Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

meni i dalje traži onih 14mb, nije reset računara pomogao. možda da promenim usb port :)
 
Cek, izbacen apps iz kiesa? Pa to je bio jedini razlog da ga imam instaliranog... koji im je rezon za to?

meni vise nije davao da sa italijanskom registracijom skidam recimo programe sa uk sajta, a mrzelo me da se dodatno registrujem... u svakom slucaju ne mogu da kupim ni dalje ni jednu aplikaciju sto me uzasno iritira...
 
Jeste retardirano to sto nema kupovine kod nas. Ja imam UK nalog i tu ima promocija, a nemas sta da se cimas, apps je moguce vratiti ;)
I tako do novog Samsungovog poteza.
 
Da ne bih otvarao novu temu, zanima me da li se na ovaj telefon moze instalirati Skype ili neka adekvatna zamena za isti, na netu sam nasao pregrst informacija koje se medjusobno potiru a posto telefon nije kod mene nisam u mogucnosti da ista od navedenog isprobam.
 
Skype ne moze, odnosno moze ali samo chat, od call-a zaboravi do " mozda " septermbra
 
To to za chat i treba, dakle konkretno ima skype-a ili je neka zamena u pitanju ???
 
Java skype je u pitanju. Chat samo.
 
Odlichno, to je informacija koja mi je bila potrebna. Hvala.
 
Ima dosta verzija java skype-a. Ali se meni intefejs ne svidja, vidi se da je java i da nije za ovaj telefon.
Ali moze da se koristi.
 
[YOUTUBE]B3aP4d6e7Xg&feature[/YOUTUBE]

dva nova firmware-a, sad su sa drugčijim imenima
 
Dugo vremena sam drzao WiFi ukljucen NON-Stop...bio na netu ili ne...poslednjih mesec dva ga iskljucujem i prosto sam zacudjen koliko WiFi JEDE BATERIJU...a kao dokaz sam ispratio bateriju od poslednjeg punjenja...
Telefon se svakodnevno upotrebljava za nekih 10-15min razgovora, od 5 do 15 poruka, malo WiFi provera poste i neki info sa neta, mjuza oko 30min ka poslu i sa posla...sitno cackanje u vidu kalendara, alarma, podsetnika i sl.
a rezultati su sledeci:

04.avg.23.00 100% baterija natankana do vrha
05.avg.23.00 076% dan 1
06.avg.23.55 059% dan 2
07.avg.23.00 041% dan 3
08.avg.23.00 017% dan 4

a verovatno ce izgurati i dobar deo 5 dana...

Inace, mucio sam ga i na nedavnom putesestviju, te je uspevao da bez problema izgura po ceo dan mucenja sa GPS navigacijom, HD snimanjem i reprodukcijom mjuze na audio sistem u kolima...

Ja sam izuzetno zadovoljan WAVE-om i jedna cekam BADA2 veriziju koja ce u potpunosti nadoknaditi nedostatke koji mi fale!!!
 
Wave je odlican sto se baterije tice i definitivno najbolji po tom pitanju od svih smart touch telefona koje sam isprobao u zadnjih dve godine...
 
Zapazio sam jednu provalu, nekoliko puta sam proveravao ovo: Kad mi normalno radi net, ne pojavljuju se informacije o prevelikoj strani i ostali neki bagovi, pa kad odem u About phone/System Info/CPU, aktivne aplikacije su samo Settings, Home screen i Widgets, CPU usage je maltene uvek 1 %, retko kad skoci do 10 najvise, ali gledao sam, u jednom minutu ne skoci ni jednom maltene, stoji stalno na 1 %...a kada me zeza net, prevelika stranica, nedovoljno memorije, pa da ugasim nesto, e tada kad odem na CPU, a sve isto ukjuceno, znaci pogaseni svi programi, samo widgeti rade, tada CPU usage samo skace, nikada nije na 1 %, nego je minimun mozda 3-5 % i stalno varira, npr. skoci na 20 i nesto, pa se vrati na 9, pa na 40, pa na 12, pa na 3, pa 15...to je ta fora sa nekim programom koji ostane negde u pozadini jos da radi, kada restartujem fon, vrati se sve na neku normalu, evo zadnjih nedelju dana bez bagova mi radi fon i CPU je uvek 1 %, retko kada skoci...mozda je neko od vas ovo sve jos pre primetio, ja sam sada ovih dana, pa cisto ono da podelim sa vama ovo zapazanje, valjda ce ovo sve sa Task Manager-om u Badi 2.0 da bude otklonjeno, barem ja se nadam...
 
ne znam da li moze softverski da dobije ono sto hw nema ??
 
kontam pre da je ovo urađeno u vegasu, pošto je i video rotiran. a mogu oni da dodaju 1080i, i onda kad nabaciš na YT on ga prepozna kao 1080p. ja nisam nešto preterano za tu varijantu jer i ne može biti bolje od p nikad. bitnije mi je ono fokusiranje ipak.
nervira me sad to što mi traži 14MB, juče sam imao kući drugi wave sa srpskim menijem i drugčijom oznakom firmware-a i updateovao ga je bez problema a ovaj moj i dalje neće.

p.s. trebalo je očistiti internet cache, cookies i web database. to objašnjava zašto je nekome sledećeg dana uspelo ako je imao podešeno automatsko brisanje u dolphinu.
 
Poslednja izmena:
Pa vidis da u izboru rez. ima original :d
Ovo je bre zbudzeno u Vegasu na 1080p.
Pratio sam raspravu na xda itd gde su mnogi zakljucili da je 1Ghz cpu iz talasa dovoljan kao i veca kolicina rama koja ce biti ''oslobodjena'' u badi 2.0. Sve ovo navodno moze da podrzi 1080p kamkoder.
 
Jel zna neko kako mogu da prebacim slike primljene mms porukom na komp? Probao sam preko kisa pa kao masovna memorija i nevide se. Onda sam u porukama pomocu opcije premesti u moje foldere napravio novi folder i tu ih prebacio ali ih opet nevidim preko kompjutera, bez obzira kako je telefon povezan.
 
Radi jako lepo i super stabilno, Kies mi je sačuvao sve programe sa promocija i samo sam ih ponovo instalirao. kasnije ću i ostale, takođe kad se uploaduju klipovi na YT stavljam i njih. ima lepu antishake funkciju u kamkorderu a i fokusiranje radi jako dobro samo objekat treba da zauzima veći deo ekrana da bi se pravilno fokusirao. browser je 100x brži a nekako deluje puno elegantnije kad učitaš neku stranicu sa jako lepim fontom i kao da stane više teksta a nekako je čitljivije.
 

Prilozi

  • 20110813134017.jpg
    20110813134017.jpg
    292.1 KB · Pregleda: 71
  • 20110813134032.jpg
    20110813134032.jpg
    265.9 KB · Pregleda: 67
  • 20110813134039.jpg
    20110813134039.jpg
    274.2 KB · Pregleda: 62
  • 20110813142620.jpg
    20110813142620.jpg
    204.9 KB · Pregleda: 65
  • 20110813144359.jpg
    20110813144359.jpg
    60.8 KB · Pregleda: 66
mislim da mora, ako je najnoviji 5.65.
sa 5.62 sam počeo. namestio sve fajlove i nakon onog prvog "reseta" u multiju izbacio mi je port connection error, ne moram ni da pričam koliko sam se skenjao :D,
ali bitno je da se tel nipošto ne gasi šta god da se desi.
btw tel mora u download mod pre svega.
onda sam instalirao drajver koji je došao u folderu firmware-a, resetovao komp i pustio win da sam još jednom nađe tel i instalira taj drajver,
i pokrenuo 5.65 koji je bio opciono ubačen u isti folder, podesio sve kao na slikama sa foruma, pustio ga da odradi 5-6 min i bada 2.0 je bila funkcionalna.
zatim sam debug mod podesio na min da bih izbegao eventualne BsoD-ove ili zapucavanja i sve radi superiška. svi widgeti, programi kako novi tako i stari.


što se tiče antishake funkcije u kameri, treba je isključiti. snimci su puno lošiji a ja npr svejedno imam mirne ruke.
evo primera (antishake on)
[YOUTUBE]KRiWCYyRVSw[/YOUTUBE]

(antishake off)
[YOUTUBE]pjiqe7Hf6UE[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Ajd sad baci link odakle si skinuo, jer onaj na samfirmware ide uzasno sporo (do 10kb/s)...
PS. Jel to ova poslednja verzija bade iz avgusta?
 
upozorenje za one koji flashuju, u file exploreru u folderu others postoje tri .wgt fajla koji se tu nađu nakon instalacije.
to treba odmah obrisati i ne pokušavati instalaciju. ja budala instalirao neki dictionary.com widget i on mi "ubacio" fon u endless boot.
taman kad se podigne sis on pokuša da se učita i jovo nanovo. pokušao sam nekako brzinski da ga smaknem ali mi taman fali sekund krastavac pa moram da reflashujem.
oni standard widgeti rade bez problema, čak su mi i neki modovani sa foruma radili isto ali eto ovaj ne radi, a vidim da ih ima još koji su isto to ****** uradili :D i sad kukaju
 
copy paste opcija je sređena i sad je moguće slično kao na gingerbreadu selektovati tekst. na 1.2 je bilo malo komplikovano tačno odabrati. pošto je beta flash još ne radi ali ima nade pošto je na 1.2 na ovom sajtu npr uvek bila "f" ikonica u sredini tog prozora za video. par puta sam na 1.2 uspeo da pustim neki trejler sa benchforuma u 240p a ovde još nisam pokušavao.

evo još malo sličica
20110814144055.jpg
20110814144130.jpg
20110814144143.jpg
20110814144822.jpg
20110814144539.jpg
 
Nazad
Vrh Dno