Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ok ukapirao sam :)
Nista mi nije od koristi.
Malo mi je neobicno da nema jer sam ovu funkcionalnost imao na IPTV. Na daljinskom sam mogao vratiti 1-2h unazad program koji trenutno gledam. Cak je radilo i vracanje na pocetak emisije(bez premotavanja) klikom na plavo dugme na daljinskom.
Ali dobro ovde sam dobio mnogo vise nego u MTS-u. Ne moram imati sve :)

Pretpostavljam da je mrka kapa da kukam za NickJr na SBB forumu :) da i on dobije tu plavu strelicu :D

@lega99
Ja sam imao srece jer mi je D3 sa jedne strane televizora a UBEE sa druge strane pa je bukvalno kablic od 2m sakriven iza TV-a zavrsio posao.
Edit:
Zaboravih
Mene su povezali u subotu i isto do ponedeljka(2-3 dana) sam imao tu neku brzinu od 50Mb. Sto mi je bilo svemirski brod jer sam pre toga godinama bio na 7Mb :)
 
Poslednja izmena:
Ok ukapirao sam :)
@lega99
Ja sam imao srece jer mi je D3 sa jedne strane televizora a UBEE sa druge strane pa je bukvalno kablic od 2m sakriven iza TV-a zavrsio posao.
Edit:
Zaboravih
Mene su povezali u subotu i isto do ponedeljka(2-3 dana) sam imao tu neku brzinu od 50Mb. Sto mi je bilo svemirski brod jer sam pre toga godinama bio na 7Mb :)
Mene su povezali u cetvrtak, optiku sam imao Targo 40/20 Mbps tako da ovo 60Mbps nije nesto jer sam ugovorio paket od 200Mbps. Da je samo to ali nista nije ok, skretnica za TV visi na kablovima nisu je usrafili ili zalepili, umesto uticnice za optiku trebali su da stave SBB uticnicu a ovu da skinu (ostavili staru kako je bila a nova stoji na ormaricu pored kompa) taj lan kabl nisu stavili, brzina 60Mbps, telefon gde vise ne znam na cemu sam ISDN ili na IP telefoniji nalog za prenos nestao...Danas je sreda i nista se nije promenilo uprskos zvanju tehnicke podrske, pisanju e-maila na info, zvanju promoterke, imam internet a imao sam ga i pre optika sad optika pre...

edit:
Sad vec verujem da je to sve sa namerom, trebalo je nas troje da se prikljucimo, kad je pocelo zezanje ljudi cekali i na kraju odustali, prikljucio sam se samo ja, mozda misle da sam napalio te ljude da odustanu a i ne svidja im se sto gundjam i kritikujem. Mnogo ljudi se prikljucilo pa ih boli uvo kad neko gundja, plasim se samo da ne izmisle caku da je tih 60Mbps dok traje gratis period ili mozda zele da me izlude pa da raskinem ugovor.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Like
Reagovanja: M J
Imas pravo na raskid ugovora prvih 30 dana. Pozovi se na to, da si nezadovoljan uslugom i da ces raskinuti.
Resice ti probleme odmah. SBB uzima manje firme za montayu da bi ustedeo. Nema uopste terensku sluzbu koja se bavi krajnjim korisnicima.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pre par dana su mi uveli D3, generalno sam zadovoljan, ali sam primetio da recimo na Nick Jr kanalu dolazi na svakih sekund-dva do mikropikselizacije. Na D3i koji sam do sada koristio taj kanal savršeno radi. Još ga nisam odjavio, pa baš mogu lepo da uporedim i slika je bez pikselizacije i generalno bolja na D3i.
 
  • Like
Reagovanja: M J
A ostali kanali ? HD...
 
Ok, hvala. Menjam mts tv za sbb... Imam samo mali problem, ne razvlače mi se kablovi, kanalice, po stanu, a da dodje do sobe, mora proći kroz ceo stan iz zgrade.

Zato bih pre d3i, ako nije neka razlika.
 
Ja sam sa D3i bio prezadovoljan, ali je u poslednje vreme wireless provajder počeo da brljavi, pa sam pre svega zbog interneta prešao na D3.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Pre par dana su mi uveli D3, generalno sam zadovoljan, ali sam primetio da recimo na Nick Jr kanalu dolazi na svakih sekund-dva do mikropikselizacije. Na D3i koji sam do sada koristio taj kanal savršeno radi. Još ga nisam odjavio, pa baš mogu lepo da uporedim i slika je bez pikselizacije i generalno bolja na D3i.

Da, i ja vec danima vidim taj problem na Nick Jr. Meni se cini kao da su na ovom kanalu maksimalno smanjili bitrate jer se secam da slika nije pre bila ovako losa. I kod mene nema problema na drugim kanalima.
 
treba okrenuti podršku... i ja sam imao ranije problema sa nekim programom pa su nešto čačkali i sredili ga... samo čočvek mora da im sedne na grbaču :d
 
Na D3i AMC HD je kanal koji najčešće ima nekim problema sa slikom...
 
200 megabita do smokve ;)
Nerealno... Nešto mi tu sumnjivo.

Sent from my MI 3W using Tapatalk
 
200 megabita do smokve ;)
Nerealno... Nešto mi tu sumnjivo.

Sent from my MI 3W using Tapatalk
Zasto, to je trio extra gold paket 200/20 optika imas jos jaci paket od 300Mbps. Zato do New Yorka ne moze da istera toliko nego negde 165Mbps. Koristim yandex DNS servere. Skidao sam neki linux .iso od 4.3 GB skinuo ga za 3 minute.
 
Drugari, imam jedan problem koji mi nikako nije jasan. Kupio sam sa Alija jeftini ruter repeater Tenda N300
Screenshot_20171029-075303.png
Imao sam i ranije takav uređaj, barem pod tim imenom ali sam ga poklonio i skoro, ponovo naručio nov (drugi prodavac i sada drugačiji firmware). Stari je radio bez greške (i kao repeater wifi-ja pod istim imenom i pod drugim imenom), a tada sam imao kablovski internet drugog operatera. Ovaj novi ruter, sada sam na SBB, posle par minuta, ubije mi internet i (kućni) telefon (tv program radi). Namestim da preuzima sbb wifi i šalje dalje kao svoju mrežu. Sve to radi po par minuta i posle toga kraj. Nemam SBB net, nemam SBB kućni telefon. Wifi original mreža postoji ali protoka nema, čak ne mogu ni u setovanje rutera da uđem (192.168.0.1).
Kada resetujem SBB ruter, treba mu jedno 5 minuta da oživi. Šta ovo može biti, tri puta sam probao uvek isti rezultat?
Razmisljao sam se na kojoj temi da postavim pitanje ali racunam da je i do neispravnosti (Tenda) rutera opet ima neka fora sa SBB. Ruter se nakaci na SBB wifi, stagod da radi ne bi trebalo da utice na crkavanje SBB wifi-ja!?
 
Poslednja izmena:
IP adresa Tenda rutera je ista kao kod Cisco/Ubee HG 192.168.0.1.Treba promeniti IP adresu Tenda rutera.
 
Kao što je napisano, konektuj se direktno na Tenda router, promeni adresu na 192.168.1.1 i ako hoćeš za WAN adresu ukucaj statičku iz opsega HG-a npr. 192.168.0.25. Možeš da ostaviš i Dynamic IP (via DHCP) ali na HG-u mora da bude uključen DHCP.
 
Na Banovom Brdu jok. Ni net ni kablovska..evo ima vec 2-3h sigurno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ima nekih informacija, da li Sbb ima odgovor na sirenje Mts-ove mreze optike?
 
Kratko pitanje za sve one koji su mnogo vise upuceni od mene.
Pitanje se odnosi na internet usluge i fon(MTS je sada) na bazanijskoj kosi, dal je bolje MTS uzeti ili SBB(beogrid ispada iz price), ili mozda cak i nesto trece/cetvrto?
Najbolji odnos cena/kvalitet. Hvala!!!

PS Dal mora nova ugovorna obaveza ako ljudi hoce da odjave npr. samo internet(trio ugovor istekao odavno)
 
Poslednja izmena:
Danas mi prebacuju dva broja sa ISDN linije na SBB dva broja. Imam panasonic bezicni i vtech koji sam dobio, da li ce panasonic raditi kad se utakne u ruter za to predvidjeno mesto.
 
mislim da ne ako je ISDN telefon.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno