Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

Nije losa ova bada 2.0 :) Ali mi se ne svidja ova plava boja kao i losa kopija androida, ikonice itd.

Reci mi jel i dalje touch fokus kamkoder ili je af ? Ja bih voleo obe opcije da ostanu ;)
 
Koja je fora sa debug modom, cemu sluzi? Ja sam na 1.2 badi, bas sam proverio, ukucao kod i vidim stoji na low, stavio sam na high, restartovao se telefon i isto radi, normalno, bas cu da vidim dal ce da zeza nesto ako je na high...
 
Ni ja ne znam cemu tacno sluzi.
I da iskoristim da pitam, sta je ovo sa forumom, sve teme pomesane, nema sticky tema.. a nikome ne mogu pp da posaljem..

i poruke se cesto dupliraju itd.
 
jedino čemu služi na beta badi je da spreči pojavu bsod-a. na zadnjoj beti radi sve i na medium ali kao na low je najsigurnije, izdanja pre su češće izbacivala bsod-ove. ponekad mi se zapuca tel, nekad ga pustim da se "otpuca" sam a nekad izvadim bateriju. primer su neke aplikacije sa 1.2 koje ipak ne rade još uvek (jako mali broj je u pitanju) ili desilo mi se kad sam ubo slušalice :D. a to sa slušalicama je bila boljka kod pretprošle verzije gde ga je to bacalo u endless boot i čim bi se otkačile fon bi normalno proradio.

meni ne smeta to uopšte pošto je ipak beta i za jednu betu radi savršeno. baterija drži dva dana btw koga je zanimalo, ali sam ga njakao. i primetno se greje telefon.
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam i ja ovu beta verziju Bada-e 2.0. Imam samo jedno pitanje, dobio sam podseavanja za pristup data packet servisima od Telenora, medjutim, nikako ne znam da podesim da mi youtube snimke otvori. Moze neko objasnjenje?! :)
Hvala unapred :)
 
meni npr nije stigla poruka od mts-a čak ni kad sam poslao ALL na 4777, pa sam morao da kucam parametre sam. a kad pustiš nešto sa YT probaj da spustiš kvalitet sa HQ na NQ, pošto je HQ default. meni HQ radi preko WiFi-ja samo kad zaustavim download u utorrentu, ako nešto skidam neće da pokrene uopšte, tj jako dugo bufferuje. Ako puštaš preko 3G onda probaj tu varijantu, zato što su ranije na badi 1.2 prijavljivali da im je kvalitet videa lošiji kad puštaju preko 3G-a nego sa WiFi-a, verovatno je do bandwith-a. Inače kvalitet klipova na HQ je bogovski, deluje mi kao 720p. razlika je primetna u odnosu na badu 1.2 gde je išlo u 480p.
 
Meni stvarno nije jasno zasto mesecima vec ne radi YT preko telenor 3G mreze. Kao nesto ucitava, crveni se ona ikonica a nikako da pusti. Preko wifi-a radi odlicno, kvalitet je sto ti kazes kao 720p.
Samo da te ispravim, to je hq a ne hd, ti kazes da je u badi 1.2 video bio u 480p a tu kao 720p, hq znaci- 480p ;)

Znam da imas badu 2.0 ali pitaj CAR-a, kada Galaxy s II pusta 480p ne znam kako ce bada 2.0 da bude bolja od tog telefona i androida ;)

Mada mozda se i ja tripujem.. ali 480p je idealna rezolucija za nase ekrane pa zato ti mozda i deluje kao 720p.

Sad sam bio u voznji i testirao ovu aplikaciju :

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000821148

Do sada sam se nervirao jer bada sports nije free ali meni je ovo odlicna aplikacija, cudi me ovako losa ocena, 2/5.

GPS hvata munjevito, ima kul UI, solidan br opcija, pravljenje profila i online zezanja. Preporuka :)
 
Meni stvarno nije jasno zasto mesecima vec ne radi YT preko telenor 3G mreze. Kao nesto ucitava, crveni se ona ikonica a nikako da pusti. Preko wifi-a radi odlicno, kvalitet je sto ti kazes kao 720p.
Samo da te ispravim, to je hq a ne hd, ti kazes da je u badi 1.2 video bio u 480p a tu kao 720p, hq znaci- 480p ;)

Znam da imas badu 2.0 ali pitaj CAR-a, kada Galaxy s II pusta 480p ne znam kako ce bada 2.0 da bude bolja od tog telefona i androida ;)

Mada mozda se i ja tripujem.. ali 480p je idealna rezolucija za nase ekrane pa zato ti mozda i deluje kao 720p.

Sad sam bio u voznji i testirao ovu aplikaciju :

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000821148

Do sada sam se nervirao jer bada sports nije free ali meni je ovo odlicna aplikacija, cudi me ovako losa ocena, 2/5.

GPS hvata munjevito, ima kul UI, solidan br opcija, pravljenje profila i online zezanja. Preporuka :)

pogledaj post i nećeš nigde naći da sam napisao HD, svuda je HQ. Znam da je ona HQ oznaka ranije na YT označavala 480p, onda je na 1.2 najbolji kvalitet bio ispod toga ipak. naravno video u 800x480 na ekranu iste rezolucije mora izgledati perfektno. pitanje je i da li se može primetiti razlika između 720p i 480p na njemu. ali kao što rekoh deluje mi kao 720p. ona poslednja rečenica mi je pogrešna
 
Kasnis par dana :D
Mrzelo me da citam, ovo je verovatno onaj novi vid spoofovanja, ima na rs detaljnije. Mene smara da trazim te aplikacije koje nisu modifikovane itd, ako naletite na nesto sto provereno radi napisite ovde.
 
imaš dve greške na slikama multiloader ti je trebao biti 5.65 i trebao si da otkačiš i boot change i full download. iako se boot change zasivi kad selektuješ full download u svim uputstvima piše da su oba obavezna za selektovanje.

jesi instalirao drajver koji je došao sa firmware-om u folderu?

@fingon82
kasnije sam pretpostavio da je to u pitanju pa sam skoknuo do RS-a. na beta badi 2.0 ne radi ovaj metod a na ostalim radi.

btw pronašao sam ovako nešto što mi deluje zanimljivo
http://www.badadownload.com/2011/05/custom-firmware-by-anurag-sodhi.html
 
Poslednja izmena:
@ vladimirdowla
salio sam se, bez brige :)

@ srdjav
podeli sa nama kako si resio problem, ponovni fles ili si nosio u servis?
 
imao sam i ja problem kod flash-a, doduše drugi. rešen je sa 5.65 verzijom i prethodnom instalacijom drajvera iz foldera
 
Ajde sad dajte stabilan izvor unmodified aplikacija :D
 
@ srdjav
podeli sa nama kako si resio problem, ponovni fles ili si nosio u servis?

To nije bio moj telefon bio upitanju vec sam ja bio kao asistenicja :) Pa posle one prve greske "dbl erase" lje probano da se flash-uje drugi frimware koji je kao trebao da resi tu gresku. Ali se onda pojavila ta druga greska posle koje nije hteo da udje u download mode. Da bi se onda jednim vrlo jednostavnim vadjenjem baterije resio problem :) Onda je flash-ovan neki treci firmware koji nije "dbl" i sve je proslo ok. Ali on se ne moze update-ovati preko KIES-a pa ce opet morati da se uradi flash kada se pojavi leak finalne verzije Bade 2.0
 
Meni stvarno nije jasno zasto mesecima vec ne radi YT preko telenor 3G mreze. Kao nesto ucitava, crveni se ona ikonica a nikako da pusti. Preko wifi-a radi odlicno, kvalitet je sto ti kazes kao 720p.
Samo da te ispravim, to je hq a ne hd, ti kazes da je u badi 1.2 video bio u 480p a tu kao 720p, hq znaci- 480p ;)

Znam da imas badu 2.0 ali pitaj CAR-a, kada Galaxy s II pusta 480p ne znam kako ce bada 2.0 da bude bolja od tog telefona i androida ;)
To be fair - covek je rekao, i to citiram "deluje kao 720p"... nigde nije rekao da *jeste* 720p ;)

Ali stvarno to na ekranu telefona deluje kao neki opasan HD.
Mada mozda se i ja tripujem.. ali 480p je idealna rezolucija za nase ekrane pa zato ti mozda i deluje kao 720p.
Upravo tako, to bi bila i moja pretpostavka ;)
 
A da li neko zna zasto YouTube aplikacija nece da pusta preko 3G? Ne bih ni znao ni obratio paznju da nisam ovde procitao :)
 
To ne zna niko. Preko telenora ne moze a koliko sam cuo ni preko mts. Mnogo me nervira to.
 
Imate Ndrive 11 sa free IRAN mapom ... pa pozurite :)

p.s. kontam da bi mogao uskoro i neki lic file da se nadje
 
Nazad
Vrh Dno