh 1216?hvala unapred :)
 
Ljudi imam jedno pitanje,procitao sam zadnjih nekoliko postova ali i dalje ne mogu da se odlucim-jel po vama bolje uzimati ps4 od 1tb(sa starom plocom,posto koliko vidim verzije od 1tb nema sa novom plocom) ili verziju od 500gb ali cuh 1216?hvala unapred :)
Ako bi već kupio novo, bolje idi na noviju reviziju pa makar bila sa manjim HDD-om (kojeg svakako možeš da zameniš).
 
Ljudi imam jedno pitanje,procitao sam zadnjih nekoliko postova ali i dalje ne mogu da se odlucim-jel po vama bolje uzimati ps4 od 1tb(sa starom plocom,posto koliko vidim verzije od 1tb nema sa novom plocom) ili verziju od 500gb ali cuh 1216?hvala unapred :)

Nikako sa starom plocom-mnogo je tisa nova verzija,sto vremenom sve vise dolazi do izrazaja

Ako oces odma-samo novu plocu,ili cekaj da se pojavi 1TB sa novom plocom-ko ceka taj doceka
 
Šta se dešava sa igrama kupljenim na PSN-u ako se zemeni konzola ili se zameni HDD.
 
Šta se dešava sa igrama kupljenim na PSN-u ako se zemeni konzola ili se zameni HDD.
Ostaju na tom nalogu, tako da možeš da ih skidaš ponovo.
Nikako sa starom plocom-mnogo je tisa nova verzija,sto vremenom sve vise dolazi do izrazaja

Ako oces odma-samo novu plocu,ili cekaj da se pojavi 1TB sa novom plocom-ko ceka taj doceka
Mislim da ti to deluje preterano. Najbolje da umesto klipova po netu, odeš kod nekog i čuješ kolika je buka. Primetio bi je jedino da ti konzola stoji na pola metra od tebe.
 
Nema nikakve svrhe uzimati stari PS4 sada, cak i ako trenutno nema 1TB hardova. Nova verzija je objektivno bolja, a hard diskove je lako zameniti.

Cak i ako korisnik ne zeli rucno da menja hard, opet bih preporucio da saceka izlazak 1TB CUH1200 bundleova, npr Evropski Blops3
21436226689_6f41f9c10e_z.jpg
 
Pozdrav nabavio sam Fifu 16 -vjerovatno uk verzija diska, a moj psn akaunt je USA. I sada ne mogu u FUT da udem i kupim coinse, vjerovatno je do regije. Da li postoji neko rjesenje,ili da napravim i UK user. I oko DLC za ostale igre da li ce mi biti isti problem,ili je to region free a Last of us samo izuzetak posto na njemu blneke stvari ne mogu da kupim jer mi je disk uk a user usa ovaj segment mi uopste nije jasan,a volio bih da znam radi buduce kupovine igara .Hvala :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav nabavio sam Fifu 16 -vjerovatno uk verzija diska, a moj psn akaunt je USA. I sada ne mogu u FUT da udem i kupim coinse, vjerovatno je do regije. Da li postoji neko rjesenje,ili da napravim i UK user. I oko DLC za ostale igre da li ce mi biti isti problem,ili je to region free a Last of us samo izuzetak posto na njemu blneke stvari ne mogu da kupim jer mi je disk uk a user usa ovaj segment mi uopste nije jasan,a volio bih da znam radi buduce kupovine igara .Hvala :)

Moraš praviti UK, ako hoćeš DLC-ove. Za US account igre kupuj na US Amazonu npr. i to Digital Edition.
 
Ako recimo kupim DLC na UK i pokrenem igru na USA acc hocel biti DLC na oba. Cisto zbog trofeja jer nekad kupim digitalnu na Us ,nekad disk preko sajtova iz UK.Pa da znam zbog trofeja,izgleda da cu morat koristit 2 usera UK i USA zasebno zavisno odakle je igra bez obzira sto je region free problem su DLC
 
Moze. Nije bitno sa kog naloga igras ali dlc i igra moraju biti na istom regionu.
 
Odprilike skontao ,a pored dcl ako kupim jos neke stvari recimo paket oruzja na last of us :) posto je igrica UK kupim na tom useru i taj paket ,da li ce ona bit i na USA useru,cisto da znam da ne kupujem ako nece jer sam na USA useru napredovao ili sa fifa coins oni su ja mislim vezani sa origin acc
 
Tako je, to je upravo to sto sam rekao. Bitno da sve dodatke kupujes na tom regionu gde je i igra. I onda mozes posle da sve igras sa drugog naloga.

Za FIFU coinse zaista ne znam, ne igram sportske igre pa ne znam kako to ide, da li se veze za Origin ili ne, ne znam...
 
Drustvo koje sluske i mic koristite za online i da li koristite to uopste? Gledam ove wireless gold i zale se nesto ljudi da su mnogo lomljive i da im fali bass. Kakva su vasa iskustva?
 
Ja planiram da koristim moj headset koji koristim i na PC-u, uzeo sam adapter koji 2 3.5mm bananice spaja u jednu pa to lepo ubodem u pad. Samo nikako da probam kako radi, ne vidim uopste gde se mic podesava na ps4, u svakoj igri posebno ili kako xD
 
Dao si mi ideju..probao sam svoje xiaomi piston 2 bubice za mobilni i rade odlicno. Pozicioniranje nije bas najsjajnije jer su 2.0 je li, ali zato pucanje zvuci sjajno sa njihovim bass-ovima. Elem, @grunt u glavnom meniju kliknes L1 i upalice ti se glasovne komande pa tuprobaj da li ti radi mic. Ima u donjem desnom uglu ikonica koja pokazuje level Mic-a.
 
Ja planiram da koristim moj headset koji koristim i na PC-u, uzeo sam adapter koji 2 3.5mm bananice spaja u jednu pa to lepo ubodem u pad. Samo nikako da probam kako radi, ne vidim uopste gde se mic podesava na ps4, u svakoj igri posebno ili kako xD

Imas jedno globalno podesavanje u OS-u.

Drzis PS dugme na gamepadu nekoliko sekundi i pojavice ti se poseban meni, gde imas opciju "Adjust Devices". Tamo biras sta ce da se salje na 3.5mm port - None/Chat/All Audio. Tu opciju samo podesis, i onda ce se zvuk automatski redirektovati po svakom koriscenju 3.5mm porta. Tamo je i podesavanje jacine slusalica/mikrofona.
 
Drustvo koje sluske i mic koristite za online i da li koristite to uopste? Gledam ove wireless gold i zale se nesto ljudi da su mnogo lomljive i da im fali bass. Kakva su vasa iskustva?

Ja koristim te Gold slušalice od kada su izašle mogu reći da su odlične za te pare nema boljih. Što se tiče lomljivosti tu su valjda kao i svake druge slišalice ako ih ne bacaš sa prvog sprata, ne gaziš po njima mislim da će potrajati. Bass je odličan barem meni,to je možda i stvar ukusa neko voli jače neko slabiji. Za te slušalice imaš i aplikaciju u kojoj podešavaš razne parametre koje uploduješ u slušalice. Ja te slušalice uglavnom koristim kada igram SP, a za on line je dovoljna i ona bubica koja se dobije uz konzolu.
 
Ljudi jedno pitanje , posto cu PS4 nakaciti na monitor bez zvucnika, jel moze kombinacija slusalice od mog Z1 u dzojped i da u podesavanjima stavim sav zvuk na sluske? Cini mi se da sam video negde na yt i da moze ali nisam siguran
 
Mogu bilo koje 3.5mm slušalice, pa tako i od Z1. DieHard je dva posta unazad objasnio kako da podesiš.
 
Ljudi jedno pitanje , posto cu PS4 nakaciti na monitor bez zvucnika, jel moze kombinacija slusalice od mog Z1 u dzojped i da u podesavanjima stavim sav zvuk na sluske? Cini mi se da sam video negde na yt i da moze ali nisam siguran

Da, ja sam nakačio na monitor i u gamepad utakao slušalice od telefona i radi bez problema, nikakva podešavanja.
 
Cim se utaknu bilo koje 3.5 sluske/ bubice u džojstik automatski nestaje zvuk sa tva/monitora.
 
Meni je podeseno tako da na sluske dobijam samo zvuk iz partija a sve ostalo ide na zvucnike. To je dobra kombinacija ako imate shity sluske (koristim one dobijene uz konzolu).
 
Ljudi ,jedno pitanje...nisam video da je neko skoro pominjao pa ne mogu da nadjem,a ja sam ponovo poceo da koristim vise Media player pa se mucimsa ovim oko titlova...zasto PS4 neke titlove hoce da cita a neke nece ? Napravio sam da je isto ime i video fajla i titla ali jednostovano ne reaguje.Ukljucivao sam u opcijama i cc i gasio i opet ne reaguje.Na nekim video zapisima cita a na nekim jednostvano ne reaguje.Jel ima neko pravilo u vezi svega toga ,kako to praviti , sve to prikljucujem sa eksternog Transcend hdd? Ono sto sam nasao u vodicu na sony sajtu stoji da bi trebao da cita i .avi i .mkv video fajlove,danas sam probao da pustim neki .mkv fajl , na kompu radi normalno a preko ps4 nece
 
Po defaultu, slusalice su podesene na "chat only". Kada se to promeni na "all audio", zvuk se prebacuje da radi samo na slusaliucama [TV zvuk se gasi].
 
Novi R&C izgleda fenomenalno, a ovaj "impressions" article mi je bas lame. Kratak i nikakvi nove detalji nisu napisani.
 
Da li neko ima problem da mu zvuk u partiju secka sa neoficijalnim slisalicama (2 razlicita para)?

R&C izgleda kao san snova. Ovakvu platformu smo cekali celu jednu deceniju. Kupljeno!
 
Poslednja izmena:
Secka mi i sa oficijelnim. I onda malo "ispeglam" kabal pa bude sve ok. Njesra
 
Gde još mogu da kupim gift card $$$ osim preko amazon-a?
Do sada sam kupio preko $500 na Amazonu za godinu dana i danas me sačeka ova poruka:

84cecfb5d9f632803fc1a740d9a09321.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno