Šta je novo?

Samsung Galaxy S5

Ljudi, posle 100 godina eto mene opet kod vas :)

Imam 2 pitanja, jedno vrlo bitno i jedno manje bitno:
1. Da li je po vama bolji Mokee ROM, Resurection Remix Rom ili običan CM13, ili imate neku drugu AOSP varijantu da mi preporučite?
2. Vidim da Qualcomm 800 i 801 (a G900F koristi 801) ne podržava najnoviji Android Nougat. Da li to znači da niko od nas neće videti sedmicu na petici ili smatrate da će XDA to ipak nekako omogućiti?

Hvala unapred svima koji se budu potrudili da mi odgovore
 
Ljudi, posle 100 godina eto mene opet kod vas :)

Imam 2 pitanja, jedno vrlo bitno i jedno manje bitno:
1. Da li je po vama bolji Mokee ROM, Resurection Remix Rom ili običan CM13, ili imate neku drugu AOSP varijantu da mi preporučite?
2. Vidim da Qualcomm 800 i 801 (a G900F koristi 801) ne podržava najnoviji Android Nougat. Da li to znači da niko od nas neće videti sedmicu na petici ili smatrate da će XDA to ipak nekako omogućiti?

Hvala unapred svima koji se budu potrudili da mi odgovore

1. Licna preferenca, najbolje da probas sva tri, pa da vidis sta ti odgovara. Sva tri su ispod haube isti, samo je razlika u opcijama.
2. Bice neki custom na xda za par meseci, ali stabilan. Trenutno se ne moze ocekivati stabilan.
 
1. Licna preferenca, najbolje da probas sva tri, pa da vidis sta ti odgovara. Sva tri su ispod haube isti, samo je razlika u opcijama.
2. Bice neki custom na xda za par meseci, ali stabilan. Trenutno se ne moze ocekivati stabilan.
1. Probao sam RR i sve je radilo ok, izuzev 2 stvari zbog koje sam ga na kraju i sklonio, a to su: nemogućnost korišćenja fingerprinta za zaključavanje aplikacija (FingerSecurity i ostale aplikacije za to uopšte nisu mogle da dobiju USAGE ACCESS dozvolu) i, druga stvar, telefon je bio pregrejan u većini slučajeva. Kako krenem da ga koristim telefon se pregreje. Inače, odlično je držalo bateriju, super mogućnost fingerprinta i na ugasenom ekranu, pregršt customizacija, ali te dve stvari su me opredelile da probam i Mokee ROM, sa kog i ovo sad kucam. Ne pregreva se, radi FingerSecurity, bolja iskorišćenost RAM-a, ali, sa druge strane, manjak opcija za modifikovanje (što meni iskreno uopšte ne smeta), i iz nekog razloga nedostaje Quick toggle za zvuk/vibraciju/silent [emoji19]. Nzm koji je fazon sa tim ali mi to OPASNO fali. Moram da drndam taster svaki put kad hoću da stavim na vibraciju ili da instaliram neku aplikaciju koja će mi izbaciti widget sa tom funkcijom, nzm. I još jedna stvar, ne vraća mi aplikacije preko Titanium Backup-a, a nzm što, vratilo je Viber i posle njega ni jednu više.
 
Poslednja izmena:
Za TB problem, iskljuci u SuperSU pod settings mount namespace separation. Restartuj, pa vidi onda hoce li da vraca. Inace imas TB pro?
 
Za TB problem, iskljuci u SuperSU pod settings mount namespace separation. Restartuj, pa vidi onda hoce li da vraca. Inace imas TB pro?
A nema ovde to...ili makar ja ne nalazim, znaš kako je na 6.0 sa root-om, nemam posebnu aplikaciju za root nego u developer options imam root access kao opciju...a da, TB Pro je...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Taj root iz aosp/cm romova ne radi baš dobro, zato probaj sa supersu. Instaliraj daj dozvole tb preko supersu, odradi ono što sam rekao, restart i trebalo bi da radi.

M2 Note
 
Taj root iz aosp/cm romova ne radi baš dobro, zato probaj sa supersu. Instaliraj daj dozvole tb preko supersu, odradi ono što sam rekao, restart i trebalo bi da radi.

M2 Note
Važi, nego moram malo da proguglam kako se radi ta promena superuser aplikacije, nikad dosad to nisam radio...javljam sutra da li sam uspeo ☺

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Samo instaliras supersu :)
 
Samo instaliras supersu :)
Ne prolazi instalacija binary-a. Skinem SuperSu i on naravno traži binary i ima opciju za instalaciju Normalno (kad na to kliknem kaže mi INSTALACIJA NEUSPEŠNA) i opciju CWM/TWRP (kad kliknem na to, ode u recovery, instalira, ali završim sa bootloop-om)

Edit: Zatim sam skinuo flashable .zip koji ima SuperSu aplikaciju i binary i flash-nuo i nikakav bootloop, ništa, sve prošlo fino i radi kao zmaj. Ništa nisam dirao u podešavanjima SuperSu aplikacije, samo sam dao dozvolu TB-u i vratilo mi sve aplikacije+data bez problema!

Hvala Dj!
 
Poslednja izmena:
Izasao novi update,jel neko skinuo ? Bojim se da nije gori od prethodnih pa da dodatno ubaguje tel

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja napisao pre 3-4 dana,bio update.
Meni fon radi kao i pre njega.
Ne znam sta ti baguje,ja sam na 6.0.1 vise od mesec dana,sve radi glatko.
 
Brišete li cache posle svakog update?
 
Ja sam se nakon svih mojih ekskurzija po AOSP/CM Rom-ovima vratio na stock, instalirao 6.0.1 i pokrenuo onaj Barebone Cleaner iz Recovery-ja što se pokreće i kroz Aromu očisti TW sistem od bloatware-a i mogu vam reći da sam apsolutno prezadovoljan. Sve radi vrhunski. Flešnuo sam i Xposed i nikakvih problema, bagova i lagova nema...stvarno sam zadovoljan! Svima bih preporučio...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Instalirao sam Holandski Marshmallow rom i zanima me nešto. Hoću li sada nastaviti da dobijam OTA (sa mreže) nadogradnje softvera? Koristim Telenor mrežu.

Dobijaces.

Sent from Xperia Z5

U vezi mog pitanja za OTA update, od instalacije OS-a pre dva i po meseca nisam dobio nikakav OTA update. Koliko vidim po porukama ovde, Telenor bi trebalo da je do sada pustio dve manje OS zakrpe. Jel moguće da je nešto treće problem?
 
Ja sam gore javio kad je bio poslednji apdejt ( Telenor ).

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Vredi li Nillkin tempered glass u odnosu na ove obične sa Aliexpresa?
Ovo đubre mi ne napuklo pa bi da ga zamenim. Plus je loše od starta jer ne klizi prst kako treba
 
ljudi, imam problem sa wifi. raskacuje se nakon par minuta. na netu samo pominju SMART NETWORK SWITCH ali mi je to iskljuceno. sta bi moglo biti? u pitanju je duos sa 6.0.1; da li je hardver?
 
Moze biti i ruter.

Ako mozes probaj flash blanko stock 6.01 ROMa i vidi da li i tada ima problema
 
ruter ne. probao na nekoliko. kupio sam ga polovnog. izgleda da je uvaljivanje. trazim sad resenje. znaci, wifi radi full i onda raskaci. jos neka ideja?
 
Zamenih ja J7 za G900F Gold verziju danas.Ne znam kako to se razlikuju primerci po kvalitetu kamere,ali ovaj pravi odlicne fotke,a dosao je sa lolipopom za koji kazu da na s5 ima lose slike.
 
6.0.1 je trenutno poslednji za S5.
To sto imas gold verziju,nema veze sa kvalitetom slika koje pravi kamera.
Meni recimo smeta to sto ruka mora da ti bude bas mirna da bi slika stvarno ispala dobra,tj. da nije mutna.
 
Ma znam da nema veze sto je Gold :) nego kazem da sam se nagledao primera fotki u zadnje vreme gde je ocajan kvalitet pa se cudim.

Nego,jel probao neko neki Custom Rom baziran na 6.0 ?

Video sam da ima strasan Phoenix Rom sa tonom modfikacija i Note7 Port Rom mada izgleda nije bas jednostavna procedura za instaliranje.

Ima li root za 6.0.1?
 
Bacis ALEXNDR-ov ROM (ima i za single i za Dual SIM), rooted, debloated, ima Xposed, super radi :) (jedino sto me nerviraju mnogo ispranije boje na 6.x, pa sam se vratio na 5.x)
 
Znam,al on mi je nekako suvise stock :)

Moracu da vidim sta ima od modova na XDA.

Sta bi za rootovanje?Je li isto radi onaj CF auto root?
 
Jel uzimao neko skoro neki dobar bumper da moze da se pohvali? :D

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ljudi, jer zna neko mozda neki mod da mi da da pojacam blic? Citao sam da negde ima ali nmg da nadjem nigde...
 
Nazad
Vrh Dno