Šta je novo?

Shoppster

Kakve veze imaju cene kafe u Makedoniji i Bosni sa ovim sajtom pa ih upoređujete?

I gorivo je jeftinije pa sigurno neću ići u Makedoniju da ga točim...
I mene ne zanimaju cene u Nemackoj pa ih kacite ovde. Ne zivimo svi u BG-u, a neki i tocimo gorivo u MKD. Preskoci kao sto ja preskocim kad reklamirate besplatnu dostavu u Maxiju za BGD... Hvala.
 
Ja onda da se ne žalim što od 8.12 čekam 😂

Jedna je porudžbina predata kuririma 3.12

A jedna je tek juče "najavljena" kurirskoj službi.

Mislim da me posle ovoga shoppster nikad više neće videti
 
I tako... Iako je isporuka porudžbine od 12.12. predviđena 15.12.-18.12. i dalje imam isti status "u obradi". Posle silne komunikacije sa call centrom - ne mogu da je otkažem. Onda se ta silna komunikacija prebacila na mail i postala je (sa moje strane) neprijatna. Napokon mi juče odgovoriše da je otkazana (pošto to ja ne mogu da uradim). Insistirao sam na otkazivanju, jer nikako da ustanove kada će kurir otići po upakovanu pošiljku, a ni kada ću ja dobiti... Kažem, odgovoriše mailom da je otkazana, ali i dalje stoje isti statusi i na njihovom sajutu i na sajtu dexpress-a, naravno sredstva na kreditnoj kartici su i dalje blokirana. Baš loše iskustvo. Daleko im lepa kuća
 
Za sredstva na kartici, meni se nisu sama vratila, morao sam da šaljem banci dokaz da je transakcija otkazana. Vratila bi se valjda i sama ali u nekom ludom roku od čini mi se 60 dana. Tako posle toga sve naručujem sa plaćanjem kada donesu na ruke.
 
Tačno, to sam zaboravio, baš bezveze. A imao sam to iskustvo sa rent-a-car, jedva iskopah depozit (oko 800eur).
Otkazivao sam i na ananansu, ali moglo je iz aplikacije, i bukvalno depozit je bio odmah ukinut. Ovde je sve moralo preko call centra, a jedini trag mi je taj mail, đada evo danas dobih mail od Dexpressa da ne mogu da mi dostave porudžbinu.
Pajserčine
 
I tako... Iako je isporuka porudžbine od 12.12. predviđena 15.12.-18.12. i dalje imam isti status "u obradi". Posle silne komunikacije sa call centrom - ne mogu da je otkažem. Onda se ta silna komunikacija prebacila na mail i postala je (sa moje strane) neprijatna. Napokon mi juče odgovoriše da je otkazana (pošto to ja ne mogu da uradim). Insistirao sam na otkazivanju, jer nikako da ustanove kada će kurir otići po upakovanu pošiljku, a ni kada ću ja dobiti... Kažem, odgovoriše mailom da je otkazana, ali i dalje stoje isti statusi i na njihovom sajutu i na sajtu dexpress-a, naravno sredstva na kreditnoj kartici su i dalje blokirana. Baš loše iskustvo. Daleko im lepa kuća
Da se nadovežem: iako sam dobio mail da je pošiljka otkazana, u međuvremenu mail i od Dexpressa da nisu u mogućnosti da mi isporuče pošiljku, jutros, gle čuda, sredstva sa kartice skinuta, a status promenjen na "pošiljka predata kurirskoj službi"
Zovem call centar - J.L.Z. - "sigurno neću biti oštećen".
Koliko shvatam ovde na forumu, jednostavno ne podignem pošiljku sa paketomata, i biće vraćena pošiljaocu, a meni sredstva vraćena (tamo nekog lepog sunčanog dana).
Inače, dok je trajalo ovo sa Shoppster-om, posle dobijanja maila da je otkazano, ja naručim na Ananansu - i stiglo juče.
Toliko o profesionalnosti...
 
Da se nadovežem, posle podužeg maila njima i Tržišnoj inspekciji, juče sam dobio potvrdu da su sredstva vraćena, a jutros je i realizovano. Kako god, nisam ni očekivao da će me pokrasti, ali ni da će ovoliko da se razvuče i zakomplikuje.
 
Porudzbina, dva parfema, kreirana 27.12. sa rokom dostave do 01.01. Kasnije pomeren rok dostave zbog dobavljaca da bi danas stigao mail da je porudzbina otkazana jer nemaju te parfeme na stanju, a i dalje ih drze na sajtu pod "akcijom". I nad ananasom ima ananas.
 
Mene je iStyle zavlačio 14 dana za slušalice, još im platio online karticom. Izgovor je bio da ih nisu imali, a svaki dan sam provjeravao na sajtu, uvijek bile na stanju u svim njihovim prodavnicama. "Kokošari" obični, što bi rekao Her Žika.
 
Samo da javim, koga interesuje, da je danas tacno 3 meseca od porudzbine, a ja i dalje cekam... :LOL:

Inace, zamalo 4.12 da dobijem paket, ali sam morao da ga odbijem u dogovoru sa korisnickom sluzbom, jer su stavili naplatu pouzecem, a sve placeno 11.9. platnom karticom...
I tad mi rekose, ako moze kurir da zadrzi do sutra, dok mi ne resimo ovde, pa da ponovo donese bez otkupa, zvacemo vas... Ni traga, ni glasa, od tada...:rolleyes:
Pocetkom januara ovde godine sam se dogovorio sa korisnickom sluzbom da izvrse povrat novca za porudzbinu, da ne bi ponovo prolazili kroz proces porucivanja, cekanja, neisporucivanja, itd... :LOL:
Saga koja je trajala od 11.9.2023 je konacno zavrsena, sada mogu da odahnem...:D
U znak izvinjenja sam dobio vaucer od 2k dinara.(y)
 
Nazad
Vrh Dno