Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Jel ste videli možda što je Samsung s*ebo Note 7, mislim u odnosu na glasine. Bilo je reči da će ići sa Snap 821 a ide sa 820, da će biti i 6GB rama verzija, nema je, samo 4GB, da će imati 4000mAh bateriju, ide sa 3500mAh!! Na kraju ispada da je isti kao S7 Edge sa malo slabijom baterijom :D Tako da je ovo i dalje najbolji Samsungov model :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Note je postao bespotreban model totalno. Besmisleniji model nisu mogli izbaciti

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Svima koji su rutovali telefon i instalirali TWRP prepoucujem da probaju :)

[YOUTUBE]?v=WO5DtYnD-mY[/YOUTUBE]
 
Samo da se pohvalim da sam i ja zabo nazad na martovski fw (i to onaj od 1. ne 22. sto pise u security) i odma root. ... Inace pocela je strasno da me nervira autonomija na poslednjem (julskom) fw, jedva 4,5h sot. Javljam rezultate uskoro sa novim sistemom kad se malo unormali.
Koji su utisci?
I ja sam mislio da uradim istu stvar ako vredi.
 
@priest77 nisam zazalio ni najmanje...mada je jos uvek prerano da donosim zakljucke; imam 22% bat iako sam pre 28h skinuo tel sa punjaca i imam preko 4h sot. Iskreno sa jun/jul firmwerom nikad nisam uspeo 24h da sastavim. Ako mene pitas samo napred!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da li je moguce odlepiti ultimateshield i ponovo ga zalepiti? Nije lepo postavljen prvi put, pa da vidim da li da narucujem novi. Hvala unapred.
Mozes da je odlepis koliko god puta hoces,nema onaj lepak pa da brines da se nece zalepiti za ekran.Ja sam je skidao sigurno 20puta plus je ribao vrelom vodom itd,ostavio sam iskustvo u komentaru ranije.[emoji2]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stavio sam i ja UltimateShield imam samo reči hvale, e sad palo mi napamet sta ce se desiti sa folijom ako telefon skvasim jer je vodootporan?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
To je i meni palo na pamet, pa sam došao do zaključka da ga ne kvasim namerno kako bi folije ostale na svom mestu :d
Šalu na stranu, ne bi smela da se odlepi tako lako. Verujem da bi morao da je zakačiš nečim i da voda uđe ispod folije kako bi krenula da se odlepljuje.
 
Sta mislite da li ce S7 i S7e dobiti UI kao Note7 uskoro? Svidja mi se skroz kako izgleda...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja unazad 5 godina ne vidim razliku u tw a stalno se prica kako je novi uvek bolji,lepsi,ima manje bloata.
Meni uvek izgleda kao da su ga sklepali kineski osnovci,a tako i radi.

Sent from my Nexus 5X
 
Šta znam, ja sam poslednji put imao dodira sa TW na SGS3, ovaj mi se čini daleko bolji.
 
Stavio sam i ja UltimateShield imam samo reči hvale, e sad palo mi napamet sta ce se desiti sa folijom ako telefon skvasim jer je vodootporan?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Неће се десити ништа, тј може а не мора. Ја имам Ultimate Shield, и перем тел после трчања - држим га у рукаву, немам никакве проблеме са одлепљивањем фолија.
 
Sta mislite da li ce S7 i S7e dobiti UI kao Note7 uskoro? Svidja mi se skroz kako izgleda...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Vrlo moguce da nece (uskoro)...samo im jos to treba da naruse prodaju svoje perjanice. Pa vidis da je i always on dobio neke nove opcije...da ne bude da su samo unazadili tel u odnosu na zadnju s7 seriju :d

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne znam ni kako se s7 edge moze porediti sa note serijom,totalno dva razlicita koncepta
A ako pogledas malo bolje od note 3 se nista revolucionarno nije menjalo,ne znam iskreno ni sta bi
Tw od s6 modela je neka druga prica ,koristio i s ,s2,note 1,note 2,note 3,s5 i ipak ne mogu da se porede sa s6 serijom,s7 je samo logican nastavak
Sto se tice tw ne vidim vizuelno sta mu fali,ako se nekome ne svidja postoje dobri lanceri pa menjaj
Tupav zakljucak za tw ,crtala ga deca itd,smotaj jednu pa lagano jel ... onda opet sve iz pocetka pogledaj

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Ja unazad 5 godina ne vidim razliku u tw a stalno se prica kako je novi uvek bolji,lepsi,ima manje bloata.
Meni uvek izgleda kao da su ga sklepali kineski osnovci,a tako i radi.

Sent from my Nexus 5X

Koji si poslednji tel sa TW koristio?
 
Pozdrav,

Imam par pitanja za vas u vezi S7.. Rec je o G930F sa softverom 6.0.1 G930fxxu1apdq, Nivo bezbednosti 2 April.
Imam par problema. Prvo ne mogu da ga update-ujem tj puca prilikom instalacije, tacno na 32%.. Radio sam hard reset, instalaciju iz safe moda, opet sve isto.. Drugo stalno mi izladi Logging service je prestao sa radom, nije nista strasno ali uzasno nervira jer zna nekad vrlo cesto da iskace.
Nadam se da mi mozete pomoci.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
S6,ne znam koja je to verzija tw sto je tada bila na njemu.
Jel si koristio ti neki nexus uredjaj?

Sent from my Nexus 5X

Ne znam kakav je na S6 ali na S7 tw radi savrseno. Bez ikakvih lagova i posle par meseci. Mislio sam da cu da koristim novu ali nemam nikakavih potreba za njom.
Jedino sto ja ne volim kod TW trenutno je to sto je po default onaj beli skin ali uz material dark temu to izgleda odlicno. Cak po meni bolje i funkcionalnije nego na stocku. Recimo na stock moram cesce da povlacim dva puta ili sa dva prsta da dodjem do podesavanja nekih ili togles dok ovde idem samo jednom i imam i to i obavestenja.

Na kratko sam se zezao sa nexus 4 a na nedelju dana sam koristio nexus 5 menjao sam se sa drugom da bi video da li cu sa windowsa preci na android.
Super je nexus nema tu sta , on sad posle dve god ima nekih problema sa njim ali nesto softwerskih nesto hardwerski. Ali sve u svemu odlican tel.

Nexus 5x mi je bio druga opcija posle s7 .
6P mi se ne svidja dizajn.
Ali oba su odlicna telefona za pristojnu cenu.

Ne kazem da je TW bolji od stocka , oba imaju prednosti i mane. Ja recimo koristim dosta stvari na tw koje stock nema kao onaj multitaksing koji dobija tek sada sa N .
Ali svidja mi se i stock u nekim stvarima.
 
Sve je to super,ali lepo je yooyo rekao skoro,jednom kad promenis proizvodjaca telefona gubis brdo opcija i servisa koje se imao kod prethodnog i onda ide muka s privikavanjem na novo.

Sent from my Nexus 5X
 
Sve je to super,ali lepo je yooyo rekao skoro,jednom kad promenis proizvodjaca telefona gubis brdo opcija i servisa koje se imao kod prethodnog i onda ide muka s privikavanjem na novo.

Sent from my Nexus 5X

Ma jes, kad sam se ja navikao sa Windowsa na Android u roku od 7 dana nije to neki problem.
 
Pozdrav,

Imam par pitanja za vas u vezi S7.. Rec je o G930F sa softverom 6.0.1 G930fxxu1apdq, Nivo bezbednosti 2 April.
Imam par problema. Prvo ne mogu da ga update-ujem tj puca prilikom instalacije, tacno na 32%.. Radio sam hard reset, instalaciju iz safe moda, opet sve isto.. Drugo stalno mi izladi Logging service je prestao sa radom, nije nista strasno ali uzasno nervira jer zna nekad vrlo cesto da iskace.
Nadam se da mi mozete pomoci.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Skini firmware sa sammobile ili phone info aplikacije, odin i udri!
Sve je to super,ali lepo je yooyo rekao skoro,jednom kad promenis proizvodjaca telefona gubis brdo opcija i servisa koje se imao kod prethodnog i onda ide muka s privikavanjem na novo.

Sent from my Nexus 5X
Nista sto root i titanium backup ne mogu da rese (u vecini slucajeva). Mada generalno to sa nedostacima je i jedan od razloga iz kojeg sam presao na nova prime

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Iscitao sam poslednje 3 strane i sad kuckam ovo sa preostalog 1% na bateriji :D

Sci-Fi.

7a2288a3426a29c42b7925a3c89f1cbe.jpg


b111b0e903870c6c127d9e7dacd9a62e.jpg


Ceo dan na wifi sa lošim signalom, obe kartice aktivne, jedna sa lošim prijemom.
 
Poslednja izmena:
Fantazija, sta drugo reci!!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne znam kakav je na S6 ali na S7 tw radi savrseno. Bez ikakvih lagova i posle par meseci. Mislio sam da cu da koristim novu ali nemam nikakavih potreba za njom.
Jedino sto ja ne volim kod TW trenutno je to sto je po default onaj beli skin ali uz material dark temu to izgleda odlicno. Cak po meni bolje i funkcionalnije nego na stocku. Recimo na stock moram cesce da povlacim dva puta ili sa dva prsta da dodjem do podesavanja nekih ili togles dok ovde idem samo jednom i imam i to i obavestenja.

Na kratko sam se zezao sa nexus 4 a na nedelju dana sam koristio nexus 5 menjao sam se sa drugom da bi video da li cu sa windowsa preci na android.
Super je nexus nema tu sta , on sad posle dve god ima nekih problema sa njim ali nesto softwerskih nesto hardwerski. Ali sve u svemu odlican tel.

Nexus 5x mi je bio druga opcija posle s7 .
6P mi se ne svidja dizajn.
Ali oba su odlicna telefona za pristojnu cenu.

Ne kazem da je TW bolji od stocka , oba imaju prednosti i mane. Ja recimo koristim dosta stvari na tw koje stock nema kao onaj multitaksing koji dobija tek sada sa N .
Ali svidja mi se i stock u nekim stvarima.

Kada bi probao 6P npr. pa nakon toga S7 video bi lagove samo tako. :)
Evo na TW-u laguje na home screen-u kada se skroluje levo do kraja pa se pokrene ona app (ne znam ni sta je ni kako se zove). Prelazak sa prethodne strane na tu vidno kasni.
Nexus 4 fino radi ali je dosta star i to ne moze da se poredi. Problem kod TW-a, osim random lagova, je i agresivno gasenje aplikacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada bi probao 6P npr. pa nakon toga S7 video bi lagove samo tako. :)
Evo na TW-u laguje na home screen-u kada se skroluje levo do kraja pa se pokrene ona app (ne znam ni sta je ni kako se zove). Prelazak sa prethodne strane na tu vidno kasni.
Nexus 4 fino radi ali je dosta star i to ne moze da se poredi. Problem kod TW-a, osim random lagova, je i agresivno gasenje aplikacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisam primetio taj flipboard sam iskljucio prvi dan kad sam uzeo tel.


Btw danas mi tel upao u more na kratko , odmah sam ga izvadio i blago isprao flasicom vode. Za sada je sve ok. Nema oksidacije na usb portu.


Jel moze neko ko ima nova prime da mi proveri da li su ubacili podrsku za onaj badge neprocitanih poruka za aplikaciju telegram. Kad sam kupio prime i resio da pocnem da ga koristim skenjao sam se opasno kad sam video da za telegram nemaju podrsku za to a navikao sam.
Tada sam poslao onaj zahtev da dodaju pa ne znam jel jesu.
 
Poslednja izmena:
evo da se zapljunem i ja sa crnim edgeom
note me razočarao pa reko da probam malo ovaj - olovka ne vredi toliko para
za sad super
kupio sam ga na trange-frange jel ima još neka aplikacija sem Phone Info da se proveri regularnost telefona?
 
Poslednja izmena:
Problem kod TW-a, osim random lagova, je i agresivno gasenje aplikacija.

Misliš na onaj APP POWER SAVE?
Ja sam to ugasio jer moguce da je to jedan od krivaca zbog kojih divlja android system.
Inace posle factory reseta situacija se dosta popravila i sada android system je drugi potrosac, nije više prvi i ne curi baterija u stand by.
 
Nazad
Vrh Dno