Šta je novo?

Servisi za dostavu: Donesi, Wolt, Glovo

I Glovo prodat 🥳
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Pa št je onda Glowo dobio kupovinom Donesi, ako nisu preuzeli app i know how? Ovaj uzeo pare i opet može da pokrene biznis.
Nije Glovo kupio aplikaciju, nego razrađen biznis sa sve zaposlenima i bazom korisnika usluga, jedino su restorani morali iznova da potpisuju ugovore sa Glovo to nije bilo po default-u. Naravno da Donesi ne može da se povampiri tek tako, ne da je to logičan nego obavezan uslov u ovakvim transakcijama. Što se aplikacije tiče, očigledno je da su zadržali svoju a ne donesi.
 
Još jedna firma kojoj ćemo davati naše podatke. :ROFLMAO: Samo da budu pristojne cene bar na početku i može.
 
Još jedna firma kojoj ćemo davati naše podatke. :ROFLMAO: Samo da budu pristojne cene bar na početku i može.
Cene same klope kod svih delivery servisa je (mora) uglavnom biti ista.
Ono gde moze biti razlika je cena za isporuku, loyalty, razne akcije samih servisa, brzina, zone dostave, "simpaticnost", podrska (sa telefon ili bez), kvalitet app i web sajta....
 
Poslednja izmena:
Mislio sam bukvalno na LINK, ne na sadržaj kad se klikne, nego slova u linku. :)

Uneo sam neku adresu bez registracije i video ogroman izbor restorana, ne znam kako su uspeli tako jako da krenu. Možda stare saradnje? :) I da, kod svakog restorana piše da je besplatna dostava.
 
App not found na play store-u.
Je l' ja tripujem ili im je interfejs vrlo slican starom donesiju? :D
 
Hahah, ma znam to, primetio sam u tvom postu :D Slazem se da je zanimljiv link :D
A mislio sam da je objavljena app pa da je povucena tipa :p
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Vrlo im je zanimljiv link do Android aplikacije, pogledajte krajnji deo :)
Neće ovi dugo, nagrdiće ih Glovo na sudu zbog ovoga. Ne verujem da ugovoru o prodaji ne piše da ne smeju da otvore novu prodavnicu sa starim mušterijama i istom delatnošću, pa to bi svaki pravnik trebalo da zna. Ako je greška od glova i nema u ugovoru, i treba da im uzmu opet sve mušterije. Ako nije, a ovima zinulo d. za parama, malo im što su dobili.

A možda i neko sa strane koristi situaciju da su ljudi nezadovoljni, pa shvata da ima kajmaka za svu trojicu (wolt, Glovo i mr. d).

Ako može link do toga gde objavljuju promocije i restorane za januar. Samo BG ili i će biti i u Nsu?
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Zanimljivo kako niko ne pominje butler, a rade već neko solidno vreme.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Na prvi pogled mi deluje da su na Mr.D restorani koji su i na Woltu, barem oni iz kojih ja naručujem.
 
Jedan restoran iz koga naručujem ima manji uslov za dostavu preko Mr.D u odnosu na Glovo.
Kada mi je aplikacija trazila dozvolu za lokaciju, izaslo je Mr. Donesi 🤣
 
Mr. D su bivši zaposleni iz Donesi/Glovo. Nemaju veze sa Pandom koja bila vlasnik Donesi.
Nema mesta za neku tužbu za prethodnog vlasnika Donesi, A zavisi kakve su ugovore imali zaposleni i ko je formalni vlasnik Mr. D. Verovatno su se i tu zaštitili.
 
Za sada neko ko placa glovo prime nema potrebe za mr D probao sam i bilo je ok (ona mapa mi jedino nije pokazivala gde je kuriri ali stiglo je i pre vremena) , ali losija/manja ponuda
Jedino sto nude free deliveri za neke restorane sto svakako finansijski nece moci da izdrze na duze od par meseci max
 
Da nisam ušao u ovu temu ne bih imao pojma da postoje.
Odlična vest, i ogroman plus u startu jer mi se lokacija na mapi nakon ukucane adrese poklapa sa stvarnom lokacijom - što nije slučaj na Wolt i Glovo, gde svaku drugu porudžbinu gledam kako kuriri lutaju pre nego što me nađu(NBG blokovi).
 
Odlična vest, i ogroman plus u startu jer mi se lokacija na mapi nakon ukucane adrese poklapa sa stvarnom lokacijom - što nije slučaj na Wolt i Glovo, gde svaku drugu porudžbinu gledam kako kuriri lutaju pre nego što me nađu(NBG blokovi).
Nakon što uneseš adresu tekstualno, treba da pomeriš čiodu na mapi tako da pokazuje tačno gde je tvoj ulaz. Kada to uradiš, dostavljači više neće lutati. :)
 
Nakon što uneseš adresu tekstualno, treba da pomeriš čiodu na mapi tako da pokazuje tačno gde je tvoj ulaz. Kada to uradiš, dostavljači više neće lutati. :)
Pokušavao sam to kada sam instalirao aplikaciju, ali čim pomerim onaj pin bi mi se promenila i adresa.
Sad uđoh da pokušam opet i vidim pin stoji tačno na mojoj lokaciji, mora da su izbacili neki update, ili je zadnji dostavljač to sredio :D
 
Ne znam ko su ovi Mr. D, ali kod njih zapravo vidim restorane koje sam znao i voleo sa Donesi. Sve mi je nekako pregledno i uredno, plus free dostava koliko vidim.

Wolt i Glovo su mi nekako nabacani i nepregledni, prosto ne želim da ih kostim. Zato već neko vreme naručujem klopu direktno iz Collina i Salbo Fast Food.
 
Pa onda placas dostavu 300+ dinara ako si ti toliko bogat njih 99% nisu i pre ce platiti glovo i wolt pa sad i iskoristiti Mr D dok ne propadne ;)
a i taj Donesi sam koristio godinama, besplatne dostave je bilo samo gde je restoran istu davao, smejurija od usluge i vise neki inat da ga svi hvale a ne racionalno razmisljanje
 
Ko god da stoji iza mister D, ima veze sa W restoranom, CarGo i Donesi.
sada je zvanicno vlasnik Mister D firma “Pin Technology d.o.o.” registrovana na istoj adresi gde je bila ili je jos uvek CarGo - Dr Milutina Ivkovića 2a. Direktor firme je vlasnik W restorana, a imaju i ogranak u Krusevcu registrovan na istoj adresi na kojoj je bio i Donesi - Obilićeva 33.
 
I u oglasu na infostudu se spominje Mr Donesi, izgleda da su u poslednjem trenutku doneli odluku da iz aplikacije izbace to "donesi" odnosno samo skrate na "d".
 

Prilozi

  • mrd.png
    mrd.png
    92.2 KB · Pregleda: 53
  • Like
Reagovanja: mnt
Danas sam probao da poručim preko Mister D na računaru i kad je došao poslednji korak, plaćanje, sajt mi je izbacivao neku grešku, a dugme "naruči" nije moglo da se klikne.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Danas sam probao da poručim preko Mister D na računaru i kad je došao poslednji korak, plaćanje, sajt mi je izbacivao neku grešku, a dugme "naruči" nije moglo da se klikne.
Puni su bagova sto je za "srpske" uslove i ocekivano za start. Ja sam uspeo narucim preko sajta pre 2-3 dana za kes.
Dosta toga im i ne radi sto kao postoji na sajtu. Izgled i flow je kao zadnji Donesi sto je ovde vec i receno i jasno je zasto je tako.
 
Pa onda placas dostavu 300+ dinara ako si ti toliko bogat njih 99% nisu i pre ce platiti glovo i wolt pa sad i iskoristiti Mr D dok ne propadne ;)
a i taj Donesi sam koristio godinama, besplatne dostave je bilo samo gde je restoran istu davao, smejurija od usluge i vise neki inat da ga svi hvale a ne racionalno razmisljanje
Dostava u Collina je 99 din do određene cifre, preko te određene je gratis. Aplikacija im odlično odrađena, dobijaš obaveštenje kada krene kurir, vidiš ga na mapi, uvek su tačni. Imaju svoja vozila i radnike za dostavu te ne zavise od servisa za dostavu, ako nešto ne valja odmah rešavaš sa njima. Nema potrebe cimati se sa drugim servisima za dostavu gde kao u ovom slučaju možeš direktno da naručiš.
 
Nazad
Vrh Dno