Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

samo da javim da je uspesno povezan S8+ sa mekom. devojka je presla sa iPhone-a na android pa nije bila ukljucena usb debugging opcija a ni ja se nisam toga setio. sad je sve ok. mislim da su instalirali HandShaker koji je odlicna stvarcica pa eto preporuke ko ima kombinaciju android + macOS.
 
Mogu oni al neće sami sebi u stomak da skaču. Veća je sramota što se nisu pomerili sa 7.0 za godinu dana, al opet nedaj bože prodaja n8 da se ugrozi (7.1.1 po def).

Kako god, ja sam na julskom i dalje gde radi adhell bez ikakvih akrobacija i super mi skroz!

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
U tome i jeste najveci problem, sto mogu ali ne zele. Mogu da srede lepo softver tj da se pozabave apdejtima, da naprave odlicne stereo zvucnike ali tek sad su se setili da ih ubace na S9, i to kompanija koja u svom vlasnistvu ima AKG, Harman Kardon/JBL, nidje veze ali bolje ikad nego nikad.
Da su lepo pustili Oreo tamo u septembru, oktobru to im nikako ne bi ugrozilo prodaju nove serije, pa cak i da su u novembru ili decembru izbacili a do tada su itekako mogli lepo da ga ispeglaju.
No dobro, bitno je da na ovoj verziji sve radi kako treba pa Oreo kad dodje dobrosao je, samo da nesto ne zeznu. :)
 
U tome i jeste najveci problem, sto mogu ali ne zele. Mogu da srede lepo softver tj da se pozabave apdejtima, da naprave odlicne stereo zvucnike ali tek sad su se setili da ih ubace na S9, i to kompanija koja u svom vlasnistvu ima AKG, Harman Kardon/JBL, nidje veze ali bolje ikad nego nikad.
Da su lepo pustili Oreo tamo u septembru, oktobru to im nikako ne bi ugrozilo prodaju nove serije, pa cak i da su u novembru ili decembru izbacili a do tada su itekako mogli lepo da ga ispeglaju.
No dobro, bitno je da na ovoj verziji sve radi kako treba pa Oreo kad dodje dobrosao je, samo da nesto ne zeznu. :)
Beta radi neuporedivo bolje od nougat jedino što je malo slabija baterija kad se igraju igrice ( doduse na snapdragon beti su isprobali bateriju na beta7 dok exynoss nije ni dobio 7), ovako su slični.
Deep sleep takodje dosta bolji na oreo.
Licno imam problem sa " always sleeping" na oreo jer sada radi kako je trebao raditi. Na nougat i dalje stižu notif kao da nisu u sleep dok na oreo stiže notif dosta zakasnelo il kad se udje u app. Naravno ovako je trebalo raditi i na nougat.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
O čemu ti pričaš?! Koja poenta notifikacija ako ne stižu onda kad treba?!

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
pa koja je poenta da stizu notifikacije ako je na always sleeping? tu stavis aplikacije koje ti nisu bitne i neces da trose baateriju..

Sent from Galaxy S8
 
Logično [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Koliko je bezbedno da je ekran konstantno u režimu Always On kada je telefon na stolu? Jel je imao neko problema sa onim Burn In ili slično? Koliko baterija kraće traje onda?
 
Bezbedno je...prikaz se pomera po ekranu na svako malo, nije uvek na istom mestu te shodno tome i šansa za burn in gotovo nemoguća.

Bateriju troši solidno više kada je uključen.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Probah sinoć malo onaj cafele ultra tanki silikon da turim na tel posle par nedelja spigen neo hybrida, plašio sam se da mi ne digne whitestone staklo ali ispostavilo se da bukvalno u deo milimetra naleže i ovo mi je sada nova savršena kombinacija za zaštitu! Videću ako uspem nečim da slikam i postujem.

Nillkin frosted mi se ne sviđa u kombinaciji pošto je odvojeno nekih 2mm sa strane od stakla pa isto "seče" prst kada se skroluje od ivice.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Ali zato sa Nilkinom skrolujes edge ekran bez problema. Nego daj mi link odakle si kupio taj silikonski. Ja još nisam vidio da neki bolje izgleda od Nilkina.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cafele uzeo na aliexpressu. Te edge features ne koristim uopšte, mada kontam da je sa svakim zaštitnim staklom (otežano korišćenje). Sve ima svojih prednosti i mana.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Ja ni ne mogu da koristim telefon jednom rukom ako nemam futrolu na njemu jer mi saka redovno dodiruje ivice ekrana i remeti touch

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zdravo svima! Mene interesuje što VIP i Telenor slabo apdejtuju telefone, odnosno zasto obicno na dva, tri meseca pustaju apdejt, a Samsung to radi jednom mesečno?! MTS postuje i pusta, ali ova dva operatera su mi cudna.
 
Puklo mi je staklo na S8. Ekran je zdrav, s tim sto je staklo sa strane napuklo. Ima li neki servis u Bg-u da radi bezbijedno zamjenu stakla?

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Promobi...sve to zajedno ide i košta poprilično

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Mislim da je neko pisao da je cena zamene oko 300e.
 
Sa S5 preci na S8 ili je dovoljno A8 (2018) ?
Kakvu to stabilizaciju slike nema A8 a S8 ima?
Koliko je jaci procesor na A8 u odnsu na S8 i koliko bi se mogla da vidi/oseti razlika u radu izmedju ta dva telefona...?

Da li S8 ima audio konektor 3,5" ?
Da li S8 ima brzi punjac za uticnicu strujnu?
Ovi iz oglasa na KP i MS su "popravljani" ili doneseni iz HU? Pitam jer ako imaju, garancija je obicno 1g.
Uzeti iz servisa ili manje prodavnice, sa oglasa ili se ne igrati vec samo zvanicne radnje?
 
Zbog čega mi izbacuje da unesem PIN ponekad iako otključavam otiskom prsta? Kaže zbog postavki sigurnosti?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sa S5 preci na S8 ili je dovoljno A8 (2018) ?
Kakvu to stabilizaciju slike nema A8 a S8 ima?
Koliko je jaci procesor na A8 u odnsu na S8 i koliko bi se mogla da vidi/oseti razlika u radu izmedju ta dva telefona...?

Da li S8 ima audio konektor 3,5" ?
Da li S8 ima brzi punjac za uticnicu strujnu?
Ovi iz oglasa na KP i MS su "popravljani" ili doneseni iz HU? Pitam jer ako imaju, garancija je obicno 1g.
Uzeti iz servisa ili manje prodavnice, sa oglasa ili se ne igrati vec samo zvanicne radnje?
Ti znaš šta je isplativije. Neko može da pređe i na A5 2016 pa da mu bude super, neko možda ni sa s8 nije zadovoljan. A8 nema jači procesor. A8 nema optičku stabilizaciju slike, s8 ima. Doduše na 90% pitanja si mogao da odgovoriš sa 1min pretrage na googlu.
Zbog čega mi izbacuje da unesem PIN ponekad iako otključavam otiskom prsta? Kaže zbog postavki sigurnosti?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Svaki put kad resetuješ telefon, prilikom prvog otključavanja traži pin.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Nisam resetovo telefon od kad sam ga kupio 6 mjeseci, danas mi bar 5 puta izbacilo da unesem PIN.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
ne kad se resetuje nego kad se RESTARTUJE tj ugasi i upali ponovo.

bar je meni trazio sifru iskljucivo nakon ukljucivanja telefona.

Sent from Galaxy S8
 
Nije to problem, vec verovatno koristi nova launcher ili nesto drugo cime zakljucava telefon. To je i meni izbacivalo, jer ja telefon zakljucavam na dupli tap ekrana.
 
To je to. Double tap gasim ekran. Mora da je do toga.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
U tom slucaju ides u nova podesavanja > advanced > screen lock method > i stavi timeout. To je to.
 
Vrh Dno