Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

@zoreli_ a ko se vodi sa ramom na PC? Jel znaš uopšte koliko rama može da se stavi na PC? Korišćenje rama je drugačije kod svakog sistema, ios radi sa 6gb dok android voli više a sa tim je bolje uzeti verziju S23U sa 12gb umesto 8gb
 
^ e ovako treba da bude svaki Samsung premijum klase a ne da se ljudi zadovolje sa 6h i pregurao je dan.
 
@zoreli_ a ko se vodi sa ramom na PC? Jel znaš uopšte koliko rama može da se stavi na PC? Korišćenje rama je drugačije kod svakog sistema, ios radi sa 6gb dok android voli više a sa tim je bolje uzeti verziju S23U sa 12gb umesto 8gb
Ne moraš me opet citirati ... Različi sistemi različito korišćenje RAM-a.

Naravno da je bolje uzeti 12/512 (mada realno uopšte nikakve razlike u radu nema)
... a i sa 16gb RAM-a + 1TB (samo da ima)
 
Da dopunim info od predjasnjeg posta... brzo su reagovali. Barem u e-formi.

"Želimo da Vas obavestimo da smo dobli informaciju da se sleeća isporuka telefona očekuje u prvoj sedmici aprila. Čim nam stigne model telefona koji ste poručili paket će biti poslat na Vašu adresu."
 
Vidim da se nije ovo spominjalo mnogo, pošto se uglavnom piše o Ultri, a ovo je vezano za S23+ koji mene interesuje:


Ekran na s20+: 1440 x 3200 pixels, 20:9 ratio (~525 ppi density)
Ekran na s23+: 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~393 ppi density)

Na papiru, izgleda kao ozbiljan downgrade,.. 393 ppi naspram 525 ppi.

Da li je neko možda prešao sa s20+ na s23+ i da li se ova razlika toliko primeti u realnom životu?
 
А1 је крш што се тиче покривености сигналом, посебно за људе који се крећу/раде ван града..
Za deset godina koliko sam kod njih mi je jednom pre 9 godina nestao signal u Mirijevu. Iz mog iskustva radi savrseno a nije da se nisam kretao ni po zemlji ili inostranstvu.
 
Vidim da se nije ovo spominjalo mnogo, pošto se uglavnom piše o Ultri, a ovo je vezano za S23+ koji mene interesuje:


Ekran na s20+: 1440 x 3200 pixels, 20:9 ratio (~525 ppi density)
Ekran na s23+: 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~393 ppi density)

Na papiru, izgleda kao ozbiljan downgrade,.. 393 ppi naspram 525 ppi.

Da li je neko možda prešao sa s20+ na s23+ i da li se ova razlika toliko primeti u realnom životu?
U realnom zivotu se ne primeti razlika. U proslosti sam imao 1440p, predjem na 1080p i ne primetim nikakvu razliku. Mozda pojedinci koji imaju oko sokolovo u ekstremnim slucajevima primete razliku, ja apsolutno ne primetim.
 
O kom modelu govoriš? Mi koji čekamo čekamo 512gb
I o tome sam pisao prije nekoliko dana. I ja sam se raspitivao za 512gb verziju, i dobio odgovor da ga više nemaju u ponudi, niti će imati, što sam i prenio na ovoj temi. Ja sam uzeo 8/256GB, a kolega kojem sam odgovorio nije specificirao o kojoj verziji je riječ.
 
Zalepio sam danas 2 Whitestone Domea na ja 2 Ultre bez nekih problema.
  • Neko jeste spomenuo da mu je staklo zaplivalo, ili poletelo, a i mene je to iznenadilo kod prvog. To se desi onda kada stavite gumeni teg. Neka vas to ne uplaši, dovoljno je samo blago nagnuti celu skalameriju i staklo će se opet pomeriti gde treba. Mislim da je poenta tog tegića samo da bolje pritisne staklo, međutim, i samo njegovo skidanje će opet uzrokovati blago pomeranje stakla, što se opet može korigovati nagibom ili, u tom trenutku, čak i dodirom.
  • Pri lepljenju drugog stakla su mi se nekako pojavila 2 balončića kad sam spustio staklo na lepak. Ne paničite, pustite da se lepak raširi ispod stakla celom površinom, a onda možete onim belim gumenim tegićem poterati balončiće ka najbližoj ivici.
  • Kada završite sa lepljenjem, obrišite stare otiske i ponovo ih dodajte, stari će slabije raditi, pa da se ne mučite. Sa novim (i to sam opet dodao prst koji najčešće koristim kao 2 otiska) sada nemam nekih problema. Radi dobro kao i pre stakla (ali ne dobro kao onaj na Fold4 🤭).
Na prvom lepljenja nisam uopšte primetio višak lepka igde, oni sunđeri sa strana su odradili dobar posao. Pri drugom, kad sam morao da teram balončiće, lepka je bilo svuda po ivicama i prstima. 😅

Ringke Onyx i Spiegen Though Armor lepo leže i ne podižu staklo.
Onyx ostavi dovoljno prostora sa bočnih strana do stakla da mogu noktom da osetim gde počinje stalo, a Tough Armor baš i ne, ne vidi se prelaz između stakla i kejsa. Gore i dole oba stakla imaju više preostalog prostora.

20230324_135700.jpg

20230324_141928.jpg
 
Одличан опис Путниче :)
Мени је стакло запливало.
На иним сликама што сам јутрос качио се види да Ringke Fusion лепо чучи. Тако да ето, ако неко планира Ringe маске, да зна да се слажу са овим стаклом.
 
Vidim da se nije ovo spominjalo mnogo, pošto se uglavnom piše o Ultri, a ovo je vezano za S23+ koji mene interesuje:


Ekran na s20+: 1440 x 3200 pixels, 20:9 ratio (~525 ppi density)
Ekran na s23+: 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~393 ppi density)

Na papiru, izgleda kao ozbiljan downgrade,.. 393 ppi naspram 525 ppi.

Da li je neko možda prešao sa s20+ na s23+ i da li se ova razlika toliko primeti u realnom životu?
Са ризиком да неком "згазим цвеће", ово изјавом, тврдим да је све то маркетинг паткометрија и гађање бројкама. Све преко 1080p тј. ~400PPI (+-50 зависно од дијагонале) је сумануто и немерљиво чак преко 200PPI људско око више не може да види појединачне пикселе а овде причамо о дуплој вредности која се сматра за превазиђено.
У прилог томе још 2015. Је Sony избацио Xperia Z5 Premium са full 4к екраном од 5,5" и 800PPI па се то показало као фејл. Осим што је напрезало хардвер непотребно и јело батерију, морали су да смишљају форе и downscale-ују UI анимације на 1080p.
Да не ширим даље причу, слично важи и за 108, 200MP камере и 12GB рама.
По принципу од вишка глава не боли а људи испуне потребу да имају latest & greatest а наравно екстра профит све у компанији чини сретним. Поготово са рачуницом да додатних 4GB RAM-a наплате 200+€ а њих кошта ~2-4€ чип и имају луфта да потроше 100€ на маркетинг да убеде људе да је то неопходно за удобан рад.
 
^
Meni je registracija odobrena prvog marta,pa čisto da vidim hronološki kada mogu da očekujem dostavu istih

Screenshot_20230324_184336_Kiwi Browser.jpg
 
Molim bez postova o kukanju da se dobije screenshot o slusalicama, pogotovo korisnici sa 2 ili 5 ili 10 poruka, da ne pričam o onima sa 50 poruka iz 2002, verovatno dodje na Bench samo kad njemu treba da uzme nešto, ne i da da, prenese svoje znanje.

Takodje postovi kad dolaze slušalice kada i koliko se čeka i sve vezano za slusalice molim izbegavajte, jer to nije tema.
 
Ja uvek na svakj galaxy do sad koji sam imao samo foliju stavim i to je to.I neka silikonska maska.Sad sam isto sravio foliju i uzeh crni nilkin sa zastitom za kameru koja se pomera.Ekstra je ljudi prvo kazu au kakva maska🤣.Sto se telefona tice preko mesec ipo kod mene.Brutalan u svakom smislu.Meni nije bas 5h sot na 50% baterije mozda je jer sam prebacivao sa starof preko smart switcha mozda ne to ne znam.Kad bude neki veci apdejt uradicu hard reset pa cemo videti.
 
То је бар данас никад лакше на андроиду (и по мени велики плус у односу на iOS)
Имаш опције мењања Icon pack-a унутар Samsung store-a или коришћење неког од многих custom launchera - ја конкретно користим Nova launcher, он је један од моћнијих где буквално свака ставка може да се промени и модификује. Али му је то уједно и мана за почетнике (у свету модификација интерфејса) зато постоји доста једноставнијих и довољно способних poput Lawnchair-a
Ево и линка ка видеу ако не желиш са лаунчерима да се петљаш, како да модификујеш OneUI.

Edit:
Ево како мој интерфејс тренутно изгледа (nova launcher )
Pogledajte prilog 382511

Evo i ja malo da se pohvalim mojim početnim ekranom, video pre godinu i nešto kod Bekmana te modifikacije i od tada nisam koristio stock ikonice i vidžete, čak i kad sam uzeo S23U prva stavka posle prebacivanja aplikacija i podataka bilo je instaliranje KWGT i Shortcut Maker aplikacija i prerađivanje ekrana.
Ako nekoga zanima stock OneUI launcher je što se vidi na drugoj slici po stock vidžetima koje me mrzelo skidati, ikone su takođe stock jer sam imao loša iskustva s većinom icon pack-ova jer nisu podržavale sve ikonice aplikacija koje koristim pa mi je bilo bedak da 90% budu iste a 10% da mi štrče.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230325_004838_One UI Home.jpg
    Screenshot_20230325_004838_One UI Home.jpg
    72.5 KB · Pregleda: 97
  • Screenshot_20230325_005207_One UI Home.jpg
    Screenshot_20230325_005207_One UI Home.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
Veliki apdejt,kažu,tu je iza vrata 😀

 
Ja sam uz pomoć modes and routines, routines+, macrodroid i one hand operations+ namestio nekoliko stvari koje su mi korisne.
Držanje power button služi kao vibration toggle.
A hand gestures koje one hand operations+ omogućava sam namestio da budu dugmići (back, recent I home), kao i notifications panel i widget popup (ovo mi je kul jer može više widgets da se stavi u popup).
Takođe sam namestio gašenje ekrana, screenshot i clear all notifications.
Ako nekoga zanima kako nešto od ovoga namestiti, javite.
Isprobao sam notification light for Samsung (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay), jeste kul ideja da se nameste različite varijante svetla koje će vam skrenuti pažnju da imate notifikacija, ali mi se čini da implementacija nije najbolja.
Po xda forumu se vidi da se developer prebacio na svoju dynamic island aplikaciju, I da tu ulaže sve svoje vreme.
 
S23U 512GB je dostupan online u A1 i Yettel-u, ceka se jos MTS😅
 
U A1 piše da je dostupan online kad pretražuješ telefone, a kad izabereš telefon i klikneš na više detalja kaže da nije dostupan online...

I dostupnost u prodavnicama je netačan podatak, stoje poslovnice gde ga nema danima..
 
Zalepio sam danas 2 Whitestone Domea na ja 2 Ultre bez nekih problema.
  • Neko jeste spomenuo da mu je staklo zaplivalo, ili poletelo, a i mene je to iznenadilo kod prvog. To se desi onda kada stavite gumeni teg. Neka vas to ne uplaši, dovoljno je samo blago nagnuti celu skalameriju i staklo će se opet pomeriti gde treba. Mislim da je poenta tog tegića samo da bolje pritisne staklo, međutim, i samo njegovo skidanje će opet uzrokovati blago pomeranje stakla, što se opet može korigovati nagibom ili, u tom trenutku, čak i dodirom.
  • Pri lepljenju drugog stakla su mi se nekako pojavila 2 balončića kad sam spustio staklo na lepak. Ne paničite, pustite da se lepak raširi ispod stakla celom površinom, a onda možete onim belim gumenim tegićem poterati balončiće ka najbližoj ivici.
  • Kada završite sa lepljenjem, obrišite stare otiske i ponovo ih dodajte, stari će slabije raditi, pa da se ne mučite. Sa novim (i to sam opet dodao prst koji najčešće koristim kao 2 otiska) sada nemam nekih problema. Radi dobro kao i pre stakla (ali ne dobro kao onaj na Fold4 🤭).
Na prvom lepljenja nisam uopšte primetio višak lepka igde, oni sunđeri sa strana su odradili dobar posao. Pri drugom, kad sam morao da teram balončiće, lepka je bilo svuda po ivicama i prstima. 😅

Ringke Onyx i Spiegen Though Armor lepo leže i ne podižu staklo.
Onyx ostavi dovoljno prostora sa bočnih strana do stakla da mogu noktom da osetim gde počinje stalo, a Tough Armor baš i ne, ne vidi se prelaz između stakla i kejsa. Gore i dole oba stakla imaju više preostalog prostora.

Pogledajte prilog 382565

Pogledajte prilog 382566
Mana kod tog naknadnog istiskanja baloncica je sto izguras dosta lepka u tom procesu, samim tim smanjis prilicno taj medjusloj; ukoliko ti se iz nekog razloga posle 10-15 dana krenu pojavljivati crtice po obodu (nadam se da nece), da znas da je zbog toga.
I dalje mi nije jasno zasto ne napreave da lepak odma na sredini iscuri vec mora da se naginje telefon da bi otisao gde treba?!
 
Postavio sam i samsung foliju na ekranu i nema problema sa ovim kinezom od futrole. Jedna folija je napipala kantu a drugu sam zalepio moze se reci korektno mada mi je na sredini gde se prvo lepi ostalo par tragova koji se ne vide na prvu. Svakako cu prvom prilikom nabaviti WD staklo.
 
Evo da se kratko vratim na bateriju i moj "problem". Danas sam ceo dan u smeštaju na WiFi i telefon lagano gura 5+h SoT na 50% baterije. Ogromnu razliku je pravila osvetljenost ekrana (bila je na maks, jer sam bio po ceo dan na suncu) i loš prijem mreže/loš internet, radi čega sam izlazio na maks 4:30 SoT-a za 100% baterije.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230325_151805_Device care.jpg
    Screenshot_20230325_151805_Device care.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 45
Evo da se kratko vratim na bateriju i moj "problem". Danas sam ceo dan u smeštaju na WiFi i telefon lagano gura 5+h SoT na 50% baterije. Ogromnu razliku je pravila osvetljenost ekrana (bila je na maks, jer sam bio po ceo dan na suncu) i loš prijem mreže/loš internet, radi čega sam izlazio na maks 4:30 SoT-a za 100% baterije.
Jedini pravi neprijatelj baterije je prijem signala t.j. mnogo ali bas bas lose mreze svih operatera.
 
Nazad
Vrh Dno