Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Zanimljivo poredjenje i mislim da u godinama sto dolaze ce biti zanljimljivo.
Ono sto je sigurno da iphone stagnira u mestu.
A sada da se vratim malo na s24u, cini mi se da je oko 6 meseci skoro u upotrebi.
Nisam bio na forumu jer iskreno nemam volje ni nekog vremena, ne znam da li su ljudi pisali utiske sad na telefon nakon nekog vremena.
Moj licni utisak je da je ovo ne telefon nego telefoncina, ekran radi perfektno, telefon radi kao zmaj, baterija je fantasticna a kamera prica sama pricu za sebe.
Jedino sto moramo biti svesni je cena koja je poslednjih par godina nerealna.
Ovi telefoni su realno preskupi da se razumemo.
Kinezi ce biti kul i dobri dok i oni ne dignu cenu a onda ce ljudi malo manje da ih vole.
 
Zanimljivo poredjenje i mislim da u godinama sto dolaze ce biti zanljimljivo.
Ono sto je sigurno da iphone stagnira u mestu.
A sada da se vratim malo na s24u, cini mi se da je oko 6 meseci skoro u upotrebi.
Nisam bio na forumu jer iskreno nemam volje ni nekog vremena, ne znam da li su ljudi pisali utiske sad na telefon nakon nekog vremena.
Moj licni utisak je da je ovo ne telefon nego telefoncina, ekran radi perfektno, telefon radi kao zmaj, baterija je fantasticna a kamera prica sama pricu za sebe.
Jedino sto moramo biti svesni je cena koja je poslednjih par godina nerealna.
Ovi telefoni su realno preskupi da se razumemo.
Kinezi ce biti kul i dobri dok i oni ne dignu cenu a onda ce ljudi malo manje da ih vole.
Cena jeste nerealna, ali za kineze prvenstveno, svaki fleg kinez trenutno košta više nego Galaxy ili Iph, kako u radnjama tako i na KPu...

Neko je napisao iznad sa su kinezi dosta odmakli, i jesu ali samo sa hardverom kamere i punjenjem. Baš sam malopre bacio pogled na X100 Ultra semplove na GSM Areni, sa tako jakim hardverom tona Ai gluposti, u sred dana gde ima puno svetla, trava kao da je nacrtana, sve je prepucano bojama, kada pogledam trenutno fotke sa Samsunga ili Iphone-a izgledaju isprano, dosta prirodnije nego svi kinezi, što je meni vrh, ali većina volji da je "napucano" sve, što je stvar ukusa naravno...

Osim toga sofver na Samsungu/Pikselu/Iphone-u je, po mom mišljenu, bolji nego bilo koji kinez...
 
Iskreno nisam znao za taj podatak oko cene kineza jer me isti ne interesuju niti ce me ikad interesovati.
To sa nepostojanjem play prodavnice bi me mislim najvise izludelo, a o ekranu koji ima samsung necu ni da govorim.
Savrsenstvo, pogotovo ovaj poslednji koji je prosto neverovatan. kao da gledam platno slike.
 
Iskreno nisam znao za taj podatak oko cene kineza jer me isti ne interesuju niti ce me ikad interesovati.
To sa nepostojanjem play prodavnice bi me mislim najvise izludelo, a o ekranu koji ima samsung necu ni da govorim.
Savrsenstvo, pogotovo ovaj poslednji koji je prosto neverovatan. kao da gledam platno slike.
Posteno, al ti bas i nisi merodavan i kompetentan kad je u pitanju poredjenje telefona
 
Cena jeste nerealna, ali za kineze prvenstveno, svaki fleg kinez trenutno košta više nego Galaxy ili Iph, kako u radnjama tako i na KPu...

Neko je napisao iznad sa su kinezi dosta odmakli, i jesu ali samo sa hardverom kamere i punjenjem. Baš sam malopre bacio pogled na X100 Ultra semplove na GSM Areni, sa tako jakim hardverom tona Ai gluposti, u sred dana gde ima puno svetla, trava kao da je nacrtana, sve je prepucano bojama, kada pogledam trenutno fotke sa Samsunga ili Iphone-a izgledaju isprano, dosta prirodnije nego svi kinezi, što je meni vrh, ali većina volji da je "napucano" sve, što je stvar ukusa naravno...

Osim toga sofver na Samsungu/Pikselu/Iphone-u je, po mom mišljenu, bolji nego bilo koji kinez...
Ono sto je vise zabrinjavajuce je sto ni Samsung ni Pixel ne drze cenu posle par meseci kao Ajfon, rekao bih da im cak cena podjednako brzo pada kao i levim kinezima, sto pokazuje da bas se i ne otima narod oko njih, i to je bas primetno cak i na manjem trzistu kao sto je ovo nase.

Nista nije ulozeno vise u sve ove telefone danasnjice nego sto je u neki Nexus 4 ili Nexus 5, osim R&D-a koji nije cak ni proizvod u celosti samih tih kompanija, koliko je zbirni tj na nivou industrije, zbog same prirode android sistema i njegove otvorenosti.
Jedino Pixel ima da kazes 'magiju' i to kod kamera, a i to je slucaj prevashodno kod IMX 363 modela, ali kao uzda se covek da ce kroz par godina i na ovim novim senzorima da 'doteraju' magiju.

Galaxy AI je ChatGPT i Googlove usluge u backendu, tako da ni taj pokusaj im nesto ne ide za rukom (plus sto ce morati da se placa..).

Poenta je sto su svi oni izvalili jos pre 10 godina da mogu da deru i da ne staju sa dranjem, da nude nikakvu after-sales podrsku npr u smislu baterija, ili ako nude da deru sa cenama, i onda su nas ubedili da je 'to tako normalno', iako realno nije. Svodi se na kraju krajeva kome odgovara kakav softver, a ruku na srce bar tu Samsung sa Good Lockom nudi sve i svasta, i stabilno je, ali je laz da kinezi ne mogu da se mere sa tim, a siguran sam da 99% korisnika Samsunga na globalu ne bira Samsunga zbog customizacije, naspram drugih kineza, nego zbog operatera, akcija, itd.

Samsung cak i kad je najpokvareniji bio sa Exy/SD dramom, je opet prodavao telefone samo tako kod nas, jer su nas Pavlovljevskim pristupom prethodnih deceniju i nesto uslovili da padamo na marketinske trikove.
 
^ to za Samsung oko cena je istina , baš im je pala cena i to samo 6 meseci od izlaska (S24U po 850e puni oglasi) ... Da li to Samsung sam obara cene svojim akcijama i poklonima ili šta je već u pitanju 😳🤔
 
@Drakenzen Ниси меродаван јер си сам рекао да те кинески произвођачи не интересују и да их не пратиш.
Иначе после Јабуке најбоље цену држи Самсунг, кинески произвођачи не држе толико јер су и они постали прилично безобразни за наше тржиште па су напуцали цене као и поменути двојац. Њихово право наравно, али неоправдано. Добра ствар је што рецимо Онор даје одличне акције па се њихови телефони после пар месеци могу узети практично у пола цене од изласка. Самсунг исто на лето/јесен даје уз флегшип серију поклон FE што је за стрпљиве добра куповина.
 
@Drakenzen Ниси меродаван јер си сам рекао да те кинески произвођачи не интересују и да их не пратиш.
Иначе после Јабуке најбоље цену држи Самсунг, кинески произвођачи не држе толико јер су и они постали прилично безобразни за наше тржиште па су напуцали цене као и поменути двојац. Њихово право наравно, али неоправдано. Добра ствар је што рецимо Онор даје одличне акције па се њихови телефони после пар месеци могу узети практично у пола цене од изласка. Самсунг исто на лето/јесен даје уз флегшип серију поклон FE што је за стрпљиве добра куповина.
Upravo si sve obajsnio da ne moram ja
 
Razumemo se onda momci ☺️☺️
Jedino sto sam primetio je da je nakon poslednjeg updejta telefon zna da zabaguje na nekim glupostima.
Izgleda isprobani recept samsunga iz godine u godinu
 
^ to za Samsung oko cena je istina , baš im je pala cena i to samo 6 meseci od izlaska (S24U po 850e puni oglasi) ... Da li to Samsung sam obara cene svojim akcijama i poklonima ili šta je već u pitanju 😳🤔
Možda žele svojom cenom ponovo da zavladaju svetskim tržištem mobilne telefonije. Kinezi su baš bezobrazno skupi, na primer Motorola koja je poslednjih par godina popularna prodaje model Edge 50 Ultra za 1000eu, 50ak evra skuplje od S24U. Ja sam se malo zaleteo pa sam pre 3 meseca kupio star 1 dan S24U 12/512Gb sa poklonma od sklapaoca ugovora za 1150eu. Evo ga u Mobile Factory 880eu 12/256Gb. Pokloni ko pokloni, da li bi mi sada bili važni kao dodatna oprema uz S24U, jok. Doduše ne bi ni znao koliko su mi ovi pokloni upotpunili ugodjaj mog S24U, stalno su mi ove 3 zezalice u rukama, smart narukvica, sluške i tablet. Zato Samsung samo napred, obaraj cene i svi ti se vraćamo.
 
Na kp trenutno vidim samo jednog prodavca sa istim tako da nemas bas mnogo izbora.
 
Ma kakva pisana garancija iz tih radnji, iz više iskustava više znači subotička garancija. Nego me zanima koliko je pouzdan prodavac ako je neko imao iskustva.
 
Pa ono...uzmeš telefon i akaš par dana, kontam da ti dosta 3-5 da vidiš jel sve ispravno, onda tek oceniš prodavca.
 
Ultraglupo pitanje: Nov telefon ima fabričku foliju na ekranu? Blizu sam da ga uzmem pa tražim dlaku u jajetu. Priča sa punjačem mi je uvredljiva, jebiga prošla je. Foliju od 2€ im neću oprostiti😊 Njima je to u par centi, doduše puta par miliona...
 
Ne, ja sam se vratio na ajfon, ovo gledam za ženu. S23 mi je bio taman, ali mi je kamera ipak presudila na ajfon. Xiaomi ima odličnu kameru ali mi je softver slaba strana, Samsung mi je tu kilometrima ispred. Zato gledam sad Snap.
 
@Drakenzen Ниси меродаван јер си сам рекао да те кинески произвођачи не интересују и да их не пратиш.
Иначе после Јабуке најбоље цену држи Самсунг, кинески произвођачи не држе толико јер су и они постали прилично безобразни за наше тржиште па су напуцали цене као и поменути двојац. Њихово право наравно, али неоправдано. Добра ствар је што рецимо Онор даје одличне акције па се њихови телефони после пар месеци могу узети практично у пола цене од изласка. Самсунг исто на лето/јесен даје уз флегшип серију поклон FE што је за стрпљиве добра куповина.
Onor posle par godina postane beskrajno dosadan. Pobegao sam od Samsunga posle S6. Realno, Onor ima sve što normalnom čoveku treba. Ništa ne menjaju godinama. Čekaš apdejt 14 meseci i dobiješ podebljan font i 2 ispravljena baga. Telefon je i neka vrsta igračke koja čini život lepšim... Koristim Huavei/Honor 6 godina - bez ijednog otkaza, zaglavljivanja, ovo/ono... Smučili su mi se. Beskrajno su dosadni! Sećam se ljudi koji Erikson 628 nisu ispuštali iz ruku. Ja H70 uzimam samo kad zvoni!😊 Ultru možeš da podešavaš mesecima... Da ne pričam o upotrebnoj vrednosti. Kamera mi je na 6. mestu. Ova radi sve što je natprosečnom korisniku potrebno. Slažem se da ima boljih... Slažem se i da su telefoni preskupi, i da ne vrede te novce. Pogotovu što im je tehnološki životni vek prekratak...
 
Ne, ja sam se vratio na ajfon, ovo gledam za ženu. S23 mi je bio taman, ali mi je kamera ipak presudila na ajfon. Xiaomi ima odličnu kameru ali mi je softver slaba strana, Samsung mi je tu kilometrima ispred. Zato gledam sad Snap.
Imam klijenta koji neće da čuje za Ajfon. Kaže kamera mu bacala na plavo, smatra ga neupotrebljivim😁. "Lepota je u oku posmatrača" Neće ni da proba drugi.Xiaomi 12 mu je životno razočaranje. Lozničanin doduše😁
 
Ceo život sam u tom fazonu. Ajfon mi je nekako uvek izmicao.
 
Galaxy S24 (Lepota & Zdravlje / Lepa i srećna). A i malo ga poredimo sa drugim telefonima koje imamo.
 
Nazad
Vrh Dno