Šta je novo?

Samsung Galaxy S5

G901 i G906 su zverine od telefona ali slabo se izbacuju custom romovi za njih G900f je model koji ima većina pa samim tim za njega izlazi dosta stvari na xda,sto se tice punjenja meni brze puni sa usb 3.0 kada koristim obican 2.0 kabl koji sam dobio uz telefon punjenje traje skoro 2h sa usb 3.0 telefon se napuni od 5% do 100% za 1h30min (vise puta testirano) prenos velikih fajlova znatno brzi sa 3.0 ali morate da zabodete u plavi 3.0 port .

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
USB3 ce puniti brze samo ako je USB2 kabl za sporije punjenje. Ako puni brze nego sto puni punjac koji je dosao uz telefon, preterano brzo punite, krace ce trajati baterija u svakom pogledu.

Za prenos SA uredjaja bice brze, jer citanje jeste brze nego sto USB2 (pa i USB3...) mogu da daju. Ali upis (a to se mnogo cesce koristi za vece fajlove) nije brzi od limita USB2.
 
Unapred se izvinjavam na glupim pitanjima...
Da li je bolje namestiti kameru da snima full hd ili 4k ?
 
Udjes u kameru donji levi ugao settings pa onda imas Full HD 1920x1080 klikneš tu i izaberes UHD ako hoćeš

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ako snimaš u pokretu 1920×1080 60fps (smooth motion se zove opcija ) a ako ti je tel na tripodu onda je UHD bolji izbor

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Koji je to model G906,jel to onaj bese sto je radjen za Azisjsko trziste?Ima 2K ekran i 3 GB rama.Koji cpu ima?

Sent via Xperia Z2
 
Koji je to model G906,jel to onaj bese sto je radjen za Azisjsko trziste?Ima 2K ekran i 3 GB rama.Koji cpu ima?

Sent via Xperia Z2
Za korejsko tržište.
Zvijer od telefona, mijenjao sam ga za Note 4, jer sam htjeo veći fon.
CPU kao kod Note 4.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako da se otarasim poruke check your back cover kad upalim fon.
Pojavi se poruka i nestane za 2 sekunde.
Ledja normalno stoje kao i bumper.
Da li se nekome ovo desava i kako to resiti ?
 
Jedino da ubacis neki custom rom.Obicno je na njima to disablevano.

Sent via Xperia Z2
 
Aham.
Guglao sam,ali nista konkretno nisam nasao.
Dobro je da nije neka hardware-ska greska.
 
Prinetio sam da baterija bas curi...Da li imate slican problem ? Na 6.0.1 sam.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ugasi google back up i restartuj telefon.Ako ti i posle toga bude curela zeza tr verovatno neka aplikacija.

Sent from Xperia Z5
 
More, Google Play Services update je stvarno nesto zeznuo ovog meseca!
 
ne mozes. ako uradis disable maltene nista od google servisa nece raditi...jedino da cekamo da ga pokrpe. najgore sto malo radi kako treba malo ne radi. jedan dan mi izdrzi baterija normalno (~24h+), a sutradan jedva 12h. vise me nervira sto zateknem telefon topao u 6h ujutru! kad se to desilo prvi put pomislio sam da je krepao telefon...
 
Ja sve mislio da je losa baterija...
Inace,i ja pitam gluposti za backup...
U svakom slucaju to ne bi ni gasio.
Evo za ovih par dana...sta znam,zadovoljan sam.
Sve je ovo bolje u odnosu na raspali WP.
Nikad vise Lumia ni WP.

P.S. Dajte preporuku za neku futrolu bez prednjeg dela a za koju moraju da se skidaju zadnja ledja.
 
Gasenjem google backupa se ni jedan google servis ne gasi. Slobodno mozes da ga ugasis i restartujes telefon nakon toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To mislite na backup wifi lozinki i sl. pod Backup and Reset?
 
Da, na to misle.
 
Ja probao i odmah mi krepao gmail. Instalirao stariju verziju, uradi sam autoupdate. Do duse, nije mi rutovan fon, mozda u toj kombinatorici moze.
Ne mislim na google backup, mada gasenje istog ne resava problem, nego na google play services.
Taj gps vodi neki svoj zivot. Jedan dan je velik nekoliko stotina mb, sutradan giga, pa 800mb... ja sam na g2-ci, ali ovaj problem nije vezan za odredjeni model. Od cega zavisi da li ce gps poludeti, nisam nasao na netu...
 
Poslednja izmena:
Sta da podesim da ne radi dim ekrana na 5% baterije ?
Fabricki 6.0.1
Uzgred,secam se na s3 da je bila opcija da kad je fon u dzepu da jace zvoni...?
 
Fabricki je to za dim ekrana,ne moze se promeniti,a to za zvono ne znam.Pa S5 ima bas dobar zvucnik kad se pojaca na max bas gruva.

Sent via Xperia Z2
 
Da da,moze na max,ali znam da dok sam imao s3,da je imao neki senzor i u opciju da kad je telefon u dzepu,da zvoni jace.
Inace...sada sam citao za dim,jedino root,a to necu raditi,nema potrebe.
Mislim da mi knox nije nijednom okinuo...a ne znam ni to kako da proverim.
Ubi me lumia vise od godinu dana.
 
Kako moze dim iz root da se izbaci? Mene bas zivcira.
 
Kucas u gugl how to remove dim screen on S5 when battery is 5 %
Valjda ima na netu neko resenje ;)

Sent from Xperia Z5
 
Pa ne nalazim ;) (ima nesto za s4 samo)
 
Izgleda da tu nema promene,sem ako se ne ide na custom rom.Ja nemam potrebe za romovima.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Uzgred,dajte predlog za dobru futrolu i ako nekome nije tesko da postavi linkove za Odin i 6.0.1 najbolji firmware za ponovno instaliranje svezeg sistema za sm-g900f i ako moze da objasni kako ide ceo proces,definitivno sam sve zaboravio.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno