Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Razmisli još jednom šta ti je važnije: bridge mod ili razlika izmedju 400 i 500 Mbps u down smeru.
Lično ne vidim neku razliku izmedju ove dve brzine (u svakodnevnom korišćenju).
Pozdrav
 
Molim da mi neko odgovori da li pri instalaciji novog modema za EON paket uz ugovor nekome tražen broj lične karte? Dakle broj lične karte a ne JMBG. Hvala
 
U brdo slucajeva sam video i doziveo da mi prodavac (nebitno cega) kaze da u polje gde pise JMBG upisem broj licne karte ako ne zelim JMBG, tako da mi to nije nista cudno..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
U redu, ali koliko znam SBB ima moje podatke pa mi nije bilo jasno kako je moguće da sam čoveku koji je došao da instalira EON opremu morao da ostavim takav podatak.
 
@Zvezdaš™ Ne

@shomispc Desilo mi se nekoliko puta da su mi trazili ali sam rekao da sam zaboravio LK. Ili zamenis brojeve ili das fiktivne, jer je to nezakonito prikupljanje informacija koji oni ne moraju da znaju.
 
Znači ispao sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, jer mi je čovek rekao kako će da upiše da sam taj podatak odbio da ostavim, iako sam negodovao na kraju sam pristao. Trebao sam da zovem korisnički servis dok je čovek bio kod mene da proverim pre nego što mi uzme podatak. Ako je tačno da podatak nije smeo da uzme onda je ovo čista zloupotreba i lekcija ljudima da NE DAJU svoje podatke tamo gde to nisu dužni.
 
Ja se ne raspravljam kada mi bilo ko od prodavaca, provajdera traži JMBG, samo nalupam random datum rođenja i random sledećih 6 cifara i to je to, lakše mi nego da se raspravljam.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Razmisli još jednom šta ti je važnije: bridge mod ili razlika izmedju 400 i 500 Mbps u down smeru.
Lično ne vidim neku razliku izmedju ove dve brzine (u svakodnevnom korišćenju).
Pozdrav

Nije poenta šta mi je važnije (bridge mod mi je neophodan!), već da imam pravo a oni obavezu (zakonsku) da mi: ili obezbede oećano/plaćeno, ili da mi srazmerno procentualno smanje cenu. Što ću i zahtevati, pozivivajući se na odgovarajućer zakone, pravilnike i uredbe.
Ne mrzi me, vičan sam u tome, a imam nažalost živeči u Srbiji i prekomerno iskustva (poresko sam jednom naterao da mi se izvinjava, kao i načelnika policije, a imam i drugu tužbu u Strazburu protiv države :d).
Prosto.
 
Vidi ovako: uz EON Premium pakete SBB daje HG uredjaje. Ti uredjaji nemaju bridge mod, niti je bridge mod naveden u ugovoru kao stavka, te ne vidim kako bi te SBB uskratio za to. To što sada imaš modem je OK, ali za nove usluge ne daju modeme nego HG (bar koliko ja znam). Premium paket je van CG-NAT-a, te ćeš (najverovatnije) imati javnu adresu.
Ako ti je važno da imaš javnu adresu na svom uredjaju, možeš ili da probaš da zadržiš modem (uz manje brzine) i svoj ruter, ili da uzmeš HG i svoj ruter uz dodatni NAT. Dakle, kompromis u svakom slučaju. Naravno, u teoriji postoji mogućnost da ti SBB da modem koji može da izgura 500Mbps, mada još nisam čuo da imaju takve modele. Ako imaju, javi ovde, jer verujem da ima još zainteresovanih za njih.
Bridge mod na HG uredjajima je isključen pre nekog vremena i ne verujem da ga SBB uključuje na zahtev korisinika.
Situacija je takva kakva je. SBB bi mogao da ima bolju i fleksibilniju ponudu uredjaja, ali nemaju. Na kraju krajeva, kome se ponuda ne svidja, ne mora ni da koristi SBB.
Ako misliš da ih zbog loše ponude modema teraš do Strazbura, šta da ti kažem? Samo napred, to je tvoje vreme, ti odlučuješ kako ćeš ga potrošiti...
Pozdrav
 
Hahaha :d Sigurno ne do Strazbura zarad modema, to je daleko ozbiljnije pitanje; ali do niže cene, moguće ,)
Znam da je tako, ali ja ne prihvatam stanje kao takvo. Iako si u pravu da me niko ne tera na njihove usluge, ali ja i nisam tražio nešto neverovatno: hoću modem jer imam svoj ruter.
ALI glavni štos je što mi je rečeno da ću IMATI max brzine iako ostanem na modemu jer nemaju da mi daju drugi uređaj a da može bridge-mod; iako sam odmah znao da to nije tačno. E sada taj razgovor je dovoljan dokaz, šta da im radim kad se ne razumeju u svoj posao... ;)
Ja ovde i ne izdvajam SBB kao posebnog slučaja, svi znamo da falinke imaju svi, svako svoju.

Pa ja kontam, da će kad tad morati unaprediti i Modeme, jer i poslovnim korisnicima već nude veće brzine i šta tada? Nema šanse da se oni zadovoljavaju (bar oni ozbiljni sa svojom opremom) sa duplim NAT-om, kako njih rešavaju?? Ili bridge-mod ili modem!
E sada kad, videćemo; ja ću ih maltretirati konstantno, telefon, mail, dopis, lični odlazak... :D
 
Poslednja izmena:
Koje je rešenje? Kako povezati svoj ruter i izvući max?
 
Koje je rešenje? Kako povezati svoj ruter i izvući max?

Trenutno nikako tj. samo polovično; ili niža brzina ili dupli NAT (i drugi problemi uz njega)...
Osim kome ne smeta dupli NAT, i ne smeta mu da se odrekne UniFi, i zna sve da podesi na oba rutera kako treba; njemu će još i raditi (skoro) kako treba.
 
Poslednja izmena:
Imam Asus 68 i spojen je na sbb ubee ,radi vec par godina u full brzini,osim duplog nata nema nikakvih problema

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
osim duplog nata nema nikakvih problema

Pa to je upravo najveći problem!
Rekao sam kome ne smeta dupli NAT (iskreno verujem da većini ne smeta...) OK.

Mada nije samo NAT problem, osim ako se drugi ruter ne prebaci u AP mod tada OK. Ovako dva DHCP, dva Firewall-a itd. je daleko od idealnog, tj. nije sve u brzinama, tada odu na gore latencija (ping) i jitter!
I to da ako pritom nisi ugasio ni Unifi, onda imaš smetnje i u WiFi segmentu jer tada ne možeš da ubiješ WiFi da radi na Ubee koji ometa WiFi tvog rutera!!

Nije tako prosto... Osim kažem, za one koji tačno znaju šta rade.
 
Da li jos neko ima problem sa torentima? Speed test je OK,ali torenti nece preko 7-8 MB/s.
Da proverim da li je do mene (mada sve pokazuje da je OK) ili su ogranicili torente zbog korona bandwidth-a.
 
Jel uspeo neko da od ovog Ubee napravi neku sirotinjsku NAS ili media server varijantu? Sa fleskicom..

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Da, radi sa PCevima i telefonima, samo je brzina prenosa reda 2-4MB/s. U poslednje vreme se u kući više orijentišemo na cloud razmenu.
 
Da, radi sa PCevima i telefonima, samo je brzina prenosa reda 2-4MB/s. U poslednje vreme se u kući više orijentišemo na cloud razmenu.
Moze malo uputstvo kako da ga konfigurisem?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Pa to je to u sustini, hvala. Ali ne mogu da pristupim fajlovima nikako..

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Jos neko sa internet problemima danas? Nije ih moguce dobiti na kontakt centru.
 
Meni je danas internet očaj. Mnoge sajtove ne otvara, neke otvora užasno sporo. Eon smart tv aplikacija jedva radi. Konstantno zamrzavanje slike. Zvezdara


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
EON van mreže na TV-u prekida konstantno, problemi i kod mene.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Meni na droćolu sada normalno
https://www.speedtest.net/result/9230745902
Dioduše pre dva dana je automat govorio da se otklanja kvar na droćolu zvezdari i još negde. Očito je kod mene sređeno, jer su mi tada pucali neki strani sajtovi...
 
Srednji deo Tbunara radi očajno
 
Mali off:
Imam EON Premium
Ako želim i da u drugoj(dečijoj) sobi imam opciju 7 dana unazad koliko treba da se plati i da li to menja mesečnu rentu?
Trenutno je u dečijoj sobi D3 mini...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno