Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
i u Leskovcu pocelo internet zagusenje, posle 16h brzina opada sa 280 na nekih 80 a cesto i manje. Upload se za sad drzi preko 10.
Zvao sam ih par puta i kazu nista nemogu da urade po tom pitanju, zagusenje svi su kod kuce, eto to im je odgovor.
Da li je to realno da toliko korisnika pustis a nemozesh da isporucis ni 50 procenata usluge. Ako vec naplacujes debelo onda sada i daj popust.
Kapitalisti kada treba da se naplati a socijalisti kada treba da se stedi. Chak i RATEL poziva korisnike da racionalnije koriste usluge operatera.
Tek sada se realno vidi koliko su lose mreze u Srbiji od kablovskih do mobilnih operatera.
 
Misliš da je drugde bolje, i da je Netflix na nivou Evrope smanjio bitrate zbog korisnika SBB-a?
Ista priča je manje-više svugde po Evropi, gde je uvedeno ograničenje kretanja.
Pozdrav
 
Sto se rutera tice Ubeee je djubre (noviji sa onim kao fensi lampicama), onaj stariji Ubeee sa kockastim i grdnim lampicama je top i bolji je cak i od Tehnicolora (koji je odlican u radu na LAN-u), wifi domet mu je tesko djubre.
Na žalost, mislim da ne mogu da biram koji Ubee. Koji podizvođač ima na stanju - taj dobijam. Kad su mi odobrili, odmah se javio podizvođač da zakažemo termin za zamenu.
Znaš li možda nazive modela jednog i drugog, da pitam ako može taj stariji?
Hvala! :)
 
Poslednja izmena:
Meni konstantno dl nekih realnih 32-35mb/s.. Tzv nedigitalizovani Eon premium. Nema varijacija.. Ul zakucava na 14.5..

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
2020-03-23_223003.jpg

2020-03-23_223446.jpg

EON Premium, dakle 5k din mesečno.

Ne vidim nijedno pismo izvinjenja ili bilo čega od SBB-a.

Videću da uputim zahtev za umanjenje cene, možda, mrzi me da se cimam s njima.

2020-03-23_223839.jpg

KG nije GIGA grad još uvek. Dakle 300 Mbps. :S:
 
Poslednja izmena:
Да ли смо ми на Еон фул пакету добили убрзање на 200 Mbps, ја сам на Новом Београду?
На апликацији стоји 150/10 а нисам палио комп да тамо проверим.
Која је мах брзина та телефону преко wifi, мени показује 42/22.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Да ли смо ми на Еон фул пакету добили убрзање на 200 Mbps, ја сам на Новом Београду?
На апликацији стоји 150/10 а нисам палио комп да тамо проверим.
Која је мах брзина та телефону преко wifi, мени показује 42/22.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
250/25

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni pre neki dan doneše Tehnicolor. Prešao sam na Eon premium.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Odlican je TC za Lan, i wifi 5ghz uglavnom izvlaci 350-400Mbita lagano, ali domet mu je ozbiljna mana
 
Imam dobar Asus ruter kojeg sam sad prebacio u AP mod i sa njega delim dalje po stanu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Trenutno je vrlo otežan ili u prekidu internet na Novom Beogradu. Kako je kod ostalih?

Послато са "Samsung Galaxy Note 8", помоћу Тапатока
 
Crkao novi sad, Grbavica, sad se povratio

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Moj Ubee EVW32C na 5,4GHz dobacuje bez problema 5m kroz zidove od opeke.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Kod nas u kraju SBB koaksijalni internet radi kao i ranije, ali razlog nije kvalitet SBB mreže već činjenica da je većina korisnika na čvorištu starosti preko 70 godina, a oni uglavnom gledaju tv i koriste Viber. Skoro niko od njih ne zna šta je streaming, a srednjoškolaca uopšte nemamo. Zahvaljujući demografskoj strukturi nema smetnji i internet konekcija radi isto kao i pre ovih okolnosti. Koaksijalni internet je još jednom pokazao da je potpuno inferioran u odnosu na fiber-optički, koji mnogo bolje podnosi opterećenje. Hvala mojim komšijama zbog toga što još uvek imam solidnu internet konekciju.
 
Kod nas u kraju SBB koaksijalni internet radi kao i ranije, ali razlog nije kvalitet SBB mreže već činjenica da je većina korisnika na čvorištu starosti preko 70 godina, a oni uglavnom gledaju tv i koriste Viber. Skoro niko od njih ne zna šta je streaming, a srednjoškolaca uopšte nemamo. Zahvaljujući demografskoj strukturi nema smetnji i internet konekcija radi isto kao i pre ovih okolnosti. Koaksijalni internet je još jednom pokazao da je potpuno inferioran u odnosu na fiber-optički, koji mnogo bolje podnosi opterećenje. Hvala mojim komšijama zbog toga što još uvek imam solidnu internet konekciju.

Odradite download test na ovom linku https://drive.google.com/file/d/0B1MVW1mFO2zmZHVRWEQ3Rkc3SVE/edit preko dana i uvece i napisite rezultate.
Kod mene preko dana 28 do 30 megabajta u sekundi, a uvece se krece izmedju 10 i 14 megabajta u sekundi.
 
Trenutno je vrlo otežan ili u prekidu internet na Novom Beogradu. Kako je kod ostalih?

Послато са "Samsung Galaxy Note 8", помоћу Тапатока
И код мене је тако (Блок 70а), враћање не ради - сецка, чак и и Еон ТВ апликација закуца, мораћу на Еон бокс да се вратим.
Ајде да кажемо да су сад сви на нету, многи не раде, многи раде од куће, деца не иду у школу.....

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Trenutno je vrlo otežan ili u prekidu internet na Novom Beogradu. Kako je kod ostalih?

Послато са "Samsung Galaxy Note 8", помоћу Тапатока

Na BK sve normalno.

Odradite download test na ovom linku https://drive.google.com/file/d/0B1MVW1mFO2zmZHVRWEQ3Rkc3SVE/edit preko dana i uvece i napisite rezultate.
Kod mene preko dana 28 do 30 megabajta u sekundi, a uvece se krece izmedju 10 i 14 megabajta u sekundi.

Ne testiram bas cesto ali kad god pogledam ujutru/uvece kod mene ide skoro do deklarisanih vrednosti 100/10.
 
Ove nove Ubeee uredaje koje sad trenutno dele ne znam tacno da li su modeli sa plavim ili zelenim osvetljenjem ali sam siguran da su upitanju https://www.ubeeinteractive.com/?product=evw32c

A za ovaj stariji nazalost ne znam tacnu oznaku, ali evo slike kako izgleda Pogledajte prilog 283115

I nemoj da te lazu kako je novi bolji jer nije :)
Hvala na pomoći! Malo si me zbunio slikom i modelima.
Ne znam koji je ovo na slici, nije nijedan od navedenih modela.

Najstariji (2016.) je EWV3270 (prvi na slici). Kakav je on?
Zatim EWV32c (drugi na slici). Za njega Rafiki kaže da radi sasvim dobro.

Trenutno imaju samo EWV3270.

Međutim, u međuvremenu moja majka (preko 65 godina) donela je odluku da ne želi da joj monter u ovim uslovima ulazi u stan (covid), i da se odlaže, a SBB je rekao da mogu da zamenim bez ograničenja.
aa9406af0c18103f5dfda7c807fdae14.jpg
c3e7d78af14944f8e62fb8094d9b01c4.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja imam ovaj sa poslednje slike, wifi nije najsjajniji što se tiče brzine (izvlači 60-100mbs) ali bar je stabilan ne puca :)

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
 
Meni je EWV32c pucao tokom toplih dana dok je ležao na boku. Pošto sam ga uspravio da se bolje hladi, više ne puca.
WiFi-5GHz izvlači 100Mbps na mobilnom a punih 150Mbps na laptopu, samo treba proširiti kanal na 40MHz.
 
EWV32C ide preko 200Mbps na 5GHz, ali brzina zavisi i od uredjaja kojim se meri. Kod mene neki telefoni 200+, neki oko 160.
Inače uredjaj je projektovan da stoji uspravno.
Pozdrav
 
Trenutno (ili nadalje) imaju samo EWV3270 (prvi sa slike), da li je on ok? :)
 
Imaju. Ali rekli su mi ovde kolege da TC ima slab WIFi domet, što je meni bitno. Zato sam se odlučio za Ubee.
 
Ja imam sledeci slucaj...kod mog sina u stanu TC radi bas tako kao sto kazes, signal pada vec u sledecoj sobi i to znatno, govorim o 5ghz. U mom stanu radi, maltene kao i moj Linksys ruter, izmedju dva betonska zida signal je maltene isti....Jedino sto ne moze na Wifi da ostvari maximalnu brzinu ( i kada sam na pola metra od njega )...jednom sam uspeo 480 a obicno 450-460 i to je to....Menjao sam kanale, svasta radio ali bez uspeha, nesto sam dobio kada sam ugasio power saving...Ali nijednom se nije zaglupeo, za ovih petnaestak dana...mada nemam mnogo potrosaca, osam...
 
Hvala. Meni su zidovi (od cigala) najveće prepreke. Zapravo površina nije velika. Zato su mi ipak savetovali ovde Ubee.
 
Današnje iskustvo sa ruterima Ubee EWV32C i TC (beli) pre povezivanja sa SBB. Telefon sam dogovorio da donesu oba rutera i da probamo wifi signal, uključeni istovremeno (2,4GHz) i sa telefonima proveren signal i oba su imala isti nivo (broj crtica).
Pregradni zidovi nisu od betona (blok, cigla ili nemam pojma) i signala je bilo u svim delovima stana (12x10). Ruter je postavljen tako da do delova drugih soba ima i 12m.
Na kraju montirali TC ( Ubee nije mogao da uspostavi vezu) i preko wifi povezan TV i proban Netflix 1080p ( 7-8m kroz tri zida). Bez problema.
 
Hvala za detaljne informacije, ali sada više zaista ne znam koji da uzmem. [emoji854]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno