Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako hoćeš malo veću WiFi pokrivenost uzmi novi Ubee, ima veći domet od Technicolour-a. I jedan i drugi rade lepo, ja imam novi Ubee, moj brat ima TC, jedno što sam primetio je da Ubee ima jači WiFi signal, mada ni to nije nešto drastično. TC kod brata pokriva kuću od 150 kvadrata, jedino što u nekom ćošku ćeš imati 2-3 crtice, nosio sam i Ubee kod njega i Ubee ima jednu crticu više od TC-a, gde TC ima 2 Ubee ima 3, gde TC ima 3,Ubee ima 4.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Hvala na savetu. Nemaju novi Ubee, već model iz 2016. - EWV3270. možeš da ga vidiš na slici gore. Ima li neko iskustva sa njim?
 
Moj kolega je imao taj stari Ubee ali to je bilo tipa 2015 ili 2016 godine, sećam se da se baš žalio na njega i na kraju zamenio za stariji Cisco. Jedino ako su imali neki update firmware-a pa da sada radi kako treba... Ne znam koliki prostor pokrivaš ali TC kod mog brata radi ok, cela kuću mu je pokrivena WiFi-jem jedino što je negde signal slabiji ali i dalje upotrebljivo. Mislim da su TC i Ubee bolji što se WiFi signala tiče nego oni stariji Cisco HG uređaji što su davani ranije.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Brale ako zivis u cetres kvadrata uzmi bilo koji [emoji3]

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Paket 160/10 Izmereno na spratu,ruter u prizemlju
Jedan malo skuplji ruter resava sve probleme
7d24baaa28045243793d12b07385eaa8.jpg


Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Pisao sam vec kako je kod mene ali da ponovim, TC2121 kroz dva (gipsana) zida brzina na telefonu 5 giga je oko 95 a paket 100, znaci gura punu brzinu.

Ni jednom od letos se nije zaglupeo, ja zadovoljan.
 
Ponovo sam zvao SBB i od 5GHz kažu da imaju:

Tehnicolor CGA2121

Ubee EWV327N (isto stari model, verovatno isto što i EWV3270), ali sada imaju i EWV32c! 

Očito je sada pitanje da li TC 2121 ili Ubee EWV32c. :)

Ubee ima NAS, a TC? Nema veze, istražiću sam. ;)
 
Zamoli ih da ponesu oba i probaj pre priključenja. Ako u stanu nemaš betonskih zidova radiće oba OK.
Dilema će biti: beli ili crni, koji se bojom uklapa.
Uživaj
 
Ako imaš priliku probaj koji može da ostvari maximalni WiFi protok. Već sam rekao kod mene TC ne može da izvuče 500 u downloadu...makar bio na 10cm od njega.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ Hvala svima na odgovorima, ali sumnjam da će pristati da mi donesu oba, i još da mi daju vreme da testiram oba.

Znam kako je izgledalo uvođenje Trio Silver paketa -- rekli su mi "nemoj ništa nas da pitaš, mi imamo max. 20 min da se zadržimo ovde da sve instaliramo, a ti posle zovi kol centar za sve info" -- bili neki podizvođači.

Spojili su mi D3 risiver sa Cisco HG ruterom na istoj lokaciji, bez pitanja, koja je ivica stana (kratkim UTP kablom).
Kasnije sam platio drugog montera iz drugog SBB podizvođača da dođe i da mi objasni da su prilikom prve instalacije bili dužni da me pitaju gde da stave ruter, i da ne mora pored risivera, i da kablovi i montaža svega toga je besplatna prilikom te prve instalacije. Na žalost, to nisam znao, niti je tako urađeno.

I Cisco HG ruter stoji gde i TV, u samom uglu stana, umesto u centru stana (da radijalno širi signal) . Stan je 75 kvm i zidovi su od cigle.

Da li će novi podizvođač želeti da se bavi premaštanje rutera na bolju (centralnu lokaciju -- ne znam), da li će to da naplate... Znam da su mi rekli da od rutera do D3 risivera mora da bude sproveden UTP kabl (zbog vraćanja kanala i VOD), koji nije tanak i treba da prođe kroz pola stana, sve sa bušenjem rupa iznad ragastoa.

Ako oni to ne urade, opet ću morati privatno da zovem kontakt iz SBB-a da dođe, uradi i naplati.

Izvinite ako sam nekoga smirio dok sam se iskukao! :sceptic:
 
Upravo izmereno, a ovako je vec zadnjih nedelju dana. Brzina ide max do 10Mbps... I na kraju meseca ce racun uredno doci od 4000
93c4dc00bb27f1887e3d7e2a2754956d.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne znam u kom si kraju, meni na Banovom brdu, iznad Požeške, radi potpuno normalno...baš merim vrlo često...

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Novi Pazar. Prvo su dolazili i stabili dodstni spliter sto je pruzrokovalo prekidanje wifi mreze i pored vec ocajnog protoka. Malipre sam zvao sluzbu, nestockao podedavao, neke pwrametre i bice bolhe, ali to bolje je trenutnih 2.2 Mbps

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Evo meni na Miljakovcu 250/25 na wifi.

98861f8291576a43dc08823bb720cab8.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kod mene dl ide do 7MB/s, rekord juče ujutru.
Stari Silver paket internet+TV, istekao ugovor, sada plaćam mesec za mesec.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Jel zna neko zašto mi TV nakon skeniranja kanala određene uopšte ne detektuje? Konkretno - Pink kanale od 510 do 542. Hteo sam da proverim da li su i njih možda otključali, ali uopšte ne mogu ni da ih pronađem. Inače sam pretragu poterao na full, ne na quick...
 
Неки еон канали нису двб-ц већ ип.
 
Svi su dvb-c. Imam modul i eon box, sve je isto.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
A znate li na kojoj su frekvenciji ti Pink kanali, da probam ručno da ih pronađem?
 
Нису сви двб-ц. Канала којих нема преко д3 рисивера су ип. Имао сам еон премиум са свим каналима, не знам којих канала нема у ком пакету.
 
Jel zna neko zašto mi TV nakon skeniranja kanala određene uopšte ne detektuje? Konkretno - Pink kanale od 510 do 542. Hteo sam da proverim da li su i njih možda otključali, ali uopšte ne mogu ni da ih pronađem. Inače sam pretragu poterao na full, ne na quick...
Otključani su i oni sve sem hbo i cinemaxa je otključano čak i kanali i vod za odrasle.

Нису сви двб-ц. Канала којих нема преко д3 рисивера су ип. Имао сам еон премиум са свим каналима, не знам којих канала нема у ком пакету.

Kad vršiš pretragu na tv imaju svi kanali u dvb-c samo što nisu otključani bez cam modula čak je tu i sk4k za koji opet treba odgovarajući tv,ko je još na analognoj on ima i 59 analognih kanala među kojima nisu ovi pink filmski.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno