Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kratko pitanje za sve one koji su mnogo vise upuceni od mene.
Pitanje se odnosi na internet usluge i fon(MTS je sada) na bazanijskoj kosi, dal je bolje MTS uzeti ili SBB(beogrid ispada iz price), ili mozda cak i nesto trece/cetvrto?
Najbolji odnos cena/kvalitet. Hvala!!!

PS Dal mora nova ugovorna obaveza ako ljudi hoce da odjave npr. samo internet(trio ugovor istekao odavno)

Za MTS vs SBB ne znam sta da ti kazem, sa SBB-om nisam zadovoljan, a MTS nisam probao.

A promena paketa u SBB-u povlaci i novu ugovornu obavezu (cista bahatost i bezobrazluk).
 
Kratko pitanje za sve one koji su mnogo vise upuceni od mene.
Pitanje se odnosi na internet usluge i fon(MTS je sada) na bazanijskoj kosi, dal je bolje MTS uzeti ili SBB(beogrid ispada iz price), ili mozda cak i nesto trece/cetvrto?
Najbolji odnos cena/kvalitet. Hvala!!!

PS Dal mora nova ugovorna obaveza ako ljudi hoce da odjave npr. samo internet(trio ugovor istekao odavno)
Ugovorna obaveza mora svakako, ako si kod mts trenutno prelaskom na SBB imaš pravo na 6 meseci gratis.
 
Hvala na odgovorima @marketman i @bilbo49
Ja licno bih odjavio fon i da imam samo net, pa mi ostaje pitanje kako do interneta onda, zato MTS moze da igra ulogu, neki box paket/iptv/fon/net. Ili SBB tv+net.
To mi predstavlja glavobolju.
 
Zna li se kada ce integracija SBB-IKOM u Zarkovo,sve rade samo nikako da dodju u Zarkovo
 
Hvala na odgovorima @marketman i @bilbo49
Ja licno bih odjavio fon i da imam samo net, pa mi ostaje pitanje kako do interneta onda, zato MTS moze da igra ulogu, neki box paket/iptv/fon/net. Ili SBB tv+net.
To mi predstavlja glavobolju.
Kako misliš da odjavis telefon i imaš iptv?
 
Posto ovi iz SBB-a ne razumeju sta zelim, ajd da vidim ovde da li ima pomoci.

Modem je iz Cisco EPC3208G i bio je zakljucan za user/pass za podesavanja. Posto su me u jednom trenutku grunuli iza NAT, vratili su posle dinamicku posle prepirke, u medjuvremenu, da bih imao pristup portforward na modemu, jedini nacin pristupa admin podesavanjima je fabricki reset modema, to je i ucinjeno. Neko je pre toga zakljucao admin/pass, tj. uopste nije hteo ista da prihvati za pristup cak i blanko.
Problem sada je, sto mi ne radi passthrough IP adrese koju dobijam od provajdera. U smislu, da ne vidim IP provajdera u opciji WAN na svom TP Link ruteru (WAN opcija). Dobijam samo DHCP adresu iz modema. Iskljucivanjem DHCP-a na modemu, dobijam K da izbijem oci i nista ne radi. Jedini nacin je da ustekam modem direkt u komp i da ukljucim DHCP ponovo, pa da vratim na TP link WiFI ruter.

Inace, passthrough je po automatizmu radio normalno pre fabrickog restarta.

Da li neko ima ideju da se odradi passthrough/bridge, tj. da dobijem direktno IP adresu provajdera u ruter. Jer samo ovako prakticno iza 2 DHCP/a (modem i wifi ruter).

Edit:

Izgleda da ni injector ne radi zbog poslednjeg firmware-a. Ovo mora SBB sa svoje strane da uradi. Nema druge. Bem ti modem.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
3208 je cable modem, bridge. On mora da ti "prosledi" adresu od sbba, tako radi...

Proveri 100% koji model tačno imaš, nešto mi tu čudno.

Sent from my MI 3W using Tapatalk
 
3208G je.

Ali ne prosledjuje na izlazu IP adresu SBB-a, nego od internog DHCPa.
Kad iskljucim DHCP na modemu, ruter vise ne vidi modem. Cak i posle restarta oba uredjaja. Ne dobija ikakvu adresu na WAN. Samo vrti renew.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Када је друга телефонска линија постала саставни део понуде Трио Силвер пакета? Можда је у питању грешка на порталу "МојСББ"? Да није било негде обавештење, а ја нисам прочитао :) :D

SBB.png
 
Poslednja izmena:
Pa pretplata za drugu tel liniju je ionako 1 din (bez minuta) tako sa je prakticno uvek bila ukljucena u paket :) Mislim da je to na moj SBB greska u prikazu...
 
@ Excalibur
Modem nema DHCP, inače bi bio ruter. On samo prosledi IP adresu provajdera.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni znao da ima 3208 kao modem/ruter ...
Probao si mac clone na TP-Link?

Sta ima ta G verzija? Samo ti smeta ruter koliko vidim. Moze li u bridge native da se postavi yaj uredjaj? Svakako, ako nisi, prvo mac clone na TP-Link probaj.
 
Nisam ni znao da ima 3208 kao modem/ruter ...
Probao si mac clone na TP-Link?

Sta ima ta G verzija? Samo ti smeta ruter koliko vidim. Moze li u bridge native da se postavi yaj uredjaj? Svakako, ako nisi, prvo mac clone na TP-Link probaj.

Ne moze u bridge mode. Tu je problem. I izgleda da je problem na strani IKOM/SBB.
Sad je dosao covek da proveri, cak je stavio i Tečnikolor, ali radi sve isto. Na izlaznom portu izbacuje DHCP koji modem profurava. Tako da je izgleda negde problem na relaciji IKOM/SBB - modem.
MAC clone ne radim, jer je taj modem do "fabrickog restarta" normalno radio. Znaci, na izlazu, da se tako izrazim, izbacivao je IP adresu koju dodeljuje IKOM/SBB. I uopste nisi mogao da pristupis administrativnim stvarima (kontrola modema). I sada se logujes na 192.168.0.1, umesto na 192.168.100.1.
Cak i na ovom Tečnikolor se pristupa sa 192.168.0.1.

Vrlo cudan problem.
 
Kao što rekoh, ja imam 3208 modem, i svoj ruter (i svoju 192.168.1.0 mrežu). Do skoro sam modemu prilazio sa 192.168.0.1. Ponukan ovim pisanjem, sada sam proverio - modem je na 192.168.100.1. Pojma nemam da li su radili FW upgrade, kod mene uvek sve radi bez problema
 
Modem 3208 kod mene oduvek je bio na 100.1; Evo firmware je Feb 2016. Injection koji je nekad radio na epc2100 nije nikad radio, a i na starom modemu su pre nekoliko godina firmareom onemogucili dosta toga.

Za Excalibura, cek malo. Sta tebi uredjaj daje na izlazu 192.168.0.100 opseg? Tako kako si opsiao to je radilo u brdge modu pre update. Ali opet, ruter iza podesis da bude u drugom opsegu.
Ocigledno, net imas (ili koristis neki drugi), samo port fwd vise ne mozes da podesis? Trazi im zamenu za 3208, ili stari fw da flashnu.
Najbolje je da se raspitas kod terenaca, ima li ili nema u skaldistu, pa insistiras kod SBB i kazes da znas da ima (kad ga bude bilo).
 
Na izlazu daje 192.168.0.10 ili 11. 11 kada nakacim direkt u komp, 10 na ruteru.
A pristup, kao sto napisah, vise nije na 100.1, nego na 0.1.

Moguce da je do firmware, mozda je i do sinhronizacije sa bazom, 'bem li ga sta li je.
Cak je i Technikolor radio isto tako. Sto je moguc pokazatelj da je moj factory reset nesto zeznuo tamo, a prilikom sinhronizacije.

Jos uvek traje zavrzlama, pa cekam ishod. Dotle sam iza duplog NAT(DHCP) i sad imam opet zeznutu pricu sa IP uredjajima.
Mogu da odradim MAC clone, ali onda gubim neke druge stvari, a vezane za kontrolu nekih od softvera preko android aplikacija.

Nista, cekam SBB da vidi resenje oko ovog problema.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Nimsa ja lepo procitao danas (sa posla) tvoj post.
Ne vredi ti mac clone (ionako je samo click on/off) jer ti uredja vise ne radi u bridge modu ocigledno. Jedino da procackas malo, vrlo redak uredjaj, opcije na njemu, ali SBB forsira takav sw - bez bridge moda na ruterima. Samo ne znam onda koja je namena uredjaja koji ima router software, jedan lan out, a nikakva podesavanja u sw ...
 
Poslednja izmena:
Javili su iz SBB-a da ne kapiraju kako je doslo da posle restarta na fab. podesavanja u ovakvu situaciju i da resavaju. Modem je postao home gateway/ruter, a to ne bi smeo biti.
Sad, cekam resenje sa njihove strane.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Javili su iz SBB-a da ne kapiraju kako je doslo da posle restarta na fab. podesavanja u ovakvu situaciju i da resavaju. Modem je postao home gateway/ruter, a to ne bi smeo biti.
Sad, cekam resenje sa njihove strane.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk

EPC 3208G je iskljucivo modem. Jedino sto mi pada napamet je to da su greskom kroz mrezu pustili pogresan firmware (update firmware-a). Ako je tako, cudi me da radi uopste...
 
Ne verujem da je pogresan, jer firmware je ovaj: epc3208g-ESIP-5-v302r125562-130611c
Stoji i u nazivu EPC3208G. Vise mislim da je problem nastao samim restartom. Cak i kada udjes u podesavanje modema, za pristup modemu stoji da se vrsi preko 192.168.0.1, a ne 100.1.
Znaci, treba da upucaju firmware ili skriptu koja blokira pristup kroz user/pass, postavlja pristup na 100.1 i da propusti IP od provajdera na izlaz/e (posto ima i za telefon - VOiP), tj. da DHCP vise ne radi svoje. Taj firmware ili skriptu imaju, samo da je puste kao azuriranje. Mada ne znam sto dulje ovoliko. Da li ne razumeju ili sta god.
 
Poslednja izmena:
Samo da ne bude da zveknu sve 3208 tim firmware.
To je problem sa SBB. Ne trazim im nista preko da mi daju, vec kad uzimaju ono sto si imao (kanale, cgnat, funkcionalnosti, id1otska objanjenja trivijalnih stvari ...). Nikad nemaju opciju da ti to vrate, ili slazu da su objavil ili ti kao kompemzaciju nude ono sto ti ne treba i nije ni u kakvoj vezi sa oduzetim.
 
Koliko upstream kanala treba da bude ukljuceno posto meni je vec 2 nedelje ukljucen samo jedan i imam ogroman packet loss modem je EPC3928S. Sta mogu da pokusam da bi popravio to
 
Koliko upstream kanala treba da bude ukljuceno posto meni je vec 2 nedelje ukljucen samo jedan i imam ogroman packet loss modem je EPC3928S. Sta mogu da pokusam da bi popravio to

Можеш да контактираш СББ кориснички сервис и пријавиш проблем :)
 
Hvala na odgovoru ali dali mogu da uradim nesto odmah da bi popravio
 
Kod mene su 4 kanala aktivna.
 
Mislim da ne mozes sam to da resis. Kod mene se modem sam restartovao povremeno kada je bio samo jedan Upstream channel, nakon reklamacije su se pojavila 4 Upstream i problem resen.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno