Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam imao i staru verziju konzole i evo sad novu. Bucnija je starija i to sam odmah primetio kad poceo da igram zahtevnije igre na ovoj novoj. Ova radi bas tiho. A estetski je lepse kad je mat, onaj glossy samo skuplja ogrebotine kad god obrises.Isto tako je bolje sto su oni dugmici sad mehanicki a ne kad god je cistim slucajno upalim konzolu. Ja sam prodao staru jer mi trebale pare pa sad kupio ponovo ali novu reviziju. Ne vidim ni jedan razlog da onaj koji kupuje sad prvi put konzolu kupi staru verziju.

Naje.o si,sad ce ti "objasne" da si u duuuubokoj zabludi,nemas pojma itd..

Priznaj za kog radis i cije linkove kacis
 
Covece priberi se, i malo se iskuliraj please.
Prestani da vredjas.

Niko nije rekao da nova serija NIJE BOLJA, vec ti kazes da svako ko uzme staru (to znaci i onaj koji vec ima staru) ima krs, grob konzolu i samim tim on je za posmatranje. I da, ima kombajn.

Malo se samo izduvaj, molim te.

Nisam ja tu niko da odredjuje, ali jesam tu da dam svoje misljenje.

Moderatori i admini su ti koji odredjuju, i nadam se da ce odraditi svoj posao u ovom slucaju.
 
Lupas bre nebuloze ceo dan-kolko imas 12 godina-dobro tvoj tata je najjaci

Lepo sam napiso da je izasla nova 1TB verzija,i da novi "neobavesteni" kupci ne bi sad trebalo kupovati stare verzije

Koj moj uskaces sa pricom-jao sto je moja tiha i lepa-kog zabole kakva je tvoja konzola

Zavrsio sam-neka obrisu postove i cao-OVDE je zabranjeno pisati,sta je novo bolje-tu su dezurni nabedjivaci
 
Poslednja izmena:
Moderatori i admini su ti koji odredjuju, i nadam se da ce odraditi svoj posao u ovom slucaju.

...a već su trebali jer ovo više nije ni za premeštanje već za brisanje. Svako ima pravo na svoje mišljenje a vređanju bilo koje vrste mesto nije na benchmark forumu.
 
Samo se jedna stvar gubi iz vida sa novim konzolama. Zbog toga što je tiša (=ventilator radi na manje obrtaja), više se i greje. U jednom od prvih linkova je lepo izmereno.
Možda to ne utiče mnogo na trajnost konzole, a možda i jeste, to ćemo saznati vremenom.
I ja imam vremešni PS4 (vršnjak Goxy-jeve konzole), ali ga pazim kao što sam pazio i PS3. Nikad ne gasim konzolu odmah nakon igranja igre, i mislim da je to jedan od ključnih momenata za očuvanje konzole. Uvek ostavim da ventilator hladi procesor u glavnom meniju.
 
Samo se jedna stvar gubi iz vida sa novim konzolama. Zbog toga što je tiša (=ventilator radi na manje obrtaja), više se i greje. U jednom od prvih linkova je lepo izmereno.
Možda to ne utiče mnogo na trajnost konzole, a možda i jeste, to ćemo saznati vremenom.
I ja imam vremešni PS4 (vršnjak Goxy-jeve konzole), ali ga pazim kao što sam pazio i PS3. Nikad ne gasim konzolu odmah nakon igranja igre, i mislim da je to jedan od ključnih momenata za očuvanje konzole. Uvek ostavim da ventilator hladi procesor u glavnom meniju.
To može koristiti mada ja to ne radim a nisam radio ni na ps3 ali to zavisi i koliko se igraš u proseku. Ja igram samo sportske igre i 3 sata je neki max da sam u kontinuitetu igrao . 2 puta sam je stavio u rest mode u životu, inače power off stalno pa čak i ako nastavljam kasnije...navika. Najduže je bila upaljena kad sam neki dan svlačio 44gb NBA 2K16.
 
Pa ako je Fallout 4 moguće dobiti za 800din, kome i treba hakovanje. Šta inače danas i možeš kupiti za tu siću. Garant bi samo 50GB BluRay disk da narežeš iso koštao bar 400-500 din.

Ne treba ti bluray disk pored HDDa. Mislim ako bi hack radio na istom principu kao i PS3 pa da tako moze da se igra. Ovo s tim fantomima i nosiocima mi deluje kao teska komplikacija. Jel mogu npr da za 5k rsd kupim 5-6 igara odjednom, fantoma i to igram koliko hocu ili ima odredjeni vremenski period nakon kog istice? Da li su svi fantomi reda velicine do hiljadu dinara ili si naveo najjeftiniju varijantu?

I bzvz je sto ne moze konzola online, mada ajd to bi zanemario jer ne moze ni sa hakom.

Jel sve igre na PS4 rade u 1080p?
 
Poslednja izmena:
Da, za sada da (1080p).
 
Opet mi ne radi kartica. Ne mogu da produzim PSN..... aaaaa.. pa koji im je vise vrag, stvarno mi nisu jasni.
 
Jel mogu npr da za 5k rsd kupim 5-6 igara odjednom, fantoma i to igram koliko hocu ili ima odredjeni vremenski period nakon kog istice? Da li su svi fantomi reda velicine do hiljadu dinara ili si naveo najjeftiniju varijantu?
Nema ograničeni vremenski period jer dok si offline konzola ne moze da proveri validnost naloga/igara.
Svi fantomi su do 1000din bas zbog te jednokratne upotrebe.
 
Stigo je besplatni Uncharted 2 demo na PSN [kao promocija za Uncharted: The Nathan Drake Collection koji izlazi za ~ nedelju dana].
 
Ali za sad samo na Eu nalozima.

Ja skinuo ali nisam znao da je to samo drugi deo.
 
Dobro je sto sam skinuo i probao ovaj demo, iako obožavam Drejka i sve delove sam ljustio X puta na trojci ipak je pao cancel pre-order a. Nije bas tako primetna razlika.
 
Danas nam stize 3.00 fw woot

Inace od kada imam ps4 a to je nekih mesec dana uvek idem na rest mode kontam da nema poente skroz gasiti ovako me uvek docekaju pecovane igre xD
 
Dobro je sto sam skinuo i probao ovaj demo, iako obožavam Drejka i sve delove sam ljustio X puta na trojci ipak je pao cancel pre-order a. Nije bas tako primetna razlika.

Par ljudi je i meni otkazalo igru, od kako su demo odigrali.
Ispada da bolje da ga nisu ni postavili.

Meni licno sve je cool, nisam igrao na trojci tako da sigurno uzimam kolekciju.
 
Remaster je savrseno odradjen e sad sto neko pre nije ni igrao uncharted pa sad hteo na slepo da uzme je druga prica. Ja uzimam kolekciju 110% samo malo kasnije prebukiran sam trenutno sa drugim naslovima xD
 
Јуче сам пазарио Сони4 и не могу да сакријем одушевљење.
Јел игра неко ФИФУ16? Покушао сам да одиграм 3 утакмице Ултимејт тима али на крају сваке утакмице изгледа да закуца сервер па ме избаци, а није до мог нета пошто ради одлично.
И онда сад имам скор 0-0-3 иако сам 2 утакмице победио :D играо сам и ону лигу, где се креће од 10те дивизије онлајн и ту је све у реду, без проблема сам одиграо 10так утакмица и пласирао се у дивизију 9.
 
što se tiče tog problema nije to tebe već do EA servera. Ljudi pišu u temi za PC igre naširoko o tome i dešava se svima u svetu. Ja ne igram FUT jer me te Fantasy stvari ne zanimaju.
 
I dalje imam ps3 i U trilogiju tako da sam rebnuo remaster pre-order očekujući veci skok kao npr TLoUR koji je po meni bio mnooogo bolje uradjen mada se ipak ne moze suditi na osnovu ovog demoa jer je samo deo iz dvojke prikazan. Inace Da je ND imao vremena da sam uradi remaster umesto BluePoint-a ispalo bi sigurno bolje, ovako meni ipak nije dovoljno iako sam bio nahajpovan žešće.
 
što se tiče tog problema nije to tebe već do EA servera. Ljudi pišu u temi za PC igre naširoko o tome i dešava se svima u svetu. Ja ne igram FUT jer me te Fantasy stvari ne zanimaju.

Јел има уопште неких назнака када ће се то исправити?
Исто тако, који је најбржи и најјефтинији начин да пазарим ПС+ за пикање преко нета?
 
I ja od juče ponosni vlasnik PS4. Ludilo od koznole. Sutra mi stize PES16. Jako sam nestrpljiv! :)
 
Јел има уопште неких назнака када ће се то исправити?
Исто тако, који је најбржи и најјефтинији начин да пазарим ПС+ за пикање преко нета?

Poseti FIFA forime, ima i oficijelni, oni nešto više znaju. Za PS+ imaš da kupiš na ebayu kodove oficijalne, digital delivery,ali samo vodi računa koji ti je nalog, UK, US ili neki treći. Ja predlažem UK iako je tamo najskuple zbog vrednosti funte nekako meni više leži, naravno adresa izmišljena nekog hotela u gradu po izboru. Ako se opredeliš za US, kodove možes kupovati na Amazonu gde takođe moraš da se registruješ kao Amerikanac, zbog poreza biraj države Delaver, Aljasku, ima ih još par koje su tax free.
 
Јел има уопште неких назнака када ће се то исправити?
Исто тако, који је најбржи и најјефтинији начин да пазарим ПС+ за пикање преко нета?

Kao sto Goxy kaze, zavisi koji nalog imas, tj na kojem nalogu (regiji) hoces PS+ da uzmes.

Ne moras ga imati na svom licnom nalogu, mozes i na nekom drugom ako je jeftinije zbog regije...

Trenutno na US mozda je najjeftinija opcija na cd keys, godinu dana 45$.

Imas i na pc game supply recimo Kanadski Ps+ godinu dana cini mi se 37$...

Razlike nemas, sem sto bi morao da izlazis sa svog naloga i ulazis u taj koji ima PS+ da pokrenes skidanje free igara. Ali opet, posle se vratis u svoj i igras ;)

Ili cak ako hoces napravis da ti je bas svoj nalog na takvoj nekoj regiji...

Online kaci svaki nalog.

EDIT: Ima jos jedna razlika, dizanje save fajlova na cloud nece biti moguce ako nemas na tvom nalogu PS+. Ako ti to nije toliko bitno onda nemas sta da brines... Dobro je iz bezbednosne prirode, ili recimo ako menjas konzolu pa posle nabavis drugu i hoces da sve fajlove skines nazad to ces moci samo ako imas PS+ na svom nalogu. Mada imas opciju i putem flesa da prenosis save fajlove, ali iz iskustva znam da to nije najpouzdanije. Iako je isti nalog u pitanju kada sam preneo svaki fajl na fles i zatim hteo ubaciti u drugu konzolu nije mi se bas sve prihvatilo, ima tu nekih propusta...
 
Имам USA налог.
Што да не пазарим ПС+ преко Playstation Store? :D
 
Poslednja izmena:
E pa onda imaš Amazon, ebay i brojne druge. googlay malo

Reče ti Rhisonicus

cd keys, godinu dana 45$.
 
Poslednja izmena:
Имам USA налог.
Што да не пазарим ПС+ преко Playstation Store? :D

Zato što naše platne kartice ne prolaze na Playstation Store. Na USA nisu nikada prolatile, a na EU nalozima od skora. A koliko znam ni PayPal ne funkcioniše ali nisam 100% siguran za PayPal.
 
Ni paypal ne radi
 
I dalje imam ps3 i U trilogiju tako da sam rebnuo remaster pre-order očekujući veci skok kao npr TLoUR koji je po meni bio mnooogo bolje uradjen mada se ipak ne moze suditi na osnovu ovog demoa jer je samo deo iz dvojke prikazan. Inace Da je ND imao vremena da sam uradi remaster umesto BluePoint-a ispalo bi sigurno bolje, ovako meni ipak nije dovoljno iako sam bio nahajpovan žešće.

Ovo sto pricas nema puno smisla. Bluepoint je nadogradio Uncharted igre vise nego sto je to ND uradio sa TLOUR. Jednostavno, Uncharted igre su STARIJE, i zbog toga u sebi imaju malo stariju animaciju kretanja likova/gunplay/artstyle/modeling svega. ND je u TLOU uspeo da ubaci unholy ammount detalja na samom kraju PS3 lifecycle-a [ceo tim je aplaudirao na nedeljnim sastancima kada je neko javio da je uspeo da oslobodi 100kb RAM-a :D].

Uncharted igre su i dalje remek dela [well kec je bio najvise problematican, ali je i dobio najveci facelift sada], izgledaju i rade fantasticno u 1080p60, a totalno novo napravljene texture/modeli/efekti [koje ND nije pravio za TLOUR, samo su koristili poneke stare HQ assete koji su im ostali od produkcije] zaista cine ova izdanja "definitivnim" verzijama.

A Bluepoint zasluzuje sve pohvale for going "beyond the call of duty" sa ovim projektom. Jedini slicni remaster sa ovoliko ulozenog truda koji smo dobili je Metro Redux [ne racunam GTA5, to je po meni samo "zakasneli port"].
 
Poslednja izmena:
Drake-ovo kretanje je i dalje užasno. To mi je bila najveća zamerka i u PS3 verzijama. Nekako je smotan, trom i trapav. Jako lepo izgleda u 60FPS, ali za ovo ću čekati neki NG popust. Nije mi baš nešto ekstra. Stvarno im hvala na demo-u.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno