Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

da li ima negativnog uticaja na bateriju ako se puni sa 45W.?
Je li pametnije koristiti 25W ili 45W?
Kome treba 45W original Samsung punjač imate na Fonly za 3900rsd.
Što se tiče bugova, još jedan da prijavim:
Ko ima dve kartice, kada se druga isključi nakon nekog vremena zabaguje i isključi pozive i poruke na prvoj, dok data radi. Restart jedino pomaže. Čudan bug, verovatno sw problem.
Napravim nalog i krenem da porucujem, ali nema licno preuzimanje u A1 filijali. Odustanem od kupovine i reko nema nisa od porudzbine jer nisam ostavljao podatke o kartici.. Posle 3 dana stize mail da je posiljka kreirana, a posle dodatnih 4 dana zovu iz A1 poslovnice da je stigla posiljka. Odem tamo spakuju mi sve, uruce i zahvale se.. Ja reko ko ce ovo da plati? Oni "pa placeno je gospodine" Objasnim situaciju, oni proveravaju, zovem fonly..
Ukratko pronadjem gresku u sistemu, da ukoliko odustanes u tom posledjem koraku, sistem registruje da si platio. Sad dal bi na kraju fiskalne godine oni imali manjak pa cesljali sta i kako to je druga prica.. Posiljku su vratili jer u A1 nije moguce platiti kesom, sto je glupo.. Sad je opcija ili da opet porucim sa karticom pa da stigne u filijalu, ili na kucnu adresu (jer samo za kucnu adresu ima placanje po pouzecu)..
 
Ono što si postavio je snimak tvog ekrana, ja te pitam da li se vidi ako recimo snimiš video pa da se vidi na samom snimku?
 
Odradih ažuriranje,zadnjih dana nosim tel bez maske i mnogo praktičnije za korištenje jednom rukom
Jedino brinem za prstenove oko kamere,ekran za sad ostaje s zaštitom
 
da li ima negativnog uticaja na bateriju ako se puni sa 45W.?
Je li pametnije koristiti 25W ili 45W?

Napravim nalog i krenem da porucujem, ali nema licno preuzimanje u A1 filijali. Odustanem od kupovine i reko nema nisa od porudzbine jer nisam ostavljao podatke o kartici.. Posle 3 dana stize mail da je posiljka kreirana, a posle dodatnih 4 dana zovu iz A1 poslovnice da je stigla posiljka. Odem tamo spakuju mi sve, uruce i zahvale se.. Ja reko ko ce ovo da plati? Oni "pa placeno je gospodine" Objasnim situaciju, oni proveravaju, zovem fonly..
Ukratko pronadjem gresku u sistemu, da ukoliko odustanes u tom posledjem koraku, sistem registruje da si platio. Sad dal bi na kraju fiskalne godine oni imali manjak pa cesljali sta i kako to je druga prica.. Posiljku su vratili jer u A1 nije moguce platiti kesom, sto je glupo.. Sad je opcija ili da opet porucim sa karticom pa da stigne u filijalu, ili na kucnu adresu (jer samo za kucnu adresu ima placanje po pouzecu)..
Nema nikakvog negativnog uticaja na bateriju jer svakako ce tih 45W snage koristiti prvih 20-30%, posle toga ide na 25W pa sve manje i manje, takav je power curve generalno kod svih telefona.
Ako ti je stalo do dugotrajnosti baterije, samo enableuj battery protect na 85% i to je manje vise to. Puni cesce ali u kratkotrajnijim intervalima, i to je manje vise to, trajace telefon godinama.
 
Aaaa, izvini, jasno mi je sad.

Vidi se i na snimku takodje i kod drugog.
Jedino jos da probaš da obrišeš podatke za aplikaciju kamere. Na s23u nema takvih problema a siguran sam da ne bi trebalo da ih bude ni na s24u.
 
Prosecan korisnik ne gleda sta pise na papiru, bitno da je novi Samsung. Prodavace se kao i svih ovih godina. To sto nas par ovde zagledamo u sitna crevca telefona, koji svaki normalni gradjanin van banane menja na godinu ili dve, to je do nas. :D
 
Телефон стигао 29 - ог Јануара,пуњач 27.Март. Баш су брзи🫠
 

Prilozi

  • 20240327_142539.jpg
    20240327_142539.jpg
    135.1 KB · Pregleda: 64
27w izbacuju oni ikea 30w i 45w punjaci na s24u kad je telefon na oko 40% baterije mereno sa essanger kablom sa ekranom i sa lcd testerom koji ide na type c i vrednosti su iste
 
Meni isto danas stigao trio punjac, zvao ih vise puta i u ponedeljak su mi rekli da ce biti ove nedelje jer su tek sada dobili punjace. Inace rekli su da nisu dobili dovoljno i da ce slati onima koji su prvi dobili telefon i prijavili se za poklon.
 
Da li je neko primetio neku cudnu pojavu tipa kada svicuje kamere, posebno x3 zum, da se preko ekrana blago navuce neki sivkasti ghost ili je to mozda normalno? I to iskljucivo kada se nalazim unutra u prostoriji. I kada prebacim na x10 on opet islristalise sliku.


Nadam se da se vidi na snimku o cemu pricam.
Ne znam da li je vec nek oodgovorio ali nije to svi ghost vec bloom od kamere jer gledas direktno u prozor. Bez obzira koliko su kamere slicne i na slicnoj poziciji, ne prikazuju isti. Zoom kamera podigne ekspoziciju i odnosu na 1x kameru dovoljno da bude razlike kao frame. Taj frame je zapravo softwerska tranzicija, blendanje da izgleda kao da zoomiras sve sa jednim objektivom dok zapravo prebacujes s jednog na drugi. Tu tranziciju mozes da vidis kada na pocetku videa spustis s prozora prema podu, kako se dobije drugi brightness setting. ODnosno, sve je to dinamički i nekada u slicnim situacijama dobijes taj efekat, razlicita ekspozicija na razlicitim kamerama u momentu prebacivanja. Mozda je bug pa nisu dobro uvezane kamere ali definitino nista bi mene brinulo.
 
Vratiše prikaz baterije kakav je bio ranije. Samsung Device Care kada pokupi update prikazivaće se opcija kao ranije za potrošnju baterije.
 
Zbog ove igre na sreću sa ekranom odustadoh od kupovine 24u a samo sto nisam otišao u poslovnicu da napravim ugovor. Postoji šansa da ipak uzmem online kako bih mogao da je vratim ali je to mala verovatnoca. Izgleda očekujemo mnogo od telefona koji košta 1000+ eura, hoćemo i da platimo i da sve bude top :D
 
Nazad
Vrh Dno