Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Kako? Od avgusta su neke HD kanale prebacili u start, neke u ostale pakete... Spisak kanala

U sustini, mene samo sportski interesuju u HD jer to mogu da sednem i gledam u odredjeno vreme. Filmski HD nemaju premotavanje i ne gleda mi se 30min reklama na 30min programa.
 
Poslednja izmena:
Svi ostali hd kanali su u plus paketu. Sto se tice HBO paketa ,bilo je 10 kanala kad su imali i sd verzije. Ja imam hbo premium gde ima tih 5 hd kanala i plus hbo go,kao i hbo od na eonu.
 
Ocigledno se gore navedeni spisak validan ne slaze sa onim sto pise na sajtu. Kao sto rekoh HIT paket vie ne postoji, verovatno su ga dodali na plus, ali spisak nisu azurirali.
 
Izasli novi paketi za sbb,za d3i ne videh nista.
 
Fino su podigli cenu na 1499 din. I još je broj istovremenih PC/mobilni/tablet stream-ova smanjili sa 3 od 5 na 1 od 3 registrovana uređaja.

Obratiti pažnju na ovu napomenu da dostupnost kanala zavisi od internet provajdera ;) Ispada da je korak u nazad u odnosu na dosadašnji "samostalni EON" za koji se prijavljuju na: https://eon.sbb.rs/gledaj-eon

(a tu stranicu još uvek nisu updatovali).

Taksa za STB prava sitnica :d
 
Sumnjam da ću pohrliti u SBB da zamenim D3i.
Sačekaću koji mesec, može se desiti da na kraju moraju da urade besplatnu zamenu.
 
Idu na foru da oni koji imaju SMART TV koji podržava EON TV aplikaciju netrebaju za korišćenje usluge EON box.
A ko nema SMART TV i želi da koristi njihov EON box (upotreba dva daljinska) mora da plati najam 290RSD mesečno i priključna taksu 6900 RSD ili da kupi EON box za 12990 RSD.
 
Poslednja izmena:
Hm, u principu, što reče neko, možeš vrlo lako da kupiš kineski Android TV i da skineš aplikaciju... :trust:
 
Ma samo kad taj KAON stb stvarno košta 13k dinara. Živo me zanima da li će na tome da na Netflix-u i ostalima da radi 4K stream ili će kao raznorazni "kinezi" da bude ograničen na 720p iako je "4k box".
 
Poslednja izmena:
Da se ne zavaravamo: ko ima 4K TV, vrlo verovatno ima Smart TV i neće da se bakće sa box-om, skinuće aplikaciju (pretpostavljam da SBB cilja na tu poslovnu logiku).
Ko ima FHD TV star 7-8 godina (čitaj: ja), njemu može ovaj box da bude zadovoljavajuć za "opamećivanje" televizora. :p
 
Poslednja izmena:
Pa imaji ljudi koji imaju SmartTV ali nije AndroidTV pa bi im STB koristio da eto pokriju još dodatni spektar aplikacije koje ne postoje za Tizen i WebOS. Pa sa logikom umesto da kupuju "kineza" da plate taksu SBB-u... Što donekle ima smisla pod uslovom da je uređaj stvarno svuda sertifikovan i ima "poseban tretman" kao Chromecast, Fire TV, Roku, nVidia Shield TV a ne kao random Kinez a la Mi Box.
 
Inače, najzad rekoše da D3i ostaje do daljnjeg u opticaju. Stvarno bi bilo kul da u nekom momentu ponude gratis uređaj.
 
Koliko znam Mi box ima sertifikate za Netflix i Chromecast. Mene dugo nesto zanima. Imam dva d3i uredjaja. Ako budem za oba morao da platim prikljucnu taksu i za oba rentu,onda ima da se razilazimo.
 
Chromecast je uređaj (tj 3 generacije uređaja), Cast je protokol (svi box-ovi i TV-ovi koji dolaze sa AndroidTV podržavaju Cast protokol). Cast na Mi Box je na prvih nekoliko firmware više vremena proveo da ne radi kako treba nego što je radio. Novi Oreo firmware je pun bagova. Za Netflix ne znam, ali odgovor se lako nađe tako što se izgoogla informacija da li Mi Box ima Widevine Level 3 ili Widevine Level 1. Ako nema Level 1 = nema preko 720p na Netflix-u. "kinezi" uglavnom imaju Widevine Level 3 .

U svakom slučaju nije naveden na sajtu: https://devices.netflix.com/en/


edit: Nećeš morati ništa da plaćaš (naročito ne taksu) jer ti neće ni menjati taj Albis risiver. E sad da li će da počnu da naplaćuju rentu za Albis (pa da te tako "motivišu" da migriraš na "EON Light/Full/Premium van SBB mreže") to je drugo pitanje.
 
Poslednja izmena:
To za zamenu mi je sad jasno,odnosno shvatam njihovu poslovnu politiku. Iovako su se moji ukucani navikli na Albis. Hvala Shamane. Sto se Miboxa tice,mislio sam na cast ptotokol ali pogresno napisah Chromecast . Uzgred na Miboxu odlicno radi kao i sam EON. A za Netflix ima L1 level,procitah u specifikaciji i na nekim forumima gde pisu amerikanci koji ga kupuju u Walmart-u.
 
Ništa ne verujem dok ne vidim svojim očima ( screenshot sa DRM Info app, i video klip gde se vidi kako na Mi Box browse-uje kroz Netflix app da se vidi da nudi Ultra HD verziju). Pogotovo što ni jedan jedini Xiaomi mobilni telefon nema Widevine Level 1, čak ni Mi 8 koji ima HDR display.

Eto ako neko ko čita ovu temu ima Mi Box nek testira :p
 
Ala su ga zakomplikovali sa uredjajima, paketima, dodatnim uslugama, neazuriranim listama/ponudama/cenovnicima... Osecam se ko u sobi punoj Indijaca gde svi galame, a ti ne znas da li se svadjaju/mire ili tek planiraju nesto od to dvoje. Samo imas osecaj da ce tebe prvog da dohvate ako krene :D
 
Ništa ne verujem dok ne vidim svojim očima ( screenshot sa DRM Info app, i video klip gde se vidi kako na Mi Box browse-uje kroz Netflix app da se vidi da nudi Ultra HD verziju). Pogotovo što ni jedan jedini Xiaomi mobilni telefon nema Widevine Level 1, čak ni Mi 8 koji ima HDR display.

Eto ako neko ko čita ovu temu ima Mi Box nek testira :p

mibox11.jpg
 
Da li sam ja njih dobro razumeo? Uzmem recimo EON premium za 3.000 din. i na TV-u ne mogu da gledam sve kanale, jer sam van SBB mreže. O čemu se ovde radi?
 
Zna li neko sta je Zauder u opcoji vod. Google kaze xxx producentska kuca.
 
Nazad
Vrh Dno