Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

Nego, koristim Imperium najnoviji, stiklirao sam LTE u podesavanjima, isao u MTS, aktivirali su mi, dali drugu karticu ali ne mogu da se povezem na 4G nikako. U centru grada mora da bude. Da li trebam mozda neku drugu verziju modema da fleshujem?
 
ir blaster mi ne radi. gledao sam i pod kamerom sa drugog telefona ne baca mi signal :-(
 
ir blaster mi ne radi. gledao sam i pod kamerom sa drugog telefona ne baca mi signal :-(
Mozda je do roma? Koji koristiš?
Ja sam sa 4.4.2 prešo na 5.0.1 uz pomoć Odima i to sam na sammobile skinuo stock rom za SRB mts mreza. Uradio jos samo root i sada mi je ok...
Koristim peel smart remote ver.8.4.6
uploadfromtaptalk1441778096738.png
 
probat cu jos to da odradim veceras. probat cu i taj lolirom pre stock-a cisto da vidim kako radi i da li ir senzor funkcionise
 
Mene mjesecima muci sledeca stvar - cim sam presao na lolipop kad upalim wifi treba mu 35-45 sekundi da se upali i prikaze mreze... I to se desava na vecini romova koje sam koristio.
Ovi na kojima to radi kako treba imaju neke druge probleme koji mi vise smetaju.
Nasao resenje konacno - pobrisao stotinak zapamcenih sifri.
Zadnje 3-4 godine preko titanijuma radim restore svih wifi sifri, i izgleda jedino lolipop ima problem kad ih je previse
 
Dobar dan momci,

Seticete me se jer sam imao problem sa onim lose rutovanim S4 koji se posle ruta stalno restartovao i koga sam uz doplatu zamenio na 9506.

Pomenuo sam da je 9506 dosta bolji telefon, naprosto neki delovi harvera su bolji i savrseno mi je radio na 4.3.

Onda sam pozeleo da uzmem glupi MTS-ov 4G i rekose mi da je to moguce samo ako imam Android 5+.

Stavim ja 5.0.1, dobijem 4G ali izgubim prijem, gotovo niko ne moze da me dobije, ali nisam hteo o tome da pricam...

Imam jos veci problem a taj problem sam izmedju ostalog imao i na 9505 na 5.0.1., a to je da se zvono na telefonu svakih par sati samo utisava!

Dakle em je prijem na 4G MTS katastrofa, em mi se telefon stalno utisava i gotovo niko me moze da me dobije!

Ja ga stalno vracam na normalno zvonjenje, ali se on vec kroz nekoliko sati, najvise sutradan, ponovo utisa i zvono se jedva cuje!

Napominjem da se to javlja samo na 5. 0.1. , a na 4.3 se nije javljalo.

Sta da radim da mi se telefon ne utisava sam??

hvala!
 
Poslednja izmena:
Imao sam taj telefon, sa 5.0.1 (Slovacki rommislim da sam stavio) i sve je bilo OK.
 
Falican primerak,ne verujem da je bilo sta drugo.
 
Au tebra, ti stvarno nemaš sreće.. Meni radi sve ok, 9505,da nisi nešto radio sam onom do not disturb opcijom Ja je nisam ni koristio pa ne znam kako radi tačno, ali možda si tu upalio da ti stisava određeni period dana?
 
Jok ljudi, identičan problem sa imao i na 9505 ali on se posle rutovanja toliko restartovao da mi to i nije bilo primarno, jer je bio praktično neupotrebljiv.

Kada sam uzeo 9506 sa Android 4.3 preporodio sam se, ali kod mene je MTS Internet stalno E, pa rekoh hajde da ubacim karticu sa 4G.

Da bih to dobio, morao sam da idem da mi neki lik ubaci 5.0.1. i dobio sam karticu sa 4G, ali tu je prijem jako loš... (no to mi i ne smeta toliko, jer ga vratim na GSM kada me iznervira).

Ali na tom Androidu se taj isti 9506 stalno utišava, znači slajder za zvuk stalno pomera na levo (glasnoća mu bude 1-2) i kada ga vratim na 8 gde ga ja držim, to traje samo nekoliko sati.

Posle toga se sam od sebe vrati ulevo i tako ostaje! Zvono mogu da čujem samo u totalnoj tišini...

Da li je neko imao taj problem, jer ja sam, uz sve ostale probleme, taj identičan problem imao i na 9505, i na 9506?!
 
Ja sve nešto mislim da sam imao to na 9500 :)
 
Au čoveče da li je moguće da su dozvolili takve bugove na nekadašnjem flagship uređaju...
 
@carbon

Taj problem sa smanjivanjem zvuka imam i ja na i9506...od skoro sam vlasnik telefona, uzeo sam ga sa 5.0.1...ja sam kontao da ja to nekako smanjim u toku korišćenja... Međutim kada sam video tvoj problem, obratio sam malo više pažnju i izvalio da se i meni to dešava... Nisam ni tražio rešenje, meni ne smeta toliko jer kada zvoni čujem vibraciju... Nekako mi se cini da ima veze sa silent modom jer često mi se dešava da gasim zvono, pa kada vratim na zvono... posle toga primetim da je smanjeno na 1-2 jacinu...
 
Ja na mom 9506 nemam takav problem. Posto nisi imao takav problem na 4.3 vec samo na 5.0.1 mislim da je problem u tom romu. Probaj da ubacis neki drugi 5.0.1 rom i verovatno ce problem nestati. Kod mene je instaliran 5.0.1 rom sa oznakom NEE (Nordic) i bas sam zadovoljan.
 
Jok ljudi, identičan problem sa imao i na 9505 ali on se posle rutovanja toliko restartovao da mi to i nije bilo primarno, jer je bio praktično neupotrebljiv.

Kada sam uzeo 9506 sa Android 4.3 preporodio sam se, ali kod mene je MTS Internet stalno E, pa rekoh hajde da ubacim karticu sa 4G.

Da bih to dobio, morao sam da idem da mi neki lik ubaci 5.0.1. i dobio sam karticu sa 4G, ali tu je prijem jako loš... (no to mi i ne smeta toliko, jer ga vratim na GSM kada me iznervira).

Ali na tom Androidu se taj isti 9506 stalno utišava, znači slajder za zvuk stalno pomera na levo (glasnoća mu bude 1-2) i kada ga vratim na 8 gde ga ja držim, to traje samo nekoliko sati.

Posle toga se sam od sebe vrati ulevo i tako ostaje! Zvono mogu da čujem samo u totalnoj tišini...

Da li je neko imao taj problem, jer ja sam, uz sve ostale probleme, taj identičan problem imao i na 9505, i na 9506?!
Da li prilikom gledanja YouTube ili nekih videa smanjuješ ton?
 
pitanje: kako da podesim da mi se na touch key za meni izlistavaju recent apps? sada kada kliknem na to dugne na home ekranu da mi da upravljam pocetnim desktopima.
 
Uradi search za moje postove u temi, kačio sam kako, datum je otprilike kada je izbačen 5.0 za i9500
 
Jel moze neko da mi odgovori koji razlog moze da bude sto mi ne radi 4g? U mtsu sam bio, zamenili mi karticu. Probao sam razne romove, uglavnom TW, u podesavanjima podesim LTE i nista. Stavio sam i najnoviji modem. Jos nesto?
 
Idi onda opet u mts. Greška je neka do njih.
Nisi prvi, pisali su ljudi da su imali takav sličan problem.
 
Da li prilikom gledanja YouTube ili nekih videa smanjuješ ton?

Ne smanjujem ton tada ali ga uveče utišam da mi ne zvoni.

Međutim, kada upalim ton obavezno pogledam slajder za zvuk da li je na 8, gde ga ja držim.

Ako je prethodno bio tu, tu i ostane, znači utišavanje na nulu pa vraćanje (recimo preko moda NE UZNEMIRAVAJ) ga ne remeti.

Međutim, posle nekoliko sati, čak i potpnog nekorišćenja, samo vidim da nisam čuo poziv. Tada pogledam slajdrt - a on bude na 1-2.

Edit: U modu ne uznemiravaj mi je isključen onaj termin kada to automatski da bude, znači to ga sifurno ne remeti, a to utišavanje svakih par sati se javlja potpuno nevezano da li koristim taj mod ili ne.

Znači apsolutno sam se utišava i pomera slajder na 1-2.
 
Poslednja izmena:
Imas to default na loliromu, meni smeta bas pa sam odma stavio drugi rom
 
i meni smeta ali necu da rutujem. ispravice to oni za koji mesec :D
 
Ne smanjujem ton tada ali ga uveče utišam da mi ne zvoni.

Međutim, kada upalim ton obavezno pogledam slajder za zvuk da li je na 8, gde ga ja držim.

Ako je prethodno bio tu, tu i ostane, znači utišavanje na nulu pa vraćanje (recimo preko moda NE UZNEMIRAVAJ) ga ne remeti.

Međutim, posle nekoliko sati, čak i potpnog nekorišćenja, samo vidim da nisam čuo poziv. Tada pogledam slajdrt - a on bude na 1-2.

Edit: U modu ne uznemiravaj mi je isključen onaj termin kada to automatski da bude, znači to ga sifurno ne remeti, a to utišavanje svakih par sati se javlja potpuno nevezano da li koristim taj mod ili ne.

Znači apsolutno sam se utišava i pomera slajder na 1-2.
Ne znam... Ono što se meni dešava na svakom Samsungu (S, S2, S4, Note, Note 2, Note 3) je da kada god ja stišam zvuk dok gledam ili slušam nešto, ostane ta jačina i za zvono. Pa sam zato pitao... Ali se ne stišava sam od sebe
 
Nazad
Vrh Dno