Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sem na PCu nikada nisam video stvarno dobre akcije softvera u "web" formi. Celofan te uvek izađe jeftinije ako kopaš i/ili čekaš.
 
To ce sad verovatno da se promeni, vidis da su rekli da ce cene igara da budu od 0.99 do 60... Bice fleksibilnije, bice vise stvari kao sto je ovaj sad rumor da ce Uncharted 3 MP biti f2p i tako to. Bice mnogo manje drveno nego ovo do sada. I iz tog novog pristupa ce se izroditi mozda i neki novi koncepti koje ne ocekujemo.

Ja se nadam da ce biti vise igara od 20-30-40 dolara, ali ne zbog cene, nego zbog pristupa. To bi trebalo da budu kvalitetne, ali ne blockbuster igre koje moraju da se prave po tacno odredjenim pravilima. I sad je to teoretski moguce na psn-u, ali ceo ovaj novi pristup mi zvuci mnogo bolje za to, uz self publishing na psn-u koji ce da omoguce.
 
Voleo bih da si u pravi ali plašim se da si suviše optimističan.
 
Pa nece nikad biti kao na steamu kad su popusti, ako mislis na to, slazem se.
 
Ali.....
Ako digitalna kupovina smanjuje gubitke koje generise prodaja polovnih naslova, zasto im se onda ne bi isplatilo da daju jeftinije cene?
Just my 2c......
 
Da bi cene bile kao na Steamu igre moraju biti vezane za nalog tj. nista od dalje preprodaje. A Sony je rekao da to tako nece biti.

Znaci, ili da su igre zakljucane na jednom nalogu i da kostaju malo ili da se mogu razmenjivati medju korisnicima a da kostaju "puno". Meni licno prva varijanta odgovara jer nista u zivotu ne preprodajem niti kupujem polovno. Ali ima ljudi koji tako vole.
 
Poslednja izmena:
Glasina da PS4 GPU koristi GCN 2.0 arhitekturu:



http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1712819&postcount=1188

Poster inace pise A Rage3D.

VGleaks je sinoc objavio dijagram novina u PS4 grafickoj. U pitanju je definitivna evolucija GCN ahitekture, samo pitanje je da li ce bas ovako izgledati GCN 2 ili je neki medju-step.
http://www.vgleaks.com/orbis-gpu-compute-queues-and-pipelines/

Direct Compute posao biti deljen preko 8 shedulera, od kojih svako ima 8 svojih pipelineova [GCN ima 2x2], sa punim developer accessom kao i pristupom DMA modulima. Znaci moci ce lagano da rade compute poslove za game rendering ili da pojacaju CPU processing efikasnije nego sa obicnim Radeon 7000 chipom.

Sve u svemu, jos jedna pobeda za PS4 developere. Dobili su ahitekturu koja je bas versatile i sposobna da tokom narednih X godina napreduje [nema sanse da ce launch igre ili prvi talas posle toga uspeti da iskoriste ni blizu maksimuma konzole].
 
Da bi cene bile kao na Steamu igre moraju biti vezane za nalog tj. nista od dalje preprodaje. A Sony je rekao da to tako nece biti.

Znaci, ili da su igre zakljucane na jednom nalogu i da kostaju malo ili da se mogu razmenjivati medju korisnicima a da kostaju "puno". Meni licno prva varijanta odgovara jer nista u zivotu ne preprodajem niti kupujem polovno. Ali ima ljudi koji tako vole.

Najgora stvar bi bila da se download vezuje za samu konzolu, a ne psn acc, sve sem toga je po meni sasvim razumljivo.
 
Da bi cene bile kao na Steamu igre moraju biti vezane za nalog tj. nista od dalje preprodaje. A Sony je rekao da to tako nece biti.

Znaci, ili da su igre zakljucane na jednom nalogu i da kostaju malo ili da se mogu razmenjivati medju korisnicima a da kostaju "puno". Meni licno prva varijanta odgovara jer nista u zivotu ne preprodajem niti kupujem polovno. Ali ima ljudi koji tako vole.

Ne razumem, pa zar to vec nije tako?
Da ste kupovali do sada sa PSN-a, znali bi da su igre vezane za nalog ( koji eventualno mozes podeliti sa jos jednom osobom ili ako imas 2 PS3 uredjaja... )
Ne mozes da prodas igre, osim da prodas ceo nalog ali samo ako ga deaktiviras na svom PS3....
U cemu se to razlikuje od sadasnjeg poslovanja Steam-a?
 
Ne razlikuje se. Ja pricam o onome sto je Sony rekao a to je da ce preprodaja igara biti dozvoljena. Verovatno ce igre imati dva nacin autentifikacije, ako je vezes za PSN i ako ne. Moguce je da ce postojati samo PSN only igre koje neces moci da razmenjujes kao do sada.
 
Um, izgleda da se ne razumemo :)
Preprodaja fizickih igara ce biti dozvoljena kao i do sada....
Ali ako ti dobijes istu cenu za digitalni oblik, zasto bi kupio polovnu fizicku igru ( i to verovatno sa iskoriscenim online kodom), pri cemu zaradu od fizicke kopije imaju samo prodavnice polovnih igara?
Ovako umesto jedne fizicke od 50$ koja ce se prodati 5 puta kao polovna, zar im nije isplativije da prodaju 6 po 25 u digitalnoj verziji?
Svi srecni i svi zadovoljni......
 
Soni nije ništa rekao o prepordaji čisto digitalnog sadržaja. Kada je Ivada izjavio da neće blokirati polovne igre, mislilo se na diskove, ne da će omogućiti preprodaju igara kupljenih isključivo u elektronskom obliku. Možda i to omoguće, ali za sada to nije implicirano. Čak i za diskove je bio veoma specifičan sa komentarom da neće BLOKIRATI, ne da neće praviti probleme ili zahtevati doplate. Ako je jedna stvar sigurna, to je da će mo i dalje viđati stvari poput "on line pass".
 
Poslednja izmena:
Meni je skroz nelogicno da uopste razmisljam o tome da ce bilo sta digitalno moci da se preprodaje. Neke varijante sa poklanjanjem (kada je ti vise nemas) su druga prica, ali preprodaju digitalnog nikad necemo videti, bar ja mislim.
 
Ovako umesto jedne fizicke od 50$ koja ce se prodati 5 puta kao polovna, zar im nije isplativije da prodaju 6 po 25 u digitalnoj verziji?
Svi srecni i svi zadovoljni......

Ne može baš tako, zato što bi se klasični prodavci našli "uvređeni" i krenuli da tužakaju, zato što oni ne mogu da prodaju po toj ceni, što se recimo dešavalo u UK vezano za PC igre. Ali mogu da primene princip sa PC sa čestim digitalnim rasprodajama od 50-80%, na šta se klasični prodavci ne mogu žaliti.
 
Ali.....
Ako digitalna kupovina smanjuje gubitke koje generise prodaja polovnih naslova, zasto im se onda ne bi isplatilo da daju jeftinije cene?
Just my 2c......

Zato sto su pohlepni smradovi svi oni :)

Sad videh negde da je neko iz Sonija izjavio da situacija oko polovnih igara jos nije potpuno jasna tj. jos postoji sansa da Sony implementira neki sistem posto kruzi glasina da durango ima sistem protiv polovnih igara. To je pomenulo bar 3-4 ljudi iz industrije dosad a niko cini mi se nije demantovao.
 
Poslednja izmena:
Mislim da treba banovati svakoga ko kaze da je ps4 - PC ... koja zabluda majko moja...

I zabraniti razvojnim timovima da prave PS4 igre, pošto sam prošlih dana pročitao par izjava ljudi iz raznih razvojnih timova koji su iskalazli zadovoljstvo što će PS4 posedovati "PC-Like Architecture", što će im olakšati portovanje i razvoj igara za PS4 :)

A evo recimo i izjava Andrew House-a, jednog od Sony CEO-va.

What were the fundamental things that developers were asking for? From chatting to a few studios it seems social connectivity was a key element, but then the PC-like architecture has also been mentioned… Were these the two most common requests?

Yes, I can say that. Development on PS3 was very hard because of the unique architecture, so we made the decision use a more popular architectures so developers would be able to use the same tools and engines, and make a seamless move to PS4 – that was a big focus. They also wanted a larger amount of system memory as well!
 
Poslednja izmena:
PC-Like nije = PC.
@shin-bojan: nece.

i ps3 je ima nVida gpu pa ga niste zvali PC-em iako je imao mogucnost da pokrene desktop OS.
Tolika gomila povrsnog razumevanja tehnologije koja se koristi da se podupru potpune besmislice od stavova i zakljucaka je stvarno neverovatna... IT forum...
 
PC-Like nije = PC.
@shin-bojan: nece.

i ps3 je ima nVida gpu pa ga niste zvali PC-em iako je imao mogucnost da pokrene desktop OS.
Tolika gomila povrsnog razumevanja tehnologije koja se koristi da se podupru potpune besmislice od stavova i zakljucaka je stvarno neverovatna... IT forum...

A evo izjave iz Bioware-a :)

But he countered those comments by assuring that BioWare will push the new machines as hard as it can.

Sony's new PlayStation 4 is built on PC architecture that will make it easier to understand and work with than PlayStation consoles before it, which should help keep costs down.

Ljudi očito nemaju pojma o čemu pričaju :p

A javio se i Carmack:
Carmack, who is expected to be working on DOOM 4, tweeted his satisfaction with Sony’s PS4 decisions:

“I can’t speak freely about PS4, but now that some specs have been made public, I can say that Sony made wise engineering choices,” he said.

A nema ni on pojma.

Ovo forsiram pre svega zbog toga što su pojedini "ziloti" na launchu prethodne generacije konzola sprdali se sa xbox 360, nazivajući ga malim upakovanim PC-jem, dok sa druge strane je u drugoj konzoli neka 10x bolja vanzemaljska arhitektura, a sada odjednom to ne prestavlja nikakav problem :)
 
Poslednja izmena:

Super je ovo, ako bude kako je objasnio. Neka varijanta Netflix servisa, samo za igre i to ne u oblaku nego na konzoli. Samo je pitanje cene servisa koji omogucuje igranje svih igara kada pozelis, ako je u rangu 12-20 dolara mesecno, onda je okej. Ako je skuplje, bar meni nece biti interesantno.

Mislim da treba banovati svakoga ko kaze da je ps4 - PC ... koja zabluda majko moja...

Koja si ti przenica :)
 
Tim Sweeny je IGN-u rekao je PS4 idealna konzola za nextgen. Ocigledno nam to govori da ce X720 biti sporiji [rumori o sporijoj grafickoj, sporiji ram].
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno