Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

Ti znaš šta je isplativije. Neko može da pređe i na A5 2016 pa da mu bude super, neko možda ni sa s8 nije zadovoljan. A8 nema jači procesor. A8 nema optičku stabilizaciju slike, s8 ima. Doduše na 90% pitanja si mogao da odgovoriš sa 1min pretrage na googlu.

Nije da nisam gledio po netu. :)
Sto se tice isplativosti, mogu reci samo da nije isplativo uopste kupovati skup telefon ali sta ces kad volimo imati dobar telefon... :d
Sta i kako radi "optička stabilizacija slike", sta ona cini da bi slika bila stabilna?
Koju sliku stabilizuje, video snimak ili i fotka?
Znam da A8 ima slabiji procesor, nego pitam se da li nam zaista treba jaci procesor, da li sav posao koji radi procesor to moze obaviti i ovaj u A8...?

2-3 stvari bolje ima S8 u odnosu na A8 i pitam se da li je bolje ustedeti koji dinar/evro ili kad se vec trosi onda se istrositi do kraja.

To su vec pitanja za one koji su proucili oba i koriste jedan od njih, one sitne ili kripnije stvari koje se uoce u koristenju, svakodnevnoj upotrebi... zato pitam a ne sto nisam pretrazivao net... ;)
 
Jako je mizerna razlika po oglasima u novcu između s8/a8 a u dobijenom poprilična. Ja tu ne bi razmišljao uopšte. Ako imaš mogućnosti za s8 uzmi i ne osvrći se, u suprotnom znaš šta ti je činiti ;)

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Na kojim tržištima je znači zvanično dostupan duos?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Konačno navatah brata za telefon da slikam, pa da podelim izgled whitestone sa cafele, neo hybrid i ono kako sam bio "majstor" pa zabrljao sa lepkom kada sam montirao staklo (napomena mnogo se manje vidi uživo, ovako je samo pod direkt suncem).

10718b9510b55287d6b3794cc13effd4.jpg
939f32886840610ad0952475d623119a.jpg
b3a7917082b300ff78ddb370a5215b8a.jpg
b079769595c7fb81f9e2184fdea6bc05.jpg
0abb4eeab9fae97a95c3b8b11b03fe9f.jpg


Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Nije da nisam gledio po netu. :)
Sto se tice isplativosti, mogu reci samo da nije isplativo uopste kupovati skup telefon ali sta ces kad volimo imati dobar telefon... :d
Sta i kako radi "optička stabilizacija slike", sta ona cini da bi slika bila stabilna?
Koju sliku stabilizuje, video snimak ili i fotka?
Znam da A8 ima slabiji procesor, nego pitam se da li nam zaista treba jaci procesor, da li sav posao koji radi procesor to moze obaviti i ovaj u A8...?

2-3 stvari bolje ima S8 u odnosu na A8 i pitam se da li je bolje ustedeti koji dinar/evro ili kad se vec trosi onda se istrositi do kraja.

To su vec pitanja za one koji su proucili oba i koriste jedan od njih, one sitne ili kripnije stvari koje se uoce u koristenju, svakodnevnoj upotrebi... zato pitam a ne sto nisam pretrazivao net... ;)

sto se tice opticke stabilizacije slike, ona se primenjuje i na fotografije i na video snimke a kako radi si opet mogao izguglati za 2 sekunde. ima dosta rezultata cak i na srpskom

https://www.google.rs/amp/s/www.saz...03/sta-je-to-opticka-stabilizacija-slike-ois/

procesor je dovoljno brz i na jednom i na drugom i sazvakace sve zivo. ako ti je bitna produkcija i editovanje video materijala na telefonu, onda je preporuka s8, ustedeces par sekundi sto dokazuju i benchmark testovi..

po specifikaciji s8 pravi bolje video snimke tj u vecoj rezoluciji, nisam video da a8 ima slow motion.. dok a8 napred ima dve kamere sto je verovatno bolje, nisam probao..

nisam koristio a8 pa ne znam kakvih on ima mana.. na s8 mi se ne svidja jedino pozicija fingerprint senzora, ostalo je ok.
s8 mi je lepsi na izgled..
baterija jednako losa na oba, ili ja samo imam previsoka ocekivanja :)

Sent from Galaxy S8
 
Treba mi hitna pomoc. Da li ajfon zakljucan na Telenor mrezu, moze da sse koristi u inostranstvu. Tj da li je zakljucan i na inostranu mrezu ili samo na nase domace?
Treba mi 100% siguran odgovor?

S8
 
moze da se koristi u inostranstvu ako je u njemu telenor kartica

Sent from Galaxy S8
 
Konačno navatah brata za telefon da slikam, pa da podelim izgled whitestone sa cafele, neo hybrid i ono kako sam bio "majstor" pa zabrljao sa lepkom kada sam montirao staklo (napomena mnogo se manje vidi uživo, ovako je samo pod direkt suncem).

Iskreno, meni se ovo ne svidja uopste, toliko strci ovo whitestone staklo da bode oci + ova tvoja brljotina sa lepkom ...kao da nije S8 phone :)
 
Bolje da mi whitestone bode oči nego neka linija zbog polupanog ekrana ;)
A nedostatak se gotovo i ne primeti u većini slučajeva, al eto priznajem ****** sam ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Naravno, ja sam staklo ogrebao posle dve nedelje :) i nista nisam stavio posle...jednostvano mi ne ide, na ovakav ekran
 
Akcija u gigatronu za S8 i S8+ kao i N8
 
Iskreno, meni se ovo ne svidja uopste, toliko strci ovo whitestone staklo da bode oci + ova tvoja brljotina sa lepkom ...kao da nije S8 phone :)

Takodje, pokusavao sam par puta da stavim foliju/staklo na ekran i toliko mi bode oci da nema sanse tako da ga koristim. Inace, samo jednom mi je pukao ekran, pre nekih 6-7godina.
 
Desio mi se danas prvi put onaj bag sa kamerom. Usao u aplikaciju, mutno skroz, nece ni na manuelni fokus da izostri. Samo sam kucno malo deo kod kamere i proradilo normalno... ulazim u poslednja 2 sata najmanje 20 puta u kameru, nijednom se ne desava.
Ima li neko resenje za to, osim zamene kamere? Telefon nije ispadao.

Evo, sad pre 5 min se desilo opet, ne bas skroz mutno, ali ne kako treba.
Kontaktirao sam Promobi, 7900din je cena zamene kamere, posto nemam garanciju.


Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
 
Nema pomoći sem zamene, pominjano već

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Videcu koliko ce se cesto desavati...
Ako bude bas cesto, ici ce na oglase, pa cu juriti nov sa garancijom.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ma jok to je totalno sporadično, neće ti se sad dešavati sve češće ako te to plaši. jednom u nedelju-dve mu lupiš čvrgu i to je to :D
 
Videcemo. Plasi me da ne bude cesta pojava. A, volim da bude sve ispravno..., a ne daje mi se sad 70€ za popravku, ili 100€ doplate za nov sa garancijom...jer je ovaj 2 meseca star, bez ikakvog tragaa korisnjenja.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
 
Treba mi hitna pomoc. Da li ajfon zakljucan na Telenor mrezu, moze da sse koristi u inostranstvu. Tj da li je zakljucan i na inostranu mrezu ili samo na nase domace?
Treba mi 100% siguran odgovor?

S8
Jesi li možda razmišljao da pitaš na iPhone temi?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Hmm... Ubacim našu MTS karticu, radi. Ubacim Telenor, radi. Ubacim rusku MTS, ne radi. Traži network code. Telefon je iz Gigatrona. Kako je moguće da je zaključan na srpske mreže?

Sent from...
 
nisam do sada vidjao tako nesto..ili bude zakljucan za konkretnu mrezu ili moze bilo koja kartica.. da zoves gigatron i da pitas? mada 99,99% oni nece imati pojma o cemu se radi..

Sent from Galaxy S8
 
Da nije to onaj region lock pa da radi samo sa evropskim karticama? U tom slucaju, ako ruska ne radi, onda se Rusija svrstava u Aziju. #nagadjam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne verujem ni ja da nešto znaju u Gigatronu.
Baš piše network unlock code. Koliko se sećam zaključan je na određenu mrežu. Kako, nemam pojma

Sent from...
 
ko je tu uvoznik?

ili probaj kontaktirati samsung podrsku, verovatno ce znati nesto vise.

ne znam kako smeju to da rade, zasto bi te ogranicavali kada si legalno kupio uredjaj.. normalno je da ljudi ubace lokalnu karticu kad otputuju negde..

Sent from Galaxy S8
 
Ček jel to znači da treba iz Rusije 5 min da priča sa našom mts karticom ili?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
koliko sam razumeo treba sa nase kartice da napravi 5min razgovora sa bilo kim.. moze i dok je u srbiji.

Sent from Galaxy S8
 
Nazad
Vrh Dno