Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

Jeste, to je original gpe rom, brz je kao munja, pa uz xposed framework i gravity box može da se doda još funkcija koje rom nema, jer je stock.. Jedini problem je reboot, uz stock kernel, što je katastrofa, nisu se potrudili uopšte, nije mi jasno kako su i izbacili to kao oficijelni rom.. Koristio par dana, prebrz, uz nova launcher je super ali navikneš na neke funkcije tw koje ne mogu da oprostim da nema u stock.. Probaj, vidi..
 
probacu jedino sto je stock kamera losa, nikako da naprave nesto kul ajde ne znam predlozi onda neki rom, sta ti to fali iz tw-a?
 
Pa evo, ako hoces da ti kazem bez koriscenja gravitybox i ostalog.. prvo,power dugme daje opciju za gasenje, nista reset,da ne pominjem reset u recovery i ostalo. Smanjivanje zvuka,moze samo opste notifikacije, nista mediani ostalo. Kamera nema 3 opcije ukupno. Launcer izgleda kao iz JB vremena. Iznenadni restarti su katastrofa, desi se 2,3 puta dnevno sto je previse jer je to kao fabricki rom. Dok se puni svetli zuta lampica, notifikacije ne prekidaju punjenje, svetli zuto stalno, i tako te sitnice na koje nisi navikao iz tw.. dalje,ima bug da kad spustis notifikacije, ne mozes oni povlacenjem na dole da ih prosiris da bi procitao npr celu poruku, nego se vrati na standardnu sirinu i mozes samo da udjes u poruku ako hoces.. ako se setim jos,javljam..
 
Probaj u podešavanjima da podesis pod my device, smart screen opciju smart stay...
 
jel ima neki rom a da baterija drzi vise od 2 sata sot, znaci ovo je strasno 2 puta dnevno moram da ga punim...

inace fabricki stock, lolipop 5.0.1 bez roota i icega ovo je uzas, pre toga sam imao z1 ali nije se toliko brzo praznila baterija, inace baterija mi je nova...
 
Poslednja izmena:
Negdje pisu da je negdje da nije al uglavnom za neka 2 americka modela govore da je zakljucan zaboravio sam koji su
 
Pa možda tako neki specifični američki modeli... Inače Samsung ima otključane bootloadere
 
Ima li neko predlog za custom rom za S4?
Drugar me zamolio da mu malo osvezim tel - ali nisam bas u toku sa starijim galaxyjima. Sebi sam stavio 5.1.1 na Note, doduse nisam siguran da li je mudro staviti Lolipop na S4 (5.0.1 tj. posto koliko vidim po netu nema jos nijedan custom 5.1.1 za S4)?
Ili pak staviti neki KK?
Hvala. :wave:
 
Ma stavi mu neki GE od Jamala ako mu kamera nije prioritet.
 
Sto nije mudro? Meni lepo radi 5.0.1 na S4, nemam zamerki.
 
Ja ga stavio sinoc, sta znam, lepo radi ali nikakva customizacija nije integrisana (ako si stavio rom od dandvh), ne podrzava xposed...
 
uh, da. smor bez xposeda. nema reboot. to mi bas remeti koncept :) svasta od modula koristim. rom je stvarno go. brz.
 
Bice, do sad jd uvek bilo na njegovim romovima nego ovo je prvi 5.1.1 pa treba vreme... Sumnjam da cu da cekam :)
 
Nego, jel probao neko Slim 5.1.1? Zadnji Slim koji sam koristio je bio SlimKat.
 
Da li je normalno da se baterija od 5-100% napuni za samo 80min? Mozda se brzo puni jer nije velikog kapaciteta?
 
Normalno je, original punjac je brz :) 2A punjac, 2600mAh baterija :)
 
ja imam neki punjac na kome pise 1.0A :)
nego, kako mogu da vidim recent apps? jednom sam nekako dosao do onog kotura gde saltas aplikacije u memoriji ali ne secam se kako.
 
bravo, radi. a bio sam ubedjen da sam to probao ranije i nista :)
 
Po meni je nova Launcher zakon... Podesis Gestures i štedis hardverske tastere :) ja sam npr. podesio swipe down za recent app...
 
Pozdrav, zanima me jel ima neko iskustva sa zamenom displeja, pukao mi displej, za zamenu mi traže od 120 do 140e, e sad dali je to original displej ili neka 3 klasa? Dali ce imati i dalje gorila glass itd?
 
Ja mislim da se uopste ne isplati sad menjati displej koji kosta skoro kao polovan s4... Bolje ga prodaj takvog za 40e i dodas tih 140e i imas za polovan s4 ili g2 npr
 
Ja sam zadnja 2 komada plaćao po 150e.malo samo lajsna oguljena kao i svima
 
Nazad
Vrh Dno