Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala na pomoci. Video sam na aliju kao i na ebay da ima raznoraznih. Ali me interesovalo da li imaju neki po vama brendovi koji su dobri i cije su kvalitetne narukvice. Ili je izgleda manje vise sve to isto po kvalitetu nista spec za kinze.

I takodje me interesuje za gps kako se pali gasi na satu i da li postoji mogucnost za google map ili neke druge da pokazuje kao navigacija? Znam da to kod mog brata na Samsung Frontier moze.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Danasnja kombinacija :D

IMG_20201028_075414.jpg
 
Koliko sam razumeo, na osnovu lokacije se potraži barometarski pritisak na najbližem meteorološkom mestu poznate nadmorske visine.

Onda se to uporedi sa izmerenim na samom uređaju i sračuna njegova nadmorska visina
(pritisak beše opada 10-15hPa na svakih 100m visine, zavisi i od temperature vazduha).
Definitivno bez lokacije bar meni ne pokazuje nadmorsku visinu kako treba.
Kada mi par dana na telefonu lokacija bila isključena, otišao je u minus sa visinom, cim sam upalio lokaciju, tog momenta je pokazao dobro.
Evo primer I slike od danas, lokacija mi pola dana nije bila uključena, od juce popodne do jutros, on se već zbunio i smanjio visinu za 20 i kusur metara, paljenjem lokacije, trenutno vraća. Da li tako treba, ili moj barometar ne radi kako treba, pa mu treba pomoc lokacije ne znam.
467d1f7e1b6e94fef856d82262e91841.jpg
504318dd958da90d3a5ae9899c4912cb.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ja uzeo Amazfit stratos 3 nadam se da nisam pogresio u izboru? Nesto sam razmisljao mnogo mi se svidja feniks 6 pro. Kupicu ga sigurno ali nece biti skoro.
 
Hvala na pomoci. Video sam na aliju kao i na ebay da ima raznoraznih. Ali me interesovalo da li imaju neki po vama brendovi koji su dobri i cije su kvalitetne narukvice. Ili je izgleda manje vise sve to isto po kvalitetu nista spec za kinze.
I takodje me interesuje za gps kako se pali gasi na satu i da li postoji mogucnost za google map ili neke druge da pokazuje kao navigacija? Znam da to kod mog brata na Samsung Frontier moze.

Sve je to isto :) Gađaj gde je najmanja poštarina :d

Što se tiče navigacije, skoro je neko od članova pisao o tome, pretraži unazad koju stranu, u svakom slučaju može.
 
Hvala na pomoci. Pretopstavio sam i ja da je manje vise sve to isto za narukvice. :)

Pokusao sam sad da pretrazim ali ne nalazi nista vezano za navigaciju i mape za huawei gt2. [emoji53]

Da li moze samo neko da napise ako nije problem kako se aktivira ili instalira navigacija kao i za gps kako se pali gasi? :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Hvala na pomoci. Pretopstavio sam i ja da je manje vise sve to isto za narukvice. :)

Pokusao sam sad da pretrazim ali ne nalazi nista vezano za navigaciju i mape za huawei gt2. [emoji53]

Da li moze samo neko da napise ako nije problem kako se aktivira ili instalira navigacija kao i za gps kako se pali gasi? :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Ako očekuješ da na satu imaš neku mapu, po meni to ne može. Ali, kada uključiš na satu neku fizičku radnju (npr hodanje na otvorenom) onda se sat automatski kači na GPS, a gde si bio i putanju i mnogo drugih detalja, to vidiš na telefonu, aplikacija huawei health...
Što se narukvica tiče, Huawei originali su papreni, oko 4000 dinara, ali svaka narukvica 22 mm će odgovarati...
P.s. - Pokušaj da ta i neka druga pitanja postaviš na
https://consumer.huawei.com/rs/community/
 
Ako hoces original narukvicu za Huawei, imas je u TC Usce, Hiawei Store i kosta 4000 din. Mislim da ih jedno vreme bilo u Gigatronu, i win winu ista cena, ne znam da li ih imaju jos uvek.


Trazio alternativu za punjenje GW3, posto riversno punjenje sa telefona ne radi ukoliko telefon nije Samsung, i nadjem testove da je ova baterija kompitabilna sa GW3
SAMSUNG Power bank EB-U1200-CSE 10000

Kod nas je oko 7000 din i slucajno naletim da je u Gigatronu na akciji 4999.. Jos imam onih 100 njihovih bodova od kupovine TVa i to mi umanjuje racun za 2000 din, te je porucih za 2999.. Prosao sam odlicno :)
Javljam utiske kad probam kako puni.
 
Poslednja izmena:
Ako očekuješ da na satu imaš neku mapu, po meni to ne može. Ali, kada uključiš na satu neku fizičku radnju (npr hodanje na otvorenom) onda se sat automatski kači na GPS, a gde si bio i putanju i mnogo drugih detalja, to vidiš na telefonu, aplikacija huawei health...
Što se narukvica tiče, Huawei originali su papreni, oko 4000 dinara, ali svaka narukvica 22 mm će odgovarati...
P.s. - Pokušaj da ta i neka druga pitanja postaviš na
https://consumer.huawei.com/rs/community/
Za narukvice hvala videcu vec onda za njih.

Znaci u sustini gps ne moze sam da se ukljuci i iskljuci na satu vec je vezan sa ukljucenom lokacijom na telefonu ako sam dobro razumeo?

Znam da kod kog brata na S3 Frontier ima instaliranu mapu pa lepo pokazuje navigacija preko sata. Mislio sam da tooze i na ovom gt2.

Prvi mi je smart watch zato nemojte zameriti na neka mozda noob pitanja.

Sto se tice site huawei za podrsku ne znam sta ti to znaci da ubuduce slicna pitanja tamo postavljam? Ovo je takodje javni nas forum tako da...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
^Na Galaxy satovima možeš da instaliraš posebnu app sa Galaxy store koja pokazuje mapu na satu. To kod Huawei, koliko znam, nije moguće.

Sent from my Samsung Galaxy S20 Ultra
 
Poslednja izmena:
@Stolex, kod Huawei modela ne mozes nista da menjas, dodajes.. to sto imas na satu, to ti je.
Samsung je druga prica, na njega mozes da instaliras aplikacije, dodajes i oduzimas sta ti treba itd.

Ono sto me cudi je da si kupio sat a da se prethodno nisi upoznao sa njegovim mogucnostima, sta moze a sta ne itd... Sto se kaze, ipak kupujes nesto sto ces svaki dan nositi i koristiti,trebalo bi da se pre kupovine upoznas sa uredjajem kako bi znao za sta dajes novac.
 
Na Galaxy satovima moze da se instalira i HereWeGo, sa mapom Srbije i ostalih drzava :)
 
@Stolex, kod Huawei modela ne mozes nista da menjas, dodajes.. to sto imas na satu, to ti je.
Samsung je druga prica, na njega mozes da instaliras aplikacije, dodajes i oduzimas sta ti treba itd.

Ono sto me cudi je da si kupio sat a da se prethodno nisi upoznao sa njegovim mogucnostima, sta moze a sta ne itd... Sto se kaze, ipak kupujes nesto sto ces svaki dan nositi i koristiti,trebalo bi da se pre kupovine upoznas sa uredjajem kako bi znao za sta dajes novac.
Raspitao sam se naravno pre kupovine. ;)
Kod Huawei me je najvise privukla trajanje baterije i sto me je ispao povoljno. Naravno ako ne bude ispunio neka moja ocekivanja menjacu ga svakako. Videcu da li za Galaxy watch ili neki Garmin, Suunto.

Na zalost mislio sam da postoji neka mogucnost za mape i navigaciju ali ocigledno ne. U sustini za sad sam sa satom zadovoljan. :)

Hvala svima na pomoci. Steta sto i Huawei ne uvede tu mogucnost kao Samsung pa da mozes da skidas koje zelis aplikacije za sat...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ja uzeo Amazfit stratos 3 nadam se da nisam pogresio u izboru? Nesto sam razmisljao mnogo mi se svidja feniks 6 pro. Kupicu ga sigurno ali nece biti skoro.
Ako nađeš za sat neke dobre narukvice,javi mi , ja bih ovu što sam dobio sa satom da promenim . Kako ti se čini sat, ja ga koristim isključivo za vežbanje i mislim da je za to odličan, pogotovo kad je jako sunce , ekran je čitljiv .

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Raspitao sam se naravno pre kupovine. ;)
Kod Huawei me je najvise privukla trajanje baterije i sto me je ispao povoljno. Naravno ako ne bude ispunio neka moja ocekivanja menjacu ga svakako. Videcu da li za Galaxy watch ili neki Garmin, Suunto.

Na zalost mislio sam da postoji neka mogucnost za mape i navigaciju ali ocigledno ne. U sustini za sad sam sa satom zadovoljan. :)

Hvala svima na pomoci. Steta sto i Huawei ne uvede tu mogucnost kao Samsung pa da mozes da skidas koje zelis aplikacije za sat...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Upravo je to glavna razlika, sa Galaxy satovima imaš bukvalno telefon na zglobu, sa mogućnošću instaliranja raznih app sa Galaxy store dok kod Huawei tako nešto nije moguće. Zato je kog Huawei baterija tj. autonomija iste glavni adut, a kod Galaxy satova sve ostelo je adut iz razloga što možeš da instaliraš koje god app želiš i koje su ti potrebne.

Sent from my Samsung Galaxy S20 Ultra
 
E pa posto sam uhvatio malo vremena na poslu, da napisem neke svoje prve utiske nakon prelaza sa Huawei GT na Galaxy Watch 3...

Najpre bih pomenuo da poredjenje mozda nije fer, jer je GT ipak dosta stariji model od GW3, ali ni noviji GT modeli nisu bitnije promenjeni sto i jeste bio razlog za prelazak na GW3.

Ja sam misljenja da su generalno Huawei modeli lepse dizajnirani. Tako mi je svaki model Huawei sata bio neuporedivo lepsi od svog rivala koji dolazi iz Samsunga. Najveca razlika je izmedju GT2 pro i GW3 koji kada se stave jedan pored drugoga, GW izgleda kao igracka.. Opet kazem, to je samo moje misljenje, siguran sam da ima i onih kojima je GW lepsi.

Da krenem od aplikacije (ne uzimam u obzir ono zaglupljivanje sa konekcijom od juce)

Samsung Wear jer neuporedivo bolja aplikacija od Huawei Healtha u svim mogucim segmentima. Trebalo mi je malo vremena da se naviknem na Wear.
Sve funkcionise glatko i bez greske, od instalacije aplikacija na sat, kupovine istih, podesavanja...
Izbor skinova je toliko velik da ja za godinu i nesto dana nosenja GT-a nisam video toliko skinova koliko GW ima samo u jednoj podkategoriji.
+ za svaki skin skoro postoji personalizacija, mogu se promeniti boje, dodati widzeti na skin, odabrati sta da se prikazuje (recimo ne trebaju mi predjeni koraci, hocu tu da mi bude baterija itd...) tako da uz toliki izbor i personalizaciju imate prakticno neogranicen izbor.
Ovo je na Huawei satovima misaona imenica... Ja sam jedan od onih koji je prosao kreiranje kineskog ID, beta verzije za ubacivanje custom skinova.. to sve deluje kao praistorija u odnosu na GW..

Sve u svemu, sto se tice aplikacije, Wear je svetlosnu godinu ispred Helth-a sto po mogucnostima, organizaciji do korisnickog iskustva.


Sto se tice samih uredjaja... Pa nema tu sta da se poredi. Toliko su razliciti da nisu za poredjenje uopste.
Dok juce sam mislio da je GT sat, ali vec posle par sati koriscenje GW3, GT vise ne smatram pametnim satom vec fitnes narukvicom u obliku sata.
Rotirajuci prsten na GW je fenomenalna stvar.
Pored toga, na GW moze bukvalno sve da se premesta i organizuje bas onako kako vama treba, od ekrana sa vidzetima, redolsed aplikacija, cak i spustajuci meni moze da se organizuje. Uz to, na tastere sa strane se moze podesiti brzo pozivanje odredjenih aplikacija.
Sve zive poruke, mejlove, nortifikacije mozes procitati u celosti, cak i ukoliko sadrze sliku, odgovoriti na iste ( krati odgovori na tastaturici uopste nisu problem kako sam mislio da ce biti).
Naravno, kao sto znamo sve ovo ima svoju cenu, a to je baterija od dan ipo kod GW3, u prevodu jos jedan od uredjaja o cijoj bateriji treba voditi racuna, dok sam sa GT uvek trazio punjac po kuci jer dok dodje vreme za ponovo punjenje ja zaboravim gde sam ostavio punjac.

Neki moj ukupan zakljucak, uzimajuci u obzir i aplikaciju i sat bi bio sledeci:

Huawei lepsi dizajn, bolja baterija - tu se sve prednosti Huawei modela zavrsavaju
U svemu drugom je Samsung toliko bolji da nije vredno uporedjivati.

Sve gore napisano ne znaci da su GT modeli losi, naprotiv odlicni su, samo poredjenje nije fer kao sto sam napisao na pocetku teksta pa mozda nekome tako zazvuci.
Ja bih rekao da su namenjeni potpuno drugacije orijentisanim kupcima.

Za korisnike kojima je sat vise za fitnes, ili su im dovoljne samo osnovne nortifikacije, Huawei je mnogo bolji izbor (em lepsi, em baterija 10-15 dana).
Za one koji ipak traze malo vise od sata, GW je odlican izbor, ukoliko su spremni da vode racuna o jos jednoj bateriji pored svih drugih.

Eto, mozda pomogne nekome prilikom izbora i kupovine :)

I da.. senzore, preciznost istih i te fitnes varijane nisam poredio jer me to ne zanima. Ja sat koristim u druge svrhe, a koliko sam koraka napravio dok sam odigrao partiju fudbala bas bas me briga, kao i koliko kalorija sam uneo kad ubije gurmansku pljesku u ponoc :)
 
Poslednja izmena:
Uvek korisno kad neko može detaljno da uporedi 2 proizvoda koje je duže koristio.

Tih dan i po za bateriju zvuči dosta kraće od GW 46mm. On uz intenzivno korišcenej uvek izdrži 4 dana. Čak i kad pokaže 15% uz battery saving Izdrži do kraja dana. Nasuprot tome GW 42mm kod supruge uz umereno korišćenje je na nekih 2.5 dana max.

Koja je verzija GW3 koju imaš? Ako je 45mm to je onda ozbiljno smanjenje autonomije.
 
Znao sam za bateriju i pre kupovine.. cak i na recenzijama kazu do dva dana.. e sad meni je auto osvetljenje na off, a osvetljenje ekrana na 9 od 10.. i ekran se pali kad god pomerim zglob u taj polozaj.. sa ukljucenoim auto osvetljenjem, mozda bi to moglo da se navuce i na dva dana, ali previse zezancije da bi se "mozda" izvukao jos koji sat iz baterije..

Zato i narucih eksternu bateriju danas da budem miran :)
 
Kod mene GW 46mm sa upaljenim AOD (osim od 00h do 7h), dosta notifikacija, povremenim odgovorima na SMS i Viber notifikacije kao i poneki poziv, praćenjeme svih modova za vežbanje, baterija izdrži bez problema 2,5-3 dana.
 
Poslednja izmena:
Ako nađeš za sat neke dobre narukvice,javi mi , ja bih ovu što sam dobio sa satom da promenim .

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока

Javljam sigurno, iskreno jos ga nisam testirao sa trcanjem danas popodne idem na 10 km pa cu da vidim kakav je za trcanje. Kakva mu je baterija, koliko traje?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zavisi koliko koristiš GPS, kod mene do 5 dana

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Mada... Sto ga vise gledam, sve vise mi se dopada.. :)

IMG_20201028_151233_660.jpg
 
Hiawei GT 2e,opcije u aplikaciji kada se poveže sa huawei tabletom i xiaomi telefonom nisu iste,naravno na xiaomi-ju neke nedostaju,kao na primer promena face-a.Normalno ili je kod mene neki bag?Obe sa play store-a.

From POCO F1
 
Kako ti se pokazao za trčanje?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Trčao sam samo ukrug na atletskoj stazi , zanimalo me je da vidim koliko pretrčim.Posle ga nisam ni koristio za trčanje jer vam staze nisam ni trčao . Za šetnju mi se odlično pokazao , posle sam deonicu koju sam šetao merio sa odometrom od auta i to je tu negde bio rezultat u metrima . Sada ga koristim kada preskačem vijaču, nije baš najprecizniji jer zna nekad da duplo broji ali nije strašno. Nisam imao nikad smartwatch pa ne mogu da poredim sa drugima . Meni smeta što recimo ne meri stres iako aplikacija ima tu opciju .

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Čekam neko sniženje za black friday, pa da pazarim Honor watch GS Pro.
Za sad ubedljivo najlepši, sa svim funkcijama i odličnom baterijom. Sad je 250£.



Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Za narukvice hvala videcu vec onda za njih.

Znaci u sustini gps ne moze sam da se ukljuci i iskljuci na satu vec je vezan sa ukljucenom lokacijom na telefonu ako sam dobro razumeo?

Znam da kod kog brata na S3 Frontier ima instaliranu mapu pa lepo pokazuje navigacija preko sata. Mislio sam da tooze i na ovom gt2.

Prvi mi je smart watch zato nemojte zameriti na neka mozda noob pitanja.

Sto se tice site huawei za podrsku ne znam sta ti to znaci da ubuduce slicna pitanja tamo postavljam? Ovo je takodje javni nas forum tako da...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Nažalost, izgleda da sam negde pogrešio - naravno da je ovo sajt koji je javan, ali desi se neki put da ne možemo dobiti odgovore, jer tema odmakne. Otuda sam mislio da kao rezervu možda treba videti i na Huawei servisu. Znači servis je alternativa. Izvini!
Što se mape na satu tiče, reklama za GT2 Pro - je bila da sat ako se "zaluta" (jel) može da te vrati na početnu tačku. Ali, čini mi se da to dolazi sa EMUI 11...
P.s. - Još jednom izvini za upućivanje na Huawei servis, zaista nisam mislio da ovde treba nekoga ograničavati...
 
Čisto da imamo zabeleženo. Pričamo o 45mm verziji?

Da da druze.. 45mm... Nigde to nisam spomenuo... Pitao sam dvoje ljudi pre kupovine koji imaju GW3 45 za bateriju, i isti odgovor dobih, maximum 2 dana.. Tako kazu i na recenzijama..
Opet kazem ja nisam nista podesavao oko toga, kada sam povezivao sat i instalirao, sve sam one zahteve dozvolio.. Sigurno da moze to da se navuce i na dva ipo dana uz optimizaciju osvetljenja itd ali svakako mu je baterija najveca mana.

Ako si pratio postove od juce.. U 7 ujutru sam ga stavio na ruku sa 97% baterije, navece kada sam pisao o problemu sa konekcijom baterija je bila 55%.. Do ponoci spala na 50... Naracno stavio sam ga na punjac kad sam krenuo na spavanje ali da nisam izdrazao bi mozda dok se ne vratim sa posla max..

Danas je situacija nesto bolja.. Sat sam jutros u 7 stavio na ruku za 100%, evo u ovom trenutku je 73%.. Javicu bas na koliko ce biti pre stavljanja na punjac.

Ne bi bilo lose da se javi jos neko ko ima GW3 kakva je kod njega situacija sa baterijom.
Inace stize u porodicu jos jedan GW3, i zena odlucila da uzme sebi samo 41mm roze verziju :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno