Šta je novo?

SBB - generalna diskusija (2024) [nije tema za EON box i aplikacije]

Pa ako su u okviru UO, mogu u tih mesec dana da traže raskid. UO i znači da se u okviru nje ne može ništa menjati. Znači korisnik ne može da odustane bez penala, provajder ne može da menja cenu ni uslugu.
Inače bi provajder mogao da radi šta hoće, npr. da poveća cenu na 500 evra mesečno i da samo izda obaveštenje mesec dana unapred
 
@CR77 @ppzero na osnovu čega ćete tražiti raskid ako poskupljenje stupi 01.03. a najave mjesec dana ranije?

Pa ako su u okviru UO, mogu u tih mesec dana da traže raskid. UO i znači da se u okviru nje ne može ništa menjati. Znači korisnik ne može da odustane bez penala, provajder ne može da menja cenu ni uslugu.
Inače bi provajder mogao da radi šta hoće, npr. da poveća cenu na 500 evra mesečno i da samo izda obaveštenje mesec dana unapred
Eto čovek @mlax37 odgovorio, hvala mu.
 
Vidim i ja sad da na sajtu stoji da je eon full 4249 rsd, a placao sam ga 4149 rsd.Koji pilicari nece da stave u vestima na stranici da ce doci do poskupljenja.

Edit, ipak to nije poskupljene, vec cena ako nije aktivan e-racun.Tako da jos uvek nema nigde vesti o poskupljenju.
 
Poslednja izmena:
100 dinara je zbog papirne verzije računa
 
Da li treba da se deaktivira ovaj HBO paket što je bio promo za Novu godinu da ne krenu da naplaćuju ili će po difoltu oni da ga deaktiviraju? U aplikaciji je bila opcija da ga aktiviram, ali nigde ne vidim opciju da ga deaktiviram.
 
Ja kliknuo na deaktiviraj,ono sad stoji da imam 2 hbo premium promo aktivirano.Trebalo bi sami da deaktiviraju
 
Novembra sam otišao u SBB da potpišem Raskin ugovora pošto je isticao u decembru. Pozvali me iz njihove službe. Rekao im da imam ponudu Mts-a za 12 meseci po 1 din. Dali su mi Eon Premium 12 meseci po 1 din. Ugovor 24 meseca.
E sada do tada sam imao mogućnost da koristim 2 Eon Smart TV aplikacije. Vidim da su mi sada smanjili na 1. Zvao ih, prave me budalo kako nikada nisu imali u ponudi 2 Eon Smart TV aplikacije . Neverovatno.
Ja sam imao 2 slota za Smart TV, ali se ispostavilo da je to zbog toga sto nisam aktivirao Eon Box koji sam dobio uz ugovor (nije mi bio otpakovan TV kad je serviser dosao na ugradnju, pa smo ostavili da ja sam aktiviram kad otpakujem i prikljucim TV). Kad sam prikljucio TV, odlucio sam da instaliram aplikaciju na TV i da Box uopste ne koristim, sve do nedavno, kad sam ga aktivirao za drugi TV. U tom trenutku, taj preostali slot za Smart TV je nestao i pojavila mi se sekcija sa Eon Box-om u MojSBB aplikaciji. Tako da je do toga, verovatno, nemam drugo objasnjenje.
 
Da li sbb planira da dečiji kanal CARTOONITO prebaci u HD i doda Srpski jezik kao i da prebaci tv Vojvodina 1 i 2 u HD jer su krenuli sa emitovanjem u HD
 
Poslednja izmena:
Za nekoliko dana mi ističe ugovor sa SBB-om. Bio sam do njihove poslovnice da vidim da li može da se dobije neki popust. Nisu to mogli da urade u tamo, ali su rekli da će me zvati neko iz njihove službe. Međutim, niko ne zove, a u međuvremenu sam dobio vrlo primamljivu ponudu od Yettela. Voleo bih da ostanem kod SBB jer sam zadovoljan uslugom, samo je cena za mene previsoka.

Ako neki agent SBB-a prati ovaj forum, nek mi se javi.
 
Obrati samo paznju, dobio sam info od sluzbenice yettela da mogu i da ti daju 6, 12 i18 meseci po dinar ali si u obavezi da budes +18 meseci kod njih. Nisam hteo da ulazim u polemiku, ali mi se cini da je nistavna ugovorena obaveza duza od 24 meseca...

Postoji verovatnoca da ce te uskoro pozvati, sigurica je, najkasnije par dana nakon sto vratis opremu.
 
Za nekoliko dana mi ističe ugovor sa SBB-om. Bio sam do njihove poslovnice da vidim da li može da se dobije neki popust. Nisu to mogli da urade u tamo, ali su rekli da će me zvati neko iz njihove službe. Međutim, niko ne zove, a u međuvremenu sam dobio vrlo primamljivu ponudu od Yettela. Voleo bih da ostanem kod SBB jer sam zadovoljan uslugom, samo je cena za mene previsoka.

Ako neki agent SBB-a prati ovaj forum, nek mi se javi.
Yettel ima solidan internet ,ali tv ponuda je losa i stalno ima problema sa prijemom signala za tv kanale
 
Za nekoliko dana mi ističe ugovor sa SBB-om. Bio sam do njihove poslovnice da vidim da li može da se dobije neki popust. Nisu to mogli da urade u tamo, ali su rekli da će me zvati neko iz njihove službe. Međutim, niko ne zove, a u međuvremenu sam dobio vrlo primamljivu ponudu od Yettela. Voleo bih da ostanem kod SBB jer sam zadovoljan uslugom, samo je cena za mene previsoka.

Ako neki agent SBB-a prati ovaj forum, nek mi se javi.
Ja sam u poslovnici bio u neku sredu, rečeno mi je da su im ukinuta šira ovlašćenja i da mogu samo da nude ubrzanje neta za 100 i PLUS i PINK paket, a za sve varijante po dinar i % popusta mora da mi se javi služba za korisnike. Stvarno je tako bilo, u subotu uveče (!) me je zvao momak iz te službe i ugovorio sam 20% popusta na pretplatu postojećeg paketa. PLUS, PINK i ubrzanje neta sam dobio preko toga na njegovu inicijativu, a poklone ne odbijam. Poslat je ugovor po kuriru i potpisan vraćen SBBu, odmah pušten paket novih karakteristika.
Ne poznajem agente SBBa, i dalje verujem da su mitska bića.
 
Ja sam u poslovnici bio u neku sredu, rečeno mi je da su im ukinuta šira ovlašćenja i da mogu samo da nude ubrzanje neta za 100 i PLUS i PINK paket, a za sve varijante po dinar i % popusta mora da mi se javi služba za korisnike. Stvarno je tako bilo, u subotu uveče (!) me je zvao momak iz te službe i ugovorio sam 20% popusta na pretplatu postojećeg paketa. PLUS, PINK i ubrzanje neta sam dobio preko toga na njegovu inicijativu, a poklone ne odbijam. Poslat je ugovor po kuriru i potpisan vraćen SBBu, odmah pušten paket novih karakteristika.
Ne poznajem agente SBBa, i dalje verujem da su mitska bića.
Koja ti je sad brzina neta? Koji paket?
 
EON Full DUO, 300/21 Mbps, a TV je PLUS paket, tj. sve osim HBO premium paketa.
 
Upload je zesci, ja kad vidim kod mene na speedtestu 15mbps prvo pomislim da je nesto zabolo pa se setim da je 20 max na paketu. Brze ide upload preko mobilnog lte.
 
Ja imam 600/60 u eon premium paketu, ali mislim da je sramota da upload bude ovoliko mali! 10 puta je sporiji od downloada. Kod predhodnog provajdera sam imao 300/100 i verujte da je to bolje nego ovo kod sbb-a!
 
Da li su vam danas isključili sve programe koji su bili otključani zbog praznika?
 
Ja sam imao 2 slota za Smart TV, ali se ispostavilo da je to zbog toga sto nisam aktivirao Eon Box koji sam dobio uz ugovor (nije mi bio otpakovan TV kad je serviser dosao na ugradnju, pa smo ostavili da ja sam aktiviram kad otpakujem i prikljucim TV). Kad sam prikljucio TV, odlucio sam da instaliram aplikaciju na TV i da Box uopste ne koristim, sve do nedavno, kad sam ga aktivirao za drugi TV. U tom trenutku, taj preostali slot za Smart TV je nestao i pojavila mi se sekcija sa Eon Box-om u MojSBB aplikaciji. Tako da je do toga, verovatno, nemam drugo objasnjenje.
Ja i dalje imam dva slota za EON Smart TV aplikaciju i koristim ih. Kada sam pre 4 godine prelazio sa Duo Gold Premium na Eon Duo Premium, insistirao sam da mi ne donose ništa od nove opreme. Dakle nemam Eon Box, nikada ga nisam imao. Ostala su mi dva D3 uređaja ( sa vraćanjem unazad) i nihov stari docsis 3.0 modem, bez rutera. Koristim svoje rutere-mesh sistem, za kućnu mrežu.
 
Ja imam 600/60 u eon premium paketu, ali mislim da je sramota da upload bude ovoliko mali! 10 puta je sporiji od downloada. Kod predhodnog provajdera sam imao 300/100 i verujte da je to bolje nego ovo kod sbb-a!

Ograničenje tehnologije stare skoro 20 godina. U teoriji bi mogli da puste 5:1.

Ko ima uslova za MTS optiku i dalje najbolja kombinacija je BOX2 600/300 i EON FULL OTT.
Uz malo pregovaranja cena bude egal kao EON FULL gde je net 300/30!
 
Ne verujem. Hbo ostane nekad duze aktiviran.
 
meni hbo i dalje otkljucan, u aplikaciji sada stoji da je hbo max aktivan za 720 din mesecno.. sad ne zna covek sta da radi, da li da iskljuci ili da ih zove.
 
Moj bio poslednji post u prošloj temi, 03.01.24. mi je ponuđen paket 12/24. Iskreno, već sam bio rešen da pređem u Yettel, dobio sam odličnu ponudu od njihovog agenta, međutim, dođe mi drugar pre nekoliko dana koji inače nije zahtevan i izizuzetno je tolerantan, imao trenutno i Yettel hipernet i SBB istovremeno, organski mu Yettel ne odgovara po svemu, od telefona i daljinca koji mora sa dve šake da drži pa na dalje, tako da sam presekao pre par dana i prekjuče dobio STB EON boks. Slika vidno bolja nego sa D3, koji je sada na drugom TVu i na oba mogu da vraćam unazad 7 dana, pre samo na jednom, takođe i mnogo više kanala. Sa novim Hinsense TVom i sa dosadašnjom Panasonic plazmom, po jedan daljinac i za televiziju i STB, odnosno D3, do sada sam morao oba istovtemeno, od tva u boksa. Od sinoć je sneg, kabl u mojoj ulici je slepi i jedan od prvih uopšte postavljenih, po lošem vremenu, a i inače, slika se zamrzavala i bivala loša, sad toga nema, izgleda da EON platforma i STB bolje guraju kroz lošu mrežu. EON aplikacija na samom Hisense TVu ne radi dobro, dok recimo Netfliks i Youtube perfektno. Generalno sam zadovoljan dobivenim, tj. plaćenim.
 
Signal televizije je identican ( DVB-C ) preko D3 i Eon boksa koji radi preko Coax kabla. Ako su ti dali Eon boks bez Coax-a (samo ethernet zica do rutera), onda je “signal” televizije identican onom za Smart TV aplikaciju preko interneta, a to se smatra losijem od Coax-a.
 
Meni hbo nisu ni otkljucavali, eon lite duo potpisan pre godinu i dva meseca. Nego sinoc od 18:30 do jutros nije bilo interneta, a tv kanali samo prva 3 radila. Jel se jos nekome desilo? NS Liman 4.
 
Vrh Dno