Šta je novo?

Samsung Z Fold 4/Flip 4

Ja sam mislio da uzmem opet Flip, ali kada ovo vidim...
Nadam se da će dizajn koji se planira na Flip5 poboljšati sve ovo, jer ove probleme na Razr i P50 pocket seriji ne vidim...
 
Probaćemo i Flip5; nada poslednja umire :)
Razr i P50 se mnogo manje prodaju, pa je samim tim i teže doći do iskustava ljudi.
 
Flip 4 mi se naguzvao skroz u sredini, bukvalno se oseti ispupcenje pod prstom. Svi na netu sa istim problemom su posle par minuta ili sati zavrsili sa mrtvim pixelima i gornjim delom ekrana. Ja sam imao srece pa samo izgleda ruzno. Mnogo mi se svidja koncept pa kontam da ga lepo uslikam i stavim jeftino na kp i uzmem drugi bez tog problema :D
 
Jeste u jetelu ali nemam kontakt coveka koji ga je originalno uzeo vise. Ne znam da li bi hteli preko imei-ja. Svakako, vidim po redditu da su lagano odbijali garanciju za taj problem jer je kao fizicko ostecenje. Pre bih dao extra 100e nego se jurio x vremena da mi na kraju vrate telefon i to mozda vajpovan :D
 
Jeste u jetelu ali nemam kontakt coveka koji ga je originalno uzeo vise. Ne znam da li bi hteli preko imei-ja. Svakako, vidim po redditu da su lagano odbijali garanciju za taj problem jer je kao fizicko ostecenje. Pre bih dao extra 100e nego se jurio x vremena da mi na kraju vrate telefon i to mozda vajpovan :D
Trebaće ti taj čovek samo ako budu hteli da menjaju telefon, nosi u ProMobi, oni su ovlašćeni servis, a možda ti mogu zameniti samo ekran i biće kao nov.
 
Epilog priče kod ovih morona iz Samsunga da ostavim otključan telefon i uradiće u toku dana🤣. Rekoh zašto je potrebno da bude otključan za zamenu je*ene folije?! Kaže procedura kao testiraju. Je l' mogu ja da budem tu kada budete testirali jer imam neke stvari sa posla, šifre, fotke itd. Kaže ne kao dođite popodne. Reko važi samo tetki da odnesem lek. Naručim Whitestone dome premim gen film i zamenim za 15min za 15$ sam. Ekran kao nov🤣. Inače bez garancije oni na foliju smrdljivu uzimaju 70$🤦‍♂️
 
@Antara imaš onaj Maintenance Mode, ostane telefon otključan kad ga predaš, a oni ne mogu da urade ništa tvojim podacima.

Edit:
@desp hvala, Maintenance je, nije Service 😊
 
U ProMobi ništa to ne traže.
Postoji i maintenance mode.

Edit:
Isto kao i post iznad :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20230516_142318_Android System.jpg
    Screenshot_20230516_142318_Android System.jpg
    94.9 KB · Pregleda: 34
@Antara imaš onaj Maintenance Mode, ostane telefon otključan kad ga predaš, a oni ne mogu da urade ništa tvojim podacima.

Edit:
@desp hvala, Maintenance je, nije Service 😊
Znam pitao i za to, ne može, jer specijalci iz šljamsunga moraju da imaju pristup svemu da lepo istestiraju folijicu od 5$🤣. Nisam ni znao da se laganica skida folija, a može i da se fura i bez. Ispod je ekran besprekoran bukvalno. Popizdeo sam jer u trenutku čak pomislio da uradim backup i reset da bih im odneo telefon na zamenu folije. Dobro je da sam porazmislio o tom potezu🤣. Čekam da vidim flip 5 jer mi se ne vraća na ciglu😁.
 
Mojoj drugarici zimus kad je bila napolju na -10 jedno dva sata, da li je smrzao ekran ili šta se desilo. Kad je krenula da poklopi pukla zašititna folija preko. Ona je samo skinula i nastavila dalje da koristi normalno. Mada sam joj rekao posle da je trebala u servis da ide.

Meni je od septembra kako koristim telefon sve u redu. Samo imam neki osećaj kada preklapa da je malo olabavilo i da nije toliko čvrst i precizan mehanizam kao što je bio na početku. Inače sve top preporučio bi svakome fon.
 
Meni je rekla zena u yettelu da je problem zimi kad ga koristis napolju gde je temp u minusu i onda udjes u toplu prostoriju, ne odgovara im velika promena temp u sekundi. I da su slali dosta uredjaja na reklamaciju samo zbog folije.
 
Nema veze sa zimom barem kod mene gde sam ga nosio na -30 pa u toplo. Kumovala je prašina a i sama folija je đubre jeftino.
 
Toga ne bi bilo da su investirali još 2eur za foliju, pa i da naplate još 10eur više za telefon. Ali onda ne bi mogli da naplaćuju 30eur zamenu :)
 
Nema ro veze sa tim ulaganjem od 2 dolara, daleko je to od toga i nas forum stručnjaka. Jednostavno je osetljivo i ta folija ne izdržava sve te uslove koji nisu u laboratoriji gde robot presavija. Prost primer: staviš na lice i znojis se po telefonu, preklopis i sav taj znoj i so ostane unutra i sliva se sa strane. Da ne pominjem žensku populaciju sa šminkom i raznim kremama i po licu i po rukama i prstima. Nije opravdanja što prodaju a znaju da riknjava, ali krastavac, ima s23 ko neće probleme
 
Epilog priče kod ovih morona iz Samsunga da ostavim otključan telefon i uradiće u toku dana🤣. Rekoh zašto je potrebno da bude otključan za zamenu je*ene folije?! Kaže procedura kao testiraju. Je l' mogu ja da budem tu kada budete testirali jer imam neke stvari sa posla, šifre, fotke itd. Kaže ne kao dođite popodne. Reko važi samo tetki da odnesem lek. Naručim Whitestone dome premim gen film i zamenim za 15min za 15$ sam. Ekran kao nov🤣. Inače bez garancije oni na foliju smrdljivu uzimaju 70$🤦‍♂️
70.dolara ovlašćeni servis?
Kao ekran da prodaju...
 
Bila jedna ispred mene za ekran mislim da je bio s21/22 ultra van garancije 400+ za ekran🤣🙉🤦‍♂️
 
Šta možemo očekivati u narednim generacijama Folda ili Flipa:


Odgovor Samsunga ,vezan za kvalitet ekrana trenutno proizvedenih foldova:
Ne bi ih ni proizvodili,da nisu zadovoljili kriterijume kupaca.
Vervatno se ovo sa folijama, dešava samo kod nas.
 
Poslednja izmena:
Kvalitet ekrana jeste dobar (moje lično mišljenje), a folija je ipak problem koji postoji a koji oni možda posmatraju odvojeno u tom smislu.
 
Vidim da je tema malo utihnula..😁 a posto razmisljam da predjem sa ip13pm na fold 4..da priupitam vlasnike oko nekih eventualnih mana..? 😊
 
I ja se dvoumim da zameni IP13PM za Fold 4 , čisto da vidim kakav je i to preko operatera . Samo me koči recenzija sa youtube od Mislava , izneo je par ptimedbi koje mi se bas ne svidjaju , ali videću za 2-3 dana hoću ili ne da ga uzmem . IP je fenomenalan kao i uvek
 
Imao sam Fold 3, bio sam zadovoljan..sem kamere, a ovde je malo bolja..
ip je odlican, pogotovo baterija..ali nesto me vuce da uzmem opet fold 😊
 
Ja posle 3 meseca imam samo reci hvale za fold 4. Odlicno lezi u ruci, spoljni ekran skroz ok, navikao sam se brzo. Jedina mana je po meni vibracija koja je slaba, dosta puta mi je telefon u dzepu a ne osetim da zvoni...ostalo top (nije u nivou s23 ultra, ali za ovaj format odlicno)
 
Nadam se da cu i ja😊
Bio sam se navikao na spoljni ekran i na f3, a ovde kazu da je jos laksi za koriscenje..
Samo sa baterija izgura ceo dan, kamera je malo bolja od f3 i to mi dovoljno..
A sada za ostalo, nadam se da ce vremenom biti sve kako treba, posto planiram da ga ostavim bar godinu-dve..
 
Ima mozda neko maskicu viska na prodaju za Fold 4..?
Moze na pm
 
Nazad
Vrh Dno