Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Nije mi se ovo desavalo ni na G3 ni sada na S7E :)

Nego citao sam malo a i cuo da se zadnje staklo relativno lako izulja, zar ne bi trebalo da je i nazad i napred Gorilla glass 4 koji bi trebalo da moze da se izulja samo nekom smirglom koja ima tvrdocu preko 6, peskom ili dijamantom?

Ma nema to pojma. Moje zadnje staklo ima milion sitnih ogrebotina prednje samo jednu kad mi je ispao na beton.
Zadnje staklo je definitivno mnogooo mekse od prednjeg.
 
Poručio Caseology Wavelenght, razmišljao o Envoy seriji ali cela serija je usmerena ka zlatnom S7 Edge ili crnom, sve glupo izgleda na srebrnom, najviše smeta onaj zlatni deo, baš je ružnjikav. Od Envoya sam hteo onu zelenu ili navy plavu, te su najlepše, ne znam što toliko forsiraju tu Cherry, ne izgleda ništa specijalno, a napred ovaj Khaki lip je meni ružan.

Jedino što je za srebrni S7 Edge dobro je ova tirkizna boja u Wavelenght, baš je nesvakidašnja, malo da razbije monotoniju :) Uzeh i pouch neoprenski, a da dobacim do 30e da ne ostane kusur porucio ovaj ArmorSuit MilitaryShield, ne znam ni da li ću ga stavljati, videćemo. Ortak mi dolazi iz USA pa rekoh da iskoristim priliku :)
 

Prilozi

  • order.jpg
    order.jpg
    207.5 KB · Pregleda: 214
U čemu je fora sa zaštitnim staklima? Da li je i na S6 edge ista situacija?
 
Ekran ima slabiji odziv, to je glavna mana i tako je na svim uređajima, ne samo na zakrivljenim ekranima.
 
Godinama koristim i to jeftinija stakla na različitim telefonima, nisam nikad primetio slabiji odziv.
 
Poslednja izmena:
Meni nekad taj "slabiji" odziv više odgovara. Razlika je u tome što bez stakla je dovoljno i najmanji kontakt sa displejom da detektuje kontakt, dok kad imaš staklo tada je potrebno da spustiš prst na displej kako bi odradio zadatu operaciju. Drugim rečima, bez zaštitnog stakla mi je displej nekad preosetljiv. Ali to sam samo ja i moja iskustva sa iPhone 6. Na s7 edge imam ultimate shield, zadovoljan sam i kako leži i sa odzivom. Sad čekam Spigen Liquid Crystal pa da vidim kako će se uklopiti.
 
Ima, ima, ja primetio prvo na iPadu, ali sam mislio da se tripujem. Onda na devojčinom telefonu. Tu se baš primetilo. Onda sam video po YT da nije u pitanju samo moj problem sa no-name kinezom, već da i renomirani brendovi imaju isti problem. Neko je ovde na forumu isto potvrdio to sa svojim staklom.
 
Desava se da staklo smanjuje odziv ekrana, ali se desava i da se ni ne primeti

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Meni nekad taj "slabiji" odziv više odgovara. Razlika je u tome što bez stakla je dovoljno i najmanji kontakt sa displejom da detektuje kontakt, dok kad imaš staklo tada je potrebno da spustiš prst na displej kako bi odradio zadatu operaciju. Drugim rečima, bez zaštitnog stakla mi je displej nekad preosetljiv. Ali to sam samo ja i moja iskustva sa iPhone 6. Na s7 edge imam ultimate shield, zadovoljan sam i kako leži i sa odzivom. Sad čekam Spigen Liquid Crystal pa da vidim kako će se uklopiti.

Ja, dok sam koristio sesticu, sam hteo par puta da ga razbijem dok nisam provalio da je do stakla. Opasno me to nervira. Zato i koristim foliju samo sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Note 2, lg g2, sgs5, sg Note 3, sg Note 5, xiaomi rn2, rn3 (upravo svajpujem sa njega)... ni na jednom ne primetim lag, bilo šta...
Koliko sam shvatio, sa yt snimaka, da sgs7 edge ima problem što to staklo ne legne kako treba, tipa odvojeno je od ekrana pa mora da se bocka kao da je rezistentni ekran a ne kapacitivni
 
Poslednja izmena:
Meni je jedino staklo pravilo problem kod double tap to wake up. Jednostavno nekad nije htio da reaguje. Ostalo je sve bilo isto

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Mozda ne primecujete. Ja sam na svakom uredjaju imao slabiji odziv. Na Z2 sam progledao kada sam ga skinuo. Jedino koristim na Nexusu 7 jer ga koriste svi ukucani pa da se ne osteti ekran.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može li neko sa dual SIM-om da mi pojasni ovu logiku.

38998f18dc683ca650b8afebd31c003a.jpg


Kartica A nije u roamingu, kartica B jeste.

Kartica B ima ikonicu zgrade (work), zatim ide signal kartice A, pa signal kartice B, sa upozorenjem da je u roamingu.

Ikonica izgleda pokazuje koja se mreža po defaultu koristi za pozive. Međutim, kad stavim da me uvek pita, ostane sličica poslednje ikonice.

Može li još neko da proveri kod sebe? Ja sam na SuperMan ROM-u, pa je možda do njega.
 
Samo da se pohvalim da sam i ja zabo nazad na martovski fw (i to onaj od 1. ne 22. sto pise u security) i odma root. Pazario Super SU pro i Titanium Backup pro i sve sto smatram da ne treba i sto se moze. Pitanje, da li stavljati greenify ili ne zbog doze-a? Inace pocela je strasno da me nervira autonomija na poslednjem (julskom) fw, jedva 4,5h sot. Javljam rezultate uskoro sa novim sistemom kad se malo unormali.
 

Prilozi

  • Screenshot_20160801-092555.png
    Screenshot_20160801-092555.png
    315.3 KB · Pregleda: 178
Meni je SoT skoro 8h...prezadovoljan sam. Junski je, ali je i custom ROM, rootovan i Xposed sa Greenifyem...oduševljen autonomijom :D
 
Edge ili normalan s7? :)


Sto se kartica tice, kod mene stoji uvek ona default ali nisam u roaming-u i ne koristim Samsung dialer.
 
Poslednja izmena:
Šta radite vi sa telefonom (tj. ne radite) kad vam je SOT 7-8h?
 
S7 Edge, koga sam i uzeo samo zbog veće baterije :)

Prvi dan intenzivnog korišćenja sam ga koristio kao navigaciju preko 5h :)
Danas sam na 42% baterije, od toga je ekran pojeo trećinu toga, sa svojih 4h20min. Drugi je android sys sa 17%, a treći Ring+ sa neuobičajenih 14%. Moraću videti da li će da radi kako treba kad ga hiberniram. Obe SIM kartice aktivne, na jednoj je signal očaj, ali veći deo dana je bio na Wi-Fi-ju.
 
Poslednja izmena:
Sto se kartica tice, kod mene stoji uvek ona default ali nisam u roaming-u i ne koristim Samsung dialer.

Ne bi trebalo da ima neke veze sa dialerom. Ja pauziram sa rocket dialerom do daljnjeg (dok ne vidim zbog čega će mi zafaliti...sa njim na OnePlus 2 sam morao 2x potvrđivati koja kartica će da okrene broj, jednom jer me sistem pitao, drugi put zbog Rocketa), a malo me je i smorio zastareo dizajn...svi elementi i na FullHD ekranu su bili mutnjikavi. Mogu misliti kako bi bilo ovde.
 
krastavac, ja sam se zaglavio sa njim i sad mi je nezamenljiv. Menjanje njega i prenos nomadskog broja bi zahtevalo sklapanje ugovora za zemaljski priključak, pa prenos tog pravog broja kod nekog drugog (čitaj SBB-a).
 
Ne bi trebalo da ima neke veze sa dialerom. Ja pauziram sa rocket dialerom do daljnjeg (dok ne vidim zbog čega će mi zafaliti...sa njim na OnePlus 2 sam morao 2x potvrđivati koja kartica će da okrene broj, jednom jer me sistem pitao, drugi put zbog Rocketa), a malo me je i smorio zastareo dizajn...svi elementi i na FullHD ekranu su bili mutnjikavi. Mogu misliti kako bi bilo ovde.
Probaj ovaj, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free, ima sve potrebne stvari za dual sim.
f5dbdf53c18ca63fe038224efe08f233.jpg
 
krastavac, ja sam se zaglavio sa njim i sad mi je nezamenljiv. Menjanje njega i prenos nomadskog broja bi zahtevalo sklapanje ugovora za zemaljski priključak, pa prenos tog pravog broja kod nekog drugog (čitaj SBB-a).
Druze jel xposed bese ne moze da se stavi na fabricki stock, treba drugi kernel ili sta vec?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da li je moguce odlepiti ultimateshield i ponovo ga zalepiti? Nije lepo postavljen prvi put, pa da vidim da li da narucujem novi. Hvala unapred.
 
Neko je pisao par strana ranije da je to radio

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Druze jel xposed bese ne moze da se stavi na fabricki stock, treba drugi kernel ili sta vec?
Treba ti custom recovery za flash njegovog zip fajla, kapiram da je i root potreban, mada to sve nekako ide all-in-one. Video sam u SuperMan ROM-u da se možu u instaleru ostaviti i stock kernel, tako da on nije bitan u tom kontekstu.

Hvala, probaću, liči na stock, što je u ovom trnutku dobra stvar :)

Da li je moguce odlepiti ultimateshield i ponovo ga zalepiti? Nije lepo postavljen prvi put, pa da vidim da li da narucujem novi. Hvala unapred.
Može, samo pazi da je ne rastegliš. Pokvasi je dobro pre odlepljivanja.
 
Imam i twrp i root, samo i dalje mislim da je bila neka caka da nece na stock firmware...jel ima jos neko iskustva sa tim?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sto se Supermena tice, kernel ne dirajte svaki dan sam imao po jedno smrzavanje telefona gdje sam ga mogao resetovati jedino na power+vol. down. Vratio na stock kernel i fercera bez problema:)
 
Probajte od Lyapote kernel.
 
Necu da menjam nista, ako ne moze na stock, opusteno, necu umreti zbog reklama na yt
 
Nazad
Vrh Dno