Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naravno. Nije nikakav problem. Obzirom kakav je izbor jednom ces se nakaciti na android i vise neces imati potrebu.

Tapatalk from Poco loco
 
Pozdrav,

Prvi put kupujem ovu vrstu uređaja (najbliži sam GT active modelu) pa me interesuje par stvari:

1. da li dok vršim neku fizičku aktivnost (trčanje , vožnja bicikla...) telefon i sat moraju biti povezani ili sat sam može da prikuplja aktivnosti pa onda aplikacija očitava podatke?

2. za šta se koristi WIFi na ovakvim satovima vidim da ga Samsung ima za razliku od Huaweia?
 
Pozdrav svima,

Šta mi je činiti? Hteo sam da uzmem sebi neki smart watch do 50$ sa AliExpress-a, izbor je bio Microwear L5. Pre tri dana mi je stigao sat i sve je bilo uredu do juče kada sam primetio da ne očitava otkucaje srca, kiseonik u krvi...kvalitet spavanja. Probao sam i nadogradnju softvera bezuspešno.
Puls je konstantno na 75, evo video https://youtu.be/N_-xG5zQWeU
Onda sam primetio da čudno izgleda senzor ispod sata?

IMG_20190619_131110.jpgIMG_20190619_131149.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kako sta ri je ciniti? Da li si dao ocenu na Aliju,ako nisi probaj da se dogovoris sa prodavcem,ako ne otvori dispute. U svakom slucaju posto si ga koristio tesko da ces bilo sta moci da uradis ali probaj,ne gubis nista
 
Već sam dao ocenu, pozitivnu[emoji16] sad sam poslao poruku prodavcu(izgleda je neki praznik kod njih)... videćemo sta će da odgovori?
(Koristio sam ga cela dva dana)[emoji12]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Rakula93 Ne moraju biti povezani, kad zavrsis aktivnost onda povezi i prebacice se podaci sa sata u Huawei Health aplikaciju i prikazati sve.
 
Ako si dao ocenu to je gotovo,dispute ne mozes da otvoris vise, sad je sve do prodavca
 
Hoće li Galaxy Watch 46 mm raditi ok ako se svaki dan kupam sa njim u bazenu (ne u morskoj vodi)?
 
morska so ili hlor pomesan s domestosom- pick your poison [emoji3]
 
Pozdrav ljudi,

Trenutno sam u USA i uzeo bih Galaxy Watch, na Amazonu ima izbor US verzije i International, koja je razlika? Koji uzeti obzirom da se za 4meseca vracam u Srbistan? :D

Takodje sam razmisljao o uzimanju LTE verzije koja moze da podrzi eSIM, kakvo je stanje kod nas sa tim, da li neko ima LTE verziju? Da li ce raditi na VIP mrezi i kako?

Hvala unapred!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Onda definitivno samo bluetooth verzija...

A US ili International, koja je razlika? Oba rade kod nas?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Drugar uzeo huawei watch gt. Stvarno lijep sat, tanji od mog GW, ljepse lezi na ruci. Ali nedostaje mu puno znacajnih opcija da bi se zvao pametnim satom. Od fitnesa ima samo par glavnih stavki, nista specijalno. Sve u svemu, ispod prosjeka sto se opcija tice.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja ga sad uzeo na ebayu. Dobio sam neki kupon 10%, reko, aj da vidim kako se ubacuje, i slucajno zavrsio kupovinu :)
Sat me na kraju izneo 63$. Sad jos da vidim sta kaze nasa carina :)

Prodavac mi javio da ne salje za Srbiju (iako pise free shipping). Valjda sto sam ubacio i onaj kupon -10%.
 
Pre tri dana mi je stigao sat i sve je bilo uredu do juče kada sam primetio da ne očitava otkucaje srca, kiseonik u krvi...kvalitet spavanja. Probao sam i nadogradnju softvera bezuspešno.

E zato ides na YT i gledas reviews

Bukvalno jedini sat koji je Kung-Fu a da radi SVE bez greske (wifi, Bt, pedometer, heart rate, GPS, itd) je X300 odnosno Thor Pro 3G. Imas cak i poredjenja na YT, Thor Pro uhvati 6 satelita dok neki skuplji model ne uvati nijedan. Heart Rate monitor je Live na Thor Pro, dok ostali kineski modeli izbacuju samo po request-u, sto proizvodjac ne napomene, i tako dalje

Bice da sam ciga koji svoga konja hvali, ali meni je prvi razlog sto sam uzeo, je review sa YT-a koji govori o tome kako sve na satu zapravo radi.
 
Ima li neko rešenje kako da se ukljuci heart rate na GW 46mm?

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pokusavam vec par dana da nadjem zamensko staklo za Amazfit (Xiaomi/Huami) Stratos 2, ali mi nesto ne polazi za rukom. Imam neku malo vecu ogrebotinu kada sam ga zakacio o zid pri malo vecoj brzini :) Do sada nisam uspeo da nadjem nigde, tj uglavnom nalazim odgovore, no replacement parts :(
Elem, i ako nadjem, moze li neko da pretpostavi da li je to moguce kod nas zameniti?
 
Ja se ne bih igrao. Verovatno je lepljen UV lepkom, a nasi majstori imaju sisteme za kvadratne oblike ekrana, ne znam ni kako bi skinuli prethodno staklo

Moj savet ti je da probas sa onim sredstvima za glass polish, spceijalno za satove ili telefone

https://www.amazon.ca/Polywatch-Scratch-Remover-Sapphire-Screens/dp/B071YZQ47L

ovako nesto samo jeftinija kineska verzija, ima ih dosta

U zavisnosti koliko je duboka ogrebotina, mozda ti popravi komplet situaciju.
 
Moze pomoc oko izbora pametnog sata?
Gledam i ima ih previse i dobrih i losih za tu svrhu pa ne znam sta da pazarim.
Dal preko KP(preko fante) ili online pa sta bude?
Cena nije problem sve dok nije prenaduvana u smislu da sat vredi 200eu a prodavac ga "mece" za 250-300eu(mislim na domace radnje ).
Eventualan uslov da bude sa gumenom narukvicom, metalna mi smeta.
Obavezno da ima opciju za krvni pritisak, hidraciju zasicenost kiseonikom bla bla :D
 
Jel imao neko problem sa punjenjem na Gear s3. Kad uključim punjač u struju, zasvetli crvena, zelena pa narandžasta boja, kada spustim sat na punjač ne svetli ništa, ne puni se (menjao sam utičnice i kablove).

Kolika je garancija na punjač, ako je do njega?
Sat je dobijen uz telefon ali dečko od koga je kupljen nije u Srbiji trenutno, da li uopšte mogu da ga odnesem negde (Telenor, Samsung) ?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja se ne bih igrao. Verovatno je lepljen UV lepkom, a nasi majstori imaju sisteme za kvadratne oblike ekrana, ne znam ni kako bi skinuli prethodno staklo

Moj savet ti je da probas sa onim sredstvima za glass polish, spceijalno za satove ili telefone

https://www.amazon.ca/Polywatch-Scratch-Remover-Sapphire-Screens/dp/B071YZQ47L

ovako nesto samo jeftinija kineska verzija, ima ih dosta

U zavisnosti koliko je duboka ogrebotina, mozda ti popravi komplet situaciju.

Hvala puno. Nije duboko uopste, povrsinka ogrebotina ali poprilicno "siroka". Probacu
 
Moze pomoc oko izbora pametnog sata?
Gledam i ima ih previse i dobrih i losih za tu svrhu pa ne znam sta da pazarim.
Dal preko KP(preko fante) ili online pa sta bude?
Cena nije problem sve dok nije prenaduvana u smislu da sat vredi 200eu a prodavac ga "mece" za 250-300eu(mislim na domace radnje ).
Eventualan uslov da bude sa gumenom narukvicom, metalna mi smeta.
Obavezno da ima opciju za krvni pritisak, hidraciju zasicenost kiseonikom bla bla :D

Pa sve zavisi sta ti jos treba, osim gumene narukvice. Ako ti 250e nije problem, onda galaxy watch. Ako ti je mnogo, onda huawei watch gt, koji je nekih 70e jeftiniji, a u odnosu na frontier s3 (koji je slične cene) ima mnogo bolju bateriju. Samsung watch-ovi imaju neke druge prednosti, i zato je bitno da još neke stvari tebi bitne, izdvojis, da bi znali bolje sta da se preporuci..
 
Huawei watch nikako nije pametni sat, vec fitness tracker sa par opcija fitnesa. Jedino sto je lijep :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Jel imao neko problem sa punjenjem na Gear s3. Kad uključim punjač u struju, zasvetli crvena, zelena pa narandžasta boja, kada spustim sat na punjač ne svetli ništa, ne puni se (menjao sam utičnice i kablove).

Kolika je garancija na punjač, ako je do njega?
Sat je dobijen uz telefon ali dečko od koga je kupljen nije u Srbiji trenutno, da li uopšte mogu da ga odnesem negde (Telenor, Samsung) ?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ako ti je dao garanciju i fiskalni, naravno da mozes, cak i sa kopijom... ne treba da njih interesuje ko je kupio sat....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam sa original garancijom bez fiskalnog računa ostvario garanciju direktno u servisu, zaobišo sam MTS.
Kupio sam watch gt na KP.

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
Pitanje:

Jel dolazite u situaciju da kazete sebi: Koji ce mi zapravo Smartwatch ?

Sve vise ljudi govori na tu temu, a ja sto vise imam sat, sve vise se navikavam, i sve vise sirim mogucnosti koje sat ima a ja mogu da iskoristim. Sad mi bukvalno bezveze kad odem na neku proslavu pa stavim na ruku Citizen koji samo vreme pokazuje :)
 
Iskreno, jedina stvar koja mi treba su notifikacije i hearth monitor. Ostale stvari koje bih koristio ne postoje na telefonu. Voleo bih remote kontrole za smart stvari koje imam po gajbi ali to nema.

Tapatalk from Poco loco
 
Iskreno, jedina stvar koja mi treba su notifikacije i hearth monitor. Ostale stvari koje bih koristio ne postoje na telefonu. Voleo bih remote kontrole za smart stvari koje imam po gajbi ali to nema.

Tapatalk from Poco loco
Ima li Samsung možda neku integraciju za Smart Home(xiaomi konkretno)?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Po meni je najveca prednost mijenjanje narukvica, ovako sam imao 3, 4 sata svaki za drugu priliku, bezveze bacanje para... Ovako par koznih, par silikonskih u bojama i sat za sve prigode. [emoji2]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno