Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

Kod mene kamera dosta- dosta losa na pie..
Ostalo je sve sredjeno, ali kamera je ne daj Boze.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako vec nisi dobio drugi martovski update od 600 MB, trebalo bi da bude bolje sa njim

sfg.jpg
 
Poslednja izmena:
Postovani ljudi,da li neko ima isto problem da mu na androidu 9 i sa ovom zadnjom zakrpom od pre par dana ne dolaye tj kasne notifikacije na aplikaciji Rezultati,sofa score itd...Nekako mi deluje kao da nije do aplikacije jer je bio apdejt sad gde to kao popravljaju ...kao da nekako wi fi zamrzne? Sve sam radio deinstalirao,resetovao wi fi ,podesavanja sva yiva i u aplikaciji...i opet kasne ili ne dodju.
 
Nisam dobio, na mts-u sam, tako da ce kod njih to malo da potraje ili cu dobiti 20-og aprilsku zakrpu.
@jopa89
Kod mene je sve normalno.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Meni je nakon prelaska na Pie jedino Tapatalk osetno sporiji u smislu otvaranja (reddit je uvek bio spor, ocigledno exy iz 2017. se malo muci).

Sve ostalo je fluidnije i brze, cak sam se navikao i na one ui, naravno sa custom temom jer je default ocaj

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da, jedino tapatalk sporije otvara prvi put kad nije u memoriji, ostalo kod mene radi super.
Navigacione tastere ne koristim, samsung je odlicno uradio gesture.
Za mene je samo kamera minus.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Jeste fluidniji sve,sve to stoji.... ali evo recimo aplikacija Rezultati i Sofa score..gledajte....Na wi fiju obavestenja kad padne gol itd kasne ili ne dodju kao da se wi fi uspava pa onda odjednom grune..ili nikako ne dodje obavestenje u toj aplikaciji.....na 3g i 4g dolaze obavestenja iz iste aplikacije....Restartovao sam wi fi,resetovao telefon,čistio memoriju aplikacije,isao u ono adaptiv bateri reko da nije wi fi u nekom slip modu i nije...i ne znam sta da radim...? Jel ima neko neko resenje,guglam po netu al sve je nesto kad ne radi wi fi kao....a ne ovo sto je kod mene da je wi fi upaljen ali jednostavno obavestenja ne dolaye a ostale stranice se otvaraju..... sa Oreom nije bilo greske.
 
Opali wipe cache, mozda proradi.. Kod mene brate sve radi normalno.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Postovani ljudi,da li neko ima isto problem da mu na androidu 9 i sa ovom zadnjom zakrpom od pre par dana ne dolaye tj kasne notifikacije na aplikaciji Rezultati,sofa score itd...Nekako mi deluje kao da nije do aplikacije jer je bio apdejt sad gde to kao popravljaju ...kao da nekako wi fi zamrzne? Sve sam radio deinstalirao,resetovao wi fi ,podesavanja sva yiva i u aplikaciji...i opet kasne ili ne dodju.
Imao sam ja taj problem pre par dana. Retko koristim te aplikacije, pa nisam ni primetio ranije. Iste veceri sam imao problem i sa wa.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Evo malopre vidim i da kad ugasim wi fi pa upalim onda stigne poryka sa wha....a ovako kao da je nema...neki je problem sa wi fi na Androidu 9 Pie...samo ne ynam gde da ciljam? Ugasim fon,resetujem ruter...resetujem podesavanja mreyna kao itd...al nema pomaka...Brze radi 4g i 3g nego wi fi..wi fi tako reci baguje.
 
Definitivno postoji problem sa kašnjenjem poruka. I viber i whatsapp. Posle wipe cash čini se da radi korektno. Videćemo dokle. Novi problem je što sad mi egde osvetljenje ne radi za ove 2 aplikacije.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Primetio sam da je ponovo pocela da divlja baterija na stand by-u, 2.5% na sat. Provalim da ima veze sa wifi-jem. Na 2.4ghz ide pomenutih 2.5%, na 5ghz 1%!? U cemu je problem?
 
Mozda imas puno smetnji na 2,4. Zavisi u kojem okruzenju se to dešava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Definitivno postoji problem sa kašnjenjem poruka. I viber i whatsapp. Posle wipe cash čini se da radi korektno. Videćemo dokle. Novi problem je što sad mi egde osvetljenje ne radi za ove 2 aplikacije.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
Ovo se počelo i meni dešavati pre neki dan, probao sam skoro pa sve, i dalje je tako, tek kad udjem u app stignu not, za sad isključivo viber i whats...


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Stigao jutros update za snapdragon verziju
81c9a4a845435805700c4e96dd7b79fe.jpg
 
Yup, ја малоприје инсталирах. Видјећемо како се код мене понаша у наредних пар дана.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Ljudi jel znate kako otkloniti problem....pisao sam vec...Bukvalno mi se wi fi Na Pie ponasa kao mrtav...notifikacije,obavestenja iz aplikacije Rezultati o golovima itd uopste ne stizu...kad predjem na 3g i 4g onda dodju i tu redovno lepo dolaze....To mi se desava i u jednom i u drugom stanu... rado sam fabricki reset telefona i opet isto...radio sam reset mreze i opet isto..da ne govorim o paljenju i gasenju wi fi... I to mi se desava od prelaska na Pie...I bila mi je zakrpa pre 15 dana neka i dalje isto.... U aplikaciji rezultati,sofa score itd..ne dolaze obavestenja na wi fi......Vidim po stranim linkovima isto se yale ljudi da imaju problem sa wi fi...kao da nije brz pa sve kasni il zamrzne nekada.
 
Nema to veze sa brzinom wifi,vec baguje. Probaj downgrade,ali posto verovatno ne moze,probaj preko odina da flesujes pie ponovo
 
Stavio sam danas u recent apps viber i whats na lock i radi normalno, probaj...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
tek sada vidim ovu opciju da, pored deljenja mobilnog neta preko wifi (klasican wifi hotspot), moze da se deli i wifi internet na koji je telefon konektovan - tzv repeater mod. je l to od Pie dostupno ili je bilo tu i ranije?

112d68e21d009eedb8d54786134d9aee.jpg


Послато са Moto C уз помоћ Тапатока
 
Ja koristim ovaj, vrlo korektna zastita.
Doduse kada sam stavio Spigen Tough Armor, podigao mi je malo donji ugao jer nisam zalepio staklo na sredini bas, ali sve u svemu vrlo dobro

https://s.click.aliexpress.com/e/cU0YaJWY


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Trebalo mi je 4 meseca da vidim ovo,ali da te pitam,koliko je staklo zakrivljeno i da li ga imas i dalje?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Trebalo mi je 4 meseca da vidim ovo,ali da te pitam,koliko je staklo zakrivljeno i da li ga imas i dalje?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Hahaha, pa zakrivljeno je , ali ne u potpunosti koliko i ekran, tako da ima moozda milimetar izmedju stakla i maske.

Skinuo sam ga pre 2 dana, jer mi je dojadilo to odlepljeno, sad ga malo nosim "golog" [emoji23]

Ali posto imam rezervno, stavicu ga ovih dana.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Zna li neko kako da nateram telefon na OTA update? U pitanju je drugi model (Samsung A7 (2018)) ali tema je zamrla a i ljudi se slabo razumeju. Na samfirmware ROM (Pie) je izasao pre 8 dana (bas taj CSC koji je na telefonu) ali opcija update na telefonu ga ne prijavljuje!?

Takodje, kakva je ova app Samsung Firmware Update Checker? Ona vidi update i sa njom sam skinuo ROM (samfirmware se vuce ko mrtav konj) direktno na telefon? Je l' bezbedna varijanta, fabricki ROM?
 
Ajmo drugo pitanje. Uspeo sam da skinem ROM sa Samfirmware, šta da uradim da mi ostane ota sa originalnim csc za ubuduće?
 
Da li se jos nekom desava da je type c na s8+ se rasklimao? Tj samo malo mrdnem telefon dok se puni i odmah prekine punjenje pa ga moram ucvrsiti pa opet puni...
Podleze li ovo garanciji?

Hvala
 
Imam i onaj mali adapter da spojim mikrousb na typec i isto se desava
 
Nazad
Vrh Dno