Šta je novo?

Samsung Galaxy S5

Evo
b1f1d73b9386a21a74cc3fa2c30eba31.jpg
fb785919c64110458120168e8224c2f0.jpg
90826d36a45f8fcc93044cfd88bb5c5f.jpg
 
Evo danas kućna varijanta. Osvetljenje auto, 36 min poziva, 15ak min 3g tethering, tokom noći data 2g only (tad su i nastali gmail i google service keep awake)... ostalo sve wifi itd..

uploadfromtaptalk1471630693581.pnguploadfromtaptalk1471630701417.pnguploadfromtaptalk1471630706929.png
 
Moglo bi to jos bolje... Imas root?

Google servisi ti pojeli jedno bar 30-40% baterije.
 
Jbni Google cim istekne garanicja ima da uradim root i da izbacim sve sto moze da se izbaci od njihovih aplikacija -.-

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Moglo bi to jos bolje... Imas root?

Ma negde je Google nesto zeznuo. Meni na S5 radi OK, ali na dva druga telefona, razliciti ROMovi, razlicite zemlje kupovine cak, Google Services pri/na vrhu.
Imam root, ali ne znam sta da uradim time :D
 
Ja nemam root,samim tim sam ba stock rom-u.Baterija mi bas curi,jedva izdrzi dan.Telefon bas koristim,ne bas u extremnoj meri,ali....

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Moglo bi to jos bolje... Imas root?

Google servisi ti pojeli jedno bar 30-40% baterije.
Nemam root. Kako bih regulisao to da imam root?
Zanimljivo mi je da su Google services napravili keep awake 4h20min dok sam bio na mobilnom netu preko noći. Posle kad sam ceo dan na wifi jedva jos par minuta da su bili awake.
 
Isključite lokaciju i isključite u google servisima lokaciju, history za lokaciju i tu sta jos ima. Nadam se da nemate Google now I eto to je što mi pada na pamet. Pucam u prazno, jer mi treba log od BBS-a, ovako može samo da se nagadja.

Isključite Android manager find my phone Ili šta ono već ima u traženju telefona, u Wifi isključite wifi Google search ili kako se već zove.

A regulisao bi to tako što bi ja mogao da vidim preko BBS-a sta ti troši bateriju. Za BBS treba Root.

M2 Note
 
Evo ti BBS log :)
 

Prilozi

  • logcat-2016-08-14_100313596.txt
    129.1 KB · Pregleda: 581
  • BetterBatteryStats-2016-08-14_100313517.txt
    34.5 KB · Pregleda: 205
Google now ja mislim da ubija bateriju, ali ubija.
Sad sam i to ugasio, plus stavio neke app na greenify listu
 

Moras mi dati standby log npr napunis telefon, pred spavanje skines, kad ustanes izvuces i posaljes mi. Imas mail, pa posalji :)

Ovako koriscen, ne mogu da vidim da li ga nesto cedi ili ne u pozadini.
 
Ljudi nesto mi nikako nije jasno.
Telefon mi je bio rootovan kad sam stavio holadnski 6.0.1 i tako sve ok mesec dana, nesto sam u dzepu pokrenuo, nesto je vrteo app optimising i odjednom nije vise rootovan.
Sad sam skinuo CF autoroot file za bas moj G900F za 6.0.1 i pokrenuo ga iz download moda u Odinu, kao sve izvrtelo i telefon se pokrenuo i nije ladno rootovan.
U cemu je problem?
 
Instaliranje Xposed-a ;)
 
+ greenify + custom kernel + brisanje bloata + moze i custom ROM neki + BBS + razni programi + tweak-ovanje + ......
 
Eh,kad bi mi neko sve to postavio na tacnu...pa da probam.13 meseca sam oslep'o od wp-a,uzas.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Kad flesujes custom kernel dobiješ root, kad instaliraš custom rom dobiješ root. Ja nisam video još ništa custom, a da ne dolazi sa root-om...



Eh,kad bi mi neko sve to postavio na tacnu...pa da probam.13 meseca sam oslep'o od wp-a,uzas.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Kakav si sa engleskim? Ako si dobar onda ne mora puno da ti se piše, a ako nisi videću ovih dana da uhvatim vremena, pa nešto da napiskaram.


M2 Note
 
Poslednja izmena:
Dobijes root, ali nije potreban zs isti.
da ne instalira neko dzaba root pre roma :)
 
Ima sve na xda,ja sam samo skinuo odin i 6.0.1 firmware da imam za svaki slucaj.Cfu root fajl za odin nisam ni trazio_Ono sto me nervira je s finder i quick connect,ne mogu da skinem.Voleo bih i da resim malo bloatware-a.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Evo ti ovde https://autoroot.chainfire.eu

Ako si vec na 6.0.1 onda traži 6.0.1, a ako nisi onda prvo flesuj 6.0.1, pa onda ovaj cf Root. Naravno tražiš za svoj 900F

Što se tiče romova i kernela mogu ja baciti pogled na neki rom ili kernel.

M2 Note
 
I..? Ljudi...kako da se oslobodim bloatware-a ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ako ti je OK TouchWiz UI, lepo ubacis ALEXNDR-ov ROM. Stock, debloated. Ima o LP i KK i MM, pa biraj sta ti je vise volja.

Dosta manje trosi od stocka, a sve mi radi kako treba. Cak sam i Xposed uspeo da instaliram i koristim na LP Samsungu prvi put :)

Da posle ne bi bilo sto ovo/ono ne radi, ovo je barem cist ROM.
 
Ok.Samo koliko sam citao...nije testiran na g900f :(

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
http://kernel.boeffla.de/sgs5/boeff...boeffla-kernel-2.0-Samsung-g900f.recovery.zip

http://kernel.boeffla.de/sgs5/boeffla-kernel/mm60_download/Test/ moze mislim i poslednja test verzija, ako ne valja onda na stable ici, mada i njegove test verzije su uvek okej.

Sto se tice kernela, ovaj. Ja sam koristio na S3, zvuk dobar, gomila sitnih i finih podesavanja, zvuk odlican itd itd.

Aplikacija za podesavanja http://kernel.boeffla.de/bcv2/2.3.8-boeffla-config-v2.apk

Tema na xda http://forum.xda-developers.com/gal...ernel-boeffla-kernel-1-0-beta1-23-03-t3062073

Features
Support of anykernel concept (only latest kernels) - flash stock kernel before flashing Boeffla
Full integration with Boeffla-Config V2 configuration app (get it from http://www.boeffla.de) to configure all kernel settings
Additional governors: zzmoove (Note: not considered stable at the moment, you might face reboots!!!), intelliactive, intellidemand, wheatley, smartmax, slim, intellimm, nightmare, lionheart, pegasusq
Zzmoove supporting native hotplugging profiles
Additional schedulers: fiops, bfq, sio, tripndroid, zen
Many Hotplug tweak profiles (Default, Optimized, 1 core max, 2 cores max, 3 cores max, 2 cores min, 3 cores min, 4 cores min, 2 cores exact, 3 cores exact)
Wake up gestures implemented (double-tap-to-wake, swipe to wake)
Boeffla-Sound engine (Headphones and speaker volume configurable)
Configurable vnswap
zSwap configured fix to Samsung stock value of 1280 MB
True dynamic FSync (activated if screen on, deactived if screen off), configurable
Touch boost frequency configurable, touch boost switch
CPU Overclocking up to 2.84 GHz
CPU Voltages interface for undervolting/overvolting
GPU idle frequency 27 Mhz added
GPU governor selection support
Show GPU frequency usage per frequency in Boeffla-Config
Color control to adjust RGB color space + inverted mode
SD card read ahead buffer configurable (default increased to 1024 kB)
Ext4 File system tweaks (default to on, can be disabled)
System Tweaks predefined supported (default is off)
Android logger (logcat) configurable
Kernel logger (dmesg) configurable
Charge rates for AC charger, USB and wireless charging separately configurable (set charge rate to 0 to have stock charge logic back)
Charge information display support via Boeffla-Config V2 app
CIFS support (module, Important: make sure you unchecked option "Mount namespace separation" in SuperSU settings; do not mount inside /data or /storage)
NFS support (module)
NTFS support (module)
XBox support (module)
OTG-Ethernet support (module)
TCP Congestion changed to Westwood
Swap supported (but not recommended, zSwap used already)
init.d support (in /system/etc/init.d - set correct permissions!)
Default entropies increased
Automatic EFS backup
Full support for mpdecision for best compatibility and smoothness
(Important: use Boeffla-Config to configure min/max CPU frequencies + governors + schedulers only - or explicitely allow other apps/processes to overwrite this in Boeffla-Config settings, but expect weird side effects)
Integrated full busybox 1.23.1 (own compilation)
Auto-Root by kernel possible by request
Kernel initialisation log file (with history of 3 log files)
Emergency reset script automatically placed into /boeffla-kernel-data folder of your internal memory
Presets supported in Boeffla-Config by kernel (Extreme power, power, normal, battery friendly and battery saving)
Google gcc 4.8 toolchain used for best stability
Initramfs of latest Samsung firmware
Based on latest Samsung sources
Kernel runs with SELinux enforcing by default, just as Samsung stock kernel for S5 - but can be configured to work in permissive mode in Boeffla-Config settings
Knox and Samsung rom security warnings removed
Note: I do NOT upstream the kernel to higher Linux kernel versions anymore as this usually has zero benefit but likely introduces new issues + is a waste of effort in the end

Kontam da je i ovaj ROM dobar, sudeci koliko ima tema pregleda i odgovora http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2741302
 
Poslednja izmena:
Jel ta app brise bloatware ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno